Ľudský mozog vyvinul zložité nervové systémy na spracovanie vizuálnych informácií. Prieskum ukazuje že približne 55 % mozgovej kôry je venovaných vizuálnemu spracovaniu. To je v porovnaní s 11 % pri somatosenzorickom a 3 % pri sluchovom spracovaní.
To vysvetľuje, prečo sú vizuály také dôležité v marketingovom procese. Umožňujú obchodníkom vytvárať veľmi pútavý obsah, ktorý priťahuje pozornosť používateľov. So šikovným prístupom to nemusí stáť veľa peňazí.
Toto sú ciele, ktoré chceme dosiahnuť pomocou skvelých vizuálov:
- V ideálnom prípade by váš vizuálny obsah mal obsahovať správne farby a kontrast, no zároveň by mal zostať jednoduchý.
- Príliš veľa textu by ho prehlušilo, preto ho obmedzte na minimum.
- Ak chcete ušetriť peniaze, namiesto nákupu z webových stránok s akciami môžete použiť svoje vlastné fotografie.
- Pre dlhodobé úspory by ste sa mali zamerať na vytváranie stále zelených vizuálov.
Poďme do detailov! Dáme vám 7 praktických tipov, ako vytvoriť pútavé vizuály s obmedzeným rozpočtom.
1. Urobte z fotografií menej nápadný vzhľadr
Niekedy potrebujete fotky čo najrýchlejšie, alebo vám chýba čas či rozpočet na najať fotografa. V takýchto situáciách poskytujú praktické riešenie fotografie. ale fotografie môžu vyzerať gýčovo, najmä ak majú príliš veľa detailov na pozadí. Podrobnosti môžu vyzerať dobre, ale rozostria vaše publikum od hlavného príbehu. Aby ste sa uistili, že vaše fotografie nie sú gýčové, mali by:
- Obsahuje jedinečné uhly
- Majú vynikajúci vizuálny vplyv
- Obsahuje menej detailov pozadia
- Obsahujte správne farby a osvetlenie
Môžete tiež použiť ďalšie nástroje na použitie filtrov alebo ich kreatívne orezanie, aby fotografia vyzerala profesionálnejšie.
Pri práci s fotografiami a videami sa vaše zariadenie môže rýchlo zaplniť a začať pracovať pomaly, či už ide o PC, Mac alebo iPhone. Ak chcete, aby bolo vaše marketingové úsilie nákladovo efektívne a zabezpečili bezproblémovú prevádzku vášho zariadenia, naučte sa základy jeho údržby: ako kopírovať fotografie správne, odstráňte nepotrebný obsah alebo usporiadajte existujúce súbory.
2. Vyberte si vysokokvalitné fotografie a videá
Ide o investíciu, ktorá sa oplatí, pretože skvelé fotografie a videá pridávajú hodnotu vášmu obsahu. Priťahujú a zapájajú väčšie publikum.
Namiesto uvádzania jediného typu vizuálu v celej marketingovej kampani ich môžete kombinovať:
- Statické obrázky nútia vaše publikum, aby na ne kliklo a získali ďalšie podrobnosti. Sú užitočné pri vytváraní bannerov, plagátya iné formy reklamy.
- Vysvetľujúce videá aby vaše publikum lepšie porozumelo vašim produktom alebo službám. Po zhliadnutí videa si používatelia s väčšou pravdepodobnosťou zapamätajú marketingovú správu. Vysvetlenia vyjadrujú váš záväzok poskytovať používateľom tú najlepšiu skúsenosť. Tieto videá pomáhajú používateľom vybudovať si dôveru k vašej značke a viesť k väčšiemu počtu konverzií.
3. Používajte správne nástroje na tvorbu vizuálneho obsahu
Tvorba obsahu je proces, ktorý si vyžaduje čas a vyžaduje brainstorming. Začnete s nápadom na vytváranie obsahu, ale musíte prejsť k plánovaniu obsahu a stratégii tvorby. Proces zahŕňa analýzu vizuálneho obsahu na určenie jeho vplyvu na vaše publikum. Správny nástroj na vytváranie vizuálneho obsahu môže zrýchliť a zlacniť vytváranie obsahu.
Nástroje na vytváranie vizuálneho obsahu môžete použiť na kontrolu videoobsahu a vytváranie podcastov, príspevkov na sociálnych sieťach, blogov a obsahu YouTube. Keď máte obmedzený rozpočet, môžete nájsť bezplatné, intuitívne nástroje na vytváranie obsahu, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Použite ich na vytvorenie rýchlej grafiky alebo vyhľadávanie trendových tém. Toto sú niektoré bezplatné alebo cenovo dostupné nástroje, ktoré môžete vyskúšať:
- Pixlr Editor: Je to vynikajúca alternatíva k drahému editoru Photoshopu. Nástroje vám pomôžu dodať vašim obrázkom hladký nádych.
- Snappa: Je to nástroj na vytváranie obsahu bez možnosti presúvania myšou, ktorý sa používa na úpravu obrázkov a ich ostrejšie a jasnejšie.
- Animaker: Tento nástroj použite na vytváranie animovaných videí, ktoré vyzerajú, ako keby boli vytvorené vo vysokom štúdiu.
- Soapbox: bezplatné rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré vám umožňuje vytvárať a zdieľať videá v rôznych prehliadačoch.
- Fotky Google: Tento nástroj použite na vytváranie krátkych videí a animácií pomocou fotografií, ktoré nahráte online.
- Úžasná snímka obrazovky: Umožňuje vám to zachytiť ostré snímky obrazovky zadarmo. Môžete ich použiť vo vysvetľujúcich videách alebo vo vizuálnych sprievodcoch krok za krokom.
Môžete sa tiež spoľahnúť bezplatný softvér na riadenie projektov. Môže vám pomôcť štruktúrovať nástenky dizajnu s prispôsobenou vizualizáciou, tabuľami Kanban a zoznamami úloh.
4. Rozvíjajte svoj jedinečný štýl značky prostredníctvom vizuálov
Branding vám pomáha budovať silné vzťahy s vaším publikom. Vytvára trvalý dojem na vaše publikum a vytvára vysoké očakávania. Je to večný proces, ktorý vyžaduje, aby ste správne identifikovali, vytvorili a spravovali obsah. Keď sa vaša značka stane rozpoznateľnou, obsah ovplyvní konanie vašich zákazníkov.
Tu je návod, ako naplánovať úspešný proces budovania značky s rozpočtom:
- Vývoj jedinečného štýlu značky začína redizajnom webovej stránky, aby boli stránky na vizuálnej úrovni pútavejšie.
- Aby bola vaša značka jedinečná, pochopte, čo vaše publikum potrebuje.
- Buďte konzistentní v brandingu naprieč svojou firmou a platformami.
- Vyberte si jedinečné farby a skúste miešať rôzne grafické prvky. Môžete si vybrať veľa kombinácií podľa typu vašej značky a osobnosti.
- Ak vám chýba dostatok nápadov na použitie, hľadajte, akú stratégiu používajú vaši konkurenti, a použite túto inšpiráciu na prispôsobenie vašej jedinečnej stratégie.
5. Vizuálny vplyv začína od loga
Používanie loga vašej značky na viacerých platformách je neuveriteľne cenné. Dobré logo má niekoľko jedinečných vlastností.
- Je to zreteľné: The logo vyžaduje vlastnosti ktoré ho odlišujú od ostatných.
- Je to vhodné: Mal by byť relevantný pre poslanie a hodnoty vašej značky.
- Je to praktické: Dá sa použiť v rôznych typoch obsahu a vyzerá dobre vo všetkých formátoch obrázkov sociálnych médií.
- Je to grafické: Dobré logo obsahuje pôsobivé farby, fonty, symboly a slogany.
Zahrňte svoje logo do každého vizuálneho obsahu, ktorý vytvoríte! Čím viac vaši potenciálni kupci uvidia vaše logo, tým ľahšie ho rozpoznajú. Z dlhodobého hľadiska nebude mať vaše publikum problém rozpoznať názov vašej spoločnosti len pri pohľade na logo.
Našťastie vytvorenie alebo nákup a kvalitný dizajn loga nestojí príliš veľa. Je to dlhodobá investícia, ktorú by mala urobiť každá značka.
6. Používajte infografiku
Infografika pomôcť používateľom lepšie pochopiť zložité koncepty. Môžu obsahovať diagramy, tabuľky, grafy, tabuľky a iné vizuálne prvky. Vďaka nim môžete prezentovať podrobné informácie bez toho, aby ste diváka zahltili.
Existuje niekoľko testovaných stratégií, ktoré vám pomôžu vytvoriť atraktívne infografiky:
- Poznajte svoje cieľové publikum a definujte svoje ciele v oblasti obsahu.
- Vytvorte textový obsah, ktorý skombinujete s vašou infografikou.
- Rozhodnite sa, aké typy infografík budete používať a akú hierarchiu použijete. Hierarchia musí byť logická, aby pomohla vášmu publiku lepšie porozumieť konceptu.
- Vyberte si prispôsobiteľnú šablónu, ktorá bude vyhovovať vášmu vizuálnemu obsahu. Použite ho pre všetky svoje infografiky, takže si vytvoríte rozpoznateľný štýl.
- Skombinujte text s vizuálmi vo svojej infografike, aby ste ponúkli ďalšie vysvetlenia.
- Zdieľajte na viacerých platformách! Vizuálny obsah, ktorý obsahuje vizuál vektorová grafika oslovuje širokú základňu publika. Používatelia budú pravdepodobne zdieľať obsah, čo dáva vašej značke väčšiu expozíciu na viacerých kanáloch.
7. Používajte živé prenosy
Ak potrebujete vizuálny obsah, ktorého tvorba je lacná, no zároveň je vysoko efektívna, živé vysielanie je skvelou voľbou. Premýšľajte o nápadoch, ako sú napríklad procesy v zákulisí tvorby vášho produktu. Ukážte, aké to je stráviť deň na svojom pracovisku.
Môžete tiež organizovať živé webináre. Má to výhodu získavania potenciálnych zákazníkov, ak pred spustením naživo požiadate ľudí, aby sa na odber zaregistrovali.
Na vytváranie priamych prenosov si nemusíte kupovať ani prenajímať drahé nástroje. Budete však potrebovať streamovanie s ultra nízkou latenciou aby ste zabezpečili interakciu a interakciu s publikom v reálnom čase. Fotoaparát v telefóne by mal stačiť. Informujte svojich zamestnancov, aby mohli prispieť k vytváraniu pútavého obsahu.
Priame prenosy sú prospešné pre vašu značku, pretože získate rýchlu spätnú väzbu prostredníctvom komentárov, ktoré napíšu vaši diváci.
Záver
Pútavé vizuály môžu byť nákladné, existujú však stratégie, ktoré môžete použiť na vytvorenie pútavého obsahu s obmedzeným rozpočtom. Vždy sa môžete spoľahnúť na cenovo dostupné online nástroje pre proces vytvárania obsahu, ako aj na sledovanie výsledkov využiť bezplatné skúšobné verzie analytických a reportovacích nástrojov, ako je Sprout Social.
Ak musíte do niečoho investovať, zamyslite sa nad hodnotou, ktorú získate z konečného výsledku. Správne zostavenie rozpočtu je o celkovom obraze, preto majte finančný plán pre všetky kroky, ktoré vám pomôžu vytvoriť silnú marketingovú kampaň!
9 chýb, ktorým sa treba vyhnúť v marketingu obsahu pre značky vo finančných službách
Trendy sociálnych médií, ktoré treba sledovať v roku 2024 a neskôr: Marketingové nástroje, obsah a stratégia
často kladené otázky
1. Ako dosiahnuť, aby fotografie vyzerali profesionálnejšie?
Pri použití bežných obrázkov sa uistite, že existujú jedinečné uhly, žiadne nadmerné detaily na pozadí a správne farby a osvetlenie. Fotografia by mala dokonale zodpovedať vášmu obsahu a nemala by sa príliš líšiť od ostatných vizuálov. Ak máte pocit, že obrázok má nejaké rozdiely v štýle, skúste použiť filtre, ale nepoužívajte ich nadmerne.
2. Prečo sú infografiky dôležité pre zapojenie používateľov?
Infografika predstavuje zložité informácie vizuálne jednoduchým spôsobom a často vyžaduje od používateľov akcie (ankety, testy alebo dotazníky). Týmto spôsobom návštevníci zostanú na webovej stránke dlhšie, interagujú s jej obsahom a pravdepodobnejšie ju budú zdieľať alebo odkazovať na ňu.
3. Aký obsah možno použiť v priamych prenosoch na lepšie zapojenie publika?
Najpútavejšie typy priamych prenosov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť rozpoznanie vašej značky, sú rozhovory a otázky a odpovede, ukážky produktov, informatívne webináre, ako aj videá zo zákulisia (BTS).