5 spôsobov, ako opraviť Apple Watch, ktoré sa nenabíjajú nad 80 %

Apple pribalil funkcie na ochranu batérie podobné iOS v systéme WatchOS, ktoré niekedy obmedzujú rýchlosť nabíjania hodiniek. Jeden bežný problém spojený s tým istým, ktorý pochádza od väčšiny používateľov Apple Watch, je ten, že sa nenabíjajú a zostávajú zaseknuté na 80 percent napriek tomu, že sú zapojené do zásuvky. Preto je tu riešenie, ako sa Apple Watch nenabíjajú nad 80 %.

Apple Watch sa nenabíjajú na viac ako 80 %? Tu je Oprava

Tento článok obsahuje pridružené odkazy a za nákupy, ktoré uskutočníte, môžeme získať provízie.

Vaše hodinky Apple Watch sa nenabíjajú zvyčajne kvôli funkcii Optimalizované nabíjanie batérie. Môže to však byť spôsobené aj vonkajšími faktormi. Čítajte ďalej a skontrolujte nižšie uvedené riešenia.

Vypnite optimalizované nabíjanie batérie

Rovnako ako iPhone, aj Apple Watch sú vybavené optimalizovaným nabíjaním batérie. V predvolenom nastavení je povolená a je navrhnutá tak, aby predĺžila životnosť batérie hodiniek Apple Watch. Táto funkcia sa učí z vašich zvykov a polohy pri používaní a čaká na dobitie na 100 %, kým hodinky nebudete potrebovať.

Čítať:  Fitbit Charge 5 je k dispozícii pre predobjednávku za 179,95 $

Predpokladajme napríklad, že pravidelne nabíjate hodinky Apple Watch v noci a odpájate ich o siedmej ráno. V takom prípade automaticky obmedzí nabíjanie na 80 a zvyšných 20 dokončí skôr, ako sa zobudíte. To umožňuje hodinkám zostať na pohodlnej úrovni namiesto neustáleho nabíjania pri 100, čím sa znižuje ich životnosť.

Prejdite do Nastavenia Apple Watch a vyberte Batéria.

Niekedy môže obmedziť nabíjanie na 80 %, aj keď chcete, aby sa hodinky úplne nabili – možno ste sa zobudili skoro, musíte stihnúť let alebo máte zmenu plánu. Tu môžete vypnúť optimalizované nabíjanie a rýchlo nabiť Apple Watch na 100, ako je znázornené nižšie:

1. Stlačte tlačidlo Digitálna koruna na hodinkách Apple Watch, čím otvoríte zoznam aplikácií.

2. Prejdite nadol a vyberte nastavenie.

3. Znova prejdite nadol a vyberte Batéria.

Prejdite nadol na položku Nastavenia batérie a vypnite možnosť Optimalizované nabíjanie batérie

4. Ďalej klepnite na Zdravie batérie.

5. Vypnite prepínač pre Optimalizované nabíjanie batérie v spodnej časti tejto stránky.

6. Ak chcete, aby sa hodinky Apple Watch nabíjali neustále rýchlo bez akýchkoľvek obmedzení, vyberte Vypnúť. Ak je to dočasná vec, vyberte Vypnite do zajtra.

Výber druhej možnosti znamená, že optimalizované nabíjanie bude znova povolené nasledujúci deň. Túto možnosť použite, keď chcete raz alebo dvakrát za čas úplne nabiť hodinky Apple Watch, povedzme pred cestou alebo na dovolenku, bez toho, aby ste čakali, kým sa nastavia obmedzeným tempom.

Optimalizované nabíjanie je k dispozícii na nasledujúcich hodinkách Apple Watch so systémom WatchOS 7 a vyšším:

 • Apple Watch Series-3
 • Apple Watch Series-4
 • Apple Watch Series-5
 • Apple Watch Series-6
 • Apple Watch SE 1, 2
 • Apple Watch Series-7
 • Apple Watch Series-8
 • Apple Watch Series-9
 • Apple Watch Ultra 1,2
Čítať:  Ako začať a rozvíjať svoje vlastné podnikanie v online obchodoch

Optimalizované nabíjanie je vypnuté, no Apple Watch sa nenabíja? Skontrolujte kúrenie

Pri nabíjaní sa hodinky zo zrejmých dôvodov zahrievajú a teplo sa zosilňuje v horúcom prostredí, najmä v lete. V dôsledku toho Apple Watch dočasne spomalia alebo pozastavia nabíjanie, aby sa teplota znížila na normálnu úroveň.

Apple Watch zapojené do rýchlej nabíjačky

Vyberte hodinky a nechajte ich vychladnúť predtým, ako ho pripojíte späť. Tu sú veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zabezpečili, že hodinky Apple Watch zostanú počas nabíjania pri normálnej teplote:

 • Nabíjajte hodinky Apple Watch v klimatizovanom alebo dobre vetranom prostredí.
 • Položte nabíjačku na rovný povrch.
 • Nevystavujte sa priamemu teplu, povedzme na slnku, v prístrojovej doske auta alebo v blízkosti iných elektronických zariadení, ktoré vyžarujú teplo.
 • Odstráňte z hodiniek Apple Watch ochranné puzdro alebo rukoväť (ak je k dispozícii).
 • Počas nabíjania nepoužívajte hodinky Apple Watch.

Skontrolujte nabíjačku Apple Watch

Apple Watch sa dodávajú s magnetickým káblom rýchlej nabíjačky na USB-C (na sérii 7 a novších) alebo bežným magnetickým káblom (na sérii 6 a starších modeloch), ktorý musí byť zapojený do adaptéra. Ak používate adaptér s nízkym príkonom, hodinky sa budú nabíjať pomaly.

Mnoho ľudí používa na nabíjanie hodiniek svoju starú 5W nabíjaciu kocku Apple. Niektorí používajú USB zásuvky na svojom počítači na napájanie nositeľného zariadenia. Oba spôsoby sú dosť pomalé.

Ak máte Modely radu 7 alebo novšie ktoré podporujú rýchle nabíjanie, použite napájacie adaptéry Apple 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 61 W, 87 W alebo 96 W USB-C. Môžete tiež použiť porovnateľné nabíjačky tretích strán, ktoré podporujú USB Power Delivery (USB-PD).

Čítať:  Ako vytvoriť súkromný účet na Instagrame (Sprievodca krok za krokom)

Odporúčame zaobstarať si adaptér Apple 20W, ktorý by postačoval pre váš iPhone a Apple Watch. Môžete tiež použiť MagSafe Duo Charger alebo Magnetic Charging Dock – obe sa predávajú samostatne. Odkazy na nabíjačku sú uvedené nižšie.

Apple 20W adaptér: Amazonská India | Amazon USA | Apple obchod

Vyčistite nabíjacie konektory

Uistite sa, že zadná strana hodiniek Apple Watch a magnetický nabíjací dok sú čisté. Ak sú na nej nejaké nečistoty alebo tekutina, jemne ich utrite handričkou z mikrovlákna. A potom skúste nabiť inteligentné hodinky. Apple Watch sa nemusia správne nabiť, ak je v nich voda alebo nečistoty. Odstráňte aj plastový obal z oboch strán nabíjačky.

Ďalšie tipy na opravu Apple Watch sa nenabíjajú

Apple Watch zapojené do nabíjačky

 • Ak sú hodinky dlhšiu dobu nefunkčné, nechajte ich niekoľko minút na nabíjačke. A potom to skúste spustiť.
 • Vyskúšajte iný magnetický nabíjací kábel alebo magnetický rýchlonabíjací kábel USB-C a napájací adaptér.
 • Uistite sa, že magnety nabíjačky sú správne zarovnané so zadnou stranou hodiniek Apple Watch.
 • Aj keď používate stojan tretej strany, použite originálny alebo certifikovaný kábel.

(Vyriešené) Pomalé/zaseknuté nabíjanie Apple Watch

Takto môžete opraviť hodinky Apple Watch, ktoré sa nenabíjajú alebo sú zaseknuté na 80 percentách. Vypnutie optimalizovaného nabíjania, deaktivácia limitu 80 % a nabíjanie hodiniek v chladnom prostredí vyrieši problémy väčšiny ľudí. Každopádne, čo sa vám osvedčilo? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. Zostaňte naladení na viac takýchto informatívnych vecí.

Čítať:  Ako odstrániť účet na Facebooku bez hesla

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE