5 spôsobov, ako vytvoriť gify z akéhokoľvek videa na telefóne (Android, iOS)

GIFy sú pomerne populárne na stránkach sociálnych médií, vrátane Facebooku, Twitteru, Threads App a aplikácií na odosielanie správ, ako sú WhatsApp a Telegram. Ľudia používajú tieto krátke animované obrázky na vyjadrenie svojej nálady a zmyslu pre humor. Nebolo by však zaujímavejšie, keby ste si mohli vytvoriť svoj vlastný GIF? Tento vysvetľovač ukazuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť GIF z akéhokoľvek videa na vašom smartfóne. Okrem toho sa môžete naučiť zvýšiť kvalitu GIF, ak sa zdá rozmazaný alebo skreslený.

Ako vytvárať gify z akéhokoľvek videa na smartfóne

GIF sú animované obrázky s dĺžkou 10 až 15 sekúnd. Zvyčajne zahŕňajú ľudí, ktorí robia zábavné, divoké a trápne veci alebo scény z filmov, relácií a hier. Na sociálnych sieťach sú veľmi populárne, keďže sú rýchlo načítať a dajú sa ľahko zdieľať v porovnaní s videami.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videa

Našťastie je v dnešnej dobe robiť GIFy hračkou. Pomocou rôznych aplikácií a bezplatných cloudových služieb môžete jednoducho vytvoriť GIF na svojom iPhone alebo Android zariadení. Či už teda chcete zo záznamu obrazovky vytvoriť animovaný obrázok tancujúceho dieťaťa alebo rýchly návod, skontrolujte nižšie uvedené metódy.

Čítať:  3 spôsoby, ako stiahnuť logo kanála YouTube alebo profilový obrázok vo vysokom rozlíšení

Metóda 1 – Použitie aplikácie GIPHY-GIF Maker

GIPHY ponúka obrovskú knižnicu bezplatných animovaných GIF, čo vám umožňuje vytvárať zaujímavé GIFy na vašom telefóne. Okrem toho môžete pomocou aplikácie nahrať vlastný a prispôsobený GIF alebo previesť ľubovoľný obrázok alebo video na GIF. Tu je návod, ako sa to dá urobiť.

1. Nainštalujte GIPHY-GIF aplikácia maker (Android, iOS) na vašom telefóne.

2. Klepnite Začať a stlačte Vytvorte vytvoriť nový GIF.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

3. Poskytnite potrebné prístup k súborom povolenie a stlačte tlačidlo Galéria tlačidlo na výber videa. Nové video môžete nahrať aj podržaním tlačidla spúšte.


4. Orezajte vybrané/nahrané video a klepnite na Ďalšie.

5. Aplikácia okamžite premení vaše vybrané video na GIF. Môžete ho ešte vylepšiť alebo skrášliť pomocou rôznych editačné nástroje na spodku.


6. Nakoniec stlačte tlačidlo Uložiť GIF tlačidlo na uloženie do smartfónu. Môžete ho tiež zdieľať priamo na rôznych platformách sociálnych médií.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

Metóda 2 – Vyskúšajte ImgPlay na vytváranie gifov z akéhokoľvek videa

ImgPlay je ďalšou skvelou alternatívou vytvárania GIF z pohodlia vášho smartfónu. Jednoducho nahrajte požadované video a upravte vytvorený GIF, aby ste ho mohli zdieľať kdekoľvek. Na jeho vytvorenie postupujte podľa týchto krokov:

1. Inštalácia ImgPlay – GIF Maker aplikácia (Android/iOS) na vašom telefóne.

2. Klepnite na kartu konverzie v ľavom hornom rohu a prepnite na Video do GIF režim konverzie.

Čítať:  Ako hromadne archivovať príspevky na Instagrame


3. Vyberte svoje video a orezajte ho na požadovanú dĺžku na vytvorenie GIF. Klepnite Ďalšie previesť ho.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videa

4. Nakoniec klepnite na Uložiť a vyberte si svoje preferovaná kvalita a stiahnite si vytvorený GIF do svojho smartfónu. Môžete ho tiež priamo zdieľať pomocou rôznych platforiem sociálnych médií.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

Metóda 3 – Použitie Adobe Express

Adobe Express je známy nástroj na úpravu fotografií/videí, ktorý vám umožňuje vytvárať súbory GIF z akéhokoľvek videa pomocou online prevodníka videa do formátu GIF. Pomocou tohto nástroja môžete svoje videá premeniť na úžasné GIFy bez toho, aby ste museli minúť cent. Tu je návod, ako to funguje.

1. OTVORENÉ Adobe Express v prehliadači telefónu a klepnite na Nahrajte svoje video tlačidlo.

2. Potom pomocou tlačidla vyberte požadované video Nahrať video a počkajte niekoľko sekúnd na zobrazenie vytvoreného GIF.


3. Nakoniec vyberte požadovanú veľkosť/orientáciu súboru a stlačte tlačidlo Stiahnuť ▼ tlačidlo na uloženie do telefónu.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

4. Prihlásiť sa do Adobe Express, keď sa zobrazí výzva na stiahnutie súboru GIF vytvoreného z odovzdaného videa.

Metóda 4 – Vytvorte GIF z akéhokoľvek videa pomocou EZGIF

EZGIF je náš obľúbený online nástroj na vytváranie obrázkov GIF z videa. Jeho jednoduché rozhranie ho robí jedinečným a poskytuje rôzne možnosti na vylepšenie alebo úpravu animovaného obrázka pomocou niekoľkých kliknutí. Ak chcete vytvoriť GIF z videa pomocou tohto nástroja, postupujte podľa týchto krokov.

Čítať:  Čo sú to prichádzajúce odkazy a ako vám pomáhajú?

1. OTVORENÉ Konvertor videa EZGIF na GIF v prehliadači telefónu a klepnite na Vyberte súbor.

2. Stlačte tlačidlo Nahrať video na odovzdanie vybratého videa alebo záznamu obrazovky.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

3. Nastavte požadovanú dĺžku GIF, veľkosť, FPS a stlačte Previesť na GIF.

4. Po vytvorení GIF môžete doladiť resp optimalizovať s ďalšími možnosťami, ako je orezanie, zmena veľkosti, otočenie, optimalizácia a ďalšie.

5. Nakoniec klepnite na Uložiť aby ste si stiahli vytvorený GIF do svojho smartfónu.


Metóda 5 – Použitie Img2Go

Img2Go je ďalší pozoruhodný online nástroj na vytváranie GIF z akéhokoľvek videa. Podporuje viacero formátov video súborov, ako sú MP4, AVI a WEBM, čo z neho robí žiadaný nástroj na vytváranie GIF online. Tu je návod, ako ho môžete použiť.

1. Prístup Img2Go Video do GIF konvertor v prehliadači vášho telefónu.

2. Nahrajte požadovaný video súbor pomocou Vyberte súbor a nakonfigurujte voliteľné nastavenia. Klepnite Štart transformovať vybrané video na GIF.

Konvertujte alebo vytvorte GIF z videaKonvertujte alebo vytvorte GIF z videa

3. Nakoniec stlačte Stiahnuť ▼ uložiť vytvorený GIF do smartfónu.

Vytvárajte obrázky GIF z videa

často kladené otázky

Otázka: Ako previesť video na vysokokvalitný GIF?

Môžete použiť bezplatné mobilné aplikácie, ako sú GIPHY a ImgPlay, alebo použiť bezplatné online nástroje, ako sú Adobe Express, EZGIF a Img2GO, na konverziu akéhokoľvek videa na vysokokvalitný GIF. Skontrolujte kroky uvedené vyššie a naučte sa ich používať.

Otázka: Ako používať EZGIF na vytváranie GIF z videí?

EZGIF ponúka jednoduché rozhranie, do ktorého môžete nahrať svoje videá a vytvoriť tak vysokokvalitné obrázky GIF pomocou niekoľkých kliknutí. Okrem toho nástroj poskytuje niekoľko možností úprav na vylepšenie a optimalizáciu vytvoreného GIF.

Čítať:  Ako blokovať na LinkedIn v roku 2024

Otázka: Môžete vytvoriť GIF z videa v systéme Android/iPhone?

Postupujte podľa jednoduchých krokov v tomto vysvetľovači a vytvorte GIF z videa na svojom telefóne s Androidom alebo iPhone. Najlepšie výsledky sme dosiahli s aplikáciou GIPHY na vytváranie GIF.

Balenie: Vytvárajte obrázky GIF na cestách!

Toto zahŕňa rôzne spôsoby vytvárania GIF z akéhokoľvek videa na vašom smartfóne. Ak to považujete za užitočné, prepošlite to svojim priateľom a prihláste sa na odber GadgetsToUse, kde získate viac informatívnych článkov. Medzitým si pozrite odkazy nižšie, kde nájdete ďalšie užitočné informácie o úprave obrázkov.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE