5 krokov k úspešnej migrácii webových stránok

Migrácia webových stránok môže byť strašidelná, ale nemusí. Tu je 5 krokov, vďaka ktorým bude váš zážitok z pohybu čo najplynulejší; počnúc tým, čo potrebujete zálohovať, a končiac úplným šírením DNS a spustením vášho nového hostingového riešenia.

Nie každý deň sa rozhodnete zmeniť poskytovateľa hostingu alebo upgradovať svoje riešenie. Ak ste u poskytovateľa vysokej kvality a nemali ste žiadne problémy, môžete to urobiť len niekoľkokrát, keď sa váš web rozrastá.

Veríme v bezproblémovú migráciu webových stránok pre každého, a preto sme zostavili 5 krokov, ktoré zabezpečia, že migrácia vašich stránok bude čo najjednoduchšia a najpohodlnejšia.

1. Pred zrušením dokončite migráciu webových stránok

Keď sa rozhodnete prejsť na migráciu, pravdepodobne prejdete týmito piatimi fázami.

  1. Zálohovanie vášho webu
  2. Presúvanie údajov vášho webu
  3. Testovanie nového webu
  4. Migrácia vášho DNS
  5. Užívajte si nové hostiteľské prostredie

Každá je rovnako dôležitá ako posledná a nemali by ste zrušiť svoju existujúcu službu, kým úplne nemigrujete. Zrušenie vášho starého poskytovateľa hostingu pred dokončením migrácie môže znamenať niekoľko dní alebo týždňov výpadku; v závislosti od toho, aká zložitá je vaša migrácia a či narazíte na nejaké problémy.

Čítať:  Prevracanie webových stránok 101: Ako nakupovať, zlepšovať a predávať webové stránky

Navyše, v prípade, že váš starý poskytovateľ hostingu nebude vykonávať denné zálohy alebo ich vymaže hneď, ako odídete, môžete prísť o celý svoj web. Aj keď máte zálohu, vaša hodnota SEO môže v dôsledku predĺženého výpadku klesnúť a môže sa vyskytnúť celý rad ďalších problémov.

Dobrá migrácia by mala znamenať konzistentnú návštevnosť stránok. Nie náhly pokles alebo pokles.

Preto vždy odporúčame uistiť sa, že…

2. Vytvorte lokálnu zálohu

Jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť počas migrácie, je vytvorenie lokálnej zálohy vášho webu. Napriek najlepším úmyslom všetkých, technológie nie vždy idú podľa plánu a malé poškodenie databázy môže spôsobiť problémy.

Ak ste to nezrušili u predchádzajúceho poskytovateľa, môžu mať stále zálohy umiestnené na serveri tretej strany. Nadbytočné ponuky denné zálohy hostingu a archivuje ich 30 dní. Vo väčšine prípadov môžete tieto zálohy použiť na obnovenie svojej lokality. Vždy je však dobré uistiť sa, že máte aj lokálnu.

Ak prichádzate od poskytovateľa hostingu s rozhraním cPanel, môžete prejsť na stránku „Záloha“ vo vašom ovládacom paneli. Tu si budete môcť stiahnuť kópiu svojho adresára „public_html“ (ktorý obsahuje väčšinu informácií o vašej stránke). Môžete si tiež zálohovať databázu MySQL.

Hostinger poskytuje úplné zálohy prostredníctvom nášho ovládacieho panela. Kliknite na -> a potom kliknite na . Ak chcete, môžete tiež vybrať vykonanie iba čiastočnej zálohy.

Čítať:  Najlepšie púzdra na Pixel 7, ktoré si môžete kúpiť v roku 2024

Väčšina poskytovateľov hostingu bude mať k dispozícii ľahko prístupnú funkciu zálohovania. Ak ho nemôžete nájsť, kontaktujte ich tím podpory.

3. Otestujte svoj web skôr, ako sa spustí

“Nie, nemusím to kontrolovať.” Je to pripravené, poďme na to,“ je niečo, čoho sa každý odborník na migráciu obáva počuť.

Spustiť po migrácii web bez testovania je ako hrať riskantnú hru a nevedieť, aké kúsky máte v hre. Aj keď existuje šanca, že všetko dobre dopadne, je tu tiež možnosť, že sa niečo pokazí a vy skončíte uviaznutí a nebudete mať kam ísť, ale začať odznova.

Krátky kontrolný zoznam toho, čo treba testovať, obsahuje:

Môžu existovať aj veci, ktoré by ste mali skontrolovať špecifické pre váš web. Ak máte napríklad elektronický obchod, možno budete chcieť otestovať proces platby.

4. Prepnite na Nové menné servery

Urobte to tak, že prejdete na ovládací panel registrácie domény a potom na „Servery názvov domén“. Odtiaľto budete môcť vidieť, aké sú vaše menné servery v skutočnosti.

Ak si to chcete vyskúšať na svojom počítači, otvorte príkazový riadok a zadajte ho
.

Ak používate službu Hostinger DNS a úspešne ste presmerovali svoju doménu, mali by ste vidieť aspoň jednu z nižšie uvedených možností:

  • ns1.nexcess.net
  • ns2.nexcess.net
  • ns3.nexcess.net
  • ns4.nexcess.net
  • ns5.nexcess.net
  • ns6.nexcess.net
  • ns7.nexcess.net
  • Ns8.nexcess.net

Ak jeden z nich nevidíte, neprepadajte panike. Je možné, že používate alternatívneho poskytovateľa DNS. Môže vám tiež pomôcť vedieť, ako ďaleko ste na ceste k úplnej migrácii webových stránok (ak to nie ste vy).

Čítať:  Ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov: 5 krokov, ako začať s elektronickým obchodom

Pamätajte, že zmeny DNS záznamov môžu trvať 12 až 24 hodín, takže nebuďte prekvapení, ak sa tieto informácie nezmenia ihneď po zmene DNS. Rovnako ako v našom prvom bode, nerušte svoju starú službu skôr, ako bude nová.

5. Nechajte svoj DNS dokončiť šírenie

Akonáhle zmeníte DNS, budete ho chcieť nechať dokončiť šírenie. Počas tohto obdobia by ste nemali zaznamenať žiadne prestoje, ale mali by ste sa uistiť, že na svojej stránke neurobíte žiadne zmeny.

Nie je nič horšie, ako keď počas cyklu propagácie uverejníte nový obsah a na druhý deň zistíte, že ste ho stratili.

Ak máte záujem skontrolovať stav šírenia DNS, vyskúšajte Hostinger DNS checker a zistite, ako ďaleko ste sa dostali.

Uľahčenie migrácie

Pamätajte, že Hostinger ponúka bezplatnú pomoc pri migrácii na všetky naše riešenia, čo znamená, že prechod od jedného poskytovateľa k druhému nemôže byť jednoduchší. Migráciu robíme jednoduchou a bezproblémovou.

Získajte viac informácií o bezproblémových a bezplatných migráciách na Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE