5 remeselných doplnkov CMS, o ktorých potrebujete vedieť

Jednou z najväčších predností Craft CMS je kolekcia vysokokvalitných doplnkov. Nemusí existovať toľko doplnkov Craft CMS ako pluginov WordPress, ale Craft’s Plugin Store, ktorý bol predstavený minulý rok s vydaním Craft CMS 3, ponúka uspokojivú škálu funkcií pre už aj tak bohatý systém na správu obsahu.
Ak ste tak ešte neurobili, odporúčame vám, aby ste strávili pár minút preskúmaním obchodu s doplnkami. Medzitým je tu päť našich obľúbených doplnkov.

Nakŕm ma

Nakŕm ma je importér obsahu pre Craft CMS. Dokáže importovať obsah z mnohých rôznych zdrojov vrátane RSS, XML, CSV a JSON. Feed Me umožňuje používateľom vybrať mapovanie polí pre súbory, ktoré chcú importovať, aby mohli mapovať ľubovoľné údaje na položky Craft CMS, kategórie, značky, používateľov a ďalšie.
Feed Me je neuveriteľne užitočný nástroj pre vývojárov a dizajnérov, ktorí potrebujú získať informácie z iných zdrojov do Craft CMS. Pixel a Tonic, vývojári Craft CMS, si mysleli, že plugin je taký užitočný že to kúpili.

CodeMirror

CodeMirror je plnohodnotný editor kódu JavaScript, ktorý možno vložiť do webových stránok. Ak áno, videli ste CodeMirror v akcii použité Adobe Brackets, Bitbucket, Codepen alebo Firefox Devtools. Doplnok CodeMirror Craft CMS prináša CodeMirror do Craft CMS ako typ poľa, takže ho možno vložiť na ľubovoľnú stránku.

Čítať:  Čo je koaxiálny reproduktorový kábel? Všetko, čo potrebujete vedieť

Optimalizácia obrazu

Optimalizácia obrazu je – ako ste možno uhádli – doplnok Craft CMS, ktorý optimalizuje obrázky. Vykonáva bezstratovú optimalizáciu obrázkov na niekoľkých typoch obrázkov vrátane obrázkov JPEG, PNG, SVG a GIF. Bezstratová optimalizácia odstráni metadáta a vykoná ďalšie optimalizácie, ktoré zmenšia veľkosť obrázkov bez ovplyvnenia ich kvality. Optimalizácia obrazu sa spracováva automaticky.

SEOMatic

SEOMatic je popredný doplnok Craft CMS pre optimalizáciu pre vyhľadávače. Podobne ako iné doplnky SEO, aj SEOMatic pridáva na stránky Craft CMS informácie, ktoré pomáhajú vyhľadávacím nástrojom pochopiť obsah. Medzi metadáta, ktoré SEOMatic pridáva, patria značky Facebook Open Graph, vylepšené mapy stránok, súbory robots.txt a humans.txt a metaznačky HTML. SEOMatic nie je životne dôležitý pre dobré SEO na stránkach Craft CMS, ale pomáha vlastníkom stránok publikovať obsah, ktorý má najlepšiu možnú šancu na hodnotenie.

Splash

Splash je užitočný malý doplnok, ktorý poskytuje vyhľadávacie rozhranie pre kolekciu obrázkov Unsplash v rámci Craft CMS. Unsplash obsahuje tisíce vysokokvalitných obrázkov, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť a použiť s uvedením zdroja. Je pravdepodobné, že aj tak používate Unsplash a doplnok Splash predstavuje pre klientov príjemné pohodlie. Ako upozorňujú vývojári doplnku, Splash môže „zastaviť klientov, aby znova nahrávali zlé obrázky! (Samozrejme, že si robia srandu.)
Pozreli sme sa na päť doplnkov z niekoľkých stoviek špičkových doplnkov dostupných v obchode Craft CMS. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o Craft CMS a Craft CMS hostingu na Hostinger Cloud, kontaktujte nás ešte dnes.

Čítať:  Instagram 101: Čo potrebuje vedieť každý manažér inteligentných sociálnych médií

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE