6 tipov na vytvorenie portfólia grafického dizajnu

Prvý dojem je dôležitý a nič to nepreukáže jasnejšie ako štúdia z roku 2021 vykonaná Top Design Firms (a citovaná HubSpot). Štúdia uvádza, že 50 % používateľov webových stránok verí, že webový dizajn je rozhodujúci pre vašu celkovú značku.

S takou malou chybovosťou si nemôžete dovoliť mať svetskú portfóliovú webovú stránku. Úspech vášho dizajnérskeho podnikania závisí od toho.

Väčšina návštevníkov vašich webových stránok budú iní dizajnéri, potenciálni klienti a zamestnávatelia. Ak chcete upútať ich pozornosť a udržať ich zaangažované, musíte svoj web s portfóliom dizajnu vytvoriť správnym spôsobom. Ale ako sa k tomu postaviť?

Čítajte ďalej a dozviete sa:

Prečo potrebujete portfólio dizajnu

Ak ste dizajnér akéhokoľvek druhu, tu je niekoľko dôvodov, prečo potrebujete portfólio:

  • Vaše portfólio funguje ako profesionálny životopis. Väčšina náborových pracovníkov vás zistí, že ste vhodné pre prácu na plný úväzok, keď sa najprv pozriete na vaše portfólio.
  • Môžeš ukážte svoje dizajnérske schopnosti a jedinečnú odbornosť ako dizajnér so svojím portfóliom.
  • Pomôže vám portfólio udržujte svoju prácu relevantnú a aktuálnu s trhovými štandardmi.
  • Môžeš použite svoje portfólio na získanie projektov na voľnej nohe. Vedľajšie projekty vám okrem pridania vašich skúseností prinesú dodatočný príjem.

Ako vytvoriť portfólio dizajnu

1. Zabezpečte, aby ľudia mali jednoduchý prístup k vášmu portfóliu.

2. Predveďte svoju najúžasnejšiu a vynikajúcu prácu.

3. Choďte na návrhy s vysokým rozlíšením.

4. Ukážte, ako ste zanietení pre svoju prácu.

5. Využívajte odporúčania klientov a prípadové štúdie.

6. Ukážte vedľajšie projekty a prácu bez klienta.

Čítať:  15 užitočných tipov na používanie Dokumentov Google ako profesionál

Týchto šesť tipov zlepší celkovú kvalitu vášho dizajnového portfólia. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

1. Zabezpečte, aby ľudia mali jednoduchý prístup k vášmu portfóliu.

S webovou stránkou portfólia môžete byť tak kreatívni, ako chcete. V skutočnosti môžete ukázať trochu osobnosti a odbornosti vytvorením inovatívneho portfólia. Môžete tiež experimentovať s kreatívnymi rozloženiami na svojich webových stránkach UX dizajn skúsenosti.

Vždy si však musíte pamätať, že vaše online portfólio nie je len pre vás. Mnoho ľudí bude skúmať vašu prácu. To zahŕňa ostatných dizajnérov, rodinu, priateľov, potenciálnych zamestnávateľov a partnerov.

Vždy si vyberajte intuitívne návrhy používateľského rozhrania a používateľsky prívetivé šablóny webových stránok. Používatelia tak môžu prechádzať webovou stránkou vášho portfólia s minimálnym úsilím.

Na to by ste mali pamätať aj vy 42 % používateľov opustiť webovú stránku so zlou funkčnosťou. Zabezpečte teda, aby bol váš web responzívny.

Zamyslite sa nad tým. Ak kreatívny riaditeľ vašej vysnívanej webdesignovej firmy otvorí webovú stránku vášho portfólia na svojom smartfóne, môže rýchlo prechádzať vašimi návrhmi.

To nie je všetko. Na vylepšenie svojho portfólia môžete využiť aj iné digitálne platformy. Napríklad dobre vyliečený Dribling alebo Behance profil je rovnako výkonný ako vaše portfólio. Také sú vaše stránky na sociálnych sieťach. Vyskúšajte čokoľvek, čo funguje. Môžete ich mať všetky naraz.

Jednoducho vytvorte dizajnové portfólio na WordPress

A posilnite svoje stránky pomocou spravovaného hostingu od Hostinger

2. Predveďte svoju najúžasnejšiu prácu.

Vaše portfólio vám umožní predviesť vašu najlepšiu prácu svetu jedinečným spôsobom. Ak nie ste Michelangelo, nájdite si čas na výber svojho najlepšieho diela zo všetkého, čo ste kedy vytvorili.

Ukážte len prácu, na ktorú ste hrdí z minulých projektov. To vám pomôže komunikovať profesionalitu. Ospravedlňuje tiež nové projekty od zamestnávateľov – a neuveriteľné odmeny za to.

Tu môžete tiež kurovať svoju prácu na základe svojich kariérnych vyhliadok. Radi vytvárate UI/UX pre mobilné aplikácie? Potom vyplňte svoje portfólio maketami mobilných aplikácií. Nezaškodí byť ani generalista.

Rozmanité portfólio vám môže pomôcť predviesť všestranný súbor zručností. Zobrazuje tiež vašu schopnosť zapadnúť do dynamických dizajnérskych tímov.

Čítať:  15 najlepších tipov, trikov a skrytých funkcií LG WebOS TV

3. Choďte na návrhy s vysokým rozlíšením.

Ak chcete vytvoriť pútavé portfólio, použite vysokokvalitné obrázky svojich návrhov. Vysokokvalitné vizuálne prvky sa spájajú s používateľským zážitkom z domovskej stránky vášho portfólia.

Mnoho ľudí sa na ne bude pozerať z rôznych zariadení. A hoci sa obrázok na vašom smartfóne môže zdať ostrý, na veľkom monitore počítača sa môže zdať rozmazaný.

Ak ste multimediálny umelec, vždy vykresľujte svoje videá v najlepšej dostupnej kvalite. Detailné obrázky návrhov vašich produktov ich oživia. Okrem toho môžete vždy komprimovať mediálne súbory, aby bol váš web pohotovejší.

4. Ukážte, ako ste zanietení pre svoju prácu.

Vzrušuje ťa dizajnová práca? Radi vytvárate krásne redizajny alebo honosné fonty a typografiu? Potom sa o tom porozprávajte.

Potenciálni klienti a zamestnávatelia milujú dizajnérov, ktorých práca baví. Byť kreatívnym profesionálom vám dáva priestor vyjadriť sa a propagovať svoju osobnú značku.

Využite svoju vášeň na zobrazenie svojej autentickosti vo všetkých svojich dizajnérskych projektoch. Neprejavuje to len dôveru vo vlastné schopnosti, ale tiež pomáha ľuďom spojiť sa s vašou prácou.

5. Používajte odporúčania pre klientov a prípadové štúdie.

Spolupracovali ste v minulosti s inými klientmi? Čo si mysleli o vašej práci? Recenzie klientov môže byť účinným doplnkom vašej stránky portfólia. Je to skvelý spôsob, ako ukázať skúsenosti a odbornosť.

Posudky tiež dávajú vašim potenciálnym zamestnávateľom istotu o vašej pracovnej morálke a výsledkoch.

To isté platí pre prípadové štúdie. Použite dva alebo tri predchádzajúce projekty vizuálneho dizajnu na prediskutovanie procesu navrhovania s vašimi potenciálnymi klientmi. Hovorte o svojich úspechoch a zlyhaniach a o tom, ako ste vyriešili kritické problémy s návrhom. Nehľadajú predsa všetci zamestnávatelia riešenia?

Prípadové štúdie vám tiež umožňujú dokázať vašu schopnosť vyvíjať inovatívne riešenia.

6. Ukážka vedľajších projektov a neklientskej práce.

Ak ste v dizajnovom priemysle nový, nevadí. Akékoľvek vedľajšie projekty, nezisková práca a spolupráca môžu fungovať ako obsah vášho portfólia.

Neklientska práca funguje rovnako ako klientske zákazky – dáva vašim zákazníkom predstavu o vašich schopnostiach a štýle. Ak ste čerstvo po škole dizajnu, použite najlepšie návrhy, ktoré ste tam vytvorili. Ak ste pomohli s návrhom loga pre online obchod svojho priateľa, počíta sa to tiež.

Čítať:  Je WordPress bezpečný?

Pokúste sa tam, kde je to možné, predviesť iba skutočné návrhy. Vedľajšie projekty vám môžu poskytnúť skutočné skúsenosti s prácou s ľuďmi. Okrem toho ich môžete premeniť na prípadové štúdie.

Čo hľadajú manažéri náboru v portfóliách dizajnu?

Tu je niekoľko kľúčových vecí, ktoré kreatívni manažéri hľadajú v úspešných portfóliách grafického dizajnu:

  • Sebauvedomenie a myslenie na rast: Uvedomujete si svoje silné a slabé stránky? Pracujete na zlepšení svojej profesie a seba ako človeka?
  • Vynikajúce zručnosti pri riešení problémov: Dokážete identifikovať problémy a vytvoriť koherentný plán na ich riešenie? Náboroví pracovníci považujú túto zručnosť za cennú.
  • Spolupráca: Ako dobre spolupracujete s ostatnými v tímoch? V mnohých prípadoch budete musieť spolupracovať s inými ľuďmi, aby ste dosiahli firemné ciele.
  • Skúsenosti: Veľa personalistov uprednostňuje kandidátov so skúsenosťami. Stále si ho však môžete vybudovať stážami, vstupom do komunít a voľnej nohe.

Príklady dizajnových portfólií

Poslúchni obrov

Aj keď sa nevenujete umeniu, určite ste videli prácu Shepharda Faireyho. Navrhol plagát Obama “Hope” a zoznam jeho klientov zahŕňa Pepsi, Mozilla, The Black Eyed Peas, Smashing Pumpkins a film Walk The Line. Predsa Poslúchni obrov obsahuje celú jeho knižnicu, ľahko sa v nej orientuje. Faireyho obrázky majú vysoké rozlíšenie a zachovávajú kvalitu jeho umenia. UX je nekomplikovaný, takže je ľahké oceniť jeho prácu. Ak ste plodný umelec s obrovskou knižnicou prác, je to skvelý základ pre katalogizáciu vášho umenia.

Bryan Tillman

Bryan „Kaiser“ Tillman nie je len skvelý umelec, je tiež docentom, vývojárom stolných hier a autorom. Jeho portfólio dizajnu, Nasledujte Kaisera, predstavuje svoju nedávnu prácu na dizajne postáv. Namiesto životopisu alebo svedectiev Tillmanova biografia podrobne opisuje jeho dlhú históriu práce s významnými klientmi ako Marvel Comics, DC Comics, Upper Deck a ďalšími. Poskytuje odkazy na všetky svoje sociálne kanály, ako aj stránky na streamovanie – ukazuje svoju vášeň pre remeslo a zapája sa do umeleckej komunity.

Čítať:  Čo je to webhosting? Sprievodca hostingom pre začiatočníkov

Colleen Doran

Najpredávanejší karikaturista New York Times Colleen Doran má rozbehnutú kariéru. Je ilustrovaná pre všetkých, od spoločnosti The Walt Disney Company po Stana Leeho a Neila Gaimana. Jej galéria odráža jej obrovský talent a umožňuje vám preklikať sa niektorými z jej najvýnimočnejších prác. Obsahuje zoznam kreditov a úspechov, ako aj tlačovú stránku. Doranova webová stránka je žiarivým príkladom toho, čo náboroví manažéri hľadajú. Zachováva to jednoduché a elegantné a zároveň zbalí všetky aspekty, ktoré tvoria skvelé portfólio dizajnu.

Steve Conley

Ocenený karikaturista, grafický dizajnér a dizajnér UX/UI Steve Conley pracoval pre mnohých významných klientov ako Comicon, DC Comics a The Washington Post. Jeho portfólio ukazuje prečo. Portfólio spoločnosti Conley je ľahko prehľadné – rolovacie interaktívne prvky sú prepojené s popismi každého projektu, ktorý predstavuje. Môžete tiež triediť jeho prácu podľa kategórie, čo iní dizajnéri tu uvedení nevyužili. Pre umelcov je výhodné používať obrázky s vysokým rozlíšením a Conley na tom nešetrí.

Penelope R. Gaylord

Dizajnérka postáv a ilustrátorka na voľnej nohe Penelope „Peng-Peng“ Gaylord je ďalším skvelým príkladom umelkyne s dokonalým dizajnovým portfóliom. PengPengArt má jasne definované portfólio. Svoju prácu oddeľuje medzi publikované a fanúšikovské umenie a dokonca aj oblasť chránenú heslom pre profesionálne vzorky. Ilustrácie sú vysokej kvality a zachovávajú si kvalitu, v akej ich má umelec v úmysle vidieť. Životopis a kontakt Peng-Peng sú úplne hore, čo uľahčuje kontaktovanie.

Záverečné myšlienky: Rýchly sprievodca, ako vytvoriť portfólio dizajnu

Ak sa chcete ako kreatívny dizajnér tešiť z úspechu, nezabudnite pridať všetky tieto funkcie na svoju novú webovú stránku portfólia.

Poskytnutie náborových pracovníkov a klientov bezproblémovej skúsenosti s portfóliom zlepší vašu reputáciu a zvýši váš príjem.

Nechcete si to navrhnúť sami? Žiaden problém. Naša vlastná služba dizajnu stránok WordPress vytvorí portfólio, na ktoré personalisti tak skoro nezabudnú.

Plne spravovaný WordPress od Hostinger uľahčuje vytváranie vlastného dizajnového portfólia.

Vaša nová stránka WordPress je pripravená na prispôsobenie v priebehu niekoľkých minút pomocou spravovaného plánu – a na WordPress môžete využiť množstvo tém portfólia.

Zaregistrujte sa ešte dnes a vytvorte si webovú stránku portfólia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE