4 pluginy, ktoré premenia web WordPress na výkonnú vzdelávaciu platformu

Keď premýšľame o WordPress, zvyčajne nám to prináša na mysli obchodné stránky, portfóliá a blogy, ale ako plnohodnotný systém na správu obsahu je WordPress dostatočne flexibilný na to, aby sa dal použiť na rôzne druhy použitia, vrátane výkonného vzdelávacieho nástroja.

S rozmachom mobilných zariadení a tabletov, nehovoriac o explózii online vzdelávania medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií, by učitelia mali vážne uvažovať o integrácii webovej stránky do svojich vzdelávacích pracovných postupov, a to ako centrálneho miesta pre materiály kurzu a ako vzdelávacieho nástroja, ktorý môže byť využívané študentmi na publikovanie a spoluprácu. Pedagógovia, ktorí neprijmú preferované komunikačné platformy svojich študentov, obmedzujú svoj potenciál a potenciál svojich študentov.

WordPress je dokonalým základom pre budovanie vzdelávacieho webu a vývojári v komunite WordPress vytvorili množstvo doplnkov, ktoré uľahčujú nasadenie funkcií zameraných na vzdelávanie. Dnes by som chcel zdôrazniť päť z nich.

Sensei

Sensei z WooCommerce poskytuje kompletné riešenie pre prácu v kurze, ktoré umožňuje vytváranie a publikovanie kurzov, lekcií a kvízov. Dobre sa integruje s WooCommerce, takže podnikatelia v oblasti vzdelávania môžu účtovať poplatky za prístup k ich obsahu.

Medzi ďalšie funkcie patrí rýchla registrácia používateľov, testovanie, hodnotenie kvízov a analýza kurzov.

learnPress

Toto je tiež systém riadenia kurzov, ale vhodnejší pre vysokoškolské vzdelávanie a špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám výskumných skupín, ale má užitočné funkcie pre akúkoľvek akademickú výučbu na vyššej úrovni. TeachPress sa zameriava na akademické publikovanie a poskytuje komplexnú integráciu BibTeXu na import a export citácií, ako aj integrovaný systém na zápis do kurzov a množstvo krátkych kódov na zobrazenie zoznamov publikácií, vyhľadávania publikácií a prehľadov kurzov.

Čítať:  Stratí rýchlosť vášho webu zákazníkov? Ako rýchlosť načítania stránky ovplyvňuje CRO

mTouch Quiz

Existuje množstvo doplnkov kvízov pre WordPress, ale vyzdvihujem tento, pretože je navrhnutý s ohľadom na dotykové rozhrania, takže študenti môžu zo svojich tabletov a telefónov vyberať kvízy s viacerými možnosťami.

Vytvorenie dávky

Toto je prémiový doplnok od WPMUDev, takže nie je zadarmo, ale môže ušetriť obrovské množstvo času pedagógom, ktorí potrebujú vytvoriť veľa blogov alebo stránok, na ktorých môžu ich študenti publikovať. Urobiť to ručne by bolo časovo veľmi náročné, ale pomocou funkcie Batch Create môžu pedagógovia používajúci WordPress Multisite nahrať súbor CSV alebo XLS exportovaný zo svojich registračných záznamov a doplnok pridá používateľov alebo vytvorí nové stránky.

Mám tu priestor len na zdieľanie niekoľkých vzdelávacích doplnkov, ale je ich oveľa viac, ktoré by som mohol zahrnúť. Namiesto toho by som rád otvoril priestor pedagógom: aké sú vaše obľúbené doplnky WordPress a ako prispeli k vašej výučbe?

O Graeme Caldwell – Graeme pracuje ako prichádzajúci obchodník pre Hostinger, popredného poskytovateľa hostingu Magento a WordPress. Sledujte Hostinger ďalej Twitter na @nexcess, lajkujte ich Facebook a pozrite si ich technický/hostingový blog /blog/.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE