5 dizajnových tipov pre váš medzinárodný elektronický obchod

V dnešnom svete majú ľudia malú pozornosť. Môžete mať úžasný obchod prezentujúci svoje produkty, ale ak nedokážete navrhnúť svoj obchod tak, aby upútal pozornosť vašich potenciálnych zákazníkov a prinútil ich k nákupu, potom nemá zmysel mať elektronický obchod na prvom mieste. miesto.

Ako teda môžete upútať pozornosť návštevníkov vašich medzinárodných webových stránok elektronického obchodu? No a práve tu vstupuje do hry dizajn webových stránok.

Dizajn je aspekt, ktorý hrá dôležitú úlohu pri upútaní záujmu návštevníkov vašich webových stránok, pretože je to prirodzene prvá vec, na ktorú sa vaši zákazníci pozrú a zapamätajú si vašu značku. Nastaví prvý dojem. V skutočnosti, 85 % používateľov prvý dojem súvisí s dizajnom.

Keďže to je hlavným cieľom tohto článku, pozrieme sa na päť jednoduchých tipov, ako navrhnúť váš medzinárodný elektronický obchod a vytvoriť pre vašich zákazníkov prvú pozitívnu skúsenosť.

5 tipov na dizajn medzinárodného obchodu elektronického obchodu

1. Dizajn ako návštevník webovej stránky

Ak chcete, aby sa vaše webové stránky v konečnom dôsledku spojili so zákazníkmi, budete musieť vo fáze návrhu myslieť ako návštevník.

Existuje niekoľko potenciálnych aspektov, ktoré si zákazník želá, keď prechádza webovou stránkou, vrátane:

  • Stránka, na ktorej sa dá ľahko orientovať
  • Dobre navrhnutý
  • Vďaka tomu je proces nakupovania jednoduchý, priamy a bezproblémový

Ak sa vžijete do kože návštevy, získate perspektívu, ktorú by ste mohli potrebovať. Najčastejšie otázky, ktoré si treba položiť, sú nasledovné:

  • Ako presne môžem vytvoriť webovú stránku, na ktorej sa bude ľahko navigovať a ktorá zlepší dojem mojich zákazníkov?
  • Aké rozloženie môžem použiť, aby som si uľahčil vyhľadávanie produktov?
  • Ako môžem zjednodušiť proces platby?
Čítať:  Začína sa to podobať na decembrové zhrnutie tweetov

Tieto tri kľúčové otázky ponúkajú dostatok podnetov na zamyslenie, aby ste mohli začať.

Pre medzinárodné elektronické obchody ponúkajúce jazykové možnosti, ktoré majú viditeľné prepínač jazykov alebo výber presmerovania na správnu stránku podľa jazyka prehliadača sú dva veľké spôsoby, ako môžete medzinárodným návštevníkom uľahčiť navigáciu.

Podľa štúdie vykonanej spoločnosťou CSA65 % spotrebiteľov radšej číta obsah vo svojom vlastnom jazyku, aj keď nie je kvalitný. Pomáha to zlepšiť celkovú mieru odchodov, ak si vaši návštevníci môžu jednoducho vybrať jazyk podľa vlastného výberu.

Napríklad, Weglot užívateľ Jimmy Fairly chcel svojim medzinárodným návštevníkom poskytnúť lepšiu používateľskú skúsenosť. Tím okamžite preložil svoju webovú stránku pomocou Weglot a videl a 70% nárast pri návštevách webových stránok.

Jimmy Fairly umiestni svoj prepínač jazykov do horného panela s ponukami, takže ho ľahko nájdu všetci návštevníci webových stránok, ktorí hľadajú jeho francúzsky obchod.

2. Dôraz na vizuálnu hierarchiu

Vizuálna hierarchia môže znieť ako komplikovaný koncept, ale v skutočnosti je v skutočnosti celkom jednoduchá na pochopenie.

Dá sa to vysvetliť pohľadom na veľkosť, farbu, usporiadanie a kontrast vizuálnych prvkov, ktoré určujú ich relatívnu dôležitosť a poradie, v ktorom ich ľudia vidia.

Aj keď to znie jednoducho, pri navrhovaní vášho medzinárodného elektronického obchodu to zaváži. Keďže nie všetok obsah na vašom webe má rovnakú dôležitosť, poradie a spôsob, akým ho ľudia vidia, môže mať vplyv na nákup aj vizuálnu estetiku webu.

Čítať:  10 najlepších doplnkov WordPress pre Amazon Affiliate pre rok 2024

Tu môžete využiť vizuálnu hierarchiu vo svoj prospech a použiť kombináciu týchto prvkov, tj veľkosť, farbu, formát atď., aby ste zdôraznili to, čo je dôležité, a naviedli návštevníkov svojej webovej stránky na cestu, ktorou chcete, aby sa uberali (návod : nákup!). To možno ľahko vidieť na príklade nižšie.

Prvá verzia nie je príťažlivá. Na prvý pohľad sa ťažko číta a nie je jasné, čo má čitateľ uprednostniť. Prepnite na druhý príklad a hneď pochopíte, ktorá časť textu je dôležitá, na prvý pohľad je aj vizuálne príťažlivá.

Pri správnom použití môže vizuálna hierarchia viesť pozornosť vášho návštevníka od záujmu ku konverzii, a to je presne dôvod, prečo je dôležité pre majiteľov e-shopov – správne používanie vizuálna hierarchia môže v skutočnosti viesť k väčšiemu počtu konverzií.

3. Rozdeľte svoj obsah

Väčšina ľudí nechce sedieť a čítať bloky textu, keď sa dostanú na webovú stránku elektronického obchodu. Ak sa toho deje príliš veľa, je viac než pravdepodobné, že ľudia odídu a skončia na webovej stránke konkurencie, čo je presne to, čo nechcete.

Text by sa mal používať iba ako doplnok k vašim produktom. Uistite sa, že na vašej webovej stránke nezaberajú bloky textu a neodvádzajú pozornosť od vašich produktov – a od cieľa predaja.

Nakupujúci nechce tráviť veľa času na vašom webe. Zvyčajne chcú rýchlo nájsť svoj produkt a potom zaplatiť.

Vezmite si predajcu vína Winc napríklad. Používajú veľké hlavičky na zdôraznenie toho, čo robia, hneď ako sa dostanete na ich stránku. Jednoduchá navigácia vám umožní skončiť v sekcii webovej stránky, ktorú chcete, iba v niekoľkých krokoch.

Ak predávate viacero kategórií produktov, návštevník webovej stránky by mal mať možnosť naskenovať vašu stránku a okamžite vidieť každú kategóriu, ktorá by ho mohla zaujímať.

Čítať:  Začíname s WordPress SEO s Lindsay Haley

Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je udržiavať krátke odseky, používať viacero veľkostí hlavičiek, používať odrážky alebo číslované zoznamy a pridávať obrázky na prezentáciu vašich produktov, podobne ako to, o čom sme hovorili v časti o vizuálnej hierarchii.

4. Zahrňte sociálny dôkaz

Nič nemôže byť pre potenciálnych zákazníkov tak upokojujúce, ako čítanie pozitívnej recenzie o vašom produkte. Recenzie sú také účinné, že 92 % spotrebiteľov s väčšou pravdepodobnosťou dôverujú odporúčaniam ako akémukoľvek inému typu reklamy.

Preto by bolo hlúpe ignorovať. Namiesto toho, aby ste hovorili o tom, aký skvelý je váš produkt v popise produktu, ukážte, ako o ňom hovoria iní ľudia.

Medzi rôzne typy sociálnych dôkazov patria:

  • Recenzie od zákazníkov
  • Počet zákazníkov
  • Prípadové štúdie
  • Miniaplikácie sociálnych médií zobrazujúce veľkosť vašich sledovateľov

Aká časť vášho webu by mala obsahovať sociálne dôkazy?

Podľa Analýza Orbit Media43 % stránok s podrobnosťami o produktoch Amazonu pozostáva zo sociálnych dôkazov a recenzií. Takže ak to Amazon dokáže a funguje to pre nich, určite by to malo fungovať pre váš medzinárodný elektronický obchod.

Majte na pamäti, že ak chcete byť čo najefektívnejšie, uistite sa, že vaše recenzie a referencie sú viditeľné na vašich stránkach s vysokou návštevnosťou, ako je vaša domovská stránka a stránky produktov s veľkým predajom.

5. Urobte svoju pokladňu jednoduchou a bezproblémovou

Nič nezabije zážitok zákazníka z elektronického obchodu tak, ako zle navrhnutý proces platby. Ak je navigácia náročná a vyžaduje si viacero krokov, pravdepodobne skončíte strata predaja.

Ak chcete, aby od vás ľudia nakupovali, proces platby musí byť jednoduchý a bezproblémový.

Čítať:  Automatizácia elektronického obchodu: Ako prinútiť roboty, aby fungovali vo vašom internetovom obchode

Stránka pokladne musí byť čistá, jednoduchá a musí sa v nej ľahko pohybovať. Medzi hlavné konštrukčné prvky patria:

1. Súhrnná stránka

2. Pokladňa pre hostí

3. Informácie o fakturácii a dodaní

4. Ukážka stránky objednávky

Nedizajnové aspekty, ako napríklad poskytnutie možnosti vašim zákazníkom zaregistrovať sa alebo zaplatiť ako hosť, môžu viesť k väčšiemu počtu konverzií jednoducho preto, že niektorí ľudia môžu váhať s vytvorením účtu a poskytnutím osobných údajov.

Zabezpečiť, aby bolo zákazníkovi jasne spomenuté všetko, čo je potrebné pre proces platby, je ďalším spôsobom, ako si ich uchovať počas celého procesu nákupu. To zahŕňa spôsoby doručenia, možnosti vrátenia atď.

A nakoniec, keď váš zákazník dokončí nákup, uistite sa, že je presmerovaný na stránku s potvrdením, aby vedel, že všetko prebehlo v poriadku.

Zhrnutie

Majte na pamäti tieto tipy a čoskoro budete mať dobre navrhnutý medzinárodný elektronický obchod. Tu je rýchla rekapitulácia:

1. Dizajn ako návštevník webovej stránky

2. Dôraz na vizuálnu hierarchiu

3. Rozdeľte svoj obsah

4. Zahrňte sociálny dôkaz

5. Urobte platbu jednoduchou a bezproblémovou

Dodržiavanie týchto jednoduchých krokov povedie k oveľa lepšej skúsenosti pre vašich zákazníkov a lepšia skúsenosť určite povedie k väčšiemu počtu konverzií.

Začnite s elektronickým obchodom

Teraz, keď ste sa naučili všetko o medzinárodnom elektronickom obchode, vytvorte si svoj vlastný obchod s StoreBuilder od Hostinger. StoreBuilder robí tvrdú prácu pri nastavovaní novej webovej stránky WooCommerce za vás. Navyše prichádza s odborníkmi overenými doplnkami a nástrojmi, ktoré potrebujete pre úspešný obchod.

A keďže je postavený na WooCommerce, môžete pridať akúkoľvek ďalšiu integráciu, ktorú potrebujete, aby ste mohli začať predávať cez hranice.

Vyskúšajte tento inovatívny tvorca internetového obchodu ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE