5 spôsobov, ako zarobiť peniaze z YouTube bez reklám

Úplne základná stratégia každého začínajúceho youtubera je:

 1. Spustite kanál
 2. Zverejnite niekoľko videí
 3. Speňažte svoj kanál pomocou Partnerského programu YouTube, hneď ako získa 1 000 odberateľov a 4 000 hodín pozerania.

V skutočnosti je to pre väčšinu ľudí najlepší spôsob, ako zarobiť peniaze tým, čo milujú.

Čo sa však stane, ak:

 • Youtube demonetizuje váš kanál?
 • Inzerenti neponúkajú ceny za váš obsah?
 • Používate veľa obsahu chráneného autorskými právami, vďaka ktorému nie sú vaše videá speňažiteľné?
 • Alebo vaše videá pokrývajú veľmi nízke otáčky?

Youtube je ďalšou skvelou platformou pre blogerov na opätovné využitie obsahu. Ak ešte nemáte kanál na youtube, zvážte jeho založenie už čoskoro.

Tu sú najlepšie spôsoby, ako speňažiť kanál YouTube bez služby AdSense. Bez ohľadu na počet odberateľov, ktorých máte.

1. Patreon

Mám predtuchu, že Patreon bude pre mnohých YouTuberov obrovským zdrojom príjmu.

Patreon je crowdfundingová členská platforma, kde si môžete vytvárať plány predplatného a generovať príjmy od svojich fanúšikov.

Môžete vytvoriť Patreon Pledge pre svojich fanúšikov a účtovať mesačný poplatok výmenou za „Obsah iba Patreon“ – Veci, ktoré zdieľate iba s ľuďmi, ktorí vás na Patreone podporujú.

Na svojej stránke Patreon Creator môžete mať viacero prísľubov rôznych cien. Každý plán musí ponúkať jedinečnú odmenu za inú cenu.

Akékoľvek prísľuby môžete kedykoľvek vytvoriť, upraviť alebo odstrániť.

Viacnásobné prísľuby na Patreone

Patreon je perfektný spôsob, ako speňažiť svoju fanúšikovskú základňu a získať opakujúci sa pasívny príjem každý mesiac. Pokiaľ neustále dávate svojim fanúšikom niečo, čo stojí za mesačnú prémiu, budete stále získavať novú podporu.

Je to pekný spôsob, ako vás vaši fanúšikovia lepšie spoznať. Môžete zobraziť zábery zo zákulisia, nastavenie služby YouTube a uskutočniť špeciálne živé prenosy.

Patreon je ešte lepší pre výklenky, ktoré majú nízku cenu za kliknutie a generujú nízke príjmy z reklamy.

Najlepšie na tom je, že Patreon môžete začať zadarmo. Akonáhle začnete zarábať od predplatiteľov Patreonu, budete si musieť vybrať medzi platením 5 % až 12 % vášho mesačného pravidelného príjmu.

Všetky platby spracováva Patreon a tiež si to účtujú. Za úspešnú platbu sa účtuje 5 % + 0,30 USD.

Výhodou týchto poplatkov je ochrana pred podvodmi a opakované spracovanie predplatného. Spracovanie platieb kreditnou kartou je bolestivé, pokiaľ nepoužívate pokladničný softvér. Patreon rieši tieto problémy za vás.

Všetko, čo potrebujete, je informovať ľudí o vašej stránke Patreon a jej špeciálnych výhodách. Postupom času budete k odberom pridávať hlavy a zvyšovať svoje mesačné opakujúce sa príjmy (MRR).

Dva najdôležitejšie tipy pre úspech na Patreone s Youtube sú:

A. Dôslednosť

Po analýze mnohých úspešných tvorcov Patreonu som zistil, že všetci majú spoločnú jednu vec: konzistentnosť s tým, čo robia. Všetci úspešní tvorcovia sú disciplinovaní. Dodržiavajú harmonogram, aktívne sa zapájajú do podpory.

Čítať:  Ako optimalizovať svoj obchod Magento 2

Zostávajú v súlade so všetkým, čo robia pre svoju podporu Patreon. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je dodržiavať rutinu zapojenia sa s vašimi oporami a aktívne sa s nimi zapájať.

Uverejňovanie príspevkov aspoň dvakrát týždenne posilní vaše spojenie s vašim podporovateľom. Aj keď je to fotografia, na ktorej sa snažíte variť, skákať na trampolíne alebo robiť niečo nové.

B. Správna rovnováha medzi plánmi a odmenami

Musí existovať správna rovnováha medzi tým, čo nabíjate, a tým, čo dávate na oplátku svojim podporovateľom Patreonu.

Väčšina najviac zarábajúcich tvorcov Patreon si účtuje v priemere od 1 do 500 dolárov. Ich priaznivci na oplátku získajú prístup k zmysluplným odmenám. Niekedy sú odmenou aj fyzické produkty.

Ak plánujete rozdávať exkluzívny obsah a aktualizácie, začnite s prísľubom 1 $ mesačne. Jim Swim zarába viac ako 35 000 každý mesiac od spoločnosti Patreon účtovaním iba 1 dolára od svojich fanúšikov.

Patreon je ešte lepší pre výklenky, ktoré majú nízku cenu za kliknutie a generujú nízke príjmy z reklamy.

Akýkoľvek výklenok okrem politiky. Ak hovoríte o čomkoľvek, čo súvisí s politikou, je najlepšie držať sa mimo Patreonu. Mnoho politických youtuberov považuje súkromné ​​darcovské platformy ako Donorbox za alternatívu k Patreonu.

Prečítajte si tento prípad o Jordanovi Petersonovi ktorý bol jedným z najlepšie platených tvorcov Patreonu a kto je odvtedy ľavicou.

2. Affiliate marketing

Affiliate marketing je najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze online. Existuje mnoho spôsobov, ako si zarobiť na živobytie propagáciou produktov, ktoré bežne používate a odporúčate.

Ide o stratégiu speňaženia, pri ktorej získavate provízie odporúčaním zákazníkov na iné firmy a produkty.

Väčšina z vás nevie vyrobiť a predať produkt. Je to hektické a nie je to vôbec jednoduché.

Takže sa stanete pridruženou spoločnosťou produktu a propagujete ho. Zakaždým, keď si niekto zakúpi produkt pomocou vášho pridruženého odkazu alebo kódu kupónu, získate províziu. Affiliate provízie sa pohybujú medzi 10% až 80%.

Je to ako odporučiť niečo svojmu priateľovi a dostať za to zaplatené, keď si kúpia pomocou vašej referencie.

Dva hlavné typy pridružených programov sú:

 1. Pevná (CPA) – získate fixné percento ako jednorazovú províziu z predajnej ceny.
 2. Opakujúce sa – budete zarábať províziu každý mesiac, pokiaľ bude zákazník platiť za produkt/službu.

Zo všetkých tu uvedených stratégií je affiliate marketing najjednoduchšie implementovateľný. Nerobte chybu, keď si myslíte, že má nízky potenciál zárobku.

V skutočnosti je najvyššia v mnohých výklenkoch na YouTube, ako sú technológie, financie a móda.

Existuje veľa produktov SaaS, ktoré platia opakujúce sa provízie. To znamená, že odporúčanie zákazníkov bude časom zvyšovať váš príjem.

Neexistuje tiež žiadny limit na to, koľko môžete zarobiť na províziách pridružených spoločností. Väčšina pridružených programov platí cez PayPal alebo Stripe, takže dostať zaplatené by pre vás nemalo byť problémom.

Čítať:  4 spôsoby, ako použiť zvuk vo svojom príbehu Instagram

Zapojenie sa do affiliate programu je bezplatné. Dostanete odkaz s vaším odporúčacím kódom a predaj sa sleduje prostredníctvom odkazu. Platbu dostanete iba vtedy, keď niekto použije váš partnerský odkaz na nákup.

Uistite sa teda, že v popise vašich videí na YouTube používate váš partnerský odkaz.

Kľúčové tipy, ako sa stať úspešným affiliate marketérom na Youtube:

A. Relevantnosť

Je dôležité, aby affiliate ponuka, ktorú si vyberiete, bola relevantná k téme vo videu.

Pridali by ste pridružené odkazy do popisu videa, aby bol pridružený produkt užitočný pre ľudí, ktorí sledujú video.

Vyberte si produkty a služby, ktoré pridávajú hodnotu. Predložte ponuku ľuďom, ktorí to sledujú potrebujú a môžu si dovoliť maximalizovať predaj a príjmy pridružených spoločností.

B. Kvalita

Kvalita produktu, ktorý propagujete, by mala byť dobrá. Ako affiliate marketing je vašou zodpovednosťou odporučiť najlepšiu službu/produkt, aký existuje.

Pochopte, že ľudia nebudú kupovať žiadny povolený kvalitný produkt. Nezáleží na kvalite vašich videí.

Affiliate ponuka by mala byť kvalitná a ľudia by značke mali dôverovať. Takto získate vyšší príjem.

Amazon affiliate program je skvelým miestom, kde začať. Môžete nájsť produkty v rôznych výklenkoch so slušnými províziami. Na to, aby ste sa stali pridruženým partnerom Amazonu, nepotrebujete žiadne schválenie.

Tip pre profesionálov: Ak máte webovú stránku WordPress, mali by ste začať maskovať svoje pridružené odkazy. Pomôže vám premeniť vaše pridružené odkazy na značkové odkazy, ktoré sa dajú vysloviť. Maskované odkazy sa ľahko spravujú a sledujú.

3. Koncerty na voľnej nohe

Zdá sa mi nepríjemné, že nikto nediskutuje o mnohých spôsoboch, ako sa Youtuber môže stať freelancerom na plný úväzok a zarobiť veľa peňazí.

Ďalší skvelý nápad na speňaženie na voľnej nohe sa dá robiť na čiastočný úväzok. Alebo môžete prejsť na plný úväzok a robiť Youtube na čiastočný úväzok.

Mnoho YouTuberov robí videá na rôzne technické témy. Vývoj webu, SEO, grafický dizajn, vytváranie aplikácií, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Publikum pre tieto výklenky sa nazýva „horúci kupujúci“, pretože sú často v a nákupné myslenie. Nemajú schopnosti, ktoré máte vy, ale oni potrebu ich práca vykonaná.

Tu môžete ako nezávislý pracovník pomôcť svojmu publiku tým, že preukážete svoje schopnosti ako službu. A dostať za to zaplatené.

Nebojte sa účtovať za službu, ktorú poskytujete. Ľudia s radosťou platia za vysoko kvalifikovaných nezávislých pracovníkov, ktorí poskytujú kvalitnú prácu.

V skutočnosti je práca na voľnej nohe budúcnosťou mnohých webových úloh, ako je copywriting, WordPress, programovanie, a dokonca aj úlohy, ako sú komentáre a konzultácie na požiadanie, sú na vzostupe.

Existuje viac ako mnoho spôsobov, ako môžete začať získavať klientov pre svoju prácu a zručnosti.

Jednoducho musíte ponúknuť svoje služby publiku na Youtube. Potenciálni klienti vás budú oslovovať na základe toho, čo sledujú na vašom Youtube kanáli. Ak sa im páči vaša práca vo vašich videách, oslovia vás ako prvého a budete mať veľa opakujúcich sa klientov, s ktorými budete môcť pracovať.

Čítať:  Ako urobiť sociálne médiá súčasťou vašej stratégie SEO: Časť II

Práca na voľnej nohe však nie je pre každého. Máš nejaký speňažiteľný talent. Povedzme, že ak ste vo varení, byť na voľnej nohe nie je možné.

Ale ak ste vo výklenku, kde je možnosť práce na diaľku, určite by ste sa do toho mali pozrieť.

Samozrejme, práca na voľnej nohe nie je lahôdkou s pasívnym príjmom. Vyžadovalo si to aktívne zapojenie. Keď získate trakciu, môžete si vytvoriť tím asistentov, ktorí vám pomôžu s vašimi vystúpeniami, čo by vám malo pomôcť ušetriť viac času a rozšíriť vaše podnikanie.

Platformy na začatie voľnej nohe

Existuje viacero platforiem, ktoré si vyberiete, aby ste mohli začať pracovať na voľnej nohe. Toto sú však niektoré z najlepších:

 1. Fiverr
 2. Freelancer.com
 3. Upwork
 4. Guru
 5. 99 Dizajn

Všetky platformy sa môžu pripojiť zadarmo. Najlepším riešením je držať sa dvoch platforiem súčasne, aby ste mohli maximalizovať svoju produktivitu.

4. Predaj tovaru

Predaj produktu online môže priniesť obrovské príjmy, ale nie je to vôbec jednoduché.

Ale v biznise s fyzickými produktmi je veľa problémov.

Musíte riadiť zásoby, výrobu, získať patent, prepravu, spracovávať platby atď. Okrem toho je potrebná dlhá časová os, kým dostanete produkt z hlavy do fázy výroby.

Alternatívou je teda predávať niečo, čo nemusíte sami spravovať alebo vyrábať, ako napríklad tovar.

Tovar youtubera Grahama Stephana

Je to druh tlače na požiadanie, kde sú vaše návrhy, či už ide o vaše logo, umelecké dielo, obrázky alebo maskot, vytlačené na určité položky a odoslané kupujúcemu. Tovar je vytlačený a odoslaný iba vtedy, keď niekto urobí objednávku.

Tovar je ďalším veľmi obľúbeným obchodom pre mnohých YouTuberov. Váš kanál na Youtube je značka sama o sebe a môžete ľahko predávať tovar, aj keď máte 10 000 odberateľov.

Veci ako šálky, čiapky, tričká a vankúše sú medzi publikom veľmi obľúbené. Vaši fanúšikovia by si radi kúpili váš tovar s vaším logom a mottom.

Ako začať s predajom tovaru

Existujú webové stránky na vytváranie a predaj vášho tovaru, ako napríklad:

 1. Táborák
 2. Teespring

Bonfire aj Teespring vám umožňujú vytvárať a predávať rôzne typy produktov. Všetky platby spracováva samotná platforma, takže sa o to nemusíte starať.

Zákazník zadá objednávku, potom sa vami navrhnuté umelecké dielo vytlačí a odošle mu. Je to také jednoduché.

Ide o dokonalú stratégiu speňaženia pre vlogerov, ktorí nemajú veľké príjmy z reklám kvôli nízkej CZK.

Môžete si dokonca najať vlastných dizajnérov, aby ste si vytvorili vlastné umelecké dielo. Získanie maskota pre vašu značku môže zvýšiť hodnotu vašej značky a predaj, takže zvážte jeho získanie.

Získať návrhy z webových stránok ako Fiverr je lacné. Po dokončení návrhov je celý proces do značnej miery automatizovaný.

Pripojte sa k Bonfire pomocou tohto odkazu získajte bonus 1 USD za predaj.

5. Predaj online kurzov

Mileniáli majú významný podiel na sledovanosti a celkovej dobe pozerania na Youtube. A my mileniáli milujeme konzumáciu obsahu online.

Čítať:  Ako napísať zápletku videí na YouTube

S toľkými inštitútmi, univerzitami a vysokými školami, ktoré podporujú online vzdelávanie, je trh elektronického vzdelávania na vzostupe.

Existuje toľko výklenkov, kde si môžete vybudovať obrovský biznis učením ľudí online. Všetko, čo potrebujete, je schopnosť učiť ľudí.

Predaj kurzov je škálovateľný obchodný model. Pomocou kurzov môžete čo najrýchlejšie škálovať predaj fyzických produktov.

Neexistujú absolútne žiadne hranice, koľko môžete svojimi kurzami zarobiť.

Ľudia sa vždy túžia naučiť nové zručnosti a radi zaplatia poplatok výmenou za kvalitný obsah.

Prečo by však niekto platil za obsah, keď na celom Youtube sú dostupné bezplatné videá?

Odpoveďou je ušetriť čas a dostať sa z bodu A do bodu B.

Väčšina bezplatného obsahu online je spotrebovateľná neorganizovaným spôsobom. Konzumácia a konanie s bezplatným obsahom si vyžaduje obrovské množstvo času.

Ľudia, ktorí si platia za online kurzy, aby si ušetrili čas a získali praktické rady, ktoré môžu použiť na dosiahnutie určitého cieľa.

Video kurzy sa predávajú oveľa lepšie ako textové kurzy. Môžete tiež pridať certifikáty, aby ste povzbudili svojich študentov, aby dokončili váš kurz.

Môžete buď pridať nové videá do svojich kurzov, alebo jednoducho skombinovať svoje videá z Youtube v chronologickom poradí.

Ak robíte videá o varení, fitness a podobných témach a máte pre to vášeň, budete radi učiť ľudí. Rovnako aj vaši študenti by sa radi učili od vás.

Vezmite napríklad Edureku:

Ako začať s predajom online kurzov:

Platformy ako Thinkific sú najlepším spôsobom vytvárania kurzov.

Svoje videá môžete bezplatne hostiť na Thinkific a ľahko si vytvoriť kompletný učebný plán.

Dodáva sa s vopred optimalizovanými predajnými stránkami a vstupnou stránkou zameranou na konverziu pre vaše kurzy. Thinkific spracováva všetky vaše platby a umožňuje vašim študentom platiť cez PayPal alebo karty.

Zaoberá sa aj vrátením peňazí a doručením obsahu prostredníctvom e-mailového marketingu.

Na zostavenie e-mailového zoznamu svojich študentov však určite budete potrebovať službu e-mailového marketingu. To vám pomôže komunikovať s nimi, keď máte nové produkty a aktualizácie.

Teraz ste na rade vy

Okrem všetkých týchto stratégií existujú ďalšie zdroje príjmov ako napr Prémiové príjmy z YouTubečlenstvo v kanáli a Superčet.

Tieto zdroje sú dobré na vedľajší príjem, ale stanú sa vaším chlebíkom.

Ak chcete povzbudiť ľudí, aby sa stali členmi kanála, začnite pravidelne vysielať priame prenosy. Ľudia radi komunikujú s autormi v živom čete a tu môžete maximalizovať príjem zo superčetu.

Iné režimy ako sponzorstvo sú dobré aj pre etablovaných Youtuberov s masovým publikom.

Problém so sponzorstvom je však v tom, že príjem je nepredvídateľný a zo strany obchodníka je taký tlak, že to kazí zábavu pri vytváraní videí.

Ako nezávislý umelec na youtube je generovanie príjmov z iných zdrojov vrátane reklám na youtube oveľa lepšie ako u sponzorov značky. Máte úplnú slobodu tém a váš obsah si zachováva vysokú kvalitu.

Ktorú z týchto stratégií speňaženia použijete na svojom kanáli YouTube?

Nejaké otázky? Dajte mi vedieť zanechaním komentára nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE