6 znakov, že vašej firme hrozí narušenie bezpečnosti

Ako podniky rastú a priťahujú viac zákazníkov, môžu prilákať aj kyberzločincov, ktorí chcú získať prístup k osobným údajom zákazníkov vrátane rodných čísel, informácií o kreditných kartách a oveľa viac. Hackeri môžu tiež nainštalovať ransomvér, ktorý uzamkne údaje spoločnosti, kým sa im neoplatí ich obnoviť.

Odhady naznačujú, že polovica všetkých malých podnikov v Spojených štátoch bola minulý rok narušená Správa o stave kybernetickej bezpečnosti SMB za rok 2016. Kybernetické útoky sú medzi malými a strednými podnikmi také rozšírené, že Kongres schválil legislatívu, ktorá má pomôcť vybaviť malé podniky so zdrojmi na boj s tým, čo mnohí nazývajú národnou krízou.

Napriek tomu si mnohí malí či strední podnikatelia myslia, že sa im to nikdy nestane. Ak patríte medzi nich, zamyslite sa znova a zvážte týchto šesť znakov, že vaša firma je zraniteľná voči kybernetickým útokom.

1. Softvérové ​​opravy

Zastarané systémy sú najzraniteľnejšie voči škodlivým narušeniam bezpečnosti, najmä tie, ktoré nemajú nainštalované bezpečnostné záplaty a aktualizácie. Zraniteľnosť starších systémov a spôsob, ako k nim získať prístup, sú všeobecne známe aj medzi amatérskymi hackermi. Nová technológia však nie je vyňatá. Aj tie najlepšie operačné systémy potrebujú časté aktualizácie a pridané antivírusové a bezpečnostné záplaty. Niektoré organizácie sa rozhodnú použiť spravovanú službu IT na automatickú aktualizáciu a inštaláciu opráv, čím sa mnohým spoločnostiam s obmedzenými zdrojmi IT odstránia dohady.

Čítať:  Existuje nejaký dôvod na používanie WWW vo vašej doméne?

2. Nerenomované cloudové úložisko

K dispozícii je veľa populárnych riešení cloudového úložiska a rastúci konsenzus je, že používanie cloudu na ukladanie dát sa bude v nasledujúcich rokoch len zvyšovať. Existuje niekoľko bezplatných možností, ale väčšina z nich nie je vhodná na ukladanie objemu údajov, ktoré väčšina firiem zhromažďuje. Výber renomovanej spoločnosti cloudového úložiska môže stáť trochu viac, ale ak tak neurobíte, môže vás to stáť oveľa viac, vrátane vášho podnikania – 60 % malých spoločností zaniká do šiestich mesiacov od kybernetického útoku.

3. Údaje nie sú šifrované

Boli by ste prekvapení, koľko malých spoločností stále uchováva citlivé informácie o zákazníkoch v jednoduchých tabuľkách a ukladá ich v cloude alebo na firemných serveroch. Je to ako mať pre kyberzločincov vyvesený nápis „Vitajte“. Progresívne organizácie potrebujú prijať nové postupy a technológie s ochranou firewall na ochranu bankových účtov zákazníkov, smerovacích čísel a množstva ďalších údajov. Šifrovanie používa algoritmy na zakódovanie obyčajného textu do nečitateľných údajov a poskytuje dodatočnú mieru zabezpečenia tým, že ho sprístupňuje iba oprávneným používateľom. Väčšina dynamického CRM softvéru má vstavanú funkciu, ktorá automaticky umožňuje šifrovanie.

4. Služby tretích strán

Možno ste prijali všetky možné opatrenia na zabezpečenie svojich údajov, ale máte svojich predajcov? Mnohí poskytovatelia služieb, ako sú účtovníci a právnické firmy, majú prístup k vašim údajom a musia prijať rovnaké opatrenia ako vy, aby zaistili bezpečnosť údajov. Podobne, ak používate softvér tretích strán na mzdy alebo iné funkcie, je dôležité vedieť, či má spoločnosť zavedené správne bezpečnostné opatrenia.

Čítať:  Len preto, že má stránka nízku návštevnosť, automaticky nepredpokladajte, že z nej robí stránku nízkej kvality

5. Nedostatok ochrany Wi-Fi

Bezdrôtové smerovače sú ľahšie zasiahnuté hackermi ako káblové pripojenia, a ak používate starší model smerovača, pravdepodobne nemá správne aktualizácie firmvéru, aby poskytoval silnejšie brány firewall. Ak používate predvolený názov siete smerovača, hackeri môžu ľahko získať prístup pomocou softvéru na prelomenie kódov hesiel. To, čo predtým trvalo týždne, kým sa nabúralo do systému, sa teraz môže stať v priebehu niekoľkých minút, ak je vaša sieť Wi-Fi nezabezpečená.

6. Zamestnanci nie sú vyškolení

Aj keď sme sa zamerali na spôsoby, ako zabrániť kybernetickým útokom pomocou technológie, zraniteľnosťou číslo 1 je naďalej ľudská chyba. Zamestnanci sú naďalej lákaní senzačnými phishingovými podvodmi a klamlivými taktikami, klikaním na podozrivé odkazy alebo prílohy, ktoré otvárajú hackerom dvere k inštalácii ransomvéru a krádeži údajov. Zo všetkých opatrení, ktoré môže vaša spoločnosť zaviesť, aby zabránila kybernetickým útokom, môže byť vzdelávanie najúčinnejšie. Informujte zamestnancov o rizikách a o tom, ako môžu prispieť k zabezpečeniu vašich údajov.

Riešenie všetkých týchto faktorov môže byť pre mnohé malé a stredné podniky zdrvujúce. Používanie renomovaných riadených IT služieb vám môže pomôcť riešiť vaše bezpečnostné potreby a chrániť vaše údaje, vaše živobytie a živobytie vašich zamestnancov. Kontaktujte nás ešte dnes a požiadajte o nezáväznú konzultáciu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE