6 princípov úspechu SEO

Chcete, aby sa vaša stránka umiestnila vo výsledkoch vyhľadávania? Nemôžete prejsť cez týchto 6 základných princípov SEO. Nielenže sú základom, ale odporúčajú ich odborníci na SEO po celom svete, dokonca aj samotní Google!

Ak začínate, mali by ste sa zamerať na týchto 6 vecí predtým, ako urobíte čokoľvek iné, čo povedie k zlepšeniu vášho hodnotenia v organickom vyhľadávaní. Pre verziu TL;DR kliknite na tlačidlo Prehrať v našom videu nižšie alebo prejdite nadol, kde nájdete podrobnosti.

SEO Tip č. 1: Nezabúdajte JESŤ

EAT je skratka pre Google Eskúsenosti, Aúrad a THrdza. Zjednodušene povedané, EAT je metóda hodnotenia. Google sa zameriava na poskytovanie vysokokvalitných výsledkov na stránke s výsledkami vyhľadávania. Veria, že to môžu dosiahnuť uprednostňovaním výsledkov zo stránok hodných EAT.

Ak hľadáte vysokoobjemové konkurenčné výrazy, je viac než pravdepodobné, že na prvej stránke uvidíte výsledky od veľmi známych vydavateľov, značiek alebo organizácií. Stránky, ktoré sú lídrami v tejto oblasti, stránky, ktoré sú autoritatívne a stránky, ktorým ľudia dôverujú. Zameranie spoločnosti Google na kvalitu vyhľadávania prináša výhody väčším hráčom, takže ak začínate, musíte si od prvého dňa vybudovať odborné znalosti, autoritu a dôveru v oblasti cieľových kľúčových slov. Ak sa nachádzate v konkurenčnom priestore s vysokým objemom vyhľadávania, dlhá hra a vaša úroveň odhodlania a dôslednosti určia váš úspech.

Čítať:  Mali by sa moje údaje v službe Google Search Console zhodovať s mojou službou Google Analytics?

SEO Tip č. 2: Vytvárajte skvelý obsah

Priamo nadväzuje na predchádzajúci tip, najlepší spôsob, ako vybudovať EAT slovami Google: „publikovať skvelý obsah“. Častý, vysoko kvalitný a tematický obsah vytvorí z vašej stránky nadčasovú hodnosť EAT. Zameranie sa na používateľskú skúsenosť a poskytovanie užitočného, ​​informatívneho a zdieľateľného obsahu používateľovi je cesta k budovaniu EAT.

Či to bude trvať, týždne alebo mesiace, závisí od kvality vašej realizácie a konkurencieschopnosti vášho odvetvia. Ak vykonáte tento krok vo vysokom štandarde bez toho, aby ste zvážili nasledujúce 4 kroky, bolo by to priaznivejšie ako vykonávanie na nižšom štandarde a robiť všetko ostatné. Nemôžeme dostatočne zdôrazniť dôležitosť zverejňovania skvelého obsahu.

SEO Tip č. 3: Preskúmajte svoje kľúčové slová

Ak by ste mali nakresliť Vennov diagram s „to, čo ľudia hľadajú“ v jednom kruhu a „obsahom na zverejnenie“ v druhom kruhu, musíte sa zamerať na čo najväčší priesečník týchto kruhov. Výskum kľúčových slov ide ruka v ruke s publikovaním obsahu. Koniec koncov, nemá veľký zmysel vytvárať skvelý obsah, ktorý ľudia prirodzene nevyhľadávajú.

Použite náš nástroj na sledovanie kľúčových slov na prieskum „celkového objemu vyhľadávania“ pre každý hľadaný výraz. Toto je mesačný objem vyhľadávaní vykonaných na Googli. „Odhadovaná návštevnosť“ zobrazuje odhadovanú mesačnú návštevnosť vašej hodnotenej stránky na základe vašej „pozície“ na stránke s výsledkami vyhľadávania (SERP). Napríklad pozícia 1 by naznačovala, že hodnotená stránka je uvedená ako prvý výsledok na strane 1 – skvelý výsledok! Pozícia 96 by naznačovala, že vaša hodnotená stránka je uvedená niekde na strane 9 alebo ďalej – nie je to ideálne.

Čítať:  Google Search Off the Record Podcast: Poďme hovoriť o UX a SEO

Nájdite kľúčové slová výrazy s vysokým objemom vyhľadávania a zamerajte svoje úsilie na vytváranie obsahu týkajúceho sa týchto tém. To zahŕňa veľa hľadania a vyhodnocovania pojmov. Majte prehľad o všetkých týchto výrazoch, aby ste mohli rýchlo zoradiť a porovnať ich objemy vyhľadávania a ako sa menia v priebehu času.

SEO Tip č. 4: Zámer hľadania nechtov

Keď používatelia vyhľadávajú na Googli, za ich vyhľadávaním je vždy nejaký zámer (alebo dôvod). Existujú 4 bežné zámery vyhľadávania:

    1. Informačný zámer
    2. Zámer navigácie
    3. Transakčný zámer
    4. Komerčný zámer

Backlinko nižšie uvádza niekoľko dobrých príkladov pre každý zámer:

Keď hľadáte svoje cieľové hľadané výrazy v službe Google, dôkladne analyzujte výsledky, ktoré sa zobrazia. Navštívte každý výsledok a zhrňte, o čo ide. Je to zoznam? A ako na to? Prípadová štúdia? Esej? Ak zistíte, že všetky výsledky na prvej strane sú úplne rovnaké milý obsahu, potom je to dobré znamenie, že by ste mali zodpovedať tomuto štýlu obsahu, pokiaľ si myslíte, že najlepšie reprezentuje očakávaný obsah, ktorý má používateľ na mysli. Ak máte pocit, že všetky výsledky neodvádzajú dobrú prácu pri riešení zámeru vyhľadávania – teraz máte príležitosť vyskúšať niečo iné a zistiť, ako to funguje.

SEO Tip č. 5: Optimalizujte svoj web

Pomalé webové stránky negatívne ovplyvňujú hodnotenie vo vyhľadávaní. Vidíme to znova a znova. Zo všetkých týchto tipov je pravdepodobne tento najjednoduchšie a najrýchlejšie implementovať. Najprv musíte zistiť, ako dlho trvá načítanie stránok na vašom webe.

Čítať:  Zraniteľnosť kriticky vysokej závažnosti v doplnku Download Manager by mohla ovplyvniť viac ako 100 000 stránok

Spustite bezplatný audit stránok a posuňte sa nadol do sekcie „Výkonnosť“. Automaticky vám poskytneme „skóre“, ktoré sumarizuje rýchlosť vášho webu. Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu spomaliť vašu stránku:

  • Odozva servera: váš webový server (kde hosťujete svoju webovú stránku) môže veci spomaliť, ak ste na virtuálnom počítači s nekvalitnou alebo zastaranou infraštruktúrou
  • Obsah stránky: ak máte veľa obrázkov s vysokým rozlíšením, vložené médiá a zložitý obsah, všetko to spomalí rýchlosť stránky
  • Skripty stránky: týka sa to pluginov alebo aplikácií Javascript, ktoré používate v zákulisí na podporu funkčnosti vašej webovej stránky. Všetko od sledovacích pixelov cez analýzy až po funkcie tretích strán. Niektoré z týchto aplikácií vyzerajú nevinne, ale môžu byť nafúknuté a pomalé

Skontrolujte príklad nižšie. Celkové skóre D+ je zlé. Všetky 3 meradlá musia byť v zelenej zóne. Minimalizáciou obsahu s vysokým rozlíšením a odstránením všetkých nadbytočných skriptov stránok môžete okamžite zvýšiť rýchlosť načítania, a tým zlepšiť svoje hodnotenie vo vyhľadávaní.

SEO Tip #6: Budujte spätné odkazy

Posledný tip je veľký. Budovanie spätných odkazov zahŕňa oslovenie iných stránok a ich povzbudenie, aby odkazovali na váš web a články. Je to dlhá hra a vytvorenie týchto vzťahov si vyžaduje veľa času a úsilia. Môže sa to však skutočne vyplatiť, najmä ak sa zacielite na stránky s vysokou autoritou domény (DA), tj: stránky, ktoré sú hodné EAT. Zvyčajne sú to spravodajské weby, priemyselné úrady, renomovaní blogeri atď. Čím viac týchto stránok na vás odkazuje, tým viac to pomôže vášmu umiestneniu vo vyhľadávaní. Nič sa nevyrovná budovaniu dôveryhodnosti EAT na iných stránkach, ktoré si zaslúžia EAT.

Čítať:  SEO SOP: Kľúč k škálovaniu vašej organickej návštevnosti & Hodnotenie blogov

Autoritu domény ľubovoľnej webovej stránky môžete skontrolovať spustením bezplatného auditu SEO. Posuňte sa nadol na nadpis Odkazy v sekcii SEO a uvidíte autoritu domény lokality – čo je číslo od 1 do 100. Akákoľvek lokalita so skóre DA nad 60 je skvelým potenciálnym partnerom. Stránky so skóre DA nad 80 sú vynikajúce. Ak sa vám podarí uzavrieť niekoľko partnerstiev s webovými stránkami s vysokým DA, ktoré súhlasia s prepojením na vašu stránku a články – ste na víťaznom recepte! Pozrite si nášho úplného sprievodcu o sile spätných odkazov a o tom, ako ich môžete získať viac.

Prekonajte svoje SEO ciele na rok 2020

Teraz je to na tebe. Začnite od začiatku s tipmi č. 1 a č. 2, založte si EAT vytvorením skvelého obsahu a pokračujte v zozname. Ahrefs vám môže pomôcť na každom kroku od výskumu kľúčových slov až po vykonávanie auditov SEO na vašom webe alebo u konkurencie, spúšťanie testov rýchlosti stránky a oveľa viac. V skutočnosti máme v našom SEO Toolboxe viac ako 50 SEO nástrojov. Vytvorte si účet a získajte 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE