5, čo by ste mali vedieť predtým, ako sa stanete webovým vývojárom na voľnej nohe

Robiť mágiu pri vývoji webových stránok podľa vlastných predstáv neznamená len stať sa majstrom v kódovaní. Znamená to tiež, že obchodnú činnosť zvládnete úplne sami.

Aj keď sa to môže zdať strašidelné stať sa webovým vývojárom na voľnej nohe, nemusí to tak byť. K úspechu je potrebná len príprava a použitie správnych nástrojov.

Aby sme vám to ukázali, vytvorili sme zoznam krokov, ktoré by ste mali urobiť, kým sa stanete webovým vývojárom na voľnej nohe.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

Kto je webový vývojár na voľnej nohe?

Ako začať ako webový vývojár na voľnej nohe

1. Nájdite miesto pre svoju firmu

2. Vytvorte si webovú stránku na voľnej nohe

3. Predajte svoje podnikanie

4. Používajte rýchle a dostupné riešenia pre vývoj webu

5. Hostiteľské webové stránky klientov pre zvýšenie efektivity

Záverečné myšlienky: Jednoduchý sprievodca, ako sa stať webovým vývojárom na voľnej nohe

Webový vývojár na voľnej nohe je samostatne zárobkovo činný odborník na webdizajn a programátor, ktorý ako dodávateľ pracuje na projektoch vývoja webu pre viacerých klientov a za tieto služby dostáva platbu za dohodnutú cenu.

Webový vývojár na voľnej nohe môže:

 • Prijať alebo odmietnuť prácu na voľnej nohe
 • Rozhodnite sa, s ktorým startupom, malými podnikmi alebo veľkými podnikmi budete spolupracovať
 • Stanovte štandardnú cenu
 • Pracujte na diaľku odkiaľkoľvek

Ako môžete vidieť, weboví vývojári na voľnej nohe môžu robiť všetko podľa vlastných podmienok a vlastným tempom. Existuje však niekoľko vecí, ktoré by ste mali vziať do úvahy predtým, ako sa stanete webovým vývojárom na voľnej nohe, aby sa z neho stal udržateľný zdroj príjmov.

Ako začať ako webový vývojár na voľnej nohe

 • Nájdite miesto pre svoje podnikanie
 • Vytvorte si web na voľnej nohe
 • Predajte svoje podnikanie
 • Používajte rýchle a dostupné riešenia na vývoj webových aplikácií
 • Hostite webové stránky klienta pre vyššiu efektivitu

Stať sa webovým vývojárom na voľnej nohe presahuje len pochopenie vývoja webových stránok a softvéru. Mali by ste nastaviť vhodný základ, aby ste sa stali uznávaným a úspešným webovým vývojárom na voľnej nohe.

Ak chcete začať ako webový vývojár na voľnej nohe, musíte:

1. Nájdite miesto pre svoju firmu

Zistenie vášho výklenku je prvým krokom k tomu, aby ste sa stali webovým vývojárom na voľnej nohe. Je dobré byť presný, pokiaľ ide o služby, ktoré chcete ponúkať.

Okrem toho najrýchlejší spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných webových vývojárov na online trhoviskách, je vybrať si medzeru. Podľa ZipRecruiterweboví vývojári na voľnej nohe zarábajú v priemere 72 000 dolárov, no ponuka niečoho iného vám dáva možnosť zarobiť viac.

Čítať:  Čo je liek Z-Wave? Všetko, čo potrebujete vedieť

V tomto zmysle je lepšie byť majstrom vývoja webu v konkrétnej oblasti, ako byť odborníkom na všetky remeslá. Týmto spôsobom môžete pri vývoji cenovej stratégie zohľadniť svoju odbornosť.

Chcete pomôcť podnikom s elektronickým obchodom, kozmetickým značkám, softvérovým spoločnostiam alebo nezávislým pracovníkom? Vyberte si výklenok, ktorý vás zaujíma a je ziskový.

Niektoré služby môžu mať väčší potenciál škálovateľnosti. Takže to vezmite do úvahy pri budovaní kariéry na voľnej nohe, ktorá v priebehu času prináša väčší zisk.

2. Vytvorte si webovú stránku na voľnej nohe

Ďalším krokom k tomu, aby ste sa stali webovým vývojárom na voľnej nohe, je vytvorenie vašej webovej stránky. Potrebujete osobnú webovú stránku, ktorú môžu záujemcovia skontrolovať, aby sa dozvedeli viac o tom, čo robíte.

Mali by ste zabezpečiť, aby ste:

 • Vytvorte rôzne dôležité stránky, aby ste rozdelili svoj proces
 • Ukážte minulé projekty
 • Zahrňte posudky klientov
 • Zahrňte svoje kontaktné informácie alebo formulár, aby vás potenciálni zákazníci mohli kontaktovať.

Vaša webová stránka by v podstate mala potenciálnym klientom povedať, kto ste, čo robíte a ako vás môžu kontaktovať. Môžete tiež zahrnúť sekciu blogu na zdieľanie informačného obsahu a trendov v odvetví.

3. Predajte svoje podnikanie

Stať sa webovým vývojárom na voľnej nohe prichádza s povinnosťami propagácie. Potrebujete klientov, aby získali viac klientov a premenili svoje podnikanie na voľnej nohe.

Aby ste si našli prácu a vybudovali si klientelu, musíte sa presadiť.

Čítať:  Ako opraviť „Nedávno ste vytvorili príliš veľa stránok. Skúste to znova neskôr.“ na Facebooku

Existuje niekoľko trhovísk a platforiem, z ktorých môžu weboví vývojári na voľnej nohe získať klientov. Tie obsahujú:

Ak chcete čeliť a vyniknúť medzi konkurenciou, potrebujete presvedčivé portfólio, ktoré obsahuje hodnotenia súboru zručností, minulé projekty, klientov, ocenenia, certifikácie a súhrn skúseností. Okrem toho je dobré pri získavaní prvých klientov preháňať projekty.

4. Používajte rýchle a dostupné riešenia pre vývoj webu

Keď sa vaše podnikanie začína rozvíjať, zvyšuje sa potreba efektívnosti. Dostanete viac objednávok klientov a musíte byť promptní s dodávkami.

Potrebujete teda nástroje na vývoj webu, ktoré vám pomôžu posunúť sa od podpriemerného cez priemerné podnikanie na voľnej nohe až po špičkovú kariéru.

StoreBuilder od Hostinger je výkonný tvorca webových stránok na rýchle a jednoduché vytvorenie obchodu WordPress bez písania jediného riadku kódu. Dodáva sa s krásnymi šablónami, prémiovými doplnkami a pokročilými funkciami na vytváranie úžasných webových stránok na platforme WordPress s otvoreným zdrojom.

Nemusíte tráviť veľa času front-end vývojom alebo full-stack vývojom. Nepotrebujete ani back-end vývojárov, ktorí používajú kódovanie CSS, HTML, JavaScript alebo Python.

Či už ste začiatočník, nezávislý pracovník na čiastočný úväzok alebo na plný úväzok, je výhodné, aby bol Storebuilder súčasťou vašej sady nástrojov. Len niekoľkými kliknutiami si môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku pre konkrétne odvetvie.

Možno budete musieť investovať aj do iných nástrojov na bezproblémové podnikanie, ako napríklad:

 • Webové aplikácie
 • Vývojové a rámcové nástroje
 • Workflow a účtovný softvér
Čítať:  Špeciálne kľúčové slová: Ako nájsť najlepšie kľúčové slová pre vašu špecializovanú stránku

5. Hostiteľské webové stránky klientov pre zvýšenie efektivity

Bez ohľadu na to, aká ohromujúca je webová stránka, bez spoľahlivej hostingovej služby je neúplná. Priemerná hostingová služba spôsobí, že vaše úsilie bude zbytočné a web bude neefektívny.

Aby ste sa nemuseli obávať slabej návštevnosti a konverzií v dôsledku zlyhaní webových stránok, pomalého načítavania a nefunkčnosti stránok, je najlepšie, ak budete webové stránky svojich klientov hosťovať sami.

Môžete to ľahko urobiť pomocou plne spravovaných hostingových riešení Hostinger. Prichádzajú s rozsiahlou údržbou lokality, takže vaši klienti sa môžu sústrediť na svoje oblasti génia bez obáv o výkon a prevádzku lokality.

Záverečné myšlienky: Jednoduchý sprievodca, ako sa stať webovým vývojárom na voľnej nohe

Stať sa webovým vývojárom na voľnej nohe si vyžaduje znalosti, rozhodnosť, akciu a srdce pre dokonalosť.

Aj keď naštartovanie vašej kariéry vyžaduje viac ako len rozvoj zručností, nemusí to byť skľučujúce. Svoju kariéru v oblasti vývoja webu na voľnej nohe môžete začať zohľadnením piatich krokov uvedených vyššie.

A pamätajte, že najlepší spôsob, ako rozšíriť svoje podnikanie, je urýchliť procesy. Využite dostupné a časovo efektívne nástroje, ako je StoreBuilder od Hostinger.

Vyskúšajte StoreBuilder a začnite ešte dnes.

Súvisiace zdroje WooCommerce

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE