5 stránok, ktoré by vás mohli prekvapiť, beží na WordPress

Ak ste sa pred niekoľkými rokmi dostali na stránku WordPress, je pravdepodobné, že rýchlo zistíte, na ktorej platforme beží. Dizajnové trópy používané vývojármi tém WordPress boli ľahko rozpoznateľné. Ale v priebehu rokov sa témy WordPress stali tak rozmanitými, že je často ťažké identifikovať web WordPress bez toho, aby ste sa pozreli na kód. Od jeho počiatkov ako nástroja na vytváranie blogov sa flexibilita WordPressu zvýšila do tej miery, že ho používajú stránky takmer každého druhu, od tradičnejších blogov až po stránky, ktoré sa len veľmi málo podobajú na tradičnú paradigmu „zoznamu príspevkov“.

Medzi tými, ktorí nepoznajú WordPress, však stále pretrváva predsudok, že hoci je to v súčasnosti najpopulárnejší CMS na svete, vytváranie stránok s WordPress obmedzuje výber dizajnu. Chceli by sme poukázať na množstvo stránok, ktoré používajú WordPress a používajú nápadité dizajny, ktoré sú veľmi vzdialené od starej estetiky vykrajovačov.

MashableMashable od Petea Cashmorea je veľmi populárny blog, ktorý presahuje tradičnú blogovú paradigmu a implementuje krásny formát časopisu s veľkými obrázkami a inovatívnym rozložením stránok. Mashable zaujímavým spôsobom spája formu a funkciu. Voľby, ktoré urobili jeho dizajnéri, sú súčasťou toho, čo robí stránku tak lepkavou. Obsah je ľahko vyhľadateľný a dizajnéri uprednostnili prvky rozhrania, ktoré povzbudzujú používateľov k bezproblémovému prechodu medzi článkami.

V skutočnosti je implementácia WordPressu v Mashable ťažká upravené a používa kombináciu WordPress pre backend a Ruby On Rails pre frontend.

Čítať:  11 z najlepších alternatív Hootsuite

Medzi ďalšie významné stránky časopisov v tomto výklenku, ktoré sú založené na WordPress, patria Techcrunch a GigaOMpričom obe zachovávajú tradičnejší vzhľad blogu.

Blogy New York TimesJednou z najpôsobivejších implementácií WordPressu je populárna zbierka blogov New York Times. Ak sa obávate obmedzení škálovania stránky WordPress, potom by ste si mali oddýchnuť pri pohľade na implementáciu WordPress v NYT. Každý deň zvláda obrovské množstvo premávky bez štikútania.

WordPress je tiež platforma zvolená pre Washington Post blogy. Vo videu nižšie Yuri Victor z Washington Post vysvetľuje, prečo bol vybraný WordPress.

Oči a ušiPortfóliá sú jedným z najčastejších použití stránky WordPress. E&E, dizajnérska agentúra spolupracujúca s hudobným priemyslom, používa WordPress ako základ pre svoju zdanlivo jednoduchú a elegantne zostavenú stránku, ktorá zdôrazňuje ich prácu s tak rôznorodými umelcami, ako sú Justin Timberlake a Linkin Park.

Tuts+Stránka Tuts+ je vzhľadom na stránky, na ktoré sa tu pozeráme, najtradičnejšie blogová, ale túto dizajnovú paradigmu využíva inak. Tuts+ je Envato a je úložiskom prémiového vzdelávacieho obsahu. Táto stránka je dobrým príkladom toho, ako sa dá WordPress použiť na vytvorenie stránky s plateným členstvom so zmesou bezplatného vzorového obsahu a prémiového obsahu, ktorý je dostupný len pre členov.

Harvey NicholsStránka Harveyho Nicholsa nie je čistý WordPress, ale je skvelým príkladom toho, čo sa dá urobiť s kombináciou dvoch našich obľúbených systémov na správu obsahu: WordPress a Magento.

Čítať:  13 webových stránok, ktoré predávajú umelecké výtlačky a zarábajú peniaze svojou kreativitou v roku 2024

Ak ste narazili na obzvlášť nápadný príklad dizajnu WordPress, neváhajte sa podeliť v komentároch.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE