7 rýchlych riešení na zlepšenie vašej viditeľnosti

Ak používate Instagram na marketing svojho podnikania, najlepším spôsobom, ako zaručiť úspech, je najprv zvýšiť počet sledovateľov na Instagrame. Čím viac ľudí sa vám podarí osloviť, tým vyššie sú vaše šance na zvýšenie predaja. Optimalizácia Instagramu je teda nevyhnutnosťou.

Ak chcete zvýšiť svoju sledovanosť, musíte vás nájsť na platforme. Toto je najzložitejšia časť, pretože Instagram SEO je trochu odlišné od bežného Google SEO, na ktoré ste zvyknutí, takže si to chce trochu zvyknúť.

Táto príručka vám ukáže niektoré z najlepších spôsobov optimalizácie pre vyhľadávanie na Instagrame a prečo by ste sa mali o optimalizáciu Instagramu starať predovšetkým. Najprv sa však vrhneme priamo na to, čo presne Instagram SEO je.

Čo je to Instagram SEO?

Instagram SEO je proces optimalizácie vášho profilu na Instagrame a obsahu príspevkov tak, aby boli vyššie vo výsledkoch vyhľadávania na Instagrame a v informačných kanáloch navrhovaného obsahu. Ak to urobíte efektívne, bude to mať za následok väčšiu viditeľnosť, viac sledovateľov a väčšiu angažovanosť.

Podobne ako vyhľadávače Google môžu vaši sledovatelia nájsť vašu značku aj na Instagrame. A táto spoľahlivá technika optimalizácie vášho profilu a obsahu pre vyhľadávací nástroj Instagram sa nazýva Instagram SEO. Pomocou cielených kľúčových slov a pridaním relevantných hashtagov do svojho profilu a príspevkov môžete zabezpečiť, aby sa váš profil/obsah zobrazoval vo vyhľadávaniach.

To je dôvod, prečo viacerí marketéri na sociálnych sieťach optimalizujú svoj značkový účet na Instagrame tak, aby sa objavil vždy, keď ich cieľové publikum napíše slovo, ktoré je pre ich podnikanie kľúčové. Ale stojí to za to?

Prečo Optimalizovať pre Instagram?

Prečo však v prvom rade potrebujete optimalizáciu Instagramu? Prečo je Instagram taký dôležitý, že by ste mali venovať svoj čas tomu, aby ste sa našli na platforme? Tu je niekoľko štatistík na zodpovedanie vašich otázok:

  • Dve tretiny celkovej používateľskej základne Instagramu majú 34 rokov alebo menej. To je rozhodujúce pri zvyšujúcej sa kúpnej sile tejto vekovej skupiny. Analýza YPulse dokonca zistila, že kúpna sila mileniálov a Gen-Z dohromady sa blížila k hranici 3 biliónov dolárov.
  • Ľudia strávia na Instagrame približne 53 minút denne. To predstavuje významnú časť ich dňa, čo zvyšuje vaše šance na zapojenie potenciálnych zákazníkov na platforme.
  • 83 % ľudí používa Instagram na objavovať nové produkty alebo služby. To znamená, že obsah vašej značky na Instagrame vám môže účinne pomôcť prilákať potenciálnych zákazníkov.
Čítať:  Ako použiť analýzu konkurencie na identifikáciu nových trhových príležitostí
  • Podľa Facebook IQ, po zhliadnutí produktu alebo služby na Instagrame 79 % ľudí hľadalo ďalšie informácie, zatiaľ čo 65 % navštívilo web alebo aplikáciu značky. 46 % dokonca uskutočnilo nákup (či už online alebo offline) a 31 % sledovalo účet značky.

V čom je Instagram SEO iný?

Vyššie uvedené údaje vám ukazujú, aké dôležité je nájsť vás na Instagrame, pretože to môže byť práve to, čo podporuje získavanie vašich zákazníkov.

Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je, že nájdenie na Instagrame nefunguje ako v populárnych vyhľadávačoch, ako je Google. Po prvé, hashtagy majú väčší rozdiel ako kľúčové slová, hoci kľúčové slová stále zohrávajú malú úlohu.

Pridanie relevantných hashtagov do vášho životopisu zároveň nepomôže, aby sa váš účet zobrazoval pri vyhľadávaní uvedených hashtagov. Začlenenie kľúčových slov do názvu profilu a ovládača Instagramu tiež zlepšuje vašu objaviteľnosť viac ako ich pridávanie do obsahu. Takže toto všetko môže byť trochu mätúce, ak ste novým SEO pre Instagram.

To je presne dôvod, prečo sme vytvorili tento príspevok – aby sme vám pomohli zistiť najlepšiu taktiku optimalizácie Instagramu, aby ste vás mohli nájsť na platforme.

7 tipov na optimalizáciu Instagramu

Tu sú niektoré z najlepších nápadov na SEO pre Instagram na zlepšenie vašej objaviteľnosti a dosahu na platforme:

1. Optimalizujte svoj profil na Instagrame pre vyhľadávanie

Funkcia vyhľadávania na Instagrame funguje trochu ako Google v tom, že poskytuje najrelevantnejšie profily na základe vášho hľadaného výrazu. Podľa Instagramu výsledky vyhľadávania závisia od niekoľkých faktorov vrátane účtov, ktoré sledujete a ku ktorým ste pripojení.

Tiež príspevky, ktoré sa vám páčia na Instagrame, majú veľký vplyv na určenie relevantnosti. Okrem toho zohrávajú kľúčovú úlohu aj kľúčové slová.

Preto vám pomôže, ak svoj profil na Instagrame môžete optimalizovať pomocou kľúčových slov, aby sa zobrazoval v relevantných vyhľadávaniach. Tu je postup, ako optimalizovať svoj účet na Instagrame:

  • Meno a používateľské meno: Začlenenie primárneho kľúčového slova do vášho mena a používateľského mena je dobrý spôsob, ako zvýšiť vaše šance na zobrazenie v relevantných vyhľadávaniach. Napríklad na obrázku nižšie si pozrite, ako vyhľadávanie kľúčového slova „interiéry“ vyvolá profily, ktoré majú kľúčové slovo v názve, používateľskom mene alebo v oboch.

V prípade používateľských mien to nemusí byť vždy možné, pretože sa zvyčajne musíte držať svojej oficiálnej značky. Možno však nájdete spôsob, ako si pohrať s názvom profilu vo svojom životopise, ako je to v prípade @luxemagazine a @oka vyššie.

  • Životopis: Váš životopis je tiež skvelým miestom na pridávanie kľúčových slov, podľa ktorých chcete hodnotiť. Tento priestor môžete použiť na opísanie svojej firmy pomocou relevantných sekundárnych kľúčových slov. Povedzme napríklad, že chcete zacieliť na kľúčové slovo „salón“, potom by ste do životopisu mohli zahrnúť aj sekundárne kľúčové slová ako „styling“, „mejkap“ alebo „premeny“.

2. Napíšte titulky optimalizované pre kľúčové slová

Na stránke Instagram Explore môžete vyhľadávať obsah iba pomocou hashtagov a značiek polohy. Okrem toho Instagram poskytuje aj odporúčania obsahu prispôsobené pre každého používateľa na základe jeho záujmov a interakcií.

Čítať:  Ako vypnúť upozornenia TikTok Live

Ak napríklad pravidelne „lajkujete“ príspevky súvisiace s jedlom, vaša stránka Preskúmať bude pravdepodobne zobrazovať obsah, ktorý sa zhoduje s typom obsahu, o ktorý ste prejavili záujem. Tu prichádzajú na rad titulky vašich príspevkov.

Algoritmus stránky Instagram Explore používa rámec na vkladanie účtov, ktorý pomáha identifikovať účty, ktoré sú si navzájom tematicky podobné. Tento rámec sa učí, čo slovo predstavuje, na základe kontextu. Tiež identifikuje, ako sú určité účty navzájom relevantné, na základe kľúčových slov použitých v bios, menách a používateľských menách, ako aj titulkoch.

To je presne dôvod, prečo písanie popisných instagramových titulkov s relevantnými kľúčovými slovami zvýši vaše šance na zobrazenie na stránke Preskúmať relevantných používateľov. Instagram použije kľúčové slová v titulkoch vašich príspevkov, aby určil, ktoré témy záujmu zodpovedajú vášmu účtu.

Pozrite si popisný titulok v nasledujúcom príspevku týkajúcom sa napríklad fotografovania prírody a divokej zveri.

3. Zvážte hashtagy ako kľúčové slová

Na Instagrame fungujú hashtagy ako kľúčové slová v bežných vyhľadávačoch – pomáhajú používateľom objaviť relevantný obsah. Keď vyhľadáte určitý hashtag, zobrazia sa vám všetky príspevky označené týmto hashtagom. Podobne, označenie príspevku určitým hashtagom znamená, že príspevok sa zobrazí, keď niekto hľadá tento konkrétny hashtag.

Preto je dôležité pridať trendy hashtagy Instagram relevantné pre obsah, aby ste mohli prilákať to správne publikum. Ale snažte sa nepreťažiť priestor pre titulky hashtagmi, pretože to môže byť trápenie. Aj keď máte slobodu použiť až 30 hashtagov, uistite sa, že pre svoje príspevky nájdete správnu hustotu hashtagov. Môžete spustiť testy, aby ste našli ideálne číslo pre vás.

Napríklad nasledujúci príspevok má asi 20 hashtagov relevantných pre daný obrázok.

Majte však na pamäti, že Instagram pri hodnotení vášho príspevku vo výsledkoch vyhľadávania hashtag zohľadní ďalšie faktory, ako je angažovanosť a relevantnosť účtu. Čím viac sa teda zapojíte, tým je pravdepodobnejšie, že sa váš príspevok zobrazí v relevantných vyhľadávaniach hashtagov.

Preto je dôležité zvážiť načasovanie kvalita obrazu, atď., aby ste lepšie zapojili svoje publikum a zlepšili viditeľnosť obsahu. Samozrejme, vždy by ste mali publikovať len ten najkvalitnejší obsah, ak chcete upútať pozornosť publika. Môžete tiež zistiť, kedy je najvhodnejší čas uverejňovať príspevky na Instagrame pre vašu značku, a pokúsiť sa naplánovať svoje príspevky, kotúče alebo príbehy na Instagrame na čas dňa, kedy sú vaši sledovatelia s najväčšou pravdepodobnosťou aktívni a zaujatí.

4. Vyťažte maximum z alternatívneho textu

Instagram má funkciu, ktorá vám umožňuje napísať alternatívny text, ktorý podrobne opíše vašu fotografiu. Aplikácia potom prečíta popis obrázka pomocou čítačky obrazovky, ktorá vám umožní počuť, čo fotografia obsahuje. Táto funkcia alternatívneho textu mala pôvodne pomôcť používateľom so zrakovým postihnutím pochopiť vizuálny obsah Instagramu.

Okrem vylepšenia zážitku z Instagramu pre zrakovo postihnutých používateľov môžete túto funkciu použiť aj na SEO SEO. Cieľom je použiť kľúčové slová v alternatívnom texte, ktoré pomôžu algoritmu Instagramu lepšie pochopiť, čo obrázok obsahuje a ako môže byť relevantný pre určitých používateľov.

Čítať:  10 krokov na zlepšenie vášho podnikania na voľnej nohe

Hoci Instagram automaticky generuje alternatívny text pre vaše obrázky, nezabudnite túto časť upraviť tak, aby bola popisnejšia, pretože automaticky vygenerovaný zoznam nemusí byť dostatočne podrobný. Ak chcete napísať vlastný alternatívny text, pred dokončením zdieľania obrázka vyberte položku „Rozšírené nastavenia“.

V časti Rozšírené nastavenia klepnite na možnosť „Napísať alternatívny text“.

Potom napíšte svoj alternatívny text, aby ste presne opísali obrázok a zároveň implementovali niekoľko relevantných kľúčových slov. Klepnite na „Uložiť“ a potom zdieľajte príspevok.

5. Podporujte značkovanie

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť viditeľnosť na Instagrame, je označenie. Keď ľudia označia váš účet vo svojich príspevkoch alebo príbehoch Instagramu, ostatní sa naň budú môcť preklikať tvoj profil. Existuje teda veľká šanca, že pritiahnete ešte väčšie publikum, čím viac vás označia.

Môžete napríklad povzbudiť ľudí, aby vás označili na svojich fotografiách vašich produktov, aby mali šancu byť uvedení vo vašich príspevkoch. Potom by ste mohli znova zverejniť niektoré z ich fotografií, aby ste ukázali, ako veľmi si ich ceníte. Aj keď chcete zachovať konzistentnú estetiku feedu, stále môžete zdieľať ich príspevky vo svojich príbehoch IG.

Prípadne môžete spustiť aj propagačné akcie a darčeky, ktoré zahŕňajú označenie vášho účtu. Je to skvelý spôsob, ako zvýšiť počet značiek, pretože ľudia sa s väčšou pravdepodobnosťou zúčastnia, keď majú šancu niečo vyhrať.

Pozrite sa, ako Benefit Cosmetics rozdáva darčeky a povzbudzuje ľudí, aby zdieľali príspevok vo svojich príbehoch a označili značku pre ďalšie položky.

6. Vyhnite sa Black Hat SEO

Keď sa už nejaký čas snažíte zviditeľniť, môže byť ľahké nechať sa zlákať rýchlymi riešeniami v podobe black-hat SEO taktiky pre Instagram. Pamätajte však, že tieto rýchle opravy sú len dočasné. Neposkytujú autentickú viditeľnosť na platforme, čo môže z dlhodobého hľadiska poškodiť váš výkon.

Okrem toho Instagram naďalej zasahuje proti účtom, ktoré opakovane využívajú podozrivé taktiky na zviditeľnenie na platforme. To zahŕňa používanie robotov na generovanie falošných hodnotení Páči sa mi a falošného sledovania. Preto je najlepšie vybudovať skutočnú viditeľnosť, aj keď to vyžaduje trochu času a úsilia.

7. Sledovanie a optimalizácia

Rovnako ako to, ako analyzujete vplyv vášho pravidelného úsilia v oblasti SEO, je tiež dôležité, aby ste zmerali, ako sa vaše úsilie o optimalizáciu Instagramu vypláca. Aby ste mali prehľad o svojej hre, pravidelne kontrolujte svoj účet na Instagrame. Uistite sa, že kladiete správne otázky:

Stáli zmeny za to? Mali vôbec nejaký vplyv na viditeľnosť? Čo by ste mohli urobiť, aby ste mali ešte väčší vplyv? Odpoveď na všetky tieto otázky získate, keď začnete sledovať výkonnosť svojho Instagramu.

Ak máte firemný účet alebo profil tvorcu na Instagrame, získate komplexný analytický nástroj na meranie výkonnosti účtu.

Táto vstavaná analytika je skvelá na pochopenie prehľadov jednotlivých príspevkov. Poskytuje vám tiež podrobný rozpis dosahu a zobrazení, ako aj to, ako sa vám podarilo prilákať každého diváka – či už z domova, hashtagy, profil atď.

Nezabudnite si urobiť lepšiu predstavu o rozdieloch medzi dosahom a zobrazeniami, aby ste pochopili, ako tieto dve metriky zohrávajú úlohu vo vašej celkovej výkonnosti.

Čítať:  Ako pridať logo svojej spoločnosti na LinkedIn

Okrem vstavanej analýzy Instagramu sa uistite, že investujete do ešte komplexnejšieho analytického nástroja.

Tento nástroj na analýzu účtov sociálnych médií vám okrem merania výkonnosti napríklad poskytuje konkurenčnú analýzu a prehľad o sledovateľoch. A čo je dôležitejšie, poskytuje vám odporúčania na zvýšenie angažovanosti – od najlepšieho času na uverejnenie príspevku až po optimálnu dĺžku príspevku.

Prevezmite The Gram pomocou Instagram SEO

Teraz, keď viete, ako optimalizovať profily Instagramu, je čas to implementovať. Váš účet na Instagrame môže znamenať rozdiel medzi tým, že ste víťaznou značkou, a tým, že ste len ďalšou firmou. Zvýšte teda viditeľnosť na platforme pomocou efektívneho SEO na Instagrame a zvýšte povedomie o svojej značke medzi relevantným publikom. Využite čo najlepšie tipy na optimalizáciu Instagramu uvedené vyššie, aby ste ich našli na platforme.

Na druhej strane sa dá aj pozrieť Kľúčová dierka. Pomáha obchodníkom robiť rozhodnutia založené na údajoch a zároveň zefektívniť ich úsilie v oblasti správy sociálnych médií. Okrem sledovania kampaní, influencer marketingu a počúvania na sociálnych sieťach teraz môžete využívať aj sociálne publikovanie a plánovanie spoločnosti Sprout Social, všetko na jednej platforme.

Naši zákazníci uvádzajú, že im Sprout Social ušetrí 5 hodín týždenne pri zhromažďovaní a vykazovaní údajov, čo sa premieta do ušetrených viac ako 7 000 dolárov ročne. Nezabudnite vyskúšať Sprout Social zadarmo a pomocou automatických návrhov optimalizujte svoje príspevky na Instagrame a rozšírte svoju angažovanosť.

často kladené otázky

Je Instagram dobrý pre SEO?

Áno, Instagram má viac ako miliardu používateľov. Je to populárne fórum na získavanie potenciálnych zákazníkov za predpokladu, že značky vytvárajú exkluzívny obsah pre svojich sledovateľov. Okrem toho je tu niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste mali optimalizovať Instagram z hľadiska SEO:
1. Dve tretiny celkovej používateľskej základne Instagramu majú 34 rokov alebo menej. Kúpna sila mileniálov a Gen-Z spolu bola blízko k hranici 3 biliónov dolárov.
2. Ľudia strávia na Instagrame približne 53 minút denne. To predstavuje významnú časť ich dňa, čo zvyšuje vaše šance na zapojenie potenciálnych zákazníkov na platforme.
3. 83 % ľudí používa Instagram na objavovanie nových produktov alebo služieb. To znamená, že obsah vašej značky na Instagrame vám môže účinne pomôcť prilákať potenciálnych zákazníkov.

Ako zvýšim SEO na Instagrame?

Tu je návod, ako zvýšiť SEO na Instagrame:
1. Optimalizujte svoj profil pre vyhľadávanie
2. Napíšte titulky optimalizované pre kľúčové slová
3. Zvážte hashtagy ako kľúčové slová
4. Využite čo najviac z alternatívneho textu
5. Podporujte označovanie
6. Vyhnite sa black hat SEO
7. Sledujte a optimalizujte

Pomáhajú hashtagy Instagram SEO?

Áno, hashtagy vám môžu pomôcť zlepšiť Instagram SEO. Hashtagy fungujú ako kľúčové slová v bežných vyhľadávačoch – pomáhajú používateľom objaviť relevantný obsah. Keď vyhľadáte určitý hashtag, zobrazia sa vám všetky príspevky označené týmto hashtagom. Podobne, označenie príspevku určitým hashtagom znamená, že príspevok sa zobrazí, keď niekto hľadá tento konkrétny hashtag.


Súvisiace články:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE