6 najlepších doplnkov slovníka pre WordPress na zvýšenie zapojenia

Mnoho firiem používa určité výrazy na opis akcií, ktoré vykonávajú, ale niekedy zákazník netuší, o čom hovoríte. Ak to chcete vyriešiť, môžete do WordPress pridať doplnok slovníka.

Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, od pridania vyhradenej stránky slovníka, ktorú môžu návštevníci použiť na vyhľadanie výrazov, alebo môžete nastaviť popisky, ktoré návštevníkom umožnia umiestniť kurzor myši nad výraz a vidieť jeho význam.

A hoci si väčšina ľudí predstavuje glosáre a encyklopédie ako steny s textom, už to tak nie je. Väčšina doplnkov skutočne podporuje multimediálne súbory, ako sú obrázky, video a zvuk, ktoré sa zobrazujú v popise.

Dnes sa podelím o najlepšie doplnky slovníka dostupné vo WordPress.

Aké stránky WordPress potrebujú doplnok slovníka?

Neexistuje žiadny konkrétny typ webových stránok, ktoré by potrebovali doplnok slovníka vo WordPress. Namiesto toho je to skôr o snahe uľahčiť návštevníkom. Predstavte si napríklad stránku venovanú matematike.

Môže sa stať, že použijete výrazy, ktorým čitateľ nemusí rozumieť, takže poskytnutie definície môže byť veľmi užitočné.

Samozrejme, nie je to len pre akademikov. Myslite na niečo ako vesmír Harryho Pottera. Všetky kúzla majú názvy, ktoré nenaznačujú, čo robia. Vytvorenie adresára by mohlo byť prospešné pre nového čitateľa.

To isté by sa dalo povedať o miestach, magických tvoroch, slávnych čarodejníkoch a takmer o čomkoľvek inom, čo môže fiktívny vesmír ponúknuť.

Táto logika platí takmer pre každú stránku, ktorá sa spolieha na používanie určitých výrazov, ktoré bežný návštevník nemusí poznať. Ďalšie skvelé využitie je pre obchodné podmienky postupov, ktoré môže vaša spoločnosť vykonávať.

Môže to byť skvelý spôsob, ako pôsobiť profesionálne a tiež to, že návštevníci ľahko pochopia, čo sa deje alebo čo môžu očakávať.

1. Tipy pre WordPress

Jedným z najlepších spôsobov, ako pridať popisky do WordPress, je použiť vhodne pomenované Tipy pre WordPress zapojiť. Umožňuje vám pridávať popisy takmer k čomukoľvek od textu po obrázky a všetko medzi tým.

Čítať:  Ako Premium Managed Hosting zlepšuje výkon vášho webu WordPress?

Nie ste však obmedzení len na text v popise. Môžete k nim napríklad pridať aj obrázky alebo videá.

Možno si myslíte, že budete musieť manuálne vytvoriť každý popis, ale nie je to tak. Môžete si vytvoriť popis pre akýkoľvek výraz a po jeho aktivácii sa použije na celý váš web.

Budete mať niekoľko možností, ako prispôsobiť, kde sa na vašom webe zobrazuje.

Môžete si tiež zvoliť, aby sa popis zobrazoval iba pri prvom výraze, ktorý sa objaví v príspevku alebo na stránke. V opačnom prípade by to mohlo byť skôr nepríjemné ako užitočné.

Výhody používania tipov WordPress

  • Spravujte všetky popisy z centrálneho miesta
  • Slovník môžete pridať kdekoľvek pomocou krátkeho kódu
  • Prispôsobte spôsob zobrazenia popisov
  • Popisy fungujú na formulároch z väčšiny hlavných doplnkov
  • Pridajte animácie do popisov

2. Slovník

Ak hľadáte slovníkový nástroj WordPress, Slovník pojmov plugin je perfektným riešením. Umožňuje vám zadať do doplnku slovníkové výrazy a v prípade potreby ich zobraziť.

Bez väčších problémov môžete dokonca vytvoriť vyhradenú stránku slovníka.

Poskytuje vám rôzne nástroje na správu, ktoré vám pomôžu kontrolovať, kde sa popisy zobrazujú. Môžete ich povoliť iba pre stránky alebo príspevky, ak chcete, alebo ich zakázať na konkrétnych stránkach, ako je napríklad vaša domovská stránka.

To všetko sa deje pomocou série prepínačov, ktoré sa ľahko používajú. Môžete dokonca zabezpečiť, aby sa výraz objavil iba na danej stránke alebo príspevku, aby ste znížili nadbytočnosť. A podporuje všetky jazyky, takže nenarazíte na žiadne obmedzenia.

Výhody používania slovníka

  • Vyberte si z viacerých šablón popisov
  • Zoskupte svoje výrazy podľa kategórie pre lepšiu organizáciu
  • Priraďte výrazy, v ktorých sa rozlišujú malé a veľké písmená
  • Vyhradená podpora doplnkov je k dispozícii vo verzii Pro
  • Vyberte možnosť zakázať glosár pri akomkoľvek príspevku

3. Slovník popisov pre WordPress | Plugin databázy znalostí

Chcete si vybudovať vedomostnú základňu pre svoj web? Ak áno, skúste si kúpiť Slovník popisov pre WordPress zapojiť. Je to prémiový doplnok, ktorý môže pomôcť zlepšiť SEO vášho webu a zlepšiť čitateľnosť.

Môžete ho dokonca použiť na spojenie s Wikipédiou a Merriam-Webster, aby ste získali najnovšie podmienky.

Ako by ste mohli očakávať od prémiového doplnku, k dispozícii je veľa možností prispôsobenia.

Budete si môcť vybrať z 18 šablón indexu. To znamená, že nebudete mať problémy nájsť niečo, čo sa hodí k zvyšku vašej stránky.

K dispozícii je viacero plánov vrátane možnosti elektronického obchodu a budete ho môcť používať na viacerých webových stránkach.

Čítať:  Ako investovať do vlastného úložiska pre začiatočníkov

Ďalšou funkciou, ktorú treba poznamenať, je možnosť importovať výrazy pomocou súborov .csv, čo je ideálne pre viacero lokalít.

Výhody používania slovníka popisov pre WordPress

  • Zobrazte súvisiace výrazy v spodnej časti stránky
  • Do slovníka výrazov pridajte skratky
  • Pridajte zvukové súbory do popisov
  • Umožnite zdieľanie popisov na platformách sociálnych médií
  • Používatelia môžu dvojitým kliknutím na ľubovoľné slovo zobraziť popis z Wikipédie

4. WP Glosár – Encyklopédia / Lexikón / Knowledge Base / Wiki / Slovník

Ak hľadáte doplnok, ktorý zvládne všetky vaše terminológie WordPress, nehľadajte nič iné ako Slovník WP zapojiť. Je to prémiový doplnok bohatý na funkcie, ktorý má všetko, čo potrebujete na vytvorenie slovníka vo WordPress.

Aj keď existuje veľa funkcií, nebudete mať s ich používaním žiadne problémy, pretože všetko je efektívne.

Budete mať plnú kontrolu nad tým, kde sa glosár na vašom webe zobrazí, ako aj nad rôznymi možnosťami prispôsobenia. To dokonca zahŕňa výber animácií, ktoré môžete použiť na okorenenie pojmov v slovníku.

Môžete tiež pridať popisy k výrazom na svojom webe. Podobne ako pri položkách v slovníku budete mať na výber celý rad možností prispôsobenia vrátane jedinečných animácií.

Výhody používania slovníka WP

  • Poskytuje vám možnosť zakázať popisy na zariadeniach s dotykovou obrazovkou
  • Podpora pre vlastné typy príspevkov
  • Vyberte si medzi zobrazením plnej definície alebo kratšou pre popisy
  • Obmedzte počet slov v popise
  • Prispôsobte si typ a farbu písma kedykoľvek

5. Menný adresár

Niektoré adresáre sa nezameriavajú na pojmy alebo definície, ale zameriavajú sa na ľudí. To je miesto Menný adresár Doplnok prichádza. Ale pozor, stále ho môžete použiť pre tradičné výrazy a bude to fungovať dobre.

Môžete vytvoriť celú stránku slovníka a automaticky ju zoradiť podľa abecedy.

Podporuje tiež nastavenie viacerých slovníkov. Môžete napríklad vytvoriť jednu pre ľudí a samostatnú pre výrazy. Ak chcete umiestniť každý slovník, stačí do príspevku alebo stránky vložiť príslušný krátky kód.

Budete môcť ovládať každý aspekt slovníka vrátane obmedzenia počtu slov v každom zázname. Koniec koncov, kratšie definície sú často užitočnejšie ako dlhšie, pokiaľ ide o všeobecné pochopenie.

Výhody používania adresára mien

  • Vyberte počet stĺpcov, ktoré sa majú zobraziť
  • Vytvorte predmety pre každý adresár (ľudia, výrazy, ryby atď.)
  • Odošlite vyhľadávania používateľov na stránku slovníka
  • Podporuje viacjazyčné stránky
  • Export a import podmienok na iné stránky
Čítať:  Sprievodca obchodníka k zoskupenému produktu v Magento 2: Čo to je & Ako sa to používa

6. Encyklopédia / Slovník / Wiki

Bez ohľadu na to, či sa pokúšate vytvoriť encyklopédiu, slovník, wiki alebo dokonca vedomostnú základňu, Encyklopédia plugin vás pokryje. Môže vám to pomôcť vybudovať ktorýkoľvek z nich bez väčších problémov.

Urobí to tak, že vám pomôže zoskupiť výrazy priradením značiek a kategórií.

Jedným z najlepších aspektov tohto doplnku je čisté rozhranie. Všetko je veľmi intuitívne a pekne do seba zapadá, takže je ideálny pre začiatočníkov. A na výber máte z množstva možností.

Napríklad sa neobmedzujete len na text. Namiesto toho môžete pridať zvuk, obrázky a video, čo otvára takmer neobmedzené množstvo možností. Ide teda o robustné riešenie, ktoré by mal zvážiť každý vlastník webových stránok.

Výhody používania encyklopédie

  • Funguje dobre v prostredí viacerých lokalít
  • Nezahŕňa žiadnu značku doplnku
  • Podporuje WPML pre viacjazyčnú podporu
  • Ponúka podporu revízií pre každý záznam
  • Kompatibilné s doplnkom WordPress Importer

FAQ

Je lepšie mať jeden alebo viacero glosárov?

Mnohé z doplnkov v tomto zozname poskytujú podporu pre viacero slovníkov, čo vyvoláva otázku, mali by ste ich používať?

Z hľadiska vyhľadávateľnosti je oveľa efektívnejšie rozdelenie veľkých galérií na menšie, no relevantnejšie.

Povedzme napríklad, že váš web pokrýva fiktívne vesmíry. Malo by zmysel mať jeden glosár, ktorý by obsahoval Harryho Pottera a MCU, alebo mať pre každého jeden vyhradený?

Na to ste asi nemuseli myslieť, aby ste si uvedomili, že oddelené sú lepšie. Nielenže to pomáha zlepšiť hľadateľnosť a zobrazuje ďalší obsah, ktorý by hľadajúceho mohol zaujímať, ale je to aj lepšie pre používateľa.

Napríklad by bolo dosť nepríjemné, keby ste hľadali tradíciu Harryho Pottera a potom by ste stále narážali na veci z MCU. Alebo naopak.

Jednoducho má zmysel tieto veci rozdeliť.

Mal by slovník obsahovať multimediálny obsah?

Spôsob, akým sa používatelia rozhodnú využívať informácie, závisí do značnej miery od ich preferencií. Niektorí preferujú čítanie, iní majú radi audio alebo video.

A aj keď možno budete chcieť vyhovieť preferenciám každého, možno budete chcieť zvážiť aj to, čo je pre vašu stránku najlepšie. Z hľadiska SEO sa text odporúča, pretože vám pomôže umiestniť sa vyššie.

Video je vo všeobecnosti skvelou voľbou, pretože používatelia vo veľkej miere uprednostňujú videoobsah. Nie každý však chce video a na niektorých stránkach môže pôsobiť trochu nemiestne. Na druhej strane by to mohlo byť vhodnejšie v závislosti od výklenku a témy obsahu.

Zvuk vám v skutočnosti neurobí žiadnu službu. Na stránkach Google sa môže zobraziť text aj video, ale nie zvukové súbory. Ak sa však snažíte pomôcť návštevníkom správne vyslovovať výrazy, užitočné môžu byť zvukové slovníky.

Čítať:  Ako sa vysporiadať s náročnými klientmi v agentúrach sociálnych médií

Celkovo by som vám odporučil používať text vo vašom slovníku okrem akýchkoľvek multimediálnych súborov, ktoré považujete za potrebné.

Môže doplnok slovníka zlepšiť SEO vo WordPress?

Absolútne!

Premýšľajte o tom; ako často hľadáte význam určitého termínu, miesta alebo dokonca konkrétnej osoby (beletria a literatúra faktu)? Ak ste ako všetci ostatní, odpoveď je hlasné áno.

Jasná definícia, ktorá sa môže objaviť v sekcii často kladených otázok, je veľkým prínosom pre každú webovú stránku.

V skutočnosti je to presne dôvod, prečo väčšina webových stránok vytvára vyhradenú sekciu FAQ. Umožňuje im to zacieliť na túto časť Google a dramaticky zvýšiť návštevnosť. Takže áno, pridanie slovníka je skvelý spôsob, ako zlepšiť SEO.

Nahrádza glosár sekciu FAQ?

Možno sa pýtate, či je glosár náhradou za vyhradenú sekciu FAQ. Aj keď to môže fungovať dobre, v konečnom dôsledku stránka slovníka nenahrádza. A sekcia FAQ je neoceniteľným nástrojom pre každú webovú stránku.

Mnoho používateľov má často rovnakú otázku a mať sekciu venovanú týmto otázkam je skvelé.

Môže to znížiť počet otázok, ktoré môžu vaši zamestnanci dostať, a dokonca vám to pomôže dosiahnuť lepšie hodnotenie. Koniec koncov, toto sú zvyčajne otázky, ktoré ľudia hľadajú na Googli, takže vám môžu pomôcť priviesť nových zákazníkov.

V posledných rokoch sa často kladené otázky stali základným kameňom väčšiny tímov podpory. Vytvorenie tak nie je prospešné len pre vašich zákazníkov, ale tiež pomáha vašim zamestnancom lepšie porozumieť problémom, ktorým môžu vaši zákazníci čeliť.

Začnite vytvárať svoj slovník WordPress ešte dnes

Ako vidíte, existuje niekoľko úžasných doplnkov, ktoré vám pomôžu vytvoriť slovník vo WordPress. Môžu byť prospešné na akejkoľvek webovej stránke, ale fungujú naozaj dobre na zložitejších pojmoch, o ktorých bežný čitateľ nemusí vedieť.

Mnohé webové stránky, ktoré sa špecializujú na konkrétnu tému, majú často vyhradenú stránku s glosárom, ktorá pomôže všetko spojiť. Môže vám tiež pomôcť uviesť relevantné články všetkým návštevníkom, ktorí si prezerajú daný záznam.

Len sa uistite, že to nepreháňate. Môže byť neuveriteľne nepríjemné vidieť príspevok pokrytý popismi. Menej je niekedy naozaj viac.

Aký je váš obľúbený doplnok slovníka pre WordPress? Prečo ste pridali slovník do WordPressu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE