7 osvedčených stratégií speňaženia návštevnosti webu, ktoré musíte vyskúšať v roku 2024

Hovoríme o monetizácii návštevnosti. Prevádzkujete web a zaujíma vás, ako speňažiť prevádzku? Ako to funguje? Je možné speňažiť prevádzku vášho webu? Aké sú možnosti?

Na všetky tieto a ďalšie otázky odpovedáme v tomto článku.

Zistite, čo je monetizácia návštevnosti, potenciál príjmov, požiadavky a ďalšie.

 • Prečítajte si, ako fungujú reklamné kampane
 • Prečítajte si, ako sa vytváranie hodnotného obsahu môže vyplatiť v dividendách
 • Objavte silu a potenciál príjmov za plateným obsahom a oveľa viac!

Ideme na to!

Ako weby zarábajú na prevádzke?

Webové stránky zarábajú peniaze na návštevnosti mnohými spôsobmi, od sponzorovaných partnerstiev po zobrazovanie reklám a ďalšími spôsobmi. Majitelia webových stránok aj s minimálnou návštevnosťou môžu zarobiť značné príjmy. Takto môžu byť majitelia webových stránok odmenení za svoj hodnotný obsah a návštevnosť.

Táto foodblogerka robí zo svojho webu šesť čísel a speňažuje ich zo zdrojov, ako sú reklamné siete a partnerstvá. Kate Doubler zarába 40 000 $ mesačne na svojom zdravotnom webe.

V tomto článku sa zaoberáme 7 osvedčenými spôsobmi, ako previesť prevádzku vášho webu na príjem:

 • Reklamná sieť
 • Affiliate marketing
 • Sponzorované partnerstvá
 • Predaj produktov
 • Predajné služby
 • Vedúci generácie
 • Členstvo

Začnime!

7 osvedčených stratégií speňaženia prevádzky, ktoré môžete vyskúšať

Od predaja reklamného priestoru po sponzorované príspevky sa pozrieme na 7 spôsobov speňaženia, ktoré je možné použiť na generovanie príjmov pre váš web.

1. Reklamná sieť

speňaženie návštevnosti pomocou reklamnej siete

Práca s reklamnou sieťou je skvelý spôsob, ako speňažiť svoj web pomocou reklám. Získavate príjmy z reklamy zakaždým, keď návštevník webu klikne na reklamu. Je to dobrý spôsob, ako si pasívne zarobiť peniaze, ako si dokážete predstaviť.

Reklamná sieť je prostredníkom medzi vami, majiteľom stránok a inzerentom. Inzerenti platia reklamným sieťam, aby svoju spoločnosť ukázali širšiemu publiku. Majitelia stránok spolupracujú s reklamnými sieťami, aby speňažili svoju prevádzku.

Po splnení požiadaviek na pripojenie do reklamnej siete bude na váš web umiestnená display reklama, ktorú budete pasívne zarábať.

 • Jon Dykstra zarába 100 000 $ mesačne zo svojich webových stránok, čiastočne z grafickej reklamy a práce s reklamnou sieťou Mediavine
 • 13 000 $ mesačne z tohto webu, pričom približne polovica pochádza z grafických reklám.
Čítať:  11 spôsobov, ako urobiť snímku obrazovky v systéme Windows 11 + rozšírenia

Aké reklamné siete speňažujú webové stránky?

Existuje mnoho reklamných sietí pre blogerov, s ktorými môžete pracovať:

Chcete sa dozvedieť viac o reklamných sieťach? Tu je 13 najlepších reklamných sietí pre blogerov, ktorí si môžu užívať pasívneho príjmu.

Ako sa pripojiť k reklamným sieťam

Každá reklamná sieť môže mať požiadavky na pripojenie majiteľov stránok. To môže zahŕňať objem návštevnosti, kvalitu webových stránok, pokyny na obsah a ďalšie.

Najprv určite reklamnú sieť, ku ktorej sa chcete pripojiť.

Ďalej požiadajte o pripojenie k reklamnej sieti. Váš web bude skontrolovaný reklamnou sieťou. To môže byť okamžite alebo ručne skontrolované. Akonáhle bude váš web schválený, budete môcť na svoje stránky umiestniť reklamy.

U niektorých sietí, ako je Google Adsense, si môžete vybrať formát reklamy a vytvoriť a umiestniť grafické reklamy tam, kde chcete:

 • Postranný panel
 • V obsahu
 • Natívne reklamy

Ďalšie siete, ako je Mediavine, budú riadiť proces vytvárania/umiestnenia reklamy za vás, takže tento proces je väčšinou bez práce.

Po umiestnení reklám na web chcete len naďalej dodržiavať zásady siete a pokračovať vo vytváraní skvelého a vysoko kvalitného obsahu.

Klady a zápory reklamných sietí

Čo je dobré a na čo si dať pri reklamných sieťach pozor?

Klady

 • Pasívny príjem
 • Jednoduché nastavenie

Nevýhody

 • Prísne požiadavky na pripojenie
 • Príliš veľa reklám môže byť pre vaše publikum nepríjemné

Bez požiadaviek na prevádzku je Ezoic jednoduchou voľbou pre blogerov, ktorí chcú od začiatku zarábať peniaze na svojich stránkach. Dôveruje jej viac ako 10 000 vydavateľov, tak prečo sa k nim nepridať?

2. Affiliate marketing

monetizácia návštevnosti pomocou affiliate marketingu

Affiliate marketing funguje, keď sa vydavatelia zapájajú do affiliate programov a odporúčajú produkty svojmu publiku. Keď návštevníci webu kliknú na pridružený odkaz a vykonajú akciu (napr. nákup), pridružený subjekt (vydavateľ) získa províziu.

Aby ste mali predstavu o potenciáli príjmov ao tom, koľko zarábajú affiliate marketéri, tu je to, čo niektorí úspešní affiliate partneri (a vlastníci webových stránok) zarábajú:

Ako môžu webové stránky využívať affiliate marketing na speňaženie návštevnosti?

Najprv sa zapojte do affiliate programu. Identifikujte produkty, ktoré by boli prínosné pre vaše publikum. Pripojte sa k pridruženým programom pre tieto produkty a potom produkty odporučte svojmu publiku pomocou pridružených odkazov.

Môžete sa tiež pripojiť k affiliate sieti, čo je zbierka affiliate programov v rôznych oblastiach.

Príklady affiliate sietí zahŕňajú:

 • Zdieľaný predaj
 • Maxbounty
 • Polomer vplyvu

Pozrite sa na náš výber najlepších affiliate programov.

Ako začať s affiliate marketingom

Affiliate marketing má nízku prekážku vstupu. Vydavatelia prakticky akejkoľvek veľkosti sa obvykle môžu zapojiť do väčšiny affiliate programov, či už zaznamenáte 1 000 alebo 100 000 návštev mesačne.

Pokiaľ chcete na svojom webe zapnúť monetizáciu návštevnosti práve teraz, affiliate marketing je najlepší spôsob, ako začať rýchlo zarábať peniaze na návštevnosti.

Poznámka: Niektoré pridružené programy majú požiadavky na prevádzku a ďalšie kritériá.

Čítať:  7 tipov na vytvorenie víťaznej PPC techniky

Výhody a nevýhody affiliate marketingu

Klady

 • Prívetivý spôsob, ako zarobiť peniaze s vašim webom
 • Jednoduché spustenie
 • Dobré pre vydavateľa na všetkých úrovniach
 • Lukratívne

Nevýhody

 • Zárobky môžu byť silne ovplyvnené úrovňou prevádzky

Pozrite sa na školiaci kurz Affiliate Lab od Matta Diggityho, kde sa dozviete všetko o affiliate marketingu a spôsoboch, ako pomocou tejto metódy maximalizovať svoj potenciál zárobkov.

sponzorované partnerstvá

Speňažte svoju prevádzku pomocou sponzorovaných partnerstiev, keď spolupracujete so značkou, ktorá vám platí za zdieľanie s publikom.

Pokiaľ napríklad prevádzkujete blog o jedle, spoločnosť s paradajkovou omáčkou vám môže zaplatiť za prípravu receptu s jej omáčkou a zdieľať ju s publikom v príspevku na blogu.

Sponzorované partnerstvo môže byť veľmi lukratívne.

Najlepší vydavatelia zarábajú až 50 000 až 100 000 $ mesačne len vďaka sponzorstvu!

Ako začať so sponzorovanými partnerstvami

Rovnako ako pri affiliate marketingu môžu sponzorované partnerstvá fungovať pre webové vydavateľa rôznych veľkostí. Obvykle neexistujú žiadne tvrdé a rýchle požiadavky ako pri reklamných sieťach.

Existujú tri spôsoby, ako nájsť sponzorované partnerstvá:

 1. Pripojte sa k sponzorovaným poštovým sieťam
 2. Oslovte firmy
 3. Požiadajte spoločnosti, aby vás kontaktovali

Najprv sa môžete pripojiť k sponzorovaným poštovým sieťam. Tieto spoločnosti sú prostredníkmi medzi vydavateľmi a inzerentmi. Spájajú obaja dohromady a spolupracujú v sponzorovanom partnerstve.

Príklady zahŕňajú Aspire, Izea a TapInfluence.

Ďalej môžete byť proaktívny a kontaktovať spoločnosti. Nájdite spoločnosti, s ktorými chcete spolupracovať, a pošlite im e-mail. Toto je vaša príležitosť chladne predstaviť svoj nápad. Tu môžete, ale nemusíte získať partnerstvo, ale čím viac spoločností navrhnete, tým viac potenciálnych príležitostí je k dispozícii.

V neposlednom rade vás môžu kontaktovať spoločnosti. Aby to fungovalo, chcete sa uistiť, že máte svoje kontaktné údaje viditeľne zobrazené na vašom webe, sociálnych sieťach a ďalších miestach, kde je vaša firma zverejnená online, aby vás inzerenti mohli ľahko kontaktovať.

Výhody a nevýhody sponzorovaných partnerstiev

Klady

 • Lukratívne
 • Zábavný a kreatívny spôsob spolupráce s vašimi obľúbenými spoločnosťami

Nevýhody

Prečítajte si náš článok o tom, ako získať sponzorov pre svoj blog, kde sa dozviete viac.

4. Predaj produktov

predaj produktov

Používanie webu ako miesta pre reklamu, zdieľanie a predaj produktov je skvelý spôsob, ako speňažiť návštevnosť.

Ako funguje predaj produktov na vašom webe?

Ako začať s predajom produktov

Najprv sa rozhodnite, čo budete predávať. Fyzické produkty, digitálne produkty, služby? Ďalej zvážte testovanie trhu, aby ste sa uistili, že existuje dopyt na trhu po tom, čo budete predávať. Bolo by hrozné venovať všetku svoju tvrdú prácu a úsilie testovania a vývoju produktu, ktorý sa predáva, keď pre neho neexistuje trh.

Po potvrdení dopytu na trhu je čas získať váš produkt. Môže ísť o veľkoobchodné objednávanie, ručnú výrobu alebo prípravu digitálnych aktív.

Ďalej vyberte predajnú platformu. Tu je niekoľko možností:

Výhody a nevýhody predaja produktov

Klady

 • Možnosť pasívneho príjmu (u digitálnych produktov)
 • Lukratívne
 • Jednoduché prevedenie pre vydavateľa všetkých veľkostí

Nevýhody

Páči sa mi, že predaj produktov má nízku bariéru vstupu. Zvládnu to vydavatelia všetkých veľkostí. Je to spôsob, ako získať pasívny príjem, ak predávate digitálne produkty. Môže to byť aj veľmi lukratívne.

Čítať:  Môže si moja firma dovoliť externú správu technológií?

Pri všetkých podnikoch založených na produktoch však budete potrebovať zákaznícky servis a podporu, aby ste mohli jednať so zákazníkmi. Pravdepodobne to budete vy, čo môže byť bolestivé pre niektorých vlastníkov webových stránok, ktorí by uprednostňovali, aby sa im tento proces nepáčil. Ale vždy si môžete najať niekoho, kto to urobí za vás!

5. Predaj služieb

speňaženie návštevnosti predajnej služby

Predaj služieb je skvelá možnosť speňaženia návštevnosti. Ak ponúkate služby, predávajte ich svojmu publiku. Tu sú nejaké príklady:

 • Poradenstvo
 • Koučovanie
 • Vedenie účtovníctva
 • Audity webových stránok
 • webový design

Predajné služby môžu byť mimoriadne lukratívne:

Marcus Clarke zarába až 100 000 $ mesačne za predajné služby!

Ako začať s predajom služieb

Proces predaja služieb je veľmi podobný predaju produktov.

Rozhodnete sa, čo budete predávať, identifikujete potrebu, otestujete trh a nastavíte svoj obchod alebo webovú stránku na predaj služieb a vyberanie platieb.

Výhody a nevýhody predaja služieb

To je prakticky rovnaké ako pri produktoch.

Klady

 • Lukratívne
 • Vhodné pre začiatočníkov

Nevýhody

 • Obvykle žiadny neobmedzený potenciál príjmu
 • Časovo náročné

6. Generovanie olova

generovanie potenciálnych zákazníkov pre monetizáciu návštevnosti

Generovanie potenciálnych zákazníkov je jednou z najlepších stratégií monetizácie návštevnosti obchodníkov po celom svete. Vedeli ste, že 50% obchodníkov

považujete generovanie potenciálnych zákazníkov za najvyššiu marketingovú prioritu? Podcasty, príspevky na blogu a videá sú hlavnými typmi obsahu, ktoré vytvárajú povedomie a dopyt.

Majitelia webových stránok priťahujú potenciálnych potenciálnych zákazníkov za účelom ich premeny na platiacich zákazníkov. V rámci stratégie speňaženia návštevnosti môžu vydavatelia týchto potenciálnych zákazníkov predávať spoločnostiam a zarábať peniaze.

Príkladom toho, ako by to mohlo fungovať, by mohol byť finančný blogger, ktorý rozdáva bezplatný pracovný list o rozpočte výmenou za e-mailovú adresu návštevníka webu. Neskôr týchto potenciálnych zákazníkov predáte agregátora potenciálnych zákazníkov alebo spoločnosti.

Generovanie leadov môže zarobiť milióny!

Shane Dutka zarába milióny na lead generation a affiliate marketingu!

Vytvoríte obsah, ktorý vyrieši problém vášho publika. Potom pre nich vygenerujte formulár na zachytenie potenciálnych zákazníkov, aby sa „dozvedeli viac“. Keď zachytíte e-mailovú adresu, môžete ju predať spoločnostiam za paušálny poplatok alebo províziu.

Je to široko používaná prax speňaženia návštevnosti, ktorú webové stránky používajú na zarábanie peňazí.

Používanie vášho webu je teda skvelou voľbou pre generovanie potenciálnych zákazníkov za účelom speňaženia návštevnosti.

Ako začať s generovaním potenciálnych zákazníkov

Tu je podrobný opis toho, ako proces generovania potenciálnych zákazníkov funguje:

 1. Identifikujte svoje cieľové publikum: Zistite, na aké publikum cielite, a identifikujte kľúčové problémy, ktoré majú, ktoré budete predávať, aby ste ich získali ako potenciálneho zákazníka. Napríklad majitelia domov, ktorí potrebujú svoj trávnik pokosiť sekacou službou.
 2. Prilákajte potenciálnych potenciálnych zákazníkov: Vytvárajte obsah, ktorého cieľom je vyriešiť problém vášho publika. Mohol by to byť príspevok na blogu, ktorý pomôže majiteľom domov vedieť, čo majú hľadať v spoločnosti poskytujúcej služby kosenia trávy a aké otázky im položiť.
 3. Urobte ponuku a použite CTA (výzva k akcii): Zverejnite formulár CTA, aby sa čitateľ dozvedel viac. Môže to byť jednoduchý formulár, kde čitateľ zdieľa svoju e-mailovú adresu.
 4. Zaujmite vedenie: Poskytnú svoju e-mailovú adresu výmenou za to, že sa dozvedia viac o tom, ako si nechať pokosiť trávnik kosačkou.
 5. Predajte svoj zoznam potenciálnych zákazníkov klientom: Po zachytení e-mailovej adresy potenciálneho zákazníka ju predáte svojmu klientovi, spoločnosti poskytujúcej služby v oblasti kosenia trávy.
Čítať:  Doplnky Sticky Header pre vylepšenú navigáciu

Takto v skratke funguje generovanie potenciálnych zákazníkov. Kosenie trávy je jedným z príkladov problémov, ktoré môže mať vaše publikum. Bude sa to samozrejme líšiť v závislosti od vášho výklenku.

Výhody a nevýhody generovania olova

Klady

 • Príležitosť na budovanie vzťahu
 • Zvýšené možnosti predaja
 • Nákladovo efektívne

Nevýhody

 • Časovo náročné
 • Náročné na zdroje
 • Súťaž

7. Skupiny členstva

monetizácia návštevnosti členských skupín

V neposlednom rade je členská skupina alebo členský web možnosťou speňaženia návštevnosti, ktorú je možné použiť na zarábanie peňazí na vašom webe. Môže to byť bezplatná alebo platená členská skupina. Peniaze sú v komunite.

Skupina je miesto, kde budete zdieľať obsah z prvej ruky so svojim publikom. Budú sa miešať a miešať sa s podobne zmýšľajúcimi rovesníkmi, učiť sa od vás, učiť sa od ostatných, klásť otázky a byť súčasťou úzko špecializovanej komunity.

Sarah Chant zarába 10 000 $ mesačne zo svojich cestovateľských blogov a skupiny na Facebooku!

Ako začať so skupinami členstva

Pripojil som sa k obchodnej facebookovej skupine viac ako 100 000 podnikateľov. Tvorca skupiny účtoval za inzerciu tejto skupine poplatok 99 $ mesačne a skutočne sa zdalo, že sa to členom vypláca.

Predstavte si, že miniete 100 babiek mesačne za inzerciu 100 000 cieleným ľuďom vo vašom výklenku. Bola to krádež a neuveriteľne efektívny spôsob propagácie produktov!

Prečítajte si o týchto 15 spôsoboch, ako speňažiť skupinu na Facebooku, aby ste získali ďalšie nápady.

Výhody a nevýhody členstva v skupinách

Klady

 • Jednoduché spustenie
 • Možnosť opakovaného príjmu
 • Možnosť budovania komunity

Nevýhody

 • Nedostatok angažovanosti je možný
 • Náročné na zdroje

Je návštevnosť vášho webu pripravená na speňaženie?

speňaženie návštevnosti

Veľkou otázkou je, ste pripravení na monetizáciu návštevnosti? Odpoveď je pravdepodobne áno. Ak uvažujete o speňažení návštevnosti, pravdepodobne ste pripravení, ale pre každý prípad sa pozrite na náš príspevok o optimalizácii svojho blogu pre speňaženie.

Bez ohľadu na to, kde sa na svojej webovej ceste nachádzate, existujú aspoň 2 alebo 3 rôzne spôsoby, ako môžete na svojich stránkach zarábať peniaze.

Začínajúci vydavatelia môžu využiť výhody affiliate marketingu alebo generovanie potenciálnych zákazníkov. Ostrieľané weby so strednou návštevnosťou sa môžu pripojiť k vysoko prevádzkovaným reklamným sieťam, ako sú Mediavine alebo Adthrive. Je tu skutočne niečo pre každého.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE