5 spôsobov, ako využiť referencie zamestnancov na budovanie značky zamestnávateľa

Ľudia veria ľuďom, nie korporáciám bez tváre.

Myslite na to, keď budete nabudúce pripravovať ďalšiu prepracovanú marketingovú kampaň na prilákanie potenciálnych zamestnancov.

A hoci je tradičná značka dôležitá, sú to hlasy vašich zamestnancov, ktoré skutočne ovplyvňujú.

V tomto článku preskúmame silu svedectiev zamestnancov a ukážeme vám, ako ich využiť na vybudovanie silnej značky, ku ktorej sa budú chcieť pridať aj talenty.

Čo je to vysvedčenie zamestnanca?

Posudky zamestnancov sú jednoducho myšlienky a názory zdieľané vašimi súčasnými alebo minulými zamestnancami o vašej spoločnosti. Tieto posudky môžu byť pozitívne aj negatívne a môžu sa týkať akéhokoľvek aspektu interakcie zamestnanca so spoločnosťou, ako sú otázky manažmentu, plat, benefity, firemná kultúra, tímová hierarchia atď. Pokiaľ ide o to, ako by mali posudky zamestnancov vyzerať, na výber je veľa formátov:

  • Celovečerné video referencie
  • Krátke aktuálne videá
  • Článok
  • Komentár
  • Citát
  • Séria fotografií
  • Rozhovory atď.

Čo sa týka typov svedectiev zamestnancov, medzi ne patria otázky a odpovede, kariérne príbehy, životné príbehy atď. Je samozrejmé, že pozitívne posudky zamestnancov by sa mali využívať.

Ohlasy zamestnancov sú pri nábore veľkým problémom. Môžete na jednej strane vyvinúť systém ATS zjednodušiť proces prijímania zamestnancov a zlepšiť komunikáciu s kandidátmi.

Čítať:  Ako predávať šablóny Canva na Etsy v niekoľkých jednoduchých krokoch v roku 2024

Na druhej strane je to použitie svedectiev zamestnancov, ktoré môže znamenať rozdiel v procese prijímania zamestnancov. To, čo hovoria vaši ľudia, umožňuje potenciálnym kandidátom dozvedieť sa o vašej spoločnosti z prvej ruky. Ohlasy zamestnancov sú oveľa cennejšie ako presýtené marketingové fakty.

Prečo sú posudky zamestnancov dôležité?

Je dôležité poznamenať, že 96 % ľudí uprednostňuje spoločnosti s dobrou zamestnávateľskou značkou, pričom 87 % opýtaných odrádzajú negatívne recenzie. Reputácia vašej spoločnosti je rozhodujúca.

Využite posudky zamestnancov na upevnenie svojej zamestnávateľskej značky, najmä preto, že 75 % uchádzačov o zamestnanie skúma povesť spoločnosti predtým, ako sa uchádzajú o prácu. Sociálne médiá sú prvým miestom, kde si overia reputáciu spoločnosti.

Vďaka rozšírenému využívaniu sociálnych médií je pre vašich zamestnancov ľahké hovoriť o svojich pracovných skúsenostiach prostredníctvom online príspevkov. Zaujíma vás, či môžete využiť tieto príspevky? Absolútne.

Len sa uistite, že používate posudky zamestnancov dôsledne. A nejde len o sociálne siete, ale aj o širšie využitie posudkov zamestnancov.

5 spôsobov, ako využiť posudky zamestnancov

Nasleduje päť spôsobov, ako môžete využiť posudky zamestnancov zlepšiť svoju značku a dostať na palubu len tie najlepšie talenty.

1. Integrujte posudky zamestnancov do svojej kariérnej stránky

Začnime tým najjednoduchším. Chcete, aby viac ľudí videlo posudky vašich zamestnancov? Uverejnite ich na svojej webovej stránke, počnúc blogom. Na blogu môžu vaši zamestnanci písať články a zdieľať svoje profesionálne a osobné skúsenosti, vďaka čomu budú potenciálni kandidáti vidieť, že za úspechom spoločnosti stoja skutoční ľudia.

Veci môžete ešte vylepšiť umiestnením odporúčaní zamestnancov na správne stránky. Napríklad, ak máte stránky venované konkrétnym oddeleniam alebo tímom, vložte fotografie a citáty od ľudí, ktorí tam pracujú.

Čítať:  Ako opraviť panel vyhľadávania TikTok, ktorý nefunguje alebo nezobrazuje videá

Zdroj: normreeveshondacerritos.com

2. Zverejňujte posudky na stránkach s recenziami

Bez ohľadu na to, vaším cieľom je dokázať, že vaša spoločnosť je skvelým miestom na prácu. Povzbudzujte svojich zamestnancov, aby zanechali posudky na stránkach s recenziami, kde môžu anonymne zdieľať svoju úprimnú spätnú väzbu. Súčasní aj bývalí zamestnanci tak môžu slobodne vyjadrovať svoje myšlienky o práci pre vašu spoločnosť.

Ak sú svedectvá pozitívne, vďaka anonymite a slobode vyjadrovania sú skutočne dôveryhodné uchádzačov o zamestnanie. A čo negatívne posudky? Môžu sa stať a môže to byť vo váš prospech, ak budete reagovať rýchlo, čestne a s rešpektom.

Zdroj: Naozaj

3. Pri nastupovaní používajte referencie

Máte na palube nových členov tímu potrebné zručnosti pre vaše podnikanie s veľkým úsilím. Prečo teda tieto posudky zamestnancov dobre nevyužiť? Noví ľudia, ktorí práve začínajú vo vašej spoločnosti, chcú mať dobrý pocit zo svojich rozhodnutí, tak im ukážte, že sa rozhodli správne:

  • Zdieľajte užitočné tipy založené na skúsenostiach vašich zamestnancov s tými, ktorí začínajú;
  • Zdieľajte vtipné video príbehy od súčasných zamestnancov o tom, ako začali v spoločnosti, aby ste motivovali a ubezpečili nováčikov;
  • Poskytnite odkazy na články napísané členmi vášho tímu o ich osobných skúsenostiach.

Cieľom je uvoľniť nervy novým zamestnancom a dať im vedieť, že si vybrali skvelú spoločnosť, do ktorej sa pridajú.

4. Zdieľajte posudky zamestnancov na sociálnych sieťach

Vzhľadom na obrovskú popularitu sociálnych médií (napríklad Instagram má 2 miliardy používateľov a priemerný čas, ktorý používatelia strávia aplikáciou je 29 minút), by bolo zvláštne ignorovať tieto platformy. A čo viac, 79 % uchádzačov o zamestnanie využíva sociálne médiá hľadanie prácetakže môžete využiť tento trend.

Začnite tým, že povzbudíte členov svojho tímu, aby zdieľali svoje pracovné skúsenosti na sociálnych médiách so špecifickými hashtagmi alebo kľúčovými slovami vašej spoločnosti. Je to dôležité, pretože nástroje, ako je funkcia sledovania Sprout Social, vám môžu neskôr pomôcť získať všetky referencie týkajúce sa vašej značky.

Čítať:  Google hovorí o tom, ako sa kvalita stránok premieta do nízkych pomerov indexovaných stránok

Príspevky vašich zamestnancov na sociálnych sieťach sú najlepším spôsobom, ako zistiť, ako sa skutočne cítia pri práci pre vašu spoločnosť.

Zdroj: Kariéra Marriott

5. Vytvorte stránku „Múr lásky“ pre zamestnancov

The Wall of Love je webová stránka, na ktorej môžu vaši zamestnanci ukázať, ako veľmi milujú vašu spoločnosť. Je to ako stena „Milujem ťa“ v Paríži, ale na webe. Môžete si vytvoriť svoju vlastnú stránku Wall of Love, kde sa zamestnanci môžu podeliť o svoju srdečnú spätnú väzbu o vašej spoločnosti, kultúre a jedinečných výhodách. Je to jednoduchý, ale účinný spôsob, ako prejaviť uznanie. Môžete tiež jednoducho pridať kód stránky na svoj web, bulletin a marketingové materiály a dostať sa tak k slovu.

Ako získate svoju Stenu lásky? Na vygenerovanie môžete použiť funkciu mediálnej steny Sprout Social. Zažiariť svedectvo vašich zamestnancov je oveľa jednoduchšie, ako by ste si mysleli.

Zdroj: https://www.award.co/

Bonus: Sledujte svoju značku na Sprout Social

Budovanie silnej zamestnávateľskej značky nie je len o prezentovaní svedectiev zamestnancov na sociálnych sieťach. Je to obojsmerná ulica: vytváranie pútavého obsahu, interakcia v komentároch a povzbudzovanie zamestnancov, aby zdieľali svoje pracovné príbehy, sú životne dôležité kroky. Druhá zásadná polovica však zahŕňa sledovanie toho, čo ľudia hovoria o vašej značke prostredníctvom zmienok, hashtagov a kľúčových slov. Tu vstupuje do hry sociálne počúvanie.

Sociálne počúvanie vám umožňuje sledovať konverzácie o vašej značke, lepšie porozumieť publiku a spojiť sa so správnymi ľuďmi. A to všetko sa deje sledovaním značkových hashtagov. Vďaka platforme Social Listening od Sprout Social je to jednoduché.

Čítať:  Ako odstrániť profil na zoznamke na Facebooku v roku 2024

S Sprout Social môžete nielen optimalizovať výkon svojich sociálnych médií, ale aj získať cenné informácie prostredníctvom analýzy o vplyve zdieľaných posudkov. Chcete sa dozvedieť viac? Vyskúšajte našu funkciu Social Listening a zažite jej výkonné možnosti na vlastnej koži.

Záverečné slová

Ak chcete, aby bola vaša značka nepriestrelná, využite posudky zamestnancov. Prezentovanie kultúry, hodnôt, poslania a pracovných výhod vašej spoločnosti prostredníctvom hlasov vašich zamestnancov dokazuje vašu otvorenosť, vzbudzuje dôveru a priťahuje špičkových talentov.

Neváhajte a požiadajte zamestnancov, aby sa podelili o svoj názor na prácu pre vás, a potom ich slovami prilákajte skvelé mysle. Nezačínajte s prázdnymi rukami.

Začnite s bezplatnou skúšobnou verziou Sprout Social, aby ste mohli vytvárať, využívať a sledovať údaje na posilnenie značky svojho zamestnávateľa.

27 najlepších nástrojov analýzy sociálnych médií pre vek AI

8 vecí, ktoré by ste mali vedieť o dodržiavaní pravidiel sociálnych médií

často kladené otázky

1. Čo je to posudok zamestnanca?

Osvedčenie zamestnanca je, keď zamestnanec vyjadruje svoje myšlienky a pocity o svojej práci a zamestnávateľovi. Posudky pomáhajú potenciálnym kandidátom získať predstavu o tom, aké to je pracovať pre konkrétnu spoločnosť.

2. Prečo by som mal používať posudky zamestnancov?

Ak chcete zamestnať len tie najlepšie talenty, odporúča sa používať posudky zamestnancov. Zdieľaním skutočných príbehov a názorov zamestnancov si budujete lojalitu a vzbudzujete u kandidátov dôveru.

3. Ako môžem používať posudky zamestnancov?

Na svoje webové stránky môžete pridávať posudky, uverejňovať ich na stránkach s recenziami tretích strán a sociálnych médiách a používať ich počas procesu náboru a registrácie. Môžete si tiež vytvoriť stránku Wall of Love, aby ste ukázali, prečo vás vaši zamestnanci milujú.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE