6 rýchlych opráv, ako sa zbaviť chyby 521 na vašom webe WordPress

To, že ste tu, naznačuje, že návštevníkom vašej webovej lokality sa pri zadávaní adresy URL do prehliadača zobrazuje chybový kód 521 – tj vaša webová lokalita je pre vašich zákazníkov nedostupná.

Vedieť, že takýto výpadok môže stojí viac ako 300 000 dolárov pre 91 percent podnikovpoďme rýchlo zistiť, čo znamená chyba 521 a ako ju odstrániť.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

Kód chyby 521

Kód chyby 521 alebo „Chyba 521: Webový server nefunguje“ je chyba, ktorú vaši návštevníci uvidia, ak Cloudflare nemôže získať prístup k serveru vášho webu. Inými slovami, vaši návštevníci sa môžu dostať na servery vašej siete na doručovanie obsahu (CDN), ale CDN sa k vám nedostane.

Medzi bežné príčiny tejto chyby patrí nedostupný webový server, nesprávne nakonfigurovaná konfigurácia Cloudflare alebo neplatný certifikát Secure Sockets Layer (SSL).

Ako opraviť kód chyby 521

Teraz, keď vieme, čo je chyba 521, pozrime sa, ako ju vyriešiť.

1. Overte, či je váš web online

Keď nastavíte Cloudflare ako reverzný proxy server vášho webu, funguje ako most medzi vašimi zákazníkmi a vaším webom. Návštevníci vášho webu prejdú týmto mostom, aby našli váš web na druhom konci.

Čítať:  9 spôsobov, ako identifikovať falošné aplikácie ChatGPT (Android a iOS)

Ak vaši návštevníci narazia na chybu 521, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať, či je cieľ mosta stále online.

Môžete použiť cURL príkaz na priamu interakciu so serverom vašej webovej lokality a vyžiadanie odpovede.

Otvorte príkazový riadok alebo terminál (ak používate macOS alebo Linux) a zadajte nasledujúci kód:

curl –silent –output /dev/null –write-out “%{http_code}” https://yourwebsite.com

Dostanete výstup vo forme stavového kódu HTTP. Ak je to 200, server vášho webu je online.

Tu je napríklad výstup tohto kódu, ak na interakciu s našou webovou stránkou používame cURL.

Ak nechcete pracovať s príkazovým riadkom alebo terminálom, vyskúšajte Kontrola hlavičky HTTP od KeyCDN.

Získanie stavového kódu 5xx však znamená, že server nereagoval na vašu požiadavku – a vy máte chybu servera.

V prípade problému so serverom sa obráťte na tím podpory poskytovateľa hostingu, aby ste zistili, či na serveri vykonáva nejakú údržbu. Môžete tiež skontrolovať stavovú stránku svojho poskytovateľa hostingu a zistiť, či sú servery offline.

Prípadne, ak váš poskytovateľ hostingu neponúka okamžitú podporu, môžete si pozrieť protokoly chýb cez cPanel a vyriešiť problémy so serverom.

Ak servery vášho poskytovateľa hostingu trpia častými prestojmi, zvážte Hostinger. Spoľahlivo ponúkame takmer 100 percent prevádzkyschopnosti so všetkými našimi hostingovými plánmi. Okrem toho je náš tím odbornej podpory k dispozícii 24/7/365, aby vám pomohol s akýmikoľvek technickými problémami.

2. Odstráňte blokátory medzi Cloudflare a vaším webom

Ak je váš web online, chyba 521 môže byť spôsobená nesprávnou konfiguráciou, ktorá bráni Cloudflare v prístupe k súborom vášho webu.

Čítať:  Zmenili sme naše ceny: Prečo? Aby sme vám poskytli viac možností a väčšiu flexibilitu

Problém môže byť vo vašom súbore .htaccess, pravidlách blokovania IP alebo doplnku zabezpečenia. Pozrime sa, ako opraviť každý z nich.

Cloudflare používa množinu IP adries na nasmerovanie prichádzajúcej prevádzky na váš webový server. Uistite sa, že všetky tieto adresy IP sú na vašom webovom serveri povolené alebo povolené.

Tu je postup, ako pridať adresy IP na bielu listinu v konfigurácii servera:

1. Otvorte súbor .htaccess cez FTP klienta alebo pomocou správcu súborov v cPaneli.

2. Pridajte nasledujúci kód:

príkaz odoprieť, dovoliť odoprieť zo všetkých

3. Pridajte dovoliť od [Cloudflare IP addresses]. Nahradiť [Cloudflare IP addresses] s jednou zo skutočných IP adries na každom riadku, ako je znázornené na obrázku nižšie.

4. Uložte súbor .htaccess.

Ak používate hostiteľa založeného na cPaneli, IP Blocker vám môže pomôcť zablokovať vaše webové stránky z konkrétnej adresy IP alebo rozsahu adries IP.

Skontrolujte nastavenia blokovania IP a uistite sa, že niektorý zo správcov doň omylom nepridal rozsahy IP adresy Cloudflare.

Je možné, že vaše zabezpečenie alebo doplnok brány firewall blokuje požiadavky Cloudflare. Ak chcete túto možnosť vylúčiť, zakážte doplnok a zistite, či rieši chybu 521. Ak áno, kontaktujte vývojárov doplnku alebo vymeňte svoj bezpečnostný doplnok.

3. Skontrolujte nastavenia DNS služby Cloudflare

Prihláste sa do svojho účtu Cloudflare a prejdite na [yourwebsite.com] > DNS > Záznamy.

Keď tam budete, zabezpečte tento obsah pre všetkých A záznamy sa zhodujú s IP adresou pôvodného webového servera a pre obsah CNAME záznamy obsahujú názov domény vášho webu.

Čítať:  Ako opraviť signál Check Cable na monitore?

Ak je jeden zo záznamov nesprávny, môžete záznam upraviť kliknutím Upraviť.

4. Nainštalujte platný SSL na pôvodný webový server

Ak ste nakonfigurovali nastavenia SSL/TLS na Cloudflare ako Úplné (prísne)Cloudflare vykonáva overenie certifikátu medzi sebou a vaším serverom.

A ak sa certifikát SSL vášho webu ukáže ako s vypršanou platnosťou alebo s vlastným podpisom alebo sa nezhoduje s doménou, Cloudflare preruší pripojenie. V takom prípade sa vašim návštevníkom zobrazí chyba 521 vo webovom prehliadači.

Možno budete musieť nainštalovať certifikát Cloudflare Origin Certificate Authority (CA) na váš server, aby ste tento problém vyriešili. Certifikát Cloudflare Origin CA môžete získať tak, že prejdete na [yourwebsite.com] > SSL/TLS > Pôvodný server a kliknutím Vytvorte certifikát.

Potom môžete pridať certifikát pôvodu Cloudflare na svoj webový server podľa pokynov poskytovateľa hostingu.

Ak však spravujete citlivé údaje alebo potrebujete splniť požiadavky PCI-DSS, možno vám bude lepšie vyhovovať prémiový SSL certifikát.

5. Deaktivujte mod_reqtimeout a mod_antiloris

Možno ste povolili mod_reqtimeout a mod_antiloris moduly na vašom HTTP serveri Apache, aby ste zabránili útokom odmietnutia služby (DoS) a distribuovaného odmietnutia služby (DDoS). Moduly chránia váš webový server pred týmito útokmi obmedzením počtu, koľkokrát sa IP server môže pripojiť k vášmu serveru.

Zatiaľ čo mod_reqtimeout a mod_antiloris slúžia ako ochranný štít pre váš hostingový server, môžu mať problémy s nekompatibilitou s Cloudflare.

Cloudflare sa napríklad spolieha na obmedzený počet adries IP na nasmerovanie prevádzky na váš server, ale moduly môžu tieto adresy zablokovať v dôsledku po sebe nasledujúcich pokusov o pripojenie.

Čítať:  Vytvorte si WordPress Tags vs Categories Infrastructure

6. Kontaktujte zákaznícku podporu

Ak pre vás nefunguje žiadne z vyššie uvedených riešení, je čas vyhľadať pomoc zvonku.

Získajte podporu Cloudflare prostredníctvom lístka, chatu alebo telefónu tak, že prejdete na podpora > Kontaktujte Cloudflare ak váš web funguje dobre bez CDN Cloudflare.

Ak je hostiteľský server webovej stránky mimo prevádzky, kontaktujte tím podpory poskytovateľa webhostingu. S Hostinger získate 24/7/365 podporu od odborných technikov, ktorí riešia problémy od začiatku do konca a umožňujú vám sústrediť sa na iné obchodné úlohy.

Záverečné myšlienky: 6 spôsobov, ako opraviť chybový kód 521 Cloudflare vo WordPress

Ak vlastníte elektronický obchod alebo riadite podnik, nechcete, aby sa vám chybový kód 521 dlho zobrazoval. Každú sekundu zostane váš web nedostupný a necháte na stole viac peňazí.

Pomocou vyššie uvedených tipov sa môžete pokúsiť chybu čo najskôr opraviť. Prevencia je však lepšia ako liečba.

V Hostinger za vás spravujú konfiguráciu servera naši experti, takže sa zriedkavo musíte obávať chyby 521. Nehovoriac o tom, že naše plány podnikového hostingu prichádzajú s 24/7/365 podporou od elitných technikov, vždy v pohotovostnom režime, ak sa niečo uvoľní. .

Okrem toho môžete tiež vyskúšať našu bezplatnú vstavanú sieť Hostinger Edge CDN, ktorá je poháňaná Cloudflare, aby ste obišli chybový kód 521, pretože odborníci na Hostinger riešia všetko, na rozdiel od samotného Cloudflare, kde musíte CDN nakonfigurovať manuálne.

Pozrite si naše plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE