7 najlepších hostiteľských platforiem elektronického obchodu pre rok 2024

Nájdenie najlepšieho hostiteľa elektronického obchodu je rozhodujúce, pretože to je miesto, kde váš web žije na internete. Kritické faktory, ako je výkon a bezpečnosť, závisia od vybratého hostingu.

Mnoho hostiteľov sľubuje, že budú najlepším hostingom pre stránky elektronického obchodu. Ktorí hostitelia však ponúkajú funkcie, ktoré potrebujete na podporu svojej webovej stránky elektronického obchodu?

Potrebujete spoľahlivú hostingovú službu s overenou prevádzkou a vynikajúcim výkonom.

Tu uvádzame sedem najlepších hostingových služieb pre webové stránky elektronického obchodu, ktoré spĺňajú tieto kritériá. V roku 2024 tak budete mať pod sebou najlepší hosting elektronického obchodu.

Čo hľadať v hostiteľovi elektronického obchodu

Najlepšie webhostingové služby elektronického obchodu ponúkajú funkcie a služby zamerané na jedinečné potreby webových stránok elektronického obchodu.

Pri výbere hostingu ich hľadajte, aby ste sa uistili, že váš web má funkcie, ktoré potrebujete:

 • Skladový priestor: Webové stránky elektronického obchodu musia na hostiteľskej platforme ukladať webové stránky, údaje o zákazníkoch, obrázky produktov a ďalšie. Potreby úložiska vášho webu elektronického obchodu závisia od objemu týchto prvkov. Napríklad, čím viac produktov máte, tým viac úložného priestoru potrebujete. Podobne možno budete potrebovať aj viac úložného priestoru, ak do backendu nainštalujete veľa doplnkov alebo integrácií WordPress.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

 • Výkon: Výkon hostingu je životne dôležitý pre zákaznícku skúsenosť a SEO. Google uprednostnil rýchlosť načítania stránky ako hodnotiaci faktor po dlhú dobu, a to aj v Core Web Vitals spoločnosti Google. Stránky elektronického obchodu, ktoré sa načítajú za jednu sekundu, majú a konverzný pomer 1,5x vyšší než webová stránka elektronického obchodu, ktorá sa načíta za desať sekúnd.
 • Uptime: Prestoje sú digitálnym ekvivalentom zatvorenia vášho obchodu. Pri výbere najlepšieho hostingu pre vašu stránku elektronického obchodu sa pozrite na typ záruky dostupnosti, ktorú služba ponúka. Mnohé zmluvy o úrovni služieb (SLA) sľubujú viac ako 99 % dostupnosti, ale je to dosť dobré? Kalkulačka dostupnosti vám môže pomôcť predstaviť si, koľko prestojov tieto sľuby ešte umožňujú. Všimnite si, že aj pri 99,5 % výpadku zostane váš e-shop nedostupný pre zákazníkov viac ako jeden deň a 19 hodín každý rok.
 • Zabezpečenie: Podľa Baymard Institute, 18 % zákazníkov sa zdráhajú zdieľať údaje o kreditnej karte s webovými stránkami elektronického obchodu, ktorým nedôverujú. Väčšinu informácií o svojej firme a zákazníkoch budete ukladať na servery svojho webového hostiteľa, takže chcete službu, ktorá ponúka vynikajúce zabezpečenie. V ideálnom prípade potrebujete hostiteľa elektronického obchodu, ktorý obsahuje certifikát SSL – ak zákazníci uvidia na vašom webe nezabezpečenú značku, je nepravdepodobné, že budú zdieľať informácie o platbe. Užitočný je aj hostiteľ, ktorý namiesto zabezpečenia na úrovni servera ponúka zabezpečenie na úrovni lokality.
 • Vlastnosti: Najlepší hosting pre stránky elektronického obchodu ponúka škálovateľnosť, proaktívnu podporu, automatické zálohovanie, podporu pre vybratú platformu elektronického obchodu a ďalšie. Môžete tiež zvážiť, či hostiteľ ponúka cPanel alebo vlastné panely podľa vašich preferencií.
 • Cena: Hoci naháňanie sa za najnižšou cenou nie je najlepšou stratégiou, cena je stále dôležitá, pretože sa opakuje a ovplyvňuje váš rozpočet.
Čítať:  Ako presunúť web WordPress na novú doménu - podrobný sprievodca

Najlepší hosting pre stránky elektronického obchodu

Teraz, keď už viete, čo hľadať, poďme sa rozprávať o najlepšom hostingu pre stránky elektronického obchodu na rok 2024. Vyberte si jeden na základe najlepšej kombinácie vyššie uvedených faktorov a vašich konkrétnych potrieb.

1. Nadbytočné

Hostinger ponúka plne spravovaný hosting elektronického obchodu šitý na mieru pre WordPress, Magento a WooCommerce.

Hostinger je poskytovateľ PCI DSS úrovne 1. Naše dátové centrum je plne kompatibilné s PCI a môže pomôcť aj obchodníkom s dodržiavaním PCI. Všetky plány Hostinger zahŕňajú bezplatný certifikát SSL na zvýšenie bezpečnosti vašej webovej stránky elektronického obchodu.

Najlepšia architektúra cloudového hostingu vo svojej triede a zákaznícka podpora, ktorú získate ako používateľ Hostinger, výrazne zjednodušia prevádzku vášho internetového obchodu. Zaručujeme tiež 99,9 % dostupnosť a rozsah, aby sme sa prispôsobili prudkým nárastom návštevnosti počas hlavnej nákupnej sezóny.

Navyše naša škálovateľná infraštruktúra a vysokorýchlostná sieť na doručovanie obsahu (CDN) pomáhajú zabezpečiť konzistentný a špičkový výkon webových stránok.

Získate tiež pokročilé funkcie, ako je analýza správy elektronického obchodu. Môžete napríklad použiť Monitor výkonnosti predaja, aby ste získali cenné informácie o výnosoch a monitorovali ziskovosť.

Ak potrebujete pomoc s nastavením svojho hostingového účtu alebo ste uviazli, 24/7 zákaznícka podpora Hostinger je pripravená pomôcť.

Vlastnosti:

 • Podpora aplikácií založených na PHP, vrátane WordPress, WooCommerce a Magento.
 • Bezplatný SSL certifikát.
 • Súlad PCI úrovne 1.
 • Vynikajúca rýchlosť a bezpečnosť.
 • 24/7 podpora.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Rastúce podniky elektronického obchodu, ktoré potrebujú rýchle, spoľahlivé a škálovateľné riešenie hostingu.

Cena: Plány začínajú na 13,30 USD mesačne pri ročnej fakturácii.

Zaujíma vás, ako sa porovnávame?

Zistite, ako Hostinger prináša väčšiu hodnotu ako ktorýkoľvek iný hostiteľ

2. Hostinger

Hostinger je cenovo dostupná webhostingová platforma elektronického obchodu, ktorá ponúka nízkonákladovú registráciu domény.

Napriek nízkej cene ponúka Hostinger mnoho funkcií vo svojich zdieľaných a spravovaných hostingových plánoch WordPress, vrátane inštalátora jedným kliknutím pre systémy na správu obsahu elektronického obchodu, ako sú Magento, Joomla a PrestaShop.

Čítať:  5 najlepších marketingových nástrojov AI, ktoré môže v roku 2024 použiť každý obchodník

Môžete sa rozhodnúť pre zdieľaný hosting, cloud hosting, spravovaný hosting WordPress, VPS (virtuálny súkromný server) alebo dedikovaný hosting na základe vašich preferencií, bez ohľadu na systém alebo rámec na správu obsahu, ktorý používate na vytvorenie svojho webu.

Majte však na pamäti, že najdostupnejší plán spoločnosti Hostinger (zdieľaný hosting) nie je najlepšou voľbou pre webovú stránku elektronického obchodu. Budete sa musieť rozhodnúť pre VPS alebo vyhradený hosting, aby ste zaistili lepší výkon svojej webovej stránky elektronického obchodu na Hostinger.

Okrem toho Hostinger poskytuje niekoľko bezpečnostných opatrení na ochranu vašich údajov. Všetky plány zahŕňajú neobmedzené bezplatné SSL, automatické zálohovanie, blokovanie IP a DNS chránené Cloudflare.

Upozorňujeme, že Hostinger nemá žiadne možnosti telefonickej podpory a ponúka iba chat a e-mailovú podporu.

Vlastnosti:

 • Vlastný ovládací panel.
 • SSL zadarmo.
 • Automatické zálohy.
 • DNS chránené pred cloudflare.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Malé podniky, ktoré hľadajú spravovaný hosting za nižšiu cenu.

Cena: Plány začínajú na 1,99 $ mesačne v rámci štvorročného plánu.

3. Bluehost

Bluehost je poskytovateľ zdieľaného hostingu, ktorý sa odporúča WordPress. Ponúka tiež štandardný plán WooCommerce, ktorý spája rôzne nástroje a funkcie, ako je inštalácia WooCommerce, nástroje e-mailového marketingu a analýza webových stránok.

Hosting tvrdí 99,98% dostupnosť, ale sada funkcií nie je taká pôsobivá, najmä pri kontrole jeho najlacnejšieho plánu.

Základný plán napríklad nezahŕňa bezplatné zálohy. A hoci Bluehost podporuje WooCommerce, chýba mu podpora pre Magento a ďalšie populárne platformy elektronického obchodu.

Plán strednej úrovne je lepšou voľbou, ak používate podporovanú platformu. Ponúka neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko SSD a podporuje vytváranie neobmedzených webových stránok.

Bluehost ponúka silné zabezpečenie. Hostiteľská platforma ponúka bezplatný certifikát SSL, prístup Secure Shell (SSH), ochranu hotlinkom a SpamAssassin, ktoré vás ochránia pred spamom. Podporu získate aj prostredníctvom chatu, telefónu, e-mailu alebo predaja vstupeniek.

Dve významné nevýhody výberu Bluehost sú jeho nedostatočné zameranie na rýchlosť a servery mimo USA Mali by ste zvážiť inú možnosť, ak vaše cieľové publikum nie je v USA

Vlastnosti:

 • Bezplatný SSL certifikát.
 • Bezpečnostné funkcie ako SSH, ochrana hotlinkov a SpamAssassin.
 • Podpora prostredníctvom chatu, telefónu, e-mailu a predaja vstupeniek.
 • Nemeraná šírka pásma.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Podniky elektronického obchodu so sídlom v USA používajúce WordPress a WooCommerce.

Cena: Plány začínajú na 4,95 $ mesačne pri ročnej fakturácii.

4. SiteGround

SiteGround má servery na štyroch kontinentoch, čo znamená, že pravdepodobne nájdete správne umiestnenie servera na hosťovanie svojej webovej stránky elektronického obchodu. Pridajte do mixu nemeranú šírku pásma a CDN a získate vynikajúci potenciál rýchlosti webových stránok.

Čítať:  Speňaženie stránky WordPress s členstvom

S plánmi hostenia elektronického obchodu SiteGround získate aj funkcie špecifické pre elektronický obchod, ako sú bezplatné nákupné košíky a servery optimalizované pre elektronický obchod. Získate tiež inštalačný program Softaculous, ktorý pomáha rýchlejšie inštalovať platformy ako Magento, WooCommerce a PrestaShop.

SiteGround tiež interne vyvíja nástroje, aby sa webové stránky WordPress načítali rýchlejšie. Ponúka napríklad webový server Nginx, trojúrovňové ukladanie do vyrovnávacej pamäte a vlastné nastavenie PHP. Okrem toho SiteGround poskytuje aj certifikát SSL, WAF (Web Application Firewall) a denné zálohy.

Podporu môžete požiadať o pomoc prostredníctvom živého chatu, predaja vstupeniek a telefónu. Podpora je spoľahlivá a rýchla, takže sa nikdy nemusíte obávať, že uviaznete.

Jedinou nevýhodou je, že pokiaľ nie ste malý obchod, budete potrebovať plán GrowBig alebo GoGeek, ktorý môže byť drahý. S plánom SiteGround tiež nezískate bezplatný názov domény.

Vlastnosti:

 • Servery na štyroch kontinentoch.
 • Postavené na Google Cloud.
 • SSL zadarmo.
 • Automatické aktualizácie a zálohovanie.
 • Bezpečnostné funkcie ako SSL a WAF.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Firmy elektronického obchodu s cieľovým publikom v USA, Európe, Austrálii a Singapure.

Cena: Plány začínajú na 14,99 $ mesačne pri ročnej fakturácii.

5. GoDaddy

GoDaddy môže byť drahý, ale stojí za zváženie, ak chcete hostingový plán nabitý funkciami. Bezplatný plán však nie je skvelou voľbou pre obchody elektronického obchodu a plány Basic a Premium obsahujú niekoľko funkcií elektronického obchodu.

Stále máte k dispozícii funkcie, ako je SSL, analytika pre váš web elektronického obchodu a jednotná doručená pošta. Prichádzate však o funkcie, ako je online automatický inventár a synchronizácia produktov, sadzby za dopravu v reálnom čase a automatický výpočet dane z predaja, pokiaľ sa nerozhodnete pre plány s vyššou cenou.

To znamená, že GoDaddy dobre pokrýva základy. Ponúka slušné rýchlosti webových stránok a podpora je tiež rýchla. Plány zahŕňajú živý chat a telefonickú podporu, ale nie e-mail. Keď sa zaregistrujete, získate tiež bezplatný profesionálny e-mailový účet na jeden rok.

Vlastnosti:

 • Nemeraná šírka pásma.
 • Denné zálohy.
 • Funkcie špecifické pre elektronický obchod, ako je synchronizácia produktov a sadzby za dopravu v reálnom čase.
 • SSL zadarmo.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Majitelia podnikov elektronického obchodu, ktorí majú radi funkcie špecifické pre elektronický obchod a nevadia im dodatočné náklady.

Cena: Plány začínajú na 6,99 $ mesačne.

6. Hosting A2

A2 Hosting sa zameriava na rýchlosť webových stránok. Poskytovateľ hostingu ponúka viacero funkcií na zvýšenie rýchlosti.

Ich servery LiteSpeed ​​používajú trojúrovňové ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre statické a dynamické prvky webu. Hosting má tiež funkciu na automatickú kompresiu obrázkov a optimalizáciu kódu na ďalšie zrýchlenie vášho webu.

Čítať:  5 najlepších stránok na nákup sledovateľov Instagramu Írsko (február 2024)

Ceny môžu byť trochu mätúce, pretože A2 Hosting má mnoho cenových úrovní. Má inú cenu za plány vo viacerých kategóriách, ako je Turbo Hosting, cPanel Hosting a Dedicated Server Hosting.

Plány Turbo Hosting vám umožňujú prístup k webovým serverom A2 LiteSpeed, energeticky nezávislej pamäti Express (NVMe) a HTTP/3. Všetky plány Turbo zahŕňajú bezplatný certifikát SSL a bezplatnú migráciu odborných webových stránok. Základný plán Turbo však ponúka iba 50 GB úložného priestoru SSD a umožňuje hosťovanie jednej webovej stránky WordPress.

Platforma používa cPanel, ktorý sa ľahko používa, ale pôsobí trochu zastaralo. A2 sa zaväzuje k 99,9 % dostupnosti, takže budete mať každý rok maximálne dve hodiny a 10 minút výpadku.

Vlastnosti:

 • Servery LiteSpeed, NVMe a HTTP/3.
 • Bezplatný SSL certifikát.
 • Bezplatná migrácia odborných webových stránok.
 • 99,9% dostupnosť.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Firmy elektronického obchodu sa výrazne zameriavajú na rýchlosť.

Cena: Plány začínajú na 2,99 $ mesačne pri ročnej fakturácii.

7. DreamHost

DreamHost je populárna hostingová spoločnosť, ktorá ponúka cenovo dostupné hostingové balíčky pre online podniky elektronického obchodu. Najzákladnejším plánom je plán zdieľaného hostingu, ktorý je najlepší na prvé dni, keď začínate s podnikaním v oblasti elektronického obchodu a potrebujete udržať náklady na minime. Ponúka bezplatnú doménu, certifikát SSL a nástroj na tvorbu webových stránok WordPress.

Ak ste malý alebo stredne veľký podnik v oblasti elektronického obchodu, môžete zvážiť plán DreamPress. Plán ponúka 30 GB úložisko SSD, neobmedzené množstvo e-mailov a zálohy na požiadanie.

DreamHost tiež ponúka skvelý výkon, takže stránky sa načítavajú pomerne rýchlo. DreamHost má však servery iba v USA. Výkonnosť webových stránok môže utrpieť, ak je vaša cieľová skupina v inej krajine.

Možnosti podpory sú obmedzené na e-mail a živý chat, takže nemôžete požiadať o pomoc telefonicky. Ak vám nevadí nedostatok podporných kanálov, DreamHost môže byť dobrou nízkonákladovou možnosťou.

Vlastnosti:

 • Cenovo dostupné.
 • Skvelá bezpečnosť.
 • Slušná rýchlosť webu.
 • Neobmedzená šírka pásma.

Najlepší hosting elektronického obchodu pre: Startupy, ktoré hľadajú lacnú možnosť s obmedzenými funkciami.

Cena: Plány začínajú na 2,95 USD mesačne pri ročnej fakturácii.

Záverečné myšlienky: najlepší hostitelia elektronického obchodu

Keď ste zahltení výberom funkcií hosťovania, vráťte sa k základom. Medzi kľúčové funkcie, ktoré treba hľadať v najlepšom webhostingu, patrí rýchly a spoľahlivý tím podpory, silné zabezpečenie, užívateľsky prívetivé rozhranie a vynikajúci výkon.

Hostinger ponúka silné riešenia hostingu elektronického obchodu podporované týmito kľúčovými funkciami. S Hostinger získate proaktívny tím podpory, komplexné zabezpečenie, ľahko použiteľné rozhranie a skvelú rýchlosť webových stránok.

Máme 24/7 podporný tím, ktorý vám chce pomôcť, keď to potrebujete. Začnite s plne spravovaným hostingom WooCommerce ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE