7 najlepších príkladov stránok 404 pre stránky elektronického obchodu

Všetci neznášajú, keď v obchode nevedia nájsť to, čo hľadajú. Je to ešte horšie, keď nemôžete nájsť produkt online a skončíte so starou chybou 404 „stránka sa nenašla“. Bohužiaľ, 404 strán je skutočnosťou – existujú však spôsoby, ako túto stránku maximalizovať.

V skutočnosti je dobre vytvorený kód 404 najlepším postupom webovej stránky elektronického obchodu. Najlepšie stránky elektronického obchodu prišli na to, ako vyťažiť maximum zo svojich 404 stránok.

Aby sme zaistili vašu pomoc namiesto toho, aby sme bránili vašim nakupujúcim, zostavili sme tento zoznam najlepších príkladov 404 stránok pre elektronický obchod.

V tomto príspevku vysvetľujeme dôležitosť stránky 404, skúmame sedem príkladov stránok elektronického obchodu 404 a upozorňujeme na najlepšie postupy, ktoré môžete implementovať na svoje stránky.

Dôležitosť stránky 404

Ak sa niekto stratí v obchode, vždy môže hľadať nápisy nad hlavou alebo sa opýtať zamestnanca. Čo sa však deje online? Áno, je tu funkcia vyhľadávania, no aj tak ľudia často skončia na stránke 404.

Čítať:  Šesť nevyhnutných optimalizácií pre nové weby WordPress

Čo spôsobuje chyby 404?

Chyba 404 sa vzťahuje na číselný kód chyby, ktorý odošle webový server, keď sa stránka nedá nájsť. V určitom okamihu každá webová stránka zažije stránku 404.

Webové stránky elektronického obchodu alebo iné webové stránky s vysokou návštevnosťou a veľkým objemom stránok majú tendenciu s väčšou pravdepodobnosťou zaznamenať chyby 404. Stránky majú viac odkazov a tým aj väčšiu šancu, že sa niečo pokazí.

Dôvody, prečo sa zákazníci dostanú na stránku 404 na webovej lokalite elektronického obchodu, zahŕňajú:

  • Chyba alebo preklep v adrese URL. Ak niekto zadá odkaz priamo do panela s adresou, je ľahké urobiť chybu alebo prehliadnuť písmeno, najmä ak píše na telefóne.
  • Problém so serverom. Technické problémy môžu spôsobiť chyby 404.
  • Odstránená stránka alebo produkt. Ak odstránite a vymažete stránku alebo produkt, prepojenie už nebude fungovať. Aj keď váš web vie, že ste odkaz odstránili, nemôžete zmeniť všetky miesta, ktoré si ľudia uložili.
  • Zmenená adresa URL. Ak sa vaša adresa URL zmenila, každý, kto si uložil starý odkaz, skončí na stránke 404, pokiaľ nenastavíte presmerovanie. Ak napríklad váš web elektronického obchodu používa kategórie v štruktúre odkazov a zmeníte názvy kategórií, zmenia sa všetky vaše adresy URL.

Vplyv na konverzie

Pri nastavovaní webovej stránky elektronického obchodu neprehliadnite 404. Chyba, že sa stránka nenašla, vytvára negatívny dojem o vašej firme. Zákazníci sú frustrovaní, keď odkazy nefungujú a nemôžu nájsť to, čo hľadajú. Môžete mať zákazníkov, ktorí sa zamilujú do položky na nástenke Pinterest, len aby boli sklamaní, keď prekliknú a zistia, že odkaz nefunguje.

Čítať:  Stav slova 2024: Tri piliere pre WordP...

Dobre navrhnutá 404 stránka môže zmeniť zážitok. Dobrá stránka 404 by mala pomôcť zachrániť zákazníkovu skúsenosť. Ak zákazníka presmerujete na položku, ktorú hľadal, alebo na niečo iné, čo ho bude zaujímať, stále ho môžete zmeniť na zákazníka.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Príklady stránok elektronického obchodu 404

Ako teda vyzerá dobrá stránka 404 na webe elektronického obchodu? Pozrime sa na niektoré z najlepších 404 stránok v elektronickom obchode.

akadémie

Sebapodceňujúci humor maloobchodníka so športovým tovarom o tom, že jeho cieľ je mimo a pristávajú v pieskovej pasci, sa dokonale hodí k ich značke.

Urban Outfitters

Gif je vtipný a zodpovedá ich značke, zatiaľ čo výber ich najobľúbenejších produktov sa snaží nasmerovať zákazníkov späť na stránku produktu.

Sur la Table

Vtip o tom, že recept nevyšiel, zodpovedá značke. Vďaka výberu odporúčaných produktov s výrazným vyhľadávacím panelom je táto stránka zábavná a užitočná.

Birchbox

Táto stránka 404 od Birchbox vyniká svojou jednoduchosťou tým, že vám dáva dve možnosti, ako pokračovať v hľadaní toho správneho produktu.

Bonobos

Spoločnosť Bonobos, ktorá vyrába pánske odevy, dodáva ľuďom osobitý nádych tým, že ľuďom poskytuje kontaktné informácie, aby mohli osobnú asistenciu nájsť, čo potrebujú.

DSW

Na tejto stránke 404 vládne jednoduchosť s tromi možnosťami vrátiť sa späť, prejsť na domovskú stránku alebo skúsiť vyhľadávanie.

Čítať:  Vytváranie SEO priateľských obrázkov pre váš web

Obchod s kontajnermi

Aj keď nie je tak vizuálne príťažlivá ako niektoré z ďalších 404 stránok v tomto zozname, stránka The Container Store berie tortu za použiteľnosť. Päť možností poskytuje zákazníkom najširší výber spôsobov, ako nájsť to, čo hľadajú.

Osvedčené postupy stránky elektronického obchodu 404

Aký je záver z týchto príkladov 404 stránok pre elektronický obchod? Ak chcete, aby vaša stránka vynikla od ostatných, musíte začleniť osvedčené postupy elektronického obchodu.

Medzi osvedčené postupy pre 404 strán patria:

  • Humanizujte Posolstvo. „Je nám ľúto, stránka sa nenašla“ znie nevýrazne. Použite kreatívny a pútavý text, ktorý zodpovedá vašej značke. Academy a Sur la Table využili svoje 404-stranové kópie k silným stránkam svojej značky.
  • Keep It Simple. Všetky príklady, ktoré sme skontrolovali, si zachovali jednoduchý dizajn a používateľskú skúsenosť. Ak sa niekto stratí, presmerujte ho čo najrýchlejšie. Poskytnite stručné možnosti, ktoré im pomôžu nájsť požadovanú stránku.
  • Zahrňte informácie o vyhľadávaní a kontaktoch. Stránka Container Store vynikala tým, že zákazníkom poskytovala rôzne spôsoby, ako nájsť to, čo potrebujú, vrátane vyhľadávania, odkazov na hlavné kategórie a kontaktných informácií. Nenechávajte ľudí bez potuchy, kam ísť ďalej. Nechať ich osloviť osobu je skvelá možnosť.
  • Propagujte produkty. Väčšina nakupujúcich v určitom okamihu klikne na niečo v sekcii „odporúčame pre vás“ na stránke elektronického obchodu. Zvážte preto pridanie odporúčaní produktov na stránku 404. Priestor môžete využiť aj na propagáciu možností, ako napríklad kúpiť teraz, zaplatiť neskôr.
Čítať:  15 najlepších marketingových agentúr pre automobilový priemysel: Úspech v automobilovom priemysle

Vytvorenie stránky elektronického obchodu 404 na WooCommerce

Dobre navrhnutá stránka 404 pre elektronický obchod začína dobre navrhnutou stránkou elektronického obchodu.

Keď navrhujete svoje stránky, má zmysel používať nástroje na tvorbu stránok a doplnky, vďaka ktorým bude vaša stránka lepšia a rýchlejšia. WooCommerce je z nejakého dôvodu najlepší doplnok WordPress pre elektronický obchod – je ľahké ho nastaviť. Nie je to však všetko, čo potrebujete na vytvorenie skvelého internetového obchodu.

Spravovaný WooCommerce od Hostinger ponúka výkon, rýchlosť a špičkové zabezpečenie, ktoré budete potrebovať s nástrojmi a funkciami, ktoré chcete.

Hľadáte skvelé riešenie elektronického obchodu? Nehľadaj ďalej. Vyskúšajte Managed WooCommerce.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE