5 spôsobov Surefire Miestne firmy používajú SMS na podporu nového biznisu

sms marketingová taktika

Jedna z najpopulárnejších mylných predstáv o SMS marketingu sa týka veľkosti spoločnosti.

Bežný názor hovorí, že iba korporácie používať hromadné textové správy na reklamu. Toto nemôže byť ďalej od pravdy.

Navštívte miestne reštaurácie a nájdete mnohé, ktoré používajú textové správy. Niektorí ich používajú na potvrdzovanie objednávok, iní na spätnú väzbu od zákazníkov.

V každom prípade SMS pomáha znižovať pracovné zaťaženie zamestnancov a zároveň zvyšovať ich efektivitu.

Nižšie sa budeme zaoberať niekoľkými spôsobmi SMS môžu pomôcť vašej firme rásťbez ohľadu na veľkosť a priviesť k nemu viac zákazníkov.

1. Posielajte exkluzívne akcie a ponuky

Výpredaje, kupóny a exkluzívne ponuky už dlho pomáhajú zvýšiť predaj v ťažkých sezónach.

Keď je konkurencia tvrdá (napríklad počas Dňa vďakyvzdania), rozhodujú ponuky. Najväčšia výzva: nájsť spôsob, ako informovať svojich zákazníkov.

Tradícia hovorí o používaní letákov a plagátov. Digitálni marketingoví pracovníci vám povedia, akú hodnotu má používanie e-mailu alebo sociálnych médií.

Pravdou je, že kombinácia týchto taktík je účinná. SMS však ponúka niečo iné.

Čo by to mohlo byť? SMS sa cíti exkluzívne. Zamyslite sa nad pocitom, ktorý máte, keď dostanete textovú správu, v porovnaní s pocitom, keď dostanete e-mail.

SMS je priamejšia, osobnejšia. Napríklad obchod so športovými potrebami môže vystreliť kód exkluzívny pre zákazníkov.

Zákazníci sa pri prijímaní správy cítia výnimočne a myslia si, že bola navrhnutá špeciálne pre nich. Rovnaký efekt jednoducho nezískate prostredníctvom príspevku na Facebooku alebo bulletinu.

Čítať:  Efektívne riešenia IoT pre malé podniky v roku 2024

Najlepšia časť marketingu textových správ je, že môžete použiť API brány pre SMS na pridanie natívnej možnosti hromadných SMS do existujúceho softvéru a aplikácií vašej spoločnosti, aby bola komunikácia so zákazníkmi hračkou.

An API brány SMS ponúka inteligentné riešenie na odosielanie hromadných textových správ cez rôzne mobilné siete, takže môžete okamžite osloviť stovky alebo dokonca tisíce zákazníkov.

Tým, že sú spotrebitelia 10x vyššia pravdepodobnosť použitia mobilných kupónov ako u tradičných, SMS ponuky sú viac ako osobné. Stávajú sa ziskovými.

Odoslanie zvýraznenej textovej propagácie na položku, ktorú si váš zákazník pozeral online, je len potrebná pripomienka. Ukazuje patrónom, že ich poznáte.

A keď sa kupujúci cítia vidieť, je pravdepodobnejšie, že sa vrátia s telefónom a kupónom v ruke.

2. Zbierajte používateľské recenzie

personalizované sms správy

Užívateľské recenzie môžu znamenať rozdiel medzi úspešnou a neúspešnou firmou. Premýšľajte o tom: s väčšou pravdepodobnosťou dôverujete názoru cudzieho človeka ako názoru kritika.

Ak však podnikáte, chcete sa uistiť, že získate čo najviac pozitívnych recenzií.

Keď zákazník nakúpi od vašej značky, požiadajte o recenziu. Stačí slušne požiadať o pár sekúnd ich času.

Jednoduché: „ak sa vám jedlo páčilo, zanechajte nám prosím pozitívnu recenziu na Yelpe!“, by malo stačiť.

Recenzie sú dôležitým spôsobom, ako zmerať výkonnosť vašej firmy. Aj keď nakoniec dostanete negatívnu recenziu, pomocou textových správ oslovte zákazníka a urobte nápravu.

Ponúknite zľavu. Vymeňte produkt bezplatne. Vytvorte si so zákazníkom vzťah, ktorý ho podnieti zmeniť recenziu na pozitívnu.

Čítať:  Začiatok podnikania? Tu je vaša súprava nástrojov pre sociálne médiá

Vidieť ako 97 % spotrebiteľov číta online recenzieje potrebná rýchla reakcia a odmena.

Prostredníctvom personalizácie SMS správ sa znechutený zákazník zrazu cíti vypočutý a je o neho postarané.

Ak je váš zákaznícky servis pozorný, osobný a rýchly, zákazníci sú ochotnejší dať druhú šancu.

3. Pošlite pozvánky na miestne udalosti

Zbierky, farmárske trhy, gala a iné miestne podujatia môžu trpieť nízkou návštevnosťou. Dokonca aj pri studených hovoroch, letákoch a opakovaných e-mailoch majú hostia tendenciu zabudnúť na udalosť.

Namiesto toho posielajte správy. s SMS s mierou odozvy 45 % v porovnaní s e-mailovými 6 %SMS marketing môže zabezpečiť väčšiu účasť.

Okrem odpálenia počiatočného uloženia dátumu môžete naplánovať následné kroky pred začiatkom udalosti prostredníctvom ľubovoľného počtu doplnkov kalendára.

Takže ak by ste mali mať finančnú zbierku vo štvrtok, môžete si naplánovať správu tak, aby vyšla v stredu večer.

Potvrdenie účasti prostredníctvom e-mailu alebo webového odkazu môže byť ťažkopádne, ale keď to zjednodušíte ako odpovedanie na textovú správu, ľudia s väčšou pravdepodobnosťou prídu.

Na jednej strane je príjem textovej správy veľmi osobný. Na druhej strane budete pri používaní SMS čeliť oveľa menšej „konkurencii“ s ostatnými obchodníkmi s udalosťami.

Presne toto SAWA-Austrália urobila pre svoje akcie. Nezisková organizácia poskytuje ženám v Afganistane vzdelanie a zdravotnícke služby.

Dosiahnuť vysokú návštevnosť podujatí však bolo náročné s vysokou réžiou.

Pomocou SMS boli schopní upozorniť priaznivcov a zaručiť potvrdenia o prečítaní. Od SMS marketingu stúpla ich návštevnosť, ale aj online predaj tomboly.

4. Vytvorte ankety

Ak sa naozaj chcete dozvedieť o publiku vašej firmy, vykonajte prieskum. Vizualizácia zvykov, osobností a preferencií vašich zákazníkov môže byť neoceniteľná.

Čítať:  Ako inzerenti značky používajú TikTok

Len sa uistite, že kladiete správne otázky.

Opýtajte sa na ich nákupné návyky. Opýtajte sa na produkty alebo položky, ktoré by chceli vidieť ako ďalšie. Postupom času si môžete vytvoriť profil svojho publika z jeho odpovedí.

SMS marketing nie je taký, ako si o ňom ľudia mysleli pred desiatimi, ani piatimi rokmi.

SMS marketing dnes predstavuje zásadný posun v očakávaniach ľudí v marketingovej komunikácii.

Kým v minulosti bola masová reklama štandardom, v súčasnosti je kľúčová personalizácia. Čo je dôvod 31 % spotrebiteľov odpovie na SMS prieskum do 5 minútv priemere.

To je niečo, čo jednoducho nemôžete dosiahnuť e-mailom alebo studeným hovorom. Keď budete mať údaje od svojich zákazníkov, môžete lepšie pochopiť, ako uspokojiť ich potreby.

Čo je presne to Amasty vlastnosti zákazníka v spojení s inou webovou analytikou (ako je google analytics) sa snažia pomôcť.

Pri zhromažďovaní a ukladaní údajov o zákazníkoch sú schopní generovať správy o spotrebiteľoch a viesť vás k ich návykom.

Čo vám umožňuje zamerať sa na používanie týchto údajov na zámerné posielanie SMS zákazníkom s inými produktmi, o ktorých viete, že sa im budú páčiť.

5. Aktualizácie Geofence

SMS správy geofence

Všimli ste si niekedy, ako vám firmy niekedy pošlú upozornenie, keď prejdete okolo ich obchodu alebo reštaurácie?

To je geofencingvytvorenie okruhu na bode GPS a aktivácia upozornenia alebo správy, keď zákazníci vstúpia dovnútra.

Povedzme napríklad, že prevádzkujete kníhkupectvo. Keď vaši zákazníci prejdú okolo vášho obchodu, môžete im poslať upozornenie, aby sa u vás zastavili a pozreli si vašu najnovšiu predajnú ponuku alebo im pripomenuli nejaké novinky.

Čítať:  6 spôsobov, ako zamestnanci predstavujú vaše najväčšie riziko kybernetickej bezpečnosti

Keďže zákazník je už v dosahu, je pravdepodobnejšie, že odpovie na upozornenie, ako keby bol doma. Preto je geofencing taký efektívny spôsob, ako dať zákazníkom vedieť o svojej prítomnosti.

Geofencing je samozrejme voliteľná funkcia, čo znamená, že zákazníci musia súhlasiť s prijímaním upozornení na základe ich polohy.

Aj keď nie každému bude vyhovovať používanie geofences, aj tak by ste sa nemali vyhýbať otázke.

V jednej štúdii47 percent uviedlo, že chcú, aby predajcovia posielali kupóny, keď sú v blízkosti obchodu.

Buďte kreatívni s geoplotami – pripomeňte zákazníkom predchádzajúce nákupy, aby ste im navrhli nové produkty alebo upozornili na nadchádzajúcu udalosť, alebo dokonca ponúkli časovo obmedzenú zľavu na geofence.

Zákazníci ocenia možnosť… a pohodlie.

Záverečné myšlienky

Miestne firmy všetkých veľkostí môžu ťažiť z textových správ na podporu rastu. Je dokázané, že je to jeden z najefektívnejších spôsobov oslovenia zákazníkov a táto skutočnosť sa tak skoro nezmení.

Je tiež dôležité poznamenať, že stratégie uvedené v tomto článku nie sú v žiadnom prípade jediné dostupné.

Veľkou súčasťou rastu každého podnikania je osvojenie si experimentálneho myslenia. Miestne podniky musia byť otvorené pravidelnému testovaniu nových nápadov a získavaniu spätnej väzby od svojich zákazníkov.

Z dlhodobého hľadiska to povedie k hlbšiemu pochopeniu potrieb a želaní ich publika.

Pomôže to tiež zlepšiť výsledky každej marketingovej kampane prostredníctvom textových správ a prilákať nových zákazníkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE