8 bežných problémov s hostingom (a ako sa im vyhnúť)

In náš každoročný stav hosťovania, zistili sme, že dostupnosť zostáva hlavným problémom väčšiny obchodníkov. Prevádzková doba, aj keď je kritická, je jednou z mnohých vecí, ktoré sa môžu pri webhostingu pokaziť, a miera spoľahlivého poskytovateľa webhostingu často znamená viac ako 99 % dostupnosti.

V rámci toho zdôrazňujeme, ako vyriešiť alebo zabrániť bežným chybám webhostingu, ako je slabá dostupnosť, pomalý výkon a ďalšie kľúčové oblasti.

Pomalý výkon

Výkon webu je dôležitý. Návštevníci majú málo trpezlivosti na pomalú stránku. Na vašom produkte, zákazníckom servise a ponukách nebude veľmi záležať, ak prinútia používateľov čakať. Viac ako polovica návštevníkov opustí stránku, keď sa stránka načítava dlhšie ako 3 sekundy, a väčšina z nich sa už nevráti.

Pomalá stránka nemusí byť vždy chybou vášho poskytovateľa hostingu, hoci dôveryhodná stránka urobí všetko, čo môže, ako napríklad:

 • Poskytovanie optimalizovaných prostredí pre vami vybranú aplikáciu (Magento, WordPress, WooCommerce, Drupal atď.)
 • Súčasná technológiaaj keď neoverená technológia „prepadajúcej hrany“ môže byť dôvodom na obavy
 • Poskytujte škálovateľné riešenia ktoré môžu dočasne alebo trvalo uspokojiť potreby vášho rastúceho podnikania

Čo s tým robiť

Ak váš web praskne, začnite s tímom podpory poskytovateľa hostingu. Kompetentné tímy podpory problém prešetria a vyriešia, ak môžu.

Ak je príčina mimo ich kontroly – zle napísaný kód webovej stránky, neopravená inštalácia Magento, neočakávaný nárast návštevnosti vašej lokality – môžu pomôcť diagnostikovať problém a navrhnúť možnosti jeho riešenia.

Okrem kontaktovania podpory môžete vyskúšať:

 • Pomocou a Služba CDN
 • Obmedzenie používania dynamického obsahu v prospech statického obsahu, najmä na vašich vstupných stránkach s veľkým objemom
 • Využite služby vývojára alebo konverzujte s vaším súčasným
 • Oprava platformy, na ktorej je prevádzkovaná vaša stránka
 • Obmedzte používanie rozšírení tretích strán a uistite sa, že tie, ktoré si ponecháte, sú aktuálne
 • Zjednodušenie vášho webového dizajnu
 • Povolenie ukladania do vyrovnávacej pamäte vo vašom zvolenom systéme na správu obsahu, ak je k dispozícii
Čítať:  9 najlepších doplnkov fóra WordPress na zapojenie návštevníkov

Nízka bezpečnosť alebo súlad s PCI

Vďaka bezpečnosti máte dosť starostí bez toho, aby ste sa pýtali, či váš poskytovateľ hostingu zdržiava ich. Žiadny bezpečnostný systém si nemôže nárokovať dokonalosť, ale za varovanie poskytovateľa hostingu považujte čokoľvek z nižšie uvedeného:

 • Nepravidelné alebo chýbajúce okná údržby; hoci sú niekedy nepohodlné, predstavujú záväzok poskytovať bezpečnú a stabilnú službu
 • Neschopnosť poskytnúť protokol bezpečného prenosu súborov (SFTP); FTP sa vo všeobecnosti považuje za nezabezpečený
 • Neposkytnutie AoC na požiadanie (Pozri nižšie)
 • Podpora nemôže odpovedať na vaše otázky o SSL, základná potreba takmer každej legitímnej webovej stránky
 • Nejasná politika zálohovania; aj keď je najlepšie nespoliehať sa len na zálohy poskytovateľa hostingu, poskytne ich každý renomovaný poskytovateľ
 • Zastarané verzie PHP alebo MySQL; váš poskytovateľ by mal používať verzie mimo konca životnosti (EoL).

Čo s tým robiť

Najlepšou politikou je tu prevencia. Nečakajte, kým váš hostiteľ zlyhá v zabezpečení, aby ste si overili jeho účinnosť. Požiadajte svojho poskytovateľa hostingu o jeho potvrdenie o zhode (AoC) a akýkoľvek odpor voči jeho poskytnutiu považujte za veľkú červenú vlajku. A vždy si pamätajte, že ako obchodník sa musíte podieľať na zhode s PCI, a to aj po tom, čo budete spolupracovať s poskytovateľom hostingu kompatibilným s PCI.

Okrem AoC skontrolujte webovú stránku poskytovateľa hostingu, po ktorej nasleduje jeho reputácia. Ak poskytujú dostatočné množstvo pôvodného obsahu o PCI a bezpečnosti, pravdepodobne majú vo svojom tíme nejakých odborníkov. Ak sa poskytovateľ hostingu špecializuje na konkrétnu platformu, opýtajte sa iných ľudí používajúcich túto platformu na tohto poskytovateľa. Ľudia, ktorí majú problémy s webovými hostiteľmi, sa len zriedka hanbia zdieľať svoj príbeh.

náklady

Hoci „vysoké náklady“ sú častou sťažnosťou, zvyčajne je produktívnejšie myslieť na hodnotu. Napríklad nespravovaný hosting je zvyčajne lacnejší ako spravovaný hosting, pretože prvý ponúka o niečo viac ako zdroj energie, sieť a zabezpečené zariadenie. Podpora zvyčajne nie je v ponuke.

Konečným výsledkom je lacný poskytovateľ hostingu. To môže vyhovovať potrebám niektorých, ale iní by mali zvážiť dobre spravovaný hosting, aj keď to stojí viac v prísnych dolároch. Spravovaný hosting s dobrým poskytovateľom znamená menšiu údržbu, aktualizácie operačných systémov serverov bez použitia rúk a vyhradenú 24/7 podporu.

Čítať:  Recenzia Ultimate Membership Pro: The Complete Wo...

Čo s tým robiť

Ak máte pocit, že váš poskytovateľ hostingu neposkytuje dostatok na to, aby ospravedlnil svoje náklady, pravdepodobne je čas nájsť iného. Opäť platí, že ústne vyjadrenie a povesť tu idú veľmi ďaleko. Porozprávajte sa s ostatnými vo svojej komunite – obchodníkmi, ktorí používajú rovnakú platformu s podobnými potrebami – a požiadajte ich o návrhy. Choďte na konferenciu alebo dve, strávte nejaký čas na GitHub alebo nájdite fórum. Iste, chce to čas, ale môže vám to ušetriť prestoje a bolesti hlavy.

Pomalá podpora

Pokiaľ ide o webhosting, riešenie problémov je nevyhnutné a očakávané. Je úplne rozumné vynaložiť svojho poskytovateľa hostingu na rešpektovanie vášho času a na urýchlenú reakciu na akékoľvek prerušenie vašej služby. Aj keď je výpadok mimo kontroly vášho poskytovateľa hostingu, mal by byť ochotný komunikovať a sympatizovať s vašou situáciou.

V ideálnom prípade, čím viac spôsobov, ako dosiahnuť podporu, tým lepšie. Nepretržitá podpora je do značnej miery štandardom pre moderný spravovaný webhosting s primeranými limitmi pre nárast nákupnej sezóny.

Čo s tým robiť

Za predpokladu, že pomalá reakcia nie je odľahlá, vyjadrite svoju nespokojnosť s členom vedenia podpory. Dokonca aj vtedy, keď máte opodstatnený dôvod byť rozčúlený, udržiavanie nálady na uzde a zároveň vyjadrovanie podráždenia často prináša žiadanejšie výsledky. Ľudia konajú efektívnejšie, keď sa s nimi zaobchádza dobre a podporné tímy nie sú výnimkou.

Ak sú však značne nekompetentní, potom je čas nakupovať pomocou rovnakej metódy opísanej v časti „Náklady“ vyššie.

Nejasné obmedzenia

Keď príde na hosťovanie, nikto nemá rád prekvapenia. Týka sa to dostupnosti, šírky pásma, úložiska, škálovateľnosti a mnohých ďalších aspektov vašej služby. Renomovaní weboví hostitelia budú vopred informovaní o tom, ako distribuujú zdroje a účtujú za svoje služby, a na požiadanie poskytnú ďalšie podrobnosti.

To znamená, že si nájdite čas na prečítanie zmluvy o úrovni služieb poskytovateľa, ktorá má tendenciu poskytnúť primeraný právny priestor na pohyb v prípade nevyhnutných prerušení vašej služby. Prítomnosť zmluvy SLA nie je sama osebe červenou vlajkou – má ju takmer každý poskytovateľ hostingu – ale ak si ju prečítate, môžete lepšie pochopiť, čo môžete očakávať.

Čo s tým robiť

Prevencia robí veľa. Urobte si domácu úlohu na poskytovateľovi hostingu a opýtajte sa jeho tímu predaja alebo podpory veľa otázok. Ak porušia sľub alebo záruku, dodržte to!

Čítať:  Zabezpečenie vašich stránok pomocou dvojfaktorovej autentifikácie

Výpadky stránok a výpadky

Prestoje vás stoja peniaze. Väčšina webových hostiteľov si to uvedomuje a prijíma proaktívne opatrenia na minimalizáciu prestojov, ako len môžu. „Stopercentná“ dostupnosť je prísne nemožná, pretože aj ten najsvedomitejší webový hostiteľ musí vykonávať príležitostnú údržbu, zlyhávajú poskytovatelia a ďalšie problémy, ktoré sú mimo jeho priamej kontroly.

O každom plánovanom intervale údržby, ktorý môže ovplyvniť vašu službu, by ste mali vedieť v dostatočnom predstihu. Zriedkavé zaseknutie vašej služby je nevyhnutné; Skutočné je, ako na to zareaguje váš poskytovateľ hostingu.

Čo s tým robiť

Čím viackrát odpoviete „nie“ na tieto otázky po akomkoľvek danom výpadku, tým viac by ste mali zvážiť, či sa vydáte k inému hostiteľovi.

 • Sú prerušenia a výpadky pre tohto poskytovateľa zriedkavou udalosťou?
 • Sú primerane transparentné?
 • Ospravedlnili sa (aj keď nie priamo ich vinou)?
 • Odpovedali vám primerane promptne?
 • Ak navrhli časový plán, dodržali ho?
 • Vyhýbali sa obvineniu, že ste „niečo porušili“?
 • Vyriešili váš problém alebo vás aspoň nasmerovali k riešeniu?
 • Ak išlo o dlhší výpadok, kompenzovali vám to nejako?
 • Ak vyžadovali akciu z vašej strany, poskytli jasné pokyny?

Slabá škálovateľnosť

V ideálnom prípade váš webový hostiteľ relatívne uľahčí rast vašej služby s vašou firmou. Jedným z hlavných predajných miest cloudových služieb je rýchla a bezbolestná škálovateľnosť. Cloudová technológia uľahčuje prideľovanie dodatočných zdrojov vašej službe na požiadanie a zároveň poskytuje čistejšiu cestu bez migrácie k trvalej inovácii (alebo downgradu) vašej služby.

Ak ste zosobášení s necloudovým riešením a potrebujete migrovať, váš poskytovateľ hostingu by s vami mal pred presadzovaním migrácie prediskutovať možnosti. Rešpektovaní poskytovatelia hostingu hľadajú spôsoby, ako zlepšiť vaše služby pred ďalším predajom. Ak je migrácia nevyhnutná, sú o tomto procese transparentní, počúvajú vaše potreby a informujú vás o každom kroku.

Čo s tým robiť

Cloud hosting je odpoveďou vo väčšine prípadov. Áno, zvyčajne to stojí o niečo viac ako non-cloud hosting, ale výmenou získate flexibilitu. Vaša stránka bude lepšie reagovať na náhly, nepredvídaný nárast návštevnosti a bude sa dať ľahšie premiestniť, keď vaša firma prerastie váš web.

Nedostatočný technologický balík

Zásobník je balík softvéru určený na spustenie servera. Líšia sa zložitosťou a účelom a nie je to tak dávno, čo sa zásobník Linux/Apache/MySQL/PHP (LAMP) považoval za vhodný na účely hosťovania. Keďže moderné webové aplikácie sa dostali do popredia a zložitosti, už to neplatí.

Čítať:  10 najlepších tém vzdelávania WordPress pre učiteľov v roku 2024

V roku 2019 zásobníky slúžia aj na zrýchlenie výkonu webových aplikácií bežiacich na tých istých serveroch. V Hostinger naša cloudová webová aplikácia čerpá z 20-ročných skúseností pri vytváraní zásobníka s komponentmi, ktoré spolupracujú a poskytujú dostatok zdrojov pre moderné webové aplikácie. Zatiaľ čo etablovaní hráči ako Apache a PHP zohrávajú nepopierateľnú úlohu, rozšírili sme to o niekoľko ďalších technológií, najmä Nginx, Varnish a pre Magento ElasticSearch.

Nginx

Nginx je plnohodnotný, vysokovýkonný webový server, ktorý vyniká pri poskytovaní statického obsahu. V našom cloudovom zásobníku zvláda aj dešifrovanie Transport Layer Security (TLS) potrebné pre pripojenia HTTPS a robí to oveľa efektívnejšie ako iné možné alternatívy, ako napríklad samotný webový server.

Lak

Keď je správne nakonfigurovaný, Varnish preberá požiadavky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré bežne spracovávajú Apache a Nginx, a tak poskytuje rýchle dodávanie statického a dynamického obsahu.

ElasticSearch (iba Magento)

ElasticSearch je vyhľadávací nástroj, ktorý umožňuje zákazníkom rýchlo nájsť jeden produkt medzi tisíckami. Elasticsearch, ktorý je k dispozícii ako súčasť našej cloudovej služby Magento, je rýchly a škálovateľný pre štruktúrované aj neštruktúrované údaje s podporou 34 jazykov.

Čo s tým robiť

Pred vyvodením akýchkoľvek záverov o technickom balíku poskytovateľa hostingu sa spojte s jeho tímom podpory alebo predaja a preskúmajte ich ďalšie ponuky. Buďte opatrní pri akomkoľvek úsilí, ktoré nekladie konkrétne otázky o vašich cieľoch alebo podnikaní. Poskytovatelia etického hostingu s vami budú spolupracovať pri identifikácii a splnení vašich potrieb, na rozdiel od ponúkania len tak trhavého upgradu.

Každý redakčný systém mal iné potreby. To, čo funguje najlepšie pre Magento, často nie je ideálne pre WordPress atď. Skúsení weboví hostitelia vedia „čo“ a „ako“ týchto optimalizácií viac ako hráči noví v hre. Ak váš obchod používa Magento 2, opýtajte sa svojho poskytovateľa, ako dlho hosťuje stránky Magento 2 a čo vám môže ponúknuť, čo iní hostitelia nemôžu.

Teraz čo?

Potrebujete pomôcť nájsť riešenie webhostingu, ktoré vám vyhovuje? Kontaktujte nás medzi 9:00 a 17:00 východného času, pondelok až piatok.

Alebo si prehliadnite naše plne spravované plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE