5 najlepších stojanov pre iPad na nastavenie stola (doma a kancelária)

iPady sú efektívnym nástrojom produktivity pre pracujúcich profesionálov aj študentov. Môžete ich použiť na kreslenie a písanie poznámok, účasť na videokonferenciách, multitasking ako rozšírený displej alebo zábavu. V oboch prípadoch môže nákup stolového stojana poskytnúť vášmu iPadu optimálny pozorovací uhol, možnosť dokovania a lepšiu ergonómiu. Pre každého, kto chce mať svoj tablet Apple na svojom mieste, sú tu najlepšie stojany pre iPad na váš stôl doma a v kancelárii za rozumnú cenu.

Prečo si kúpiť stojan na iPad pre nastavenie vášho stola?

Či už ste umelec, dizajnér alebo pracujúci profesionál, stojan na iPad, ktorý ho drží v doku, umožňuje nastavenie pozorovacích uhlov a ponúka ďalšie funkcie, ako je magnetické uchytenie alebo 360-stupňová rotácia, môže posunúť nastavenie vášho stola na ďalšiu úroveň.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo možno budete potrebovať stolný stojan pre váš iPad:

 • Stabilita a dokovateľnosť: Vďaka stolnému stojanu je iPad dokovateľný. Zaisťuje tablet na jednom mieste, čím zabraňuje náhodným pádom alebo opotrebovaniu, keď je umiestnený proti iným predmetom.
 • Ergonómia: Pomocou stojana na stôl môžete iPad umiestniť do vhodnej výšky a uhla pohľadu. To vám pomôže udržať správne držanie tela a ušetrí vám to bolesti krku, ramien a chrbta pri dlhšej práci.
 • Multitasking: Keďže stojan eliminuje potrebu držať iPad v rukách, môžete ho použiť aj inak, napríklad pri varení pri pozeraní receptu, účasti na videokonferencii alebo súčasne pri práci na niečom inom.
 • Optimálny uhol kamery: Keď sa zúčastňujete videokonferencií a stretnutí v službe Zoom alebo Google Meet, môžete svoj iPad zdvihnúť na úroveň krku, aby ste dosiahli rovný uhol.
 • Estetika: Vďaka stojanu na iPad bude váš stôl vyzerať profesionálne a šetrí potrebný priestor, vďaka čomu bude pracovisko čisté, bez neporiadku a bude produktívnejšie.

Ako si vybrať ten najlepší?

Pri výbere najlepšieho stojana pre iPad na trhu musíte pamätať na niekoľko dôležitých bodov. Tu sú naše kritériá (na ktoré sa môžete tiež odvolať) na nájdenie správneho držiaka na stôl pre váš iPad:

Čítať:  Lenovo predstavilo IdeaPad Slim 5 Pro v Indii: Cena a špecifikácia

 • Primárne použitie: Na čo používate svoj iPad? Je to na účasť na videohovoroch, ktoré si vyžadujú stojan, aby sa zdvihol ku krku, alebo je to na písanie poznámok, ktoré si vyžaduje stojan, ktorý môže zostať stabilný v naklonení, kým budete čmárať ceruzkou Apple? Znížte svoju primárnu požiadavku na nulu.
 • Veľkosť a výška: Stojan musí zodpovedať veľkosti vášho iPadu. Bolo by zbytočné, ak máte väčší 12,9-palcový iPad a zaobstaráte si stojan určený pre 10,9-palcový alebo 8,3-palcový model. Podobne aj výška by vám mala umožniť pohodlne sa pozerať na obrazovku z úrovne vašich očí.
 • Flexibilita: Chcete stojan, ktorý sa dá otáčať o 360 stupňov? Alebo ten, ktorý sa dodáva so sklopným ramenom? Alebo ten, ktorý vám umožní magneticky pripevniť a odobrať iPad, ako a kedy chcete. Pri výbere správneho stojana zvážte svoju prácu a flexibilitu, ktorú si vyžaduje.
 • Trvanlivosť: Uistite sa, že stojan je dostatočne odolný, aby udržal váš iPad. Pri držaní v určitom uhle alebo výške by sa nemal prevrátiť a spadnúť. Niektoré modely iPadu môžu vážiť aj s puzdrom viac ako kilo, preto na to pamätajte pri finalizácii stojana.

Najlepšie stojany pre iPad na stôl doma a v kancelárii

Nižšie sme pripravili zoznam najlepších stojanov pre iPad pre nastavenie vášho stola doma a v kancelárii na základe rôznych scenárov použitia a profesionálnych požiadaviek. Pokračuj v čítaní.

Lisen držiak na iPad stojan na stôl

[prli-product-display type=”single” id=”1″]

Stojan na iPad Lisen je vyrobený z hliníkovej zliatiny. Má elastickú sponu na pripevnenie k zariadeniu, zosilnenú kovovú podpornú tyč a okrúhlu kovovú základňu s gumenou podložkou, ktorá drží váš iPad na mieste bez toho, aby sa prevrátil.

Stojan má nastaviteľnú výšku v rozsahu od 10,2 do 20,7 palca, pričom maximálna výška je 52,7 cm. Navyše môžete hlavu otáčať o 360 stupňov v ľubovoľnom smere. Vďaka tomu sa váš iPad dostane do úrovne očí, aby ste si mohli pohodlne pozerať.

Lisen stojan na iPad na stôl

Obrázok: Zákaznícke recenzie Amazonu

Je kompatibilný so 4,7- až 13-palcovými zariadeniami, ako sú iPad Pro 12,9 a 9,7, iPad 1-4, iPad Air 2 a iPad Mini 1-4. Pre 12,9-palcový model to však neodporúčame. Nepasuje dobre do puzdier tretích strán, najmä hrubých, a môže sa aj trochu chvieť, ak vaša práca zahŕňa často hranie hier alebo časté dotýkanie sa obrazovky iPadu.

Stojan na iPad Lisen dokáže pripevniť váš iPad do vhodnej výšky pri účasti na videokonferenciách, prezentáciách, obchodovaní na burze, čítaní Kindle atď., pričom zaistí menšie namáhanie chrbta a krku. Najlepšie sa hodí, keď sa iPad používa s myšou alebo ako rozšírený displej pre váš Mac.

Čítať:  2 spôsoby, ako preložiť príbehy Instagramu, komentáre, titulky a životopis

Pros

 • Nastaviteľná výška a otočný pozorovací uhol 360 stupňov.
 • Hliníková konštrukcia s pogumovaným dnom pre uchopenie.
 • Podporuje všetky veľkosti iPadu.

Zápory

 • Môžu sa vyskytnúť problémy pri nasadzovaní obalu iPadu.
 • Problémy so stabilitou pri dotyku obrazovky iPadu.
 • Otázna životnosť krku montáže

Cena: 29,99 dolárov

Stojan na iPad UGREEN s viacuhlovou stúpačkou

[prli-product-display type=”single” id=”2″]
Jedná sa o pomerne jednoduchý a cenovo dostupný stojan pre iPad, ktorý môže povýšiť váš tablet na úroveň MacBooku vďaka jeho robustnému dizajnu s dvoma tyčami. Praktický dizajn umožňuje primerané prúdenie vzduchu a zaisťuje, že sa zariadenie neprehrieva.

Keďže ide o otvorený stojan bez akýchkoľvek klipov alebo držiakov, zmestí sa do zariadení s veľkosťou 4-12,9 palcov. Môžete umiestniť takmer akýkoľvek iPad vrátane 12,9-palcových modelov, smartfónov a elektronických čítačiek s maximálnou hrúbkou 0,53 palca (vrátane puzdra).

UGreen stolný stojan pre iPad

Obrázok: Zákaznícke recenzie Amazonu

Môžete si prispôsobiť pozorovací uhol a výšku, aby ste mohli pohodlne navštevovať stretnutia, sledovať filmy alebo hrať hry. Gumová výstelka pod základňou a silikónom potiahnutá výstelka na vrchnej strane zabraňujú skĺznutiu alebo poškriabaniu iPadu pri umiestnení na stojan.

Najlepšie na tom je, že sa skladá a ľahko sa zmestí do tašky, vďaka čomu je možné ho používať na cestách. Celkovo je to skvelý stojan na iPad, ak uprednostňujete funkčnosť pred luxusnými funkciami a máte obmedzený rozpočet.

Pros

 • Odolný dizajn
 • Vetrané umiestnenie pre prúdenie vzduchu
 • Podporuje všetky modely iPadu
 • Zloží sa do malej veľkosti na uskladnenie

Zápory

 • Problémy so stabilitou, keď je iPad umiestnený vertikálne a na maximálnu výšku

Cena: 23 dolárov

Magnetický stojan CharJenPro MagFlott pre iPad Pro

[prli-product-display type=”single” id=”3″]
Stojan CharJenPro MagFlott je určený výhradne pre novšie modely iPad, iPad Pro a iPad Air so vstavanými magnetmi. Stánok sa spočiatku stal populárnym na Kickstarteri a Indiegogo a v súčasnosti sa predáva na Amazone za viac ako 99 dolárov.

Stojan má prémiový dizajn dostupný v prevedení Space Gray a Silver. V skutočnosti takmer napodobňuje základňu iMacu, ktorý na stole vyzerá čisto, aj keď je prázdny.

Magnetický stojan na stôl Premium pre iPad

Obrázok: Zákaznícke recenzie Amazonu

iPad môžete priložiť k stojanu a magneticky ho pripevniť. Používa hrubý kov pre pevnosť a silné magnety, ktoré ho udržia stabilné aj počas hrania. Môže sa otáčať o 360 stupňov a nakláňať o 180 stupňov s plynulým otáčaním pre dokonalý pozorovací uhol.

Čítať:  Zhrnutie zvestí o Pixeli 6a: Uniknuté špecifikácie, vykreslenie a ďalšie

Rám má priestor pre USB kábel a je dodávaný s bezplatným 6-stopovým zakriveným USB C nabíjacím káblom, ktorý podporuje až 60 W napájania. All-inclusive, magnetický stojan CharJenPro hrá na kvalitu vyhotovenia, celkovú stabilitu a estetiku pri umiestnení na stôl. Je to však dosť drahé, takmer 100 dolárov.

Pros

 • Vynikajúca konštrukcia a stabilita
 • Pripevnite svoj iPad magneticky
 • Vyzerá esteticky
 • Dodáva sa s bezplatným káblom USB-C so zakriveným koncom

Zápory

 • Nepodporuje všetky modely iPadu
 • Nemusí byť kompatibilný s väčšinou obalov iPad (okrem Smart Folio)
 • Dosť drahé

Cena: 99 dolárov

Magnetický stojan Pitaka iPad so základňou pre bezdrôtové nabíjanie

[prli-product-display type=”single” id=”4″]

Tento moderne vyzerajúci stojan Pitaka využíva magnetizmus na pripevnenie vášho iPadu. Môžete buď nalepiť pribalenú magnetickú nálepku na zadnú stranu iPadu, alebo použiť Pitaka's MagEZ Case 2 pre váš iPad od Pitaka (alebo podobné obaly so zabudovanými magnetmi). Podporuje všetky modely iPadu.

Magnety sú dostatočne silné a zabraňujú kývaniu alebo prevráteniu tabletu pri písaní, kreslení alebo písaní v porovnaní s bežnými dokovacími stojanmi, ktoré sú vhodnejšie na bezdotykové ovládanie.

Magnetický stojan na iPad Pitaka s bezdrôtovou nabíjačkou

Obrázok: Zákaznícke recenzie Amazonu

Držiak je možné nakloniť do 32,5 stupňov a až do -5 stupňov. To umožňuje upraviť pozorovací uhol na prepínanie medzi orientáciou na šírku (keď ho používate ako monitor) a orientáciou na výšku (pri účasti na videohovoroch), aby zodpovedal požiadavkám vášho pracovného stola.

Zaujímavosťou je, že stojan má aj bezdrôtovú nabíjaciu základňu, ktorá dokáže nabíjať váš mobilný telefón alebo slúchadlá s podporou Qi až 15 W. To nielen znižuje neporiadok káblov na vašom stole, ale tiež šetrí miesto, ktoré by inak zabrala bezdrôtová nabíjačka.

Vyzerá pomerne minimálne a je vyrobený zo zinku, hliníka a aramidových vlákien. Balenie obsahuje magnetickú nálepku, USB C kábel a mini imbusový kľúč na zostavenie stojana. Po nastavení stojan ponúka stolu čistý vzhľad s moderným nádychom vďaka štýlu uhlíkových vlákien na základni.

Pros

 • Jednoduché, minimálne a odolné
 • Základňa slúži ako 15W bezdrôtová nabíjačka
 • Držiak je možné nakloniť a zmeniť tak uhol pohľadu
 • Balenie obsahuje kovovú nálepku a USB-C kábel

Zápory

 • Výška sa nedá nastaviť
 • Na používanie stojana budete musieť použiť nálepku alebo magnetické puzdro na iPad.

Cena: 99 dolárov

Lisen držiak držiaka iPadu na stôl

[prli-product-display type=”single” id=”5″]
Držiak tabletu Lisen je držiak v štýle žeriavu, ktorý sa hodí na okraj vášho stola. Má svorku na pripevnenie vášho iPadu (alebo akéhokoľvek iného tabletu alebo telefónu v rozmedzí od 4 do 13 palcov) a dlhé rameno, ktoré sa môže pohybovať a nastavovať v akomkoľvek uhle a orientácii.

Čítať:  Výber najlepšieho poskytovateľa e-mailov pre vašu firmu

Stojan má štyri kĺby so šiestimi uzlami, čo vám umožňuje nastaviť a otáčať ho o 360 stupňov pre najlepší pozorovací uhol a výšku. Dve ramená majú 14,2 a 14,9 palca a môžu siahať nad úroveň vašich očí a dosiahnuť tak zážitok zo sledovania ako na monitore.

Držiak iPadu na stôl na báze Lisen Long Arm

Obrázok: Zákaznícke recenzie Amazonu

Stojan bol vyrobený z uhlíkovej ocele a má protinárazové pružiny pre lepšiu odolnosť voči vibráciám a stabilitu pri práci na stole. Okrem kancelárskych a domácich stolov je možné stojan na iPad použiť aj na jedálenské stoly, kuchynské dosky alebo akýkoľvek povrch s maximálnou hrúbkou 1,85 palca.

Tvrdí sa, že unesie až 3,2 kilogramu a má dve svorky na podporu malých a veľkých tabliet. Odporúčame ho však iba pre ľahšie modely iPadu, pretože sa môže kývať alebo sa môžu časom uvoľniť pružiny.

Pros

 • Pohybujte sa a upravujte do ľubovoľného uhla a orientácie
 • Podporuje takmer všetky modely tabletov a iPadov
 • Obrovská flexibilita pri práci na stole

Zápory

 • Na ťažkých tabletoch sa môže kolísať
 • Pružiny sa môžu časom uvoľniť

Cena: 29 dolárov

Zabaliť sa

Toto boli niektoré z najlepších stojanov, ktoré si môžete kúpiť pre iPad, aby ste ich umiestnili na váš domáci alebo kancelársky stôl. Ak chcete iPad iba ukotviť na stôl, odporúčame ušetriť peniaze a rozhodnúť sa pre jednoduchý, no funkčný stojan. Ale ak môžete vyhodiť peniaze, tieto fantastické magnetické stojany a tie so vstavanými bezdrôtovými nabíjačkami sú moje odporúčania. Žeriavové držiaky na tablety sú vhodnejšie pre ľudí na podcasting, nahrávanie zvuku a iné profesionálne práce.

Môžete si vybrať jeden zo stojanov na iPady uvedené v zozname alebo si vybrať svoj vlastný na základe dôležitých bodov uvedených v prvej časti článku. Zostaňte naladení na ďalšie podobné návody, nákupné príručky a odporúčania týkajúce sa miniaplikácií, ktoré používate.

Gadgetstouse.com má pridružené a sponzorované partnerstvá. Môžeme zarábať provízie za nákupy uskutočnené pomocou našich odkazov. To však nemá vplyv na naše odporúčania.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE