5 pôsobivých nástrojov na analýzu Facebooku pre obchodníkov v roku 2024

Algoritmy a zásady Facebooku sa neustále menia v reakcii na technologický pokrok a potrebu poskytovať používateľom nové funkcie.

Tieto zmeny predstavujú pre marketérov a manažérov značiek nové prekážky pri porozumení ich publiku na tejto špičkovej stránke sociálnych médií.

Hľadáte riešenie, ktoré vám pomôže získať užitočné informácie o vašej Facebook stránke, vašich klientoch a konkurentoch na jednom mieste a bez problémov?

S rastúcim denným počtom aktívnych používateľov Facebooku pribúdajú aj údaje. Správa a generovanie prehľadov z takejto obrovskej databázy je náročná úloha.

Tu prichádzajú do rovnice analytické nástroje Facebooku!

Pomocou takýchto technológií môže marketingový špecialista kontrolovať údaje, určiť KPI a nastaviť prispôsobené ciele na jednom mieste. Používa sa na lepšie pochopenie aktuálnej pozície a poskytnutie plánu na dosiahnutie požadovaných výsledkov.

V tomto blogu sme pre vás vybrali päť najlepších analytických nástrojov Facebooku.

Poďme začať!

1. SocialPilot

SocialPilot

SocialPilot je jedným z najlepších nástrojov na analýzu Facebooku pre marketing, ktorý vám môže pomôcť vytvárať, plánovať a uverejňovať prispôsobený obsah. Okrem iného vám môže pomôcť rozšíriť vašu firmu a viditeľnosť značky online.

Nielenže analyzuje, ale tiež vám pomôže nájsť úžasný obsah pre vašu obchodnú stránku na Facebooku. Monitoruje výkon príspevkov zo systému a iných dôležitých zdrojov, stránok a účtov, vďaka čomu je pôsobivým nástrojom na vytváranie prehľadov na Facebooku.

Ide o lacné, užívateľsky prívetivé riešenie s výnimočnými a špičkovými možnosťami pre rebranding vašej spoločnosti na Facebooku. SocialPilot vám umožňuje spomenúť alebo označiť iné stránky, zacieliť na konkrétne publikum, označiť miesta a dokonca prispôsobiť tlačidlá CTA.

Svoj nástroj SocialPilot môžete použiť aj na vytváranie, plánovanie a monitorovanie reklám na Facebooku, aby ste sa uistili, že váš najpútavejší obsah bude najviac viditeľný. Tento neuveriteľný nástroj môžete použiť na uverejňovanie príspevkov na rôznych sociálnych sieťach vrátane Facebooku, LinkedIn, Pinterestu, Google My Business, ako aj TikTok, Instagram a Twitter.

Prečo by mal byť SocialPilot vaším hlavným nástrojom na analýzu Facebooku?

 • Dokáže bez námahy vytvárať, plánovať a publikovať príspevky s vizuálnym obsahom pre rôzne skupiny a stránky na Facebooku z jedného informačného panela.
 • Jeho funkcia Social Calendar vám umožňuje vidieť vašu marketingovú stratégiu na Facebooku z makro a mikro perspektívy. Môžete si flexibilne prezrieť svoj rozvrh do hĺbky alebo len získať rýchly prehľad.
 • Jeho funkcia Social Inbox zhromažďuje všetky vaše interakcie, ako sú príspevky, komentáre alebo správy, na jedno miesto pre rýchlu a jednoduchú správu. Táto funkcia vám tiež pomáha sledovať aktívne konverzácie.
 • Na SocialPilot môžete získať kvalitných potenciálnych zákazníkov priamo z Facebooku.
 • SocialPilot dokáže hromadne naplánovať až 500 príspevkov jedným nahraním vrátane obrázkov a odkazov na Facebooku.
 • Pomocou SocialPilot môžete prispôsobiť a zmeniť farby, ochranné známky a ďalšie prvky značky.
 • Pomocou grafov a tabuliek dôležitých metrík môžete získať všetky prehľady a informácie o svojej stránke na Facebooku a výkonnosti účtu.
 • Môžete použiť analýzu publika na Facebooku od SocialPilot, aby ste zistili, ktorý obsah je najpútavejší a kedy je ideálny čas na jeho zverejnenie, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.
 • Svoje správy na Facebooku si môžete prispôsobiť a sprofesionalizovať pomocou loga vašej spoločnosti. Tieto prehľady potom môžete poslať e-mailom svojim klientom a stiahnuť si ich aj ako dokumenty PDF.
 • So službou SocialPilot môžete do svojich príspevkov a správ na Facebooku zahrnúť emotikony, obrázky GIF a infografiku, aby vyzerali zaujímavejšie a jedinečnejšie.
Čítať:  6 fantastických nástrojov kalendára sociálnych médií pre zaneprázdnených obchodníkov

Čo hovoria používatelia SocialPilot?

Rachael A.

Svoje základné funkcie plní veľmi dobre, najmä pri správe mnohých účtov na sociálnych sieťach pre jednu značku alebo naprieč dvoma značkami. Je to dobré pre zaneprázdnené tímy s množstvom príspevkov a vynikajúce pre ľudí, ktorí radi plánujú. Program vám tiež umožňuje odoslať rovnakú správu niekoľko dní po sebe, čo sa nepáči všetkým programom.

Lindsey F.

Absolútne milujem, keď môžem naplánovať všetky svoje príspevky na sociálnych sieťach na jeden týždeň na všetkých platformách. Uľahčuje mi to prácu a nemusím si pamätať, že mám neustále uverejňovať príspevky.

Palak J.

SocialPilot je veľmi jednoduchý na používanie a užívateľsky prívetivý. Môžem jednoducho uverejňovať kreatívy a videá na všetkých platformách sociálnych médií a môžem získať analýzy. Tiež sa spája s reklamami na Facebooku, čo mi pomáha spravovať moje reklamy a uverejňovanie na jednej platforme. Celkovo je to veľmi užitočný a praktický softvér.

2. Vaizle

Vaizle

Vaizle je jedným z najlepších a najkonkurencieschopnejších nástrojov na analýzu reklám na Facebooku, ktorý vám umožňuje bezplatne získať krátky prehľad o výkonnosti vašej reklamy. Je to nástroj pre obchodníkov, ktorí chcú využívať údaje zo sociálnych médií na prijímanie lepších rozhodnutí.

Objavovaním medzier a možností vám umožňuje optimalizovať výkon vašich sociálnych médií a zvyšovať úspech vášho podnikania. Vaizle vám tiež poskytne každodenné informácie o rôznych premenných prostredníctvom infografík, obrázkov a denných tipov.

Čítať:  10 najlepších postupov, ktoré treba dodržiavať pre lepšie UX bankovej aplikácie

Vaizle vám tiež umožňuje pozrieť sa, ktoré značky využívajú trendy hashtagy a porovnať ich a vyhodnotiť s vašou stratégiou hashtagov, aby ste zlepšili budúcu výkonnosť.

Pros

 • Podľa používateľov Vaizle sa dá ľahko nastaviť a je to užívateľsky prívetivý nástroj.
 • Tento nástroj Facebook metrík ponúka svojim používateľom rozsiahlu funkciu Report-Builder.
 • Zákazník si môže stiahnuť neobmedzený počet bielych prehľadov, ktoré sú úplne prispôsobiteľné a majú slobodu pridávať svoje návrhy a postrehy.

David D.

Myslím si, že program je skvelý na získanie analytiky, ktorú potrebujete na správne marketingové rozhodnutia v sociálnych médiách. Spája všetky vaše sociálne účty a môže sa pozrieť aj na konkurenčnú službu Analytics. Skvelé pre niekoho, kto má rád čísla

Zápory

 • Prispôsobenie písma, farieb alebo veľkosti textu v nástroji na tvorbu zostáv nie je k dispozícii.
 • Používatelia uviedli, že tento nástroj má krivku učenia.

Chris S.

Z pohľadu agentúry pre výkazníctvo je hlavným negatívom skutočnosť, že nemôžete ukladať šablóny výkazov. Ak používate Vaizle na vytváranie prehľadov pre viacerých klientov, musíte prejsť a zmeniť značku „Self“ pri každej zmene klienta. Potom vymeňte všetkých rovesníkov. Potom zmeňte názov a dokončite titulnú stranu správy. Potom jednotlivo vstúpte a pridajte/odčítajte komponenty, ktoré chcete nahlásiť. Ak by sme mali možnosť uložiť túto šablónu a jednoducho pripojiť značky, o ktorých chceme podávať správy, skrátilo by to čas o 75 % a spravilo by to z toho domácu jazdu. Ale skutočnosť, že to vyžaduje 3x viac časovej investície, ako by mala, je trochu frustrujúca.

3. Odoslať

Odoslať

Odoslať je jedným z populárnych a robustných nástrojov na analýzu Facebooku s niekoľkými vstavanými funkciami, okrem analýzy, ako je uverejňovanie príspevkov, publikovanie a správa komunity. Tento nástroj generuje hĺbkové a komplexné správy pre Facebook a ďalšie významné stránky sociálnych médií.

Tento nástroj analyzuje vašu sociálnu aktivitu a generuje presnú správu o interakcii. Umožňuje vám okamžite objaviť vzorce poskytnutím prehľadu o vašom celkovom publiku, interakciách s obsahom, komentároch a zmienkách vo všetkých kanáloch, ktoré prevádzkujete.

Pros

 • Umožňuje vám spravovať niekoľko profilov sociálnych médií, udržiavať procesy pracovného toku a efektívne prideľovať úlohy.
 • Pomáha vám pri generovaní nových potenciálnych zákazníkov a vyhodnocovaní návratnosti investícií.

Joanmarie C.

Páči sa mi, že Sendible oceňuje dôležitosť návštevnosti značky a neobmedzuje vás na určité platformy len preto, že chcete platiť menej. Väčšina malých spoločností (alebo v našom prípade verejných škôl) potrebuje šetriť svoje prostriedky alebo sa obmedzuje na to, čo môžu investovať. Nielenže môžete uverejňovať príspevky na svojich obľúbených sociálnych sieťach, ale ponúkajú množstvo skvelých nástrojov, ktoré vám pomôžu merať úspešnosť vášho úsilia.

Čítať:  Ako môže AI v roku 2024 10x znásobiť vašu produktivitu obsahového marketingu

Zápory

 • Používatelia uviedli, že niektoré z jeho funkcií je ťažké pochopiť a používať.
 • Mobilná verzia tohto nástroja má niekoľko nedostatkov.
 • Používatelia tiež hlásili problémy s pripojením.

Nikki S.

Mobilná aplikácia je chybná. Nepodarilo sa mi upraviť naplánovaný príspevok z mobilnej aplikácie – zakaždým spadne. Podpora je naďalej v kontakte a pracuje na tom, ale zatiaľ nedošlo k žiadnej oprave. Vychádza nová verzia, tak snáď bude čoskoro opravená. Som nádejný. Tiež ich koncept „služieb“ trvá trochu, kým si zvyknete… ale keď na to prídete, vidím výhodu v usporiadaní ich cien týmto spôsobom.

4. Ikonoštvorec

Ikonoštvorec

Ikonoštvorec je oficiálnym marketingovým partnerom Facebooku a jedným z najlepších analytických nástrojov Facebooku. Tento nástroj využívajú dve veľké mená sociálnych médií: Facebook a jeho sesterská spoločnosť Instagram. Medzi ďalšie významné funkcie Iconosquare, okrem analýzy, patrí post-manažment a plánovanie na zvýšenie vašej prítomnosti na sociálnych médiách a ziskovosti.

Pomocou tohto analyzátora Facebooku môžete sledovať a monitorovať celkový rast vašej komunity. Sleduje tiež interakcie, viditeľnosť profilu a publikácie, aby vám pomohol porozumieť vášmu publiku pomocou demografických premenných, ako sú sledovatelia, jazyky fanúšikov a regióny.

Pros

 • Iconosquare zhromažďuje vaše najlepšie príspevky a zobrazenia na základe metrík, ako sú hodnotenia Páči sa mi, zobrazenia dosahu, komentáre, miera zapojenia a ďalšie.
 • Umožňuje vám porovnať interakciu vašej stránky s interakciou vašich konkurentov.
 • Je to nákladovo efektívny a užívateľsky prívetivý nástroj.

Lene A.

Páči sa mi, ako nám to pomáha poskytovať komplexné údaje pre moju značku na Facebooku a že to prichádza bez učenia.

Zápory

 • Iconosquare sa neintegruje s niekoľkými ďalšími špičkovými stránkami sociálnych médií, s výnimkou Facebooku, LinkedIn, Instagramu a Twitteru.
 • Používatelia sa sťažovali, že server je v niektorých regiónoch pomalý.

Chloe T.

Niektoré kategorizácie funkcií sú trochu mätúce, ale akonáhle ich použijete niekoľkokrát, bude ľahšie porozumieť. Názvy kategórií nie sú nevyhnutne užívateľsky prívetivé, ale keď sa do toho pustíte, je to v poriadku.

5. Socialbakers

Socialbakers

Socialbakers, ďalší z popredných nástrojov na analýzu reklám na Facebooku, vám umožňuje sledovať všetko z jedného hlavného panela. Tento nástroj zjednodušuje úlohu hodnotenia a publikovania.

Môžete pristupovať ku všetkým svojim vzorcom a výsledkom zapojenia z jedného informačného panela, či už sa rozhodnete hodnotiť a monitorovať videá alebo príbehy alebo sledovať a monitorovať stovky ovplyvňovateľov.

Socialbakers sa integruje so špičkovými platformami sociálnych médií vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, Pinterestu a LinkedIn. Poskytuje podrobné hodnotenie vašej stránky na Facebooku a jej konkurentov, ktoré vám pomôže určiť výkonnosť vašej stránky.

Pros

 • Socialbakers ponúka prispôsobené plány a riešenia pre svojich zákazníkov.
 • Ich tím podpory je priateľský a rýchlo rieši problémy.
Čítať:  Aktualizácie zostatku sú momentálne nedostupné Chase: Opravené

Hans D.

Jednoduchosť použitia – jednoduchosť a efektivita v kombinácii. Je to, čo chcete, aby to bolo – môžete si ho prispôsobiť podľa svojich potrieb, či už ide o jednoduché denné výkazy alebo až po tie najhrubšie zložité výkazy! Podporný tím je jedným z NAJÚŽASNEJŠÍCH! Skvelé! Sú rýchli, priateľskí a vyriešia akékoľvek problémy a odpovedia na všetky otázky, ktoré máte s platformou.

Zápory

 • V Socialbakers môžete získať iba jeden účet na klienta a pre svojich používateľov tiež nemajú skúšobnú verziu.
 • Ich plány sú veľmi drahé pre malé značky alebo startupy.

Overený recenzent

Je to drahé. Pre miestny trh, akým je Brazília, nám Social Bakers účtujú v dolároch bez toho, aby brali do úvahy kultúrne a ekonomické úpravy.

Suma sumárum

Monitorovanie Facebooku nebolo na začiatku nikdy jednoduchou úlohou a jednoduché čítanie reakcií a komentárov publika vám nepomôže pochopiť výkonnosť vašej stránky na Facebooku.

Na lepšie pochopenie a jasnejšiu perspektívu musíte použiť nástroj na analýzu Facebooku.

Spoločnosti v súčasnosti investujú do služieb, ktoré poskytujú správu všetkých dôležitých platforiem z centralizovaného bodu, keďže sociálne médiá stúpajú na vrchol marketingových stratégií.

Investícia do dobrého riešenia na analýzu Facebooku, ako napr SocialPilotvám pomôže pri monitorovaní a analýze vašich operácií.

SocialPilot poskytuje nielen analýzy, ale môže vám tiež pomôcť vytvárať prispôsobený obsah pre Facebook, plánovať a publikovať a monitorovať jeho výkon.

Vyskúšajte našu 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a preskúmajte ďalšie z jej úžasných výhod skôr, ako sa rozhodnete investovať.

často kladené otázky

🌟 Aké sú najlepšie nástroje na analýzu Facebooku pre obchodníkov?

Nižšie je uvedený zoznam niekoľkých najlepších nástrojov na analýzu Facebooku pre obchodníkov, ktoré im pomôžu rozšíriť ich podnikanie:

 • SocialPilot
 • Vaizle
 • Odoslať
 • konoštvorec
 • Socialbakers

🌟 Ako sú užitočné nástroje na analýzu Facebooku?

Nástroje na analýzu Facebooku pomáhajú rásť vášmu biznisu tým, že generujú kvalitných a skutočných potenciálnych zákazníkov a zvyšujú online viditeľnosť vašej značky.

🌟 Môžem si stiahnuť prehľady z Facebooku a poslať ich svojim klientom?

Áno, môžete si stiahnuť prehľady z Facebooku a poslať ich e-mailom svojim klientom pomocou SocialPilot. Môžete dokonca prispôsobiť svoje správy a pridať logá vašej značky a ďalšie podrobnosti pred ich odoslaním.

🌟 Ktoré dni v týždni sú ideálne na uverejňovanie príspevkov na Facebooku?

Ideálne dni v týždni na uverejňovanie príspevkov na Facebooku sú utorok, streda a piatok.

🌟 Ako často mám uverejňovať príspevky na Facebooku?

Odborníci tvrdia, že ideálne je uverejňovanie príspevkov na Facebooku raz denne. Maximum by bolo uverejňovanie dvakrát denne a minimum by bolo trikrát týždenne, aby ste dosiahli konzistentné a skutočné zapojenie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE