6 tipov pre prácu z domu

Keď sa všetci pohybujeme online, mnohí z nás zisťujú, aké ťažké je udržať pozornosť pri práci z domu. Váš kancelársky priestor môže mať veľký vplyv na vašu produktivitu. Posledná vec, ktorú chcete, je hľadať svoju myš pod hromadou papierov, však? Ako sa teda sústrediť a udržať si produktivitu?

Vypracujte si rannú rutinu.

Či už zachováte svoju rannú rutinu rovnako, ako keby ste išli do kancelárie, alebo si postavíte úplne novú. Ranná rutina vás dostane do správneho priestoru a pomôže vám oddeliť pracovný deň od domáceho života.

Ak je to možné, oddeľte priestor.

Pravdepodobne je dobrý nápad nepracovať z pohovky alebo postele (miesta, kde zvyčajne relaxujete), pretože buď nebudete tak produktívni, alebo si svoje miesta na oddych začnete spájať s pracovnými miestami a budete vystresovaní. vlastnú posteľ. A nedovoľte, aby vás partneri/spolubývajúci vyrušovali, keď ste v tomto priestore. Ak nemáte oddelený priestor, noste slúchadlá, aby ste signalizovali, že pracujete.

Stanovte si harmonogram.

Uistite sa, že ste nastavili čas začiatku a čas ukončenia. Je dôležité, aby ste si v daný deň určili čas, kedy budete pracovať, inak by ste mohli veci len tak prehrabávať. Nastavenie času „hotového“ vás tiež núti využívať hodiny bdenia efektívnejšie. Rovnako dôležité je nastaviť prestávky. Je naozaj ľahké zostať prilepený na svojom stole a kým sa nenazdáte, deň sa skončil. Nájdite si čas na obed, alebo ak je vonku pekne, sadnite si vonku alebo prejdite blok. Uistite sa, že vstávate od stola každých 30-45 minút.

Čítať:  Darčekové karty Steam: Čo to je a ako ich uplatniť

Uvoľnite si priestor a myseľ

Nie je to vzrušujúce, ale nastavenie nejakého správneho úložiska a zabezpečenie toho, aby bol váš pracovný priestor čistý a uprataný, je kľúčom k tomu, aby ste zostali produktívni. Udržujte svoj kancelársky priestor uprataný: zbavte sa neporiadku a snažte sa obmedziť káble a káble na minimum. Majte svoj telefón nablízku, ak vám niekto volá, ale mimo dohľadu, aby ste sa naň neustále nepozerali, keď dostanete upozornenia.

Zapáľte sviečku na vytvorenie atmosféry/vytvorte relaxačné prostredie.

Možno to nie je na prvom mieste vášho zoznamu, ale tento tip oslovuje náš čuch, aby sme zvýšili motiváciu. Každá miestnosť potrebuje na dotvorenie vôňu. Vône môžu skutočne ovplyvniť našu náladu, preto sa rozhodnite pre niečo povzbudzujúce vo svojom pracovnom priestore.

Nájdite ten správny zvuk

Rovnako ako vôňa, aj zvuk vám môže pomôcť zostať sústredený a motivovaný, takže majte pripravený ten správny zoznam skladieb, aby ste sa pustili do svojho zoznamu úloh. Ak vás hluk vášho plného domu alebo ticho vášho bytu privádza k šialenstvu, nalaďte si zoznam skladieb, ktorý vám pomôže dostať sa do zóny.

Neizolujte sa.

To najdôležitejšie, čo pri práci z domu chýba, môže byť ľudský kontakt. Pripojenie na sociálne médiá môže spôsobovať úzkosť a stres, ale existujú spôsoby, ako zostať v kontakte bez toho, aby ste videli všetky novinky. Vytvorte hangout Google alebo stretnutie Zoom, aby ste sa mohli stretnúť s priateľmi a rodinou. Facebook Messenger a Facetime vám môžu pomôcť ľahko sa spojiť s vašou komunitou. Na hranie hier môžete použiť slack alebo Google rozšírenie Netflix Party na sledovanie Tiger Kinga s priateľmi.

Čítať:  Čo je brána firewall webovej aplikácie pre WordPress?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE