5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vášho firemného profilu na Googli

Firemný profil Google, platformu firemných záznamov, predtým známu ako Moja firma na Googli, už možno dôverne poznáte. Alebo ste pred niekoľkými dňami vytvorili svoj prvý záznam.

V každom prípade možno budete musieť urobiť nejaké strategické zmeny, aby ste upútali pozornosť používateľov a získali viac zákazníkov. Zistite, o aké zmeny ide, aby ste mohli začať získavať viac návštevníkov do svojej kamennej firmy už dnes.

1. Pravidelne aktualizujte svoje otváracie hodiny

Vrátane zapnutých otváracích hodín Firemný profil Google je užitočné, ale ešte lepšie je ich pravidelná aktualizácia.

Zákazníkov tak budete môcť uistiť, že informácie, ktoré si prezerajú, sú správne a môžu sa pokojne zastaviť, namiesto toho, aby najprv zavolali.

Je to preto, že Firemný profil Google v skutočnosti používateľom presne zobrazuje, ako dlho uplynulo, kým ste aktualizovali alebo overili svoje otváracie hodiny:

Keď teda zákazníci vyhľadajú vašu firmu, aby zistili, či je otvorená, a všimnú si, že vaše otváracie hodiny boli nedávno aktualizované (ideálne v priebehu niekoľkých posledných týždňov), budú si istí, že zobrazujú presné informácie, a môžu si podľa toho naplánovať cestu do vašej lokality.

Čítať:  Ako odstrániť anketu v aplikácii Facebook Messenger

2. Využite produktový editor a katalóg

Existujú dve funkcie firemného profilu Google, ktoré môžu pomôcť presvedčiť divákov, aby sa stali vašimi platiacimi zákazníkmi Editor produktov a Katalóg produktov.

S ich pomocou môžete ľahko predviesť svoje produkty používateľom vyhľadávačov, doplnené fotografiami a cenami.

Či už optimalizujete stránku reštaurácie alebo železiarstva, využitie týchto funkcií môže znamenať veľký rozdiel:

Po kliknutí na každý produkt môžu používatelia dokonca vidieť podrobný popis, ktorý ich ešte viac navnadí:

Ak nepoužívate editor produktov a katalóg na umiestnenie ponuky svojho webu do popredia, prichádzate o významnú predajnú príležitosť.

3. Získajte Visual

Sekcia produktov vášho firemného profilu na Googli nie je jediným miestom, kde môžete pomocou príťažlivých vizuálov prilákať zákazníkov.

V skutočnosti sú fotografie pravdepodobne jednou z prvých vecí, ktoré používatelia Google uvidia pri priamom vyhľadávaní vašej firmy. Tu vidíme firemný profil obchodu Google tak, ako sa zobrazuje úplne hore vo výsledkoch vyhľadávania pri jeho vyhľadávaní:

Všimnite si, že fotografia (a jej sprievodné tlačidlo „pozrieť fotografie“) sa zobrazuje ešte pred názvom samotného obchodu – nie je oveľa výraznejšia.

Ak chcete, aby tento prvok dizajnu fungoval na vašom webe, uistite sa, že jeho firemný profil na Googli obsahuje veľa kvalitných fotiek. Ak chcete získať úplnú kontrolu nad prvým dojmom používateľov, môžete dokonca vyberte, ktorý obrázok Google použije pre titulnú fotku záznamu.

Čítať:  Ako exportovať produkty WooCommerce pomocou WP All Export

4. Použite Google’s Insights

Firemný profil Google pochádza od tej istej spoločnosti, ktorá nám poskytla služby Google Analytics a Google Search Console, takže má zmysel len to, že obsahuje vlastnú robustnú analýzu.

Môžete ich použiť na zistenie, ako s vami používatelia interagovali, ako našli váš firemný záznam a podobne:

Pomocou týchto informácií môžete určiť, ktoré spôsoby komunikácie používatelia uprednostňujú najviac, identifikovať kanály, ktoré prinášajú najväčšiu návštevnosť a ďalšie.

5. Uverejnite odpovede na bežné otázky

Jednou z najunikátnejších a najužitočnejších funkcií firemného profilu Google je jeho schopnosť umožniť používateľom uverejňovať príspevky otázky a odpovede:

Ak však váš firemný profil ešte nie je plný otázok používateľov, môžete si ho vyplniť sami tak, že položíte bežné otázky (z osobného účtu Google) a odpoviete na ne (z firemného účtu Google).

Vlastný príklad spoločnosti Google ukazuje, ako môžu firemné účty poskytnúť odpovede na často kladené otázky:

Takto (dokonca aj bez toho, aby ste museli čakať, kým iný používateľ položí otázku na začiatku), môžete potenciálnym zákazníkom poskytnúť informácie, po ktorých túžia, bez toho, aby ste museli telefonovať.

Podnikajte viac s firemným profilom Google

Či už sa volá Firemný profil Google alebo Moja firma na Googli, služba firemných záznamov od Googlu je prínosom pre majiteľov firiem na celom svete.

Vďaka svojej bezkonkurenčnej dostupnosti (používatelia dokonca nemusia opustiť SERP!) a jednoduchým možnostiam prispôsobenia je to nástroj, ktorý môžete použiť na to, aby ste dostali viac používateľov z ich domovov do vášho obchodu.

Čítať:  Najčastejšie chyby pri budovaní interných odkazov

Obrazové kredity

Snímky obrazovky od autora / júl 2022
Google / prístup v júli 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE