5 kľúčových dôvodov, prečo je prieskum kľúčových slov dôležitý pre SEO

Je výskum kľúčových slov stále dôležitý pre SEO? Odpoveď na túto otázku je jednoznačné áno!

Výskum kľúčových slov je základom každej marketingovej kampane SEO a SEM. Bez toho by SEO, marketéri a webmasteri mohli slepo vytvárať obsah bez akéhokoľvek skutočného „obchodného“ opodstatnenia.

V tomto článku sa dozviete 5 dôvodov, prečo je výskum kľúčových slov dôležitý pre SEO. Na konci článku sa podelíme o niekoľko účinných tipov na výskum kľúčových slov, ktoré môžete použiť pri vlastnom prieskume kľúčových slov.

Čo je prieskum kľúčových slov?

Skôr ako zistíme prečo prieskum kľúčových slov je pre SEO dôležitýmusíme najprv jasne definovať, čo je prieskum kľúčových slov.

Výskum kľúčových slov je proces objavovania populárnych slov a fráz, ktoré ľudia zadávajú do vyhľadávača, aby našli informácie, ktoré hľadajú.

Zdroj obrázka: Backlinko

Ak napríklad podnikáte v oblasti osobných školení, prieskum kľúčových slov vám pomôže objaviť kľúčové slová ako „mužský tréning hrudníka“,“najlepšie cvičenia na chudnutie“, atď.

Výskum kľúčových slov by mal byť prvým krokom, ktorým sa riadia všetci webmasteri a marketéri pri vytváraní nového obsahu pre web alebo klienta.

S tým bolo povedané, poďme diskutovať o tom, prečo je výskum kľúčových slov dôležitý pre akúkoľvek marketingovú kampaň SEO.

Prečo je prieskum kľúčových slov dôležitý pre SEO?

S toľkými rôznymi oblasťami SEO, ako sú Core Web Vitals a spätné odkazy, ktoré získavajú väčšiu pozornosť verejnosti, je ľahké zabudnúť na dôležitosť výskumu kľúčových slov v SEO.

Tu je ale 5 dôvodov, prečo musí každý SEO a marketér uprednostniť prieskum kľúčových slov pri vytváraní obsahu alebo začínaní s novou SEO kampaňou.

Čítať:  Problém s prehľadom štatistík indexového prehľadávania Google Search Console

Nájdite to, čo ľudia hľadajú online

Pri vykonávaní výskumu kľúčových slov môže tvorca obsahu získať vnútorný prehľad o tom, čo ľudia hľadajú online.

Tieto informácie sú životne dôležité, pretože poskytujú tvorcom obsahu okamžitú spätnú väzbu o tom, či nápad na obsah stojí za to venovať mu čas a zdroje.

V podstate chcete vytvárať kľúčové slová zacielenia na obsah, ktoré už ľudia používajú na vyhľadávanie informácií online. Nemá zmysel vytvárať obsah na základe toho, čo si myslíte, že vaše cieľové publikum hľadá.

Pochopte konkurenčnú krajinu

Výskum kľúčových slov umožňuje SEO porozumieť konkurenčnému prostrediu tým, že im poskytuje jasný obraz o tom, proti komu súťažia.

Povedzme napríklad, že máte nápad na obsah, ktorý by ste chceli vytvoriť. Správnym prieskumom kľúčových slov budete môcť zistiť, ktoré domény už súťažia o príslušné kľúčové slová.

Výskum kľúčových slov poskytuje prehľad o tom, aké ťažké alebo ľahké bude umiestnenie na prvom mieste vo vyhľadávaní Google a iných vyhľadávačoch.

To nás privádza k ďalšiemu dôvodu, prečo je výskum kľúčových slov dôležitý pre SEO.

Identifikujte príležitosti obsahu s nízkou konkurenciou

Pri vykonávaní prieskumu kľúčových slov budete môcť nájsť príležitosti na obsah, ktorý má nízku konkurenciu.

Zacielením na kľúčové slová, ktoré majú nízku konkurenciu, zvýšite pravdepodobnosť, že váš obsah pritiahne viac návštevníkov a organickú návštevnosť vašich webových stránok prostredníctvom vyhľadávačov.

Platí to aj opačne, prieskum kľúčových slov odhalí, ktorým kľúčovým slovám by ste sa mali vyhýbať, pretože zabehnuté domény im už poradia.

Väčšinu kľúčových nástrojov možno použiť na nájdenie kľúčových slov s nízkou konkurenciou a na vytriedenie kľúčových slov s vysokou konkurenciou.

Povedzme napríklad, že chcete nájsť možnosti obsahu na základe kľúčovej frázy “bezplatné nástroje na výskum kľúčových slov“.

Podľa nástroja pre kľúčové slová SEOptimeru existuje pre toto kľúčové slovo „stredná“ konkurencia.

Pamätajte, že chcete zacieliť na kľúčové slová s nízkou konkurenciou, takže namiesto toho môžete vytvoriť obsah špecificky zacielený nabezplatné nástroje na výskum kľúčových slov pre SEO“, ktorá má „nízku“ úroveň konkurencie.

Čítať:  Kupóny a zľavové kódy OnePlus pre USA a Kanadu

Pochopte zámer vyhľadávania

Hlavná stránka Google poslanie je „organizovať svetové informácie a urobiť ich všeobecne dostupnými a užitočnými.

Google to robí tak, že pre každý vyhľadávací dopyt poskytuje najrelevantnejšie výsledky. Ak sa teda chcete umiestniť na poprednom mieste, musíte vytvoriť najrelevantnejší obsah, ktorý sa k nemu hodí zámer vyhľadávania.

Takže ak pochopíte zámer vyhľadávania pre vyhľadávací dopyt, budete môcť vytvoriť obsah, ktorý sa zhoduje s tým, prečo ľudia používajú kľúčové slovo na nájdenie informácií, ktoré hľadajú.

Prieskum kľúčových slov vám pomôže pochopiť zámer vyhľadávania pre vaše cieľové kľúčové slová. Zadaním cieľového kľúčového slova do Vyhľadávania Google budete môcť vidieť, aké výsledky sa objavia.

To môže poskytnúť dobrý prehľad o tom, ktoré výsledky Google považuje za najrelevantnejšie pre váš vyhľadávací dopyt a cieľové kľúčové slová.

Predstavme si napríklad, že by ste chceli vytvoriť nejaký obsah zacielený na kľúčovú frázu “nástroj na tvorbu vstupnej stránky.“ Ak to vyhľadáte v službe Google, budete môcť vidieť, ako vyzerajú konkurenčné výsledky, aby ste lepšie pochopili zámer vyhľadávania.

Keď sa pozriete na SERP pre túto kľúčovú frázu, všimnete si, že všetky konkurenčné domény sú nástrojmi na tvorbu vstupných stránok a že zámer je primárne zameraný na ľudí, ktorí hľadajú softvér, ktorý im môže pomôcť pri vytváraní vstupných stránok.

Ak teda nepropagujete nástroj, ktorý dokáže vytvárať vstupné stránky, pravdepodobne sa budete chcieť vyhnúť zacieleniu na túto špecifickú kľúčovú frázu.

Ak však chcete vytvoriť informačný obsah blogu porovnaním najlepších tvorcov vstupných stránok, na ktorých môžete zacieliť kľúčovú frázu “najlepší tvorcovia vstupných stránok“ namiesto toho.

Pomáha pri vytváraní nových nápadov na obsah

Posledným dôvodom, prečo je výskum kľúčových slov pre SEO dôležitý, je to, že pomáha pri vytváraní nových nápadov na obsah.

Niekedy môže byť náročné vymyslieť nové nápady na obsah pre váš blog. Našťastie väčšina nástrojov na prieskum kľúčových slov sa dá použiť na nájdenie nových kľúčových slov a nápadov na obsah.

Čítať:  Základné tipy na blogovanie pre začiatočníkov

Po pripojení domény vášho konkurenta môžete nájsť všetky kľúčové slová, ktoré sa momentálne nachádzajú na ich stránkach a podľa ktorých sú momentálne hodnotené.

Po vytvorení zoznamu všetkých kľúčových slov, ktoré ste našli, môžete odstrániť tie s nízkym objemom vyhľadávania a vysokou konkurenciou.

Typy kľúčových slov

Predtým, než vám poskytneme niekoľko tipov na prieskum kľúčových slov, stručne si pohovorme o 2 hlavných typoch kľúčových slov, konkrétne o long-tail a short-tail kľúčových slovách.

Long-tail kľúčové slová

Dlhé kľúčové slová možno klasifikovať ako kľúčové frázy pozostávajúce z 5 alebo viacerých slov.

Príkladom dlhého kľúčového slova je „aké jedlo je pre psov zlé.”

Zacielenie na longtailové kľúčové slová je skvelý spôsob, ako postupne zvýšiť návštevnosť SEO pretože úroveň konkurencie týchto kľúčových slov je oveľa nižšia v porovnaní s tými krátkymi kľúčovými slovami.

Okrem toho sú miery konverzie pre tieto kľúčové slová vyššie, pretože ich používajú vyhľadávači, ktorí hľadajú konkrétne informácie, produkty alebo služby.

Krátke kľúčové slová

Short-tail kľúčové slová sú presne také, ako ich názov vystihuje, teda krátke. Tieto kľúčové slová majú zvyčajne dĺžku od jedného do dvoch slov.

Príklad krátkeho kľúčového slova je „psie žrádlo“.

Ak si na túto tému urobíte prieskum kľúčových slov, všimnete si, že konkurencia pre toto kľúčové slovo a objem vyhľadávania je oveľa vyššia ako pre kľúčové slovo s dlhým chvostom “aké jedlo je pre psov zlé“.

Vzhľadom na vysokú úroveň konkurencie pre toto kľúčové slovo bude veľmi ťažké ho zaradiť, čo si vyžaduje veľa času a zdrojov.

Ďalšia vec, ktorú si treba všimnúť v súvislosti s krátkymi kľúčovými slovami, je, že tieto výrazy sú zvyčajne veľmi široké a nie sú zacielené. To znamená, že miery konverzie pre tieto kľúčové slová nie sú také vysoké ako pre kľúčové slová s dlhým koncom.

Čítať:  Google vysvetlil, čo môžu profesionáli v oblasti SEO urobiť s neustálou aktualizáciou adries URL obrázkov vo Vyhľadávaní obrázkov Google

Vo všeobecnosti by sa marketéri a tvorcovia obsahu mali vyhýbať zacieleniu na krátke kľúčové slová, najmä ak značka nie je veľkým hráčom na trhu s už vybudovanou reputáciou.

Tipy na výskum kľúčových slov

Tu je niekoľko tipov na prieskum kľúčových slov, ktoré musíte zvážiť:

Pridajte zoskupenia kľúčových slov na jednu stránku

Klastre kľúčových slov možno definovať ako množinu úzko súvisiacich kľúčových slov, ktoré však nie sú úplne rovnaké.

Príkladom klastra kľúčových slov je:

  • SEO nástroje pre webové stránky elektronického obchodu
  • SEO nástroje pre internetové obchody
  • SEO softvér pre internetové obchody

Ako vidíte, tieto kľúčové slová sú vo svojej definícii do značnej miery podobné, ale používajú rôzne slová.

Nebolo by dobré vytvárať jednotlivé časti obsahu zacielené konkrétne na každé z týchto kľúčových slov, pretože to môže viesť ku kanibalizácii kľúčových slov.

Namiesto toho by tvorcovia obsahu mali pridať všetky úzko súvisiace kľúčové slová do jedného obsahu.

Pozrite si frázy Google Suggest

Nástroje na prieskum kľúčových slov sú nevyhnutné na nájdenie príležitostí na obsah, ale správcovia webu by nemali zanedbávať používanie Vyhľadávania Google na objavovanie drahokamov kľúčových slov.

Presnejšie povedané, Google Suggest môže byť skvelým miestom na nájdenie dlhých kľúčových slov, ktoré sa bežne používajú na vyhľadávanie informácií online.

Nájdite často kladené otázky

Sekcia Google „Ľudia sa tiež pýtajú“ je ďalšou časťou SERP, na ktorú sa môžete pozrieť pri výskume kľúčových slov.

Táto sekcia odhaľuje otázky používateľov Google.

Odpovedaním na tieto otázky alebo vytváraním obsahu na základe týchto otázok môžete osloviť ľudí, ktorí hľadajú odpovede na tieto otázky.

Záver

Pre SEO je dôležitý prieskum kľúčových slov. Odhaľuje množstvo cenných poznatkov o tom, kto sú vaši konkurenti a aký obsah vytvoriť.

Najdôležitejším dôvodom, prečo je prieskum kľúčových slov dôležitý, je, že vám pomáha nájsť to, čo ľudia hľadajú online. Z tohto dôvodu by mal byť prieskum kľúčových slov prvým krokom, ktorý urobíte pri spustení novej SEO kampane.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE