6 spôsobov, ako opraviť jednu stranu Realme TWS, ktorá nefunguje

Realme má vo svojom arzenáli niekoľko skutočne bezdrôtových slúchadiel. Patria sem Realme Buds Air, Realme Buds Air Pro a Realme Buds série Q. Jedným z hlavných problémov, s ktorými sa používatelia stretávajú v prípade Realme TWS, je to, že jedna strana, ľavé alebo pravé slúchadlo, po určitom čase automaticky prestane fungovať. V tomto článku sa preto podrobne pozrieme na rôzne metódy na vyriešenie nefunkčného problému Realme a Dizo Buds na jednej strane.

Žiadny zvuk v ľavom alebo pravom slúchadle Realme Buds?

Realme Buds Air Pro uložené mimo puzdra

Niektoré staršie modely Realme Buds majú vzťah medzi pánom a otrokom. Pravé slúchadlo je pripojené k telefónu a ľavé je spárované s pravým slúchadlom. Naproti tomu novšie modely ako Realme Buds Air sa k zariadeniu pripájajú individuálne.

Bez ohľadu na modely sa mnohí používatelia stretávajú s podivným problémom, keď ľavé slúchadlo automaticky prestane fungovať. Aj my sme to zažili s našimi Realme Buds Air Pro, kde ľavá strana prestane prehrávať hudbu so zvukom.

Čítať:  Pri spustení Fusee: Quick Fix došlo k závažnej chybe

Ako opraviť nefunkčné slúchadlá Realme Buds na jednej strane?

Aj keď neexistuje žiadne priame riešenie, nižšie sú niektoré osvedčené kroky na riešenie problémov, ktoré môžete použiť na vyriešenie problému. Tieto metódy budú fungovať na nasledujúcich modeloch TWS:

 • Realme Buds Air Pro
 • Realme Buds Air 3
 • Realme Buds Air 2
 • Realme Buds Air Neo
 • Realme Buds Air 3s
 • Realme Buds Q2
 • Realme Buds Air 3 Neo
 • Realme Buds Q2
 • Realme Buds Q
 • Realme Buds Q2 Neo
 • Buds Realme TechLife Buds T100

Metóda 1 – Vyčistite snímač Realme Buds a nabíjací konektor

Vyčistite púčiky Realme pomocou hodvábneho papiera

Realme Buds používajú optický senzor na zistenie, či sa používajú. Preto môžu automaticky pozastaviť hudbu, keď ich odstránite. Púčiky majú tiež konektory v spodnej časti stonky na nabíjanie, keď sedíte vo vnútri puzdra.

Realme Buds Air Pro po vyčistení

Senzory alebo nabíjací konektor nemusia správne fungovať, ak sú znečistené, čo spôsobuje problémy s odpojením. takže, vyčistite púčiky a nabíjací konektor na spodku. tiež vyčistite špinu a nečistoty z nabíjacích kolíkov vnútri nabíjacieho stĺpca v prípade.

 • Vyčistite povrch Realme Buds
 • Vyčistite nabíjacie konektory Realme Buds
 • Vyčistite nabíjací stĺpec Realme Buds v puzdre

Ak je na vine nabíjanie, všimnite si percento batérie ľavého slúchadla – vždy bude na pokraji vybitia a odpájajte sa. Konektor musí byť v kontakte, aby sa púčiky správne nabili.

Metóda 2 – Nabite slúchadlá Realme Buds

Realme Buds zapojené pri nabíjaní

Držte púčiky v nabíjacom puzdre dlhšie ako 10 minút, pričom sa uistite, že puzdro má dostatok batérie na napájanie. Môžete ich tiež nechať zapojené, aby sa úplne nabili. Ak tak urobíte, zaistíte, že batéria nie je tá, ktorá spôsobuje prerušenie funkčnosti jednej alebo druhej strany.

Čítať:  Top 5 výhod a nevýhod inteligentných hodiniek, ktoré by ste mali vedieť!

Metóda 3 – Vypnite a zapnite Bluetooth v telefóne

Puzdro Realme Buds uložené spolu s telefónom Android s otvorenými nastaveniami Bluetooth

Rýchla oprava na správne pripojenie oboch Realme Buds bude vypnutie a opätovné zapnutie Bluetooth vášho telefónu. Ak tak urobíte, telefón sa odpojí a znova pripojí k skutočne bezdrôtovým slúchadlám a zatiaľ sa odstránia všetky dočasné problémy.

Ak to však nefunguje, pokračujte v resetovaní púčikov zobrazených nižšie.

Metóda 4- Resetujte Realme TWS Buds tak, aby neopravil žiadny zvuk

Resetovanie slúchadiel Realme TWS pravdepodobne vyrieši, že jedna strana nefunguje alebo nemá problém so zvukom. Tu je návod, ako to môžete urobiť na svojich Realme alebo Dizo Buds:

Realme Buds sú umiestnené vedľa Pixel 4a

Krok 1: Vytiahnite a vložte oba púčiky Realme späť v nabíjacom puzdre.

Krok 2: Stlačte tlačidlo tlačidlo na 10 sekúnd a zároveň nechajte veko otvorené, aby sa púčiky resetovali.

Krok 3: Zatvorte veko akonáhle LED zhasne.

Krok 4: Teraz odstráňte Realme Buds z nastavení Bluetooth telefónu.

Krok 5: Znova otvorte puzdro a stlačte tlačidlo na tri sekundy pre vstup do režimu párovania.

Krok 6: Spárujte slúchadlá Realme so svojím telefónom a začnite odznova.

Vložte oba slúchadlá Realme späť do nabíjacieho puzdra. potom stlačte tlačidlo na 10 sekúnd a znova spárujte púčiky s telefónom. To by malo správne pripojiť obe slúchadlá bez akýchkoľvek problémov so zvukom alebo odpojením.

Zapnuté Realme alebo Dizo Buds, bez akýchkoľvek fyzických tlačidiel, odpojte slúchadlá, otvorte puzdro a stlačte a podržte obe slúchadlá na päť sekúnd, aby ste ich resetovali. Teraz zatvorte puzdro a dajte mu pár minút. Potom môžete svoj telefón spárovať a začať ho normálne používať.

Čítať:  Oprava: Pulzujúce zelené svetlo na Alexe, ale žiadny prichádzajúci hovor

Metóda 5 – Aktualizujte svoje Realme Buds

Aktualizácia firmvéru na vašich slúchadlách Realme alebo Dizo môže vyriešiť prerušované problémy s pripojením spôsobené softvérom. Preto sa odporúča uistiť sa, že máte aktualizáciu na najnovšiu dostupnú verziu.

Vyberte Realme Buds v aplikácii Realme a pokračujte klepnutím na Aktualizácia firmvéru

S láskavým dovolením: Realme Community

Krok 1: Nainštalujte a otvorte Odkaz Realme aplikácia (Android, iOS) na vašom telefóne.

Krok 2: Zaregistrujte sa alebo prihláste a pridajte Realme Buds.

Krok 3: Prejdite do sekcie Realme Buds a počkajte niekoľko sekúnd.

Krok 4: Ak je k dispozícii aktualizácia, automaticky sa zobrazí kontextové okno – klepnite Aktualizovať pokračovať.

Metóda 6 – Realme Buds na jednej strane úplne prestali fungovať?

Ak nič nefunguje, môže ísť o problém súvisiaci s hardvérom. V takom prípade môžete zvážiť výmenu Realme Buds od Amazonu, Flipkartu alebo predajcu, od ktorého ste si ho kúpili, v období výmeny. Prípadne môžete navštíviť autorizovaný obchod Realme a požiadať o opravu alebo výmenu na základe ich pravidiel, ak je v záruke.

(Vyriešené) Ľavá strana Realme Buds nefunguje

Boli to niektoré pracovné metódy na vyriešenie problému Realme alebo Dizo púčikov na ľavej strane alebo na ktorejkoľvek jednej strane, ktorá nefunguje. Vyššie uvedené spôsoby vám pomôžu pri odstraňovaní dočasných porúch. Ak však súvisí s chybným hardvérom, budete musieť kontaktovať značku alebo predajcu.

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE