6 odborných predpovedí SEO a obsahového marketingu na rok 2024

Aké sú najväčšie trendy v obsahovom marketingu a SEO v roku 2021? A ako môžete zabezpečiť, aby bol váš podnik v silnej pozícii?

Žiadny marketér si nemôže byť 100% istý tým, čo sa stane, no niektoré veci sú isté. Kým bude internet, bude aj obsah a podniky budú chcieť byť vždy online.

Čo sa stane vo svete content marketingu a SEO v roku 2021? A ako môžete byť súčasťou šťastného davu počas celého roka?

Na webinári organizácie Content Marketing Institute and Dirigent Patrik Reinhart a Will Reynolds; dvaja veteráni v obsahovom marketingu a SEO poskytli svoje odborné názory na to, na čo by si marketéri mali dávať pozor v roku 2021.

Tento článok obsahuje ich predpovede a ďalšie.

Ak by ste si chceli pozrieť webinár, môžete si ho stiahnuť video na požiadanie. Tiež čítajte Čo sa chystá v roku 2021 pre obsahový marketing?

6 odborných predpovedí SEO a marketingu obsahu na rok 2024

Chcete vedieť, čo sa stane v roku 2021 s marketingom obsahu a optimalizáciou vyhľadávania? Pokračuj v čítaní.

Čítať:  Musíte mať 18, aby ste mohli používať Venmo?

Konverzia PPC sa v roku 2024 zníži

Google Adwords začne používať viac firiem. To znamená, že konkurencia pre kľúčové slová sa zvýši.

Marketéri by mali v roku 2021 očakávať zvýšenie nákladov na reklamy a pokles ich PPC konverzií.

„Očakávajte, že náklady na vaše reklamy porastú. Váš platený kanál bude pre vás menej efektívny. Ale efektívnejšie pre Google“– Will Reynolds

Google bude naďalej hľadať ďalšie spôsoby, ako udržať hľadajúcich vo vyhľadávaní, aby mohli zobrazovať viac reklám.

Obchodníci by mali byť v roku 2024 pripravení urobiť viac s menej

Firmy zvýšia svoje marketingové rozpočty a obsahový výstup. Konkurencia o návštevnosť z vyhľadávania (plateného a organického) sa zvýši. To znamená, že budete musieť urobiť najlepšie z podielu návštevnosti, ktorý získate.

Vyžaduje si to zameranie sa na konverziu hodnotenia vyhľadávania na kliknutia a kliknutia na potenciálnych zákazníkov.

Obchodníci, ktorí sa zameriavajú na optimalizovať svoje marketingové aktíva, aby konvertovali viac namiesto sledovania prevádzky vyhrá.

„Zvýšenie hodnotenia neznamená zvýšenie konverzie. Mali by ste sa zamerať na konverziu návštevnosti“– Will Reynolds

Na posilnenie vašej digitálnej prítomnosti nebude stačiť iba váš bodkový com. Budeš musieť využiť vašu celkovú digitálnu prítomnosť a osobnosť.

„Prevezmite kontrolu nad celou svojou osobnosťou online. Nielen vaše webové stránky“- Patrick Reinhart

Obchodníci, ktorí urobia viac, vyhrajú v roku 2024

„Pri obsahu, keď je kvalita rovnaká, vyhráva kvantita“ – Will Reynolds

Čítať:  Vytváranie SEO priateľských obrázkov pre váš web

Firmy budú najímať lepších spisovateľov a budú s obsahom vážnejšie. To povedie k celkovému vyrovnaniu kvality publikovaného obsahu. Keď sa kvalita zvýši, vyhrajú spoločnosti, ktoré uverejnia najviac obsahu.

To, koľko obsahu vyprodukujete, už nebude závisieť len od vašich marketingových cieľov. Teraz to bude závisieť od toho, koľko obsahu vytvoria vaši konkurenti.

Toto je príklad. Ak vaši konkurenti zverejnia sto kusov obsahu za štvrťrok a vy 25, budete mať problémy. Dobehnúť ich z hľadiska obsahu vám zaberie 4 štvrťroky (jeden rok).

Zamerajte sa na pochopenie množstva obsahu, ktorý budete potrebovať na to, aby ste vo svojom odvetví vyhrali. Budete musieť zhromažďovať a pracovať s údajmi o vašich konkurentoch rýchlosť obsahu.

V roku 2024 dôjde k nárastu hlasového vyhľadávania

Viac ľudí sa bude pri hľadaní spoliehať na Siri, Alexa alebo Google Voice. Ak chcete využiť tento trend, musíte začať budovať a optimalizovať svoje obsah a SEO stratégie pre hlasové vyhľadávanie.

Príkazy hlasového vyhľadávania sú vždy veľmi dlhé a konkrétne. Váš obsah teda musí uspokojiť mimoriadne špecifické potreby hlasového vyhľadávania. To si vyžaduje použitie dlhých kľúčových slov, ktoré zodpovedajú dopytom a zámerom hľadajúcich.

Core web vitals vstúpi do platnosti v roku 2024

Google neustále mení svoj algoritmus, aby lepšie slúžil používateľom. Očakávajte nárast vplyvu základných webových vitálov na spôsob indexovania a hodnotenia stránok na Googli.

Viac informácií o základných webových vitáloch nájdete v tomto príspevku Backlinko.

Čítať:  Pinterest pre blogovanie: 6 úžasných tipov, ako prudko zvýšiť návštevnosť vášho blogu

Význam EAT sa v roku 2024 zvýši

EAT je skratka pre odbornosť, autoritatívnosť a dôveryhodnosť. Google začína pri hodnotení vašich stránok brať do úvahy odbornosť, autoritu a dôveryhodnosť vašej značky.

Dajte dohromady všetky predpovede na rok 2024

Konkurencia pre SERP sa zvýši a vyhľadávače budú inteligentnejšie a lepšie.

Google bude hľadať spôsoby, ako zobraziť viac reklám hľadajúcim, náklady na reklamy sa zvýšia a konverzia klesne.

Kvalita obsahu sa zvýši, takže buďte pripravení zvýšiť rýchlosť svojho obsahu. S rastúcou konkurenciou buďte pripravení v roku 2021 urobiť viac s menej.

O autorovi

John je obsahový stratég pre spoločnosti SaaS a e-commerce. Písal pre značky ako Coschedule a prevádzkuje ContentSumo – obsahovú marketingovú agentúru pre začínajúce podniky a technologické spoločnosti a spoločnosti elektronického obchodu v počiatočnom štádiu rastu. Jeho odborné znalosti zahŕňajú obsahovú stratégiu, SEO, copywriting a písanie pilierových stránok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE