8 dôvodov, prečo vytvoriť svoj web pomocou WordPress

Chystáte sa vytvoriť webovú stránku. S toľkými dostupnými možnosťami je výber stále ťažší. Pravdepodobne poznáte domáce mená a prečo niektoré z nich nie sú pre vás, a stále máte nejaké otázky.

Názov WordPress poznáte, ale možno ste ho nikdy nepoužili na vytváranie stránok. Čo presne je WordPress? Možno sa tiež pýtate,

Ale nie. Existuje dôvod 44 % všetkých redakčných systémov spoliehajte sa na WordPress.

Pokiaľ ide o vytváranie webových stránok, WordPress sa stáva stereotypným ako „najlepšie pre spisovateľov a blogerov“, keď je jeho všestrannosť jednou z jeho najväčších predností.

Je to preto, že existujú dve verzie WordPress: WordPress.com vs. WordPress.org. WordPress.com je zameraný na blogovanie a WordPress.org je elektráreň s otvoreným zdrojom, o ktorej skutočne hovoríme.

Ty chceš vedieť ? Poďme zistiť. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o niektorých výhodách WordPress a prečo by ste si ho mali vybrať.

Prečo používať WordPress? 8 dobrých dôvodov

1. WordPress sa ľahko používa bez obetovania kvality

Môže to byť a módny návrhár povedal: „Jednoduchosť je základom každej skutočnej elegancie“, ale to isté platí pre prevádzkovanie webovej stránky. Čím je váš CMS komplikovanejší, tým ťažšie je aktualizovať, upravovať a udržiavať váš web skvelý.

Ak chcete spustiť webovú stránku WordPress, dobrá vec je, že nezačínate od nuly. Technicky získate plne zloženú webovú stránku, s ktorou môžete pracovať, do ktorej vtiahnete prvky a prispôsobíte si ich tak, ako chcete.

Vyberiete si tému, vyberiete doplnky, upravíte kód, ak chcete, a skoro začnete pridávať obsah. Môže to byť také technické, ako chcete, alebo to môžete nechať super jednoduché. Krása WordPressu je v tom, že si ho prispôsobíte a naozaj to nie je také ťažké.

Rozhranie je užívateľsky prívetivé a navigácia je intuitívna. Ak sa ocitnete v tiesni, existuje silná komunita podpory v rámci samotného WordPress aj externe. Ak používate spravovaný WordPress, máte k dispozícii ešte väčšiu podporu. Hosting WordPress má veľa výhod.

Čítať:  Už žiadne komplikácie: Jednoduchší spôsob konfigurácie...

Mimo samotnej domény máte všetko, čo potrebujete na správu svojej stránky, na dosah ruky.

To, že je to jednoduché, neznamená, že je to „menej“. Elegancia WordPressu je v jeho jednoduchosti, pretože na pochopenie toho, ako ho urobiť skvelým, netreba veľa. To samo o sebe z neho robí obrovskú devízu.

2. Páči sa vám to Custom? Nech je po Tvojom

S toľkými dostupnými možnosťami na vytvorenie webovej stránky sa možno pýtate, prečo práve WordPress? No, je to vysoko prispôsobiteľné – čo je obrovské lákadlo.

Vzhľad a dojem sú to, čo robí vašu stránku lepším a odlišným od všetkých ostatných vo vašom priestore. Ak chcete vyniknúť, budete musieť urobiť viac, než len načítať základnú šablónu.

Existujú témy, ktoré vyhovujú každému účelu a vkusu. Tie lepšie sú vysoko prispôsobiteľné. Môžete si vybrať ten, ktorý je nádherný hneď na začiatku, alebo použiť osvedčený a pravdivý, na ktorom skutočne vytlačíte svoju značku. Niektoré témy WordPress sú rýchlejšie ako iné. Malý výskum má s WP dlhú cestu.

Nepáči sa vám, kde ste skončili? Tému WordPress si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. Môžete si dokonca prispôsobiť svoj informačný panel WordPress tak, aby bol nastavený tak, ako chcete.

Bez ohľadu na to, akú víziu máte pre svoj web, existuje cesta vpred pomocou WordPress, a preto si ho pre svoje weby vyberá viac ľudí.

3. Nástroje? Vyskúšajte pomocný nôž

Pluginy môžu zvýšiť a zmeniť funkčnosť vašej stránky, zmeniť spôsob, akým ju monitorujete alebo s ňou inak komunikujete, alebo dokonca pridať spôsoby komunikácie s vami.

Či už chcete pridať obrázky, poskytnúť návštevníkom spôsob, ako vás kontaktovať, alebo zvýšiť výkon – existuje na to doplnok. Tu sú niektoré z našich odporúčaní:

Pri pridávaní doplnkov budete samozrejme chcieť pozorne sledovať výkon svojich stránok. Existuje množstvo nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť odhaliť pomalé doplnky WordPress, ktoré ťahajú váš web nadol.

S jednoduchými, jednoduchými integráciami a neustálym inovovaním je WordPress jednoduchý Hviezdny aby vaše skúsenosti boli lepšie ako ostatné.

Existujú bezplatné doplnky, platené doplnky a dokonca aj doplnky k týmto doplnkom, ktoré zlepšujú funkcie týchto doplnkov. Predstavte si doplnky ako DLC pre hru, ktorú ste si už nainštalovali.

Čítať:  6 najlepších webových stránok celebrít

Nielen, že je k dispozícii nespočetné množstvo skvelých doplnkov, ale skvelá kombinácia môže preniesť váš web z pevného na Iron Mana. Vyskúšajte rôzne kombinácie a zistite, čo vám najlepšie vyhovuje, alebo to nechajte na profesionálov.

Napríklad Plugin Performance Monitor od Hostinger porovnáva výkonnosť stránok pred a po vykonaní aktualizácií doplnku, takže môžete udržať svoju stránku rýchlou a výkonnou.

4. Skvelé pre SEO. Žiadny vtip – je to len pravda

Pokiaľ ide o optimalizáciu pre vyhľadávače, je to viac než len o kľúčových slovách. Myslite na to takto.

Ak je Google diaľnica, váš web je vodič. WordPress je auto blikajúce svetlá, trúbenie, odbočovanie a (dúfajme, že nie) zrážky s inými autami na ceste, ktoré sa snažia upútať pozornosť ostatných vodičov. Ale to nie je všetko!

WordPress je tiež monitorovaný niektorými kamerami, ktoré sledujú cestu, aby sa uistili, že všetko ide hladko, nikto nejazdí nepravidelne a zisťujú, kto sa objaví na zelenom prvý.

S fantastickými pluginmi ako Yoast SEO, vaša stratégia digitálneho obsahu a jednoduchý fakt, že toľko tém WP je na začiatok priateľských k SEO – WordPress už má so SEO navrch. Je to jedna z kľúčových výhod WordPress.

Ďalšie možnosti ešte viac zvyšujú platnosť výberu. Kompresné nástroje ako EWWW Image Optimizerkompatibilita s rôznymi tvorcami stránok, ako je Beaver Builder a Elementora funkcie ako automatické generovanie súboru robots.txt sú dôležité pre vaše úsilie v oblasti SEO.

Štruktúra lokality, čas načítania stránky a indexové prehľadávanie sú ovplyvnené spôsobom, akým je vaša lokalita navrhnutá, a veľkosťou a kvalitou vašich zdrojov. To všetko ovplyvňuje hodnotenie vašej stránky. WordPress pomáha robiť to hračkou.

5. Support So Robust, Emeril Issued A Cease And Desist

Keďže WordPress je bezplatný, budete mať množstvo ľudí, ktorí sa pýtajú a hľadajú pomoc na internete. Jednou z najlepších častí výberu WordPress na vytvorenie vašej stránky je obrovská komunita podpory.

Je pravdepodobné, že ak ste narazili na problém, niekto iný tiež. Jednoduché vyhľadávanie vám pravdepodobne nájde odpoveď alebo vás nasmeruje správnym smerom.

Ak ste prešli so spravovaným a bezpečným hostingom WordPress, máte prístup k ešte rozsiahlejšiemu panelu odborníkov. Existujú dokonca aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby podpory WordPress, pretože, ako by ste mohli očakávať, keďže tak veľkej časti webu dominuje WP, je to absolútne potrebné!

Čítať:  Úvod do platieb WooCommerce

Ako pri každom softvéri s otvoreným zdrojovým kódom, aj tu sú limity na to, čo môžete získať zadarmo na požiadanie – ale medzi YouTube a webovými fórami môžete nájsť odpoveď na takmer všetky svoje otázky.

Prečo si teda vybrať WordPress? Prečo trochu viac pracovať? Úprimne povedané, všetko vyzerá a funguje lepšie, keď do toho vynaložíte úsilie, a návštevníci vašej webovej stránky to môžu povedať.

Ak si nájdete čas na prezeranie stránok podpory a učenie sa, môže to byť rozdiel medzi pobytom a odchodom, keď UX pre používateľov tak veľa znamená.

6. Bezpečnejšie ako heslo, ktoré si nikdy nezapamätáte

Priznajme si to. Ak sa o to pokúsite, niektoré veci môžete veľmi ľahko pokaziť. Udržiavanie vášho webu aktualizované (mimochodom to nie je problém so spravovanými plánmi), inštalácia certifikátov SSL a aktivácia možností zabezpečenia bude dlhá cesta.

Na vašom webe sú určité chyby zabezpečenia – a to je zvyčajne v rámci tém a doplnkov so škodlivým kódom. Ako sa tomu vyhnúť? Výskum. Existuje tiež niekoľko spôsobov, ako posilniť WordPress a udržať vašu stránku v bezpečí.

Ak váš motív alebo doplnok obsahuje škodlivý kód, môže to ovplyvniť návštevníkov vašich stránok a potenciálne ľudí zdieľajúcich zdroje na vašom serveri. Chráňte sa pomocou doplnkov a softvéru, ktoré to okamžite zistia SolidWP.

7. Flexibilita, vďaka ktorej sú nadšenci jogy žiarliví

Prečo si vybrať WordPress, keď existuje toľko iných možností? Flexibilita CMS z neho robí ideálnu voľbu pre každého.

Chcete blog? Hotový. Chcete web pre svoju firmu? To je ľahké. Stránky s členstvom, ktoré ste počuli, sú v móde a chcete si vybudovať predplatné? WordPress zaškrtáva aj toto políčko.

začiatočník? Žiaden problém. Nemusíte mať skúsenosti s kódovaním. veterán? Ešte lepšie. Existujú možnosti aj pre vás. Existuje nespočetné množstvo pluginov, nástrojov a rozhraní, ktoré sú k dispozícii na transformáciu vášho webu na prakticky čokoľvek, čo chcete.

Migrujte svoju existujúcu stránku znova alebo začnite odznova. Chcete to posunúť o krok ďalej? K dispozícii je množstvo návodov na kódovanie, ktoré usmernia začiatočníkov a skúsení profesionáli budú ako doma.

So všetkými zdrojmi dostupnými online vám nič nemôže zabrániť v tom, aby ste si vytvorili web tak, ako chcete, pretože môže byť čokoľvek. A naozaj, ak sa nechcete učiť, ale máte víziu, môžete si tiež najať šikovného vývojára WordPress.

Ak vás to zaujíma, myslite na to takto. WordPress je tofu na tvorbu stránok: obsahuje všetky dôležité základné prvky, ktoré potrebujete. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať svoju chuť.

Čítať:  Squarespace vs. Wordpress: Čo by ste mali použiť?

8. Je to tak spoľahlivé, že je to takmer reklama na autá

Je ťažké uveriť, že WordPress existuje len od roku 2003, keď sa zdá, že je tu navždy. S históriou WordPress siahajúcou do takmer 20 rokov, s klasikou nič nepokazíte.

Takmer polovica (44 %) všetkých webových stránok na internete bola postavená na WordPress. Ak ste dnes navštívili stránku — pravdepodobne ste už videli stránku WordPress (nápoveda: práve ste na nej).

Prečo ľudia používajú WordPress? Jednoduché. Pretože je to skvelé.

Ľudia dôverujú WordPressu, pretože trvalo dobre funguje. Môžete s ním vytvárať krásne funkčné stránky. Vďaka tomu, že je open source a vysoko prispôsobiteľný, sa stal tou hnacou silou, ktorou je, a iba získava viac územia.

Vo všeobecnosti ľudia veria tomu, čo je známe. WordPress nie je len známy, ale vo veľkej miere ho používajú lídri v tomto odvetví.

Neveríte nám? Niektoré z najznámejších značiek a najhorúcejších celebrít zrušili stránky postavené na WordPress: Clorox, Snoop Dogg, BBC America, Felicia Day, The Walt Disney Company… dokonca aj oficiálny blog StarWars.com je postavený na WordPress.

Nemyslím si, že ste pripravení na túto otázku

Prečo používať WordPress? Teraz máte osem skvelých dôvodov. A to len škrabeme po povrchu všetkých výhod WordPressu. Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo by ste mali pre svoj web použiť WordPress.

Ak chcete výkonnú, prispôsobiteľnú stránku, ktorá nebude vyzerať ako niekto iný, WordPress je pre vás.

Ak ste vyskúšali rozhrania drag and drop a máte pocit, že namiesto vytvárania profesionálnej webovej stránky hráte detskú hru, WordPress je pre vás.

Ak chcete jednoduché, ale elegantné riešenie, ktoré nerobí kompromisy v oblasti technológií, ktoré môžu ponúknuť dnešní vývojári, WordPress je pre vás.

Ste už pripravení vyskúšať WordPress? Vylepšite svoj web pomocou plne optimalizovaného hostingu WordPress od Hostinger.

Získajte škálovateľný a bezpečný WordPress s Hostinger

S nadbytkom,

Hostinger poskytuje plne spravované riešenia WordPress, ktoré zahŕňajú:

  • Automatické aktualizácie.
  • SSL pre bezpečnosť.
  • Vstavané CDN.
  • Kompresia obrazu.
  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte.
  • A viac.

S Hostinger je váš web optimalizovaný, bezpečný a rýchly. Ak chcete začať, kontaktujte nás ešte dnes alebo si pozrite naše plne spravované plány hostenia WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE