7 nástrojov analýzy elektronického obchodu, ktoré možno nepoužívate

Hoci je k dispozícii veľa nástrojov na analýzu elektronického obchodu, väčšina ľudí si nástroje na analýzu elektronického obchodu naďalej spája so službou Google Analytics. Aj keď je to štandardná voľba, neznamená to, že je to vždy najlepšia voľba pre analýzu údajov elektronického obchodu.

Mnohé z najvýkonnejších analytických nástrojov elektronického obchodu sú prispôsobené pre konkrétny aspekt elektronického obchodu vrátane správy značky, údajov o zákazníkoch alebo niečoho medzi tým.

Ak chcete doplniť službu Google Analytics alebo ju nahradiť inou platformou, náš zoznam účinných nástrojov na analýzu elektronického obchodu vám môže pomôcť.

Pokračujte v čítaní našich siedmich najlepších odporúčaní softvéru na analýzu elektronického obchodu.

Nástroje analýzy elektronického obchodu pre údaje o potenciálnych zákazníkoch a zákazníkoch

Akvizícia a udržanie zákazníkov v konečnom dôsledku riadi väčšinu obchodných rozhodnutí v oblasti elektronického obchodu. Viac zákazníkov znamená väčší predaj, čo zase znamená vyššie príjmy. Z tohto dôvodu môže byť softvér na analýzu elektronického obchodu, ktorý sa zameriava na vašich potenciálnych zákazníkov a údaje o zákazníkoch (ako Kissmetrics a Leadfeeder), ústredným bodom vášho technologického zásobníka pre vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu.

1. Podávač

Na prvý pohľad sa funkcie zdajú úzke alebo obmedzené v rozsahu, ale Vedúci podávač je ideálnym a komplexným nástrojom pre mnohé podniky. Zatiaľ čo iné nástroje sledujú zobrazenia stránok a údaje o zákazníkoch, Leadfeeder v skutočnosti sleduje, ktorí nakupujú v internetovom obchode. Vďaka tomu je ideálnym analytickým nástrojom pre podniky elektronického obchodu v priestore B2B.

Leadfeeder má hlbokú integráciu so službou Google Analytics, čo môže k údajom služby Google Analytics pridať nový rozmer. Leadfeeder však spolupracuje aj s populárnymi nástrojmi na riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) vrátane WebCRM, Pipedrive a Salesforce.

Okrem sledovania spoločností, ktoré navštevujú vašu stránku elektronického obchodu, má Leadfeeder ďalšie zaujímavé funkcie. Môžete si napríklad vybrať konkrétne spoločnosti alebo organizácie, ktoré by ste chceli obzvlášť konvertovať, a nechať Leadfeeder upozorniť e-mailom vždy, keď niekto z jednej z týchto spoločností navštívi vašu stránku. To vám dáva šancu sledovať a ďalej zahriať potenciálny zákazník, vďaka čomu je Leadfeeder efektívnym predajným nástrojom.

Cena: variabilná. Lite verzia (až 100 potenciálnych zákazníkov a 7-dňová história) je bezplatná. Prémiová verzia začína na 53 dolároch mesačne.

Nástroj na analýzu elektronického obchodu pre webovú analýzu a SEO

Hlavnou metrikou webovej analýzy je sledovanie pohybov. Napríklad, kto navštevuje vašu stránku, ako interaguje s vašou stránkou a čo ho tam vôbec priviedlo. Tieto dátové body a KPI elektronického obchodu poskytujú dôležité smerovanie pre vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu. Údaje vám ukážu, ktoré kľúčové slová prinášajú najväčšiu návštevnosť a hodnotu vašej stratégie spätných odkazov pre konverziu.

Čítať:  Porazenie zlých robotov na vašom webe WordPress

2. Meradlá

Meradlá je progresívny nástroj na analýzu webových údajov, ktorý je najvýznamnejší tým, že poskytuje prehľad o návštevnosti vášho elektronického obchodu v reálnom čase. Platforma je tiež chválená za svoje čisté, užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré kladie najdôležitejšie informácie do popredia.

Meradlá boli navrhnuté tak, aby boli flexibilné a vysoko škálovateľné. Firmy všetkých veľkostí môžu ťažiť z jeho funkcií sledovania živých údajov. Majitelia firiem, ktorí používajú meradlá, oceňujú, že medzi zobrazením stránky alebo inou udalosťou interakcie a zobrazením údajov na platforme nie je žiadne oneskorenie. Meradlá vám navyše ponúkajú pohľad z vtáčej perspektívy, takže môžete vidieť, čo vidí niekto, kto sa práve nachádza na vašom webe.

Okrem živých údajov ponúka Gauges ďalšie funkcie, ktoré sú bežné v softvéri na analýzu elektronického obchodu pre webové údaje. Patria sem sledovanie kľúčových slov, sledovanie miery konverzie elektronického obchodu, sledovanie sprostredkovania a správa kampaní.

Hlavnou nevýhodou Gauges je tenká podpora integrácie. Avšak aj bez oficiálnej integrácie sú Gauges veľmi kompaktným, neinvazívnym nástrojom. Dobre sa hrá s väčšinou ostatných nástrojov, ktoré možno používate súčasne. Keď máte predplatné Gauges, platforma vám umožňuje nainštalovať nástroj na neobmedzený počet webových stránok, ktoré rozhranie založené na kartách udržiava veľmi organizované a prístupné.

Cena: variabilná. Začína na 6 USD mesačne za 100 000 zobrazení stránky. Ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

3. SEMrush

SEMrush je veľmi všestranný analytický nástroj. Jeho schopnosť pokryť takmer celý váš technologický balík elektronického obchodu z neho urobila jeden z najlepších nástrojov na analýzu údajov mimo služby Google Analytics.

Vo svojom jadre je SEMrush robustná platforma SEO, ktorá je tiež schopným nástrojom na webovú analýzu. Pre malé a stredne veľké podniky elektronického obchodu je SEMrush obľúbenou voľbou pre sledovanie kľúčových slov SEO pre elektronický obchod, monitorovanie vyhľadávania a zhromažďovanie dôležitých metrík, ako sú zobrazenia stránok, odporúčania a výkonnosť platených reklamných kampaní. Platforma má tiež niekoľko jedinečných funkcií vrátane schopnosti monitorovať vašich konkurentov, analyzovať obsah na vašich stránkach, kontrolovať vaše spätné odkazy a sledovať, čo ľudia hovoria o vašej značke na sociálnych médiách.

SEMrush má široké možnosti vizualizácie údajov, ako aj možnosť prispôsobiť svoje zostavy. Napríklad môžete mať grafy a tabuľky na hlavnom paneli zobrazujúce výkonnosť niekoľkých kľúčových slov, ktoré sa pokúšate ohodnotiť. Takže namiesto toho, aby vás nútil do určitého pohľadu, SEMrush poskytuje množstvo nástrojov, ktoré môžete použiť akýmkoľvek spôsobom, ktorý je pre vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu najlepší.

Čítať:  Metriky YouTube, ktoré potrebujete vedieť

Nevýhodou SEMrush je, že môže existovať určitá krivka učenia, najmä s jeho trochu komplikovaným používateľským rozhraním. SEMrush sa však integruje so všetkými hlavnými sociálnymi sieťami, ako aj s WordPress, Trello a prakticky so všetkými cloudovými službami, ktoré Google ponúka. Nie je žiadnym prekvapením, že medzi predplatiteľov SEMrush patria spoločnosti ako eBay, PayPal, Forbes a Wells Fargo.

Cena: variabilná. Začína na 99 USD mesačne. Ponúka 7-dňovú záruku vrátenia peňazí namiesto bezplatnej skúšobnej verzie.

Nástroje na správu značky a analýzu sociálnych médií

Pre podnikanie v oblasti elektronického obchodu sú sociálne médiá neuveriteľne dôležitým marketingovým kanálom. Pri absencii fyzického maloobchodu sú sociálne médiá pre podniky elektronického obchodu často najefektívnejším spôsobom, ako posilniť vzťahy so zákazníkmi. Výsledkom je, že analytické nástroje sociálnych médií sú základom úspešnej predajnej a marketingovej stratégie.

4. Kľúčová dierka

Zatiaľ čo mnoho nástrojov na analýzu sociálnych médií sleduje vašu značku, Kľúčová dierka je jedným z najkompletnejších nástrojov na dnešnom trhu. V skutočnosti to do značnej miery kompenzuje úzky rozsah tým, že ponúka pôsobivé funkcie, ako je analýza hashtagov a hĺbkové sledovanie údajov vašich účtov sociálnych médií.

Ako nástroj na správu značky poskytuje Keyhole úplný obraz o tom, ako vaše publikum vidí vašu značku. Môžete dokonca sledovať konkrétne kľúčové slová alebo frázy. Je to užitočné najmä vtedy, keď používatelia vo svojich príspevkoch neoznačia ani nespomínajú vaše účty sociálnych médií. Keyhole tiež sleduje vaše influencer marketingové kampane a sociálne počúvanie.

Získate úplný prístup k relevantným metrikám zapojenia a konverzií pre obsah ovplyvňujúci obsah vrátane odhadov návratnosti investícií. Existuje tiež všestrannosť pri podávaní správ. Ovplyvňovateľov môžete filtrovať a triediť na základe konkrétnych atribútov, ako je veľkosť publika a miera zapojenia obsahu.

Môžete tiež naplánovať a zverejniť svoje príspevky na sociálnych médiách, aby ste marketérom ušetrili viac ako 5 hodín týždenne pri zhromažďovaní a nahlasovaní údajov, čo sa premieta do ušetrených viac ako 7 000 USD každý rok. Podniky akejkoľvek veľkosti môžu ťažiť z tohto efektívneho nástroja na analýzu sociálnych médií. Namiesto výberu z dostupných analytických nástrojov Twitter alebo Facebook sa Keyhole integruje so všetkými hlavnými sociálnymi sieťami vrátane YouTube a zhromažďuje vaše zmienky na všetkých týchto populárnych platformách do jedného centrálneho panela.

Cena: variabilná. Začína na 26 USD mesačne (účtované ročne). Ponúka 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

5. BrandMentions

BrandMentions je jedinečný v porovnaní s inými nástrojmi na analýzu sociálnych médií vďaka svojmu holistickému prístupu. Zatiaľ čo služba ponúka hĺbkové sledovanie údajov, cieľom BrandMentions je sledovať emocionálnu odozvu vášho publika na vašu značku.

Čítať:  Možnosti kanála elektronického obchodu pre malé firmy

Toto je možno najzreteľnejšie pri „merači sentimentu“, ktorý je stručnou vizuálnou reprezentáciou toho, ako vaše publikum vidí vašu značku. Každé zobrazenie od vašich zákazníkov ovplyvňuje tento merač a môžete si nastaviť upozornenia, keď sa na vašom merači sentimentu vyskytne príspevok na sociálnej sieti, ktorý klesne pod určitú úroveň. To vám umožní mať proaktívnejšiu ruku pri upevňovaní pozitívnej reputácie vášho elektronického obchodu.

BrandMentions vám tiež umožňuje „špehovať konkurenta“. V skratke to znamená, že môžete sledovať svojich konkurentov na sociálnych médiách – takmer tak, ako keby sociálne účty vašich konkurentov boli vaše vlastné. Sledovaním prítomnosti vašich konkurentov na sociálnych sieťach môžete vidieť, čo robia, a čo je najdôležitejšie, nájsť spôsoby, ako to robiť lepšie. Cieľom je pomôcť vašej firme byť viditeľnejšou a získať silnejšiu a pozitívnejšiu spätnú väzbu.

Ako nástroj na analýzu sociálnych médií je BrandMentions účinný pre firmy akejkoľvek veľkosti. Najväčšou slabinou BrandMentions sú úplne minimálne možnosti integrácie. V skutočnosti budete potrebovať nástroj ako Zapier, aby ste umožnili niečo také jednoduché, ako sú upozornenia v reálnom čase.

Cena: variabilná. Začína na 49 USD mesačne s obmedzeniami používateľov a kľúčových slov. Ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Nástroje na analýzu elektronického obchodu

Analytické nástroje elektronického obchodu vám pomôžu sledovať a zvyšovať predaj online a rozvíjať vaše podnikanie. Poskytujú vám prehľad o správaní zákazníkov od sledovania produktov, ktoré často zostávajú opustené v nákupných košíkoch, až po hľadanie najrelevantnejších produktov na predaj.

6. Crazy Egg

Bláznivé vajce patrí medzi najobľúbenejšie nástroje na analýzu údajov pre elektronický obchod. Je to preto, že má funkcie, ktoré sú užitočné pre online maloobchodné podniky akejkoľvek veľkosti.

Pravdepodobne najpozoruhodnejšou z funkcií Crazy Egg je jeho tepelná mapa. Je to neviditeľná vrstva umiestnená nad vaším e-shopom, ktorá ponúka tepelnú vizualizáciu „teplejších“ častí stránky, ktoré majú najväčšiu aktivitu. Teplotná mapa je užitočná a na prvý pohľad reprezentácia toho, ako vaši zákazníci interagujú s vaším e-shopom. Pomocou teplotnej mapy môžete napríklad zistiť, či vaši zákazníci vidia a reagujú na vašu výzvu na akciu.

Okrem tepelnej mapy ponúka Crazy Egg robustné A/B testovanie pre váš e-shop. Vďaka tomu je veľmi jednoduché testovať varianty vstupov alebo záznamov o produktoch, aby ste mohli určiť, ktorý generuje najväčší predaj. K dispozícii je dokonca funkcia nahrávania používateľov, ktorá robí presne to, čo znie. Vytvára „nahrávky“ skúseností každého používateľa, ktoré si môžete prehrať ako video.

Crazy Egg je ideálnou voľbou, ak hľadáte nástroj na lepšie pochopenie toho, ako zákazníci interagujú s vaším e-shopom. Pokiaľ ide o integráciu, Crazy Egg podporuje WordPress, ako aj služby Google Cloud.

Čítať:  SEO pre maloobchodníkov: 10 tipov na zvýšenie návštevnosti vášho obchodu

Cena: variabilná. Začína na 24 USD mesačne (účtované ročne) za 30 000 zobrazení stránky a 100 nahrávok používateľov. Ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

7. Glew.io

Či už ste maloobchodný predajca s viacerými kanálmi alebo skromný internetový obchod, Glew.io je jedným z najlepších nástrojov na analýzu elektronického obchodu v okolí. Platforma má takmer všetko, čo by ste mohli chcieť: známe rozhranie podobné WordPressu s množstvom možností prehľadov, hĺbkovým sledovaním zákazníkov, správou objednávok a dokonca aj finančnými údajmi na dokončenie obrazu.

Ako nástroj na analýzu elektronického obchodu Glew.io sleduje mnohé kľúčové metriky produktov a umožňuje vám rýchlo rozlíšiť najpredávanejšie produkty od produktov, ktoré generujú najmenší zisk, alebo produktov s najvyššou réžiou od produktov s najnižšími maržami.

Stručne povedané, Glew.io poskytuje množstvo užitočných a použiteľných informácií na posilnenie vášho podnikania v oblasti elektronického obchodu. Okrem toho je navrhnutý pre viackanálový maloobchod, čo znamená, že Glew.io sleduje predaj z každej platformy, ktorú používate. Môže tiež získať údaje z vašich reklám na Facebooku, Instagrame a kampaní Google AdWords, aby ste získali úplný obraz o výkonnosti vášho elektronického obchodu.

S viac ako 30 integráciami pre WooCommerce a ďalšie špičkové platformy – vrátane automatizácie marketingu, miesta predaja, správy zásielok a nástrojov na plánovanie podnikových zdrojov – je Glew.io užitočný pre podniky elektronického obchodu akejkoľvek veľkosti a príjmov. Okrem toho sa pravidelne pridávajú ďalšie integrácie.

Cena: variabilná. Začína na 169 USD mesačne s 36-mesačnou zmluvou. Ponúka 10-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Používajte nástroje analýzy elektronického obchodu, ktoré vám pomôžu robiť inteligentnejšie rozhodnutia

Existuje veľa rôznych možností pre softvér na analýzu elektronického obchodu. A hoci je služba Google Analytics skvelým miestom na začatie, nebudete môcť odpovedať na všetky otázky, ktoré bude mať vaša firma, len pomocou tohto nástroja.

Myslíme si, že najrobustnejšie riešenie je také, kde súčasne používate niekoľko nástrojov na analýzu údajov. Toto je jeden z mnohých dôvodov, prečo zaraďujeme Glew.io do nášho spravovaného hostingu WooCommerce.

Záver

V konečnom dôsledku by ste mali využívať služby, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť vašim zákazníkom, zmerať úspešnosť vašich reklamných kampaní a vo všeobecnosti robiť inteligentnejšie rozhodnutia pre vašu firmu.

Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako začať podnikať v elektronickom obchode, StoreBuilder by Hostinger vám umožní využívať všetky výhody nášho spravovaného WordPressu a WooCommerce bez zložitosti.

Nemáte skúsenosti s kódovaním? Žiaden problém.

Nie je dôvod začínať od nuly alebo sa cítiť zavalený prázdnou obrazovkou. Stačí odpovedať na niekoľko otázok a za pár minút budete mať svoj vlastný internetový obchod s intuitívnou domovskou stránkou s jednoduchou navigáciou, ktorá je optimalizovaná na premenu vašich návštevníkov na zákazníkov. Skontrolovať to!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE