5 prvkov presvedčivej stratégie SEO pre elektronický obchod

internetový obchod

SEO stratégie nie sú rovnocenné. Hoci sa zdá, že existuje toľko článkov, ktoré podrobne opisujú stratégie SEO, ak podnikáte v oblasti elektronického obchodu, možno ste si pri hľadaní všimli, že nie je ľahké nájsť stratégie špecifické pre váš obchod.

Tento článok vám poskytne práve to; zoznam najdôležitejších prvkov, ktoré musí mať vaša eCommerce SEO stratégia, aby bola úspešná.

Čo je SEO elektronického obchodu?

Elektronický obchod SEO je, keď vytvoríte a budete postupovať podľa plánu, aby sa váš internetový obchod umiestnil vyššie na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP).

Je to plán na zlepšenie viditeľnosti a dostupnosti vášho obchodu, aby sa zvýšili predaje.

Dôvodom, prečo je dôležité vedieť, čo to presne je, bude stratégia SEO vášho obchodu úspešná, je to, že algoritmy vyhľadávacích nástrojov sa neustále menia.

Vaše vedomosti a zručnosti musia zostať rovnako dynamické ako sú.

Tu je 6 najdôležitejších prvkov, ktoré musí mať vaša SEO stránka elektronického obchodu, aby sa dobre umiestnila vo výsledkoch vyhľadávania:

1. URL Slugs

Predtým, ako sa dostaneme k iným veciam, ako sú kľúčové slová a metaznačky, používajú vyhľadávače URL slimáky aby ste pochopili obsah svojej stránky a zoradili ju vo výsledkoch vyhľadávania.

Čítať:  Ako vytvoriť online obchod WordPress

Je teda nepochybné, že slug adresy URL vášho webu je dôležitým aspektom, ktorému je potrebné venovať pozornosť vo vašej stratégii SEO.

Vyhľadávače, ako napríklad Google, používajú mnohé prvky na pochopenie obsahu stránky a určenie jej hodnotenia pre vyhľadávacie dopyty.

Jedným z týchto prvkov sú URL slugs, ktoré musia dávať zmysel pre vyhľadávače a adekvátne odrážať obsah stránky. Klikateľnosť vašej adresy URL sa zlepší, ak sú vaše slimáky správne.

Je to preto, že vaša adresa URL sa zobrazuje vedľa názvu stránky vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja a ovplyvňuje to, či sa zákazník rozhodne navštíviť vašu stránku alebo prejsť na stránku s lepšou, relevantnejšou adresou URL a slukom.

2. Kľúčové slová

Aby ste boli úspešní vo vysoko konkurenčnom svete internetu, budete potrebovať laserovú presnosť, pokiaľ ide o pochopenie toho, ako vaši zákazníci myslia, jazyk, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou používajú, a teda aj to, čo s najväčšou pravdepodobnosťou budú vyhľadávať, ako aj slová, ktoré používajú na vykonávanie týchto vyhľadávaní.

Keď to pochopíte, pomôže vám to zostaviť zoznam kľúčových slov, ktoré použijete vo svojom najdôležitejšom obsahu, takže keď klient hľadá niečo, čo predávate alebo o čom ste písali, vyhľadávací nástroj vedel, že ich má nasmerovať na vás.

Nástroje ako Google AdWords vám pomôžu nahliadnuť do toho, aká veľká je konkurencia pri konkrétnych kľúčových slovách.

Ak zistíte, že určité kľúčové slová majú príliš veľkú konkurenciu a potrebujete ich zmeniť, aby ste zvýšili svoje šance na vyššie umiestnenie, vhodnou voľbou môžu byť dlhé kľúčové slová.

Čítať:  7 exkluzívnych dôvodov, prečo je Instagram nevyhnutný pre váš marketingový plán

Tie s maximálne 5 slovami. Vo všeobecnosti platí, že dlhšie kľúčové slová majú tendenciu mať menšiu konkurenciu vo vyhľadávačoch.

3. Meta tagy

Zakaždým, keď potenciálny klient hľadá produkt, Google číta titulné stránky webových stránok, aby vyhľadal najrelevantnejšie „vyzerajúce“ stránky.

Vaša stránka môže mať presne to, čo klient hľadá, ale ak vaše metaznačky nie sú správne, váš produkt sa jednoducho utopí v mori internetu a nájde sa len zriedka!

Uistite sa teda, že vaše metanázvy sú po špičke a že vaše stránky s popisom sú tiež dobre formulované.

Ak chcete svojim klientom a spoločnosti Google oznámiť, že vaša stránka je relevantná pre vyhľadávanie, kľúčové slová by mali byť dobre zastúpené v názve aj popisoch vašich položiek.

obsahu

4. Obsah

Obsah je ďalšou kľúčovou súčasťou silnej stratégie SEO pre váš e-shop.

Môžete byť v pokušení optimalizovať svoje stránky na vysoké hodnotenie a zároveň ignorovať kvalitu informácií, ktoré poskytujete.

Stratégia SEO by mala byť dlhodobo orientovaná a návštevníci by mali mať na vašom webe pozitívnu používateľskú skúsenosť (UX), aby to dosiahli.

Dobrý obsah, ktorý naučí vašich klientov, vám môže pomôcť etablovať sa ako autorita v odvetví, vďaka čomu vám bude základňa vašich klientov pri nákupe položiek viac dôverovať.

Spätné odkazy idú ruka v ruke s obsahom. A rovnako ako obsah, ani tu nejde o kvalitu, ako o kvalitu.

Čítať:  Ako zobraziť súkromné ​​​​profily na Instagrame vo februári 2024 (okamžité hacky)

Aby ste to dosiahli, budete musieť vytvoriť dobrú produktovú stránku, na ktorú budú môcť ostatné stránky odkazovať.

Potom kontaktujte niektoré z najpopulárnejších blogov vo vašom odvetví a odošlite obsah, v rámci ktorého budú vaše spätné odkazy.

Pomôže vám to vybudovať si autoritu a zvýšiť návštevnosť vašej lokality a produktových stránok.

Záver

Ak chcete zlepšiť konverzie vo vašom eCommerce obchode bez toho, aby ste si zlomili kosť, potom je to dobré z dlhodobého hľadiska SEO stratégia bude dôležitá.

Čím vyššie sú vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávania, tým ľahšie pre vás bude konverzia všetkých týchto návštevníkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE