8 Magento SEO tipov

Magento je určite jednou z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu na trhu. Prináša určité funkcie, ktoré vám môžu uľahčiť prácu, no stále existujú nové spôsoby, ako zlepšiť hodnotenie a zvýšiť organickú návštevnosť vášho internetového obchodu.

Preto dnes diskutujeme o tipoch Magento SEO – ktoré vám pomôžu vybudovať lepšiu marketingovú stratégiu a posunúť vaše podnikanie na vyššiu úroveň.

Ste pripravení skontrolovať ich?

8 tipov na optimalizáciu Magento SEO

1. Optimalizujte popisy produktov a obrázky

Mnoho webových stránok elektronického obchodu môže ponúkať podobné produkty, ale len málo z nich vie, ako skutočne vyniknúť. Prvým krokom je vytvorenie dobre nastaveného popisu produktu so všetkými relevantnými kľúčovými slovami. Vyhnite sa kopírovaniu popisov, ktoré ste dostali od výrobcu, pretože Google to považuje za duplicitný obsah bez ďalšej pridanej hodnoty – a nehodnotí ho dobre.

Rovnako dôležité je vytvoriť informatívne a relevantné názvy súborov pre obrázky vašich produktov. Možno vás to prekvapí, ale okolo 26,79 % online vyhľadávaní sú nasmerované na obrázky – preto je červený-ženy-kabát.jpg určite lepší ako len IMG00378.JPG. Názov, ktorý si vyberiete, bude súčasťou adresy URL obrázka, skúste teda použiť jednoduchú angličtinu. Vyhľadávací nástroj tak bude môcť lepšie porozumieť vášmu súboru a lepšie sa v ňom orientovať.

Čítať:  Google diskutuje o tom, či profesionáli v oblasti SEO môžu používať webové komponenty na SEO

2. Nainštalujte najnovšie aktualizácie

Nové vydania často prinesú niektoré vylepšené funkcie, ako aj aktualizácie existujúcich. Napríklad v roku 2020 platforma získala Magento 2, inovovanú verziu, ktorá priniesla určité vylepšenia, ako sú pokročilé vstavané možnosti zabezpečenia, lepšie funkcie SEO, opravy chýb, zvýšená rýchlosť a niektoré ďalšie.

3. Implementujte webovú adresu vhodnú pre vyhľadávanie

Adresy URL by mali byť optimalizované pre primárne kľúčové slovo, ktoré používate pre svoju stránku. Keď máte adresu URL s relevantným názvom, Google vie, o čom je vaša stránka, a označí ju ako cenný zdroj užitočných informácií.

Nepoužívajte nežiaduce znaky, ako napríklad „< > # % { }“. Tiež sa nesnažte zastavovať slová ako „ale, z, a“ alebo iné. Toto je zjednodušená štruktúra adresy URL Magento vám odporúča použiť: Webová stránka/Kategória/Podkategória/Produkt.

Blog je vynikajúci nástroj na posilnenie vašej stratégie Magento SEO vytvorením dobrej siete interných odkazov. Ak napríklad napíšete príspevok, zálohujte ho odkazmi na svoje predchádzajúce články, stránky, príspevky hostí alebo iné typy obsahu, ktorý máte. To dáva vašim spotrebiteľom lepší prehľad o celej štruktúre vášho webu a poskytuje im užitočnejšie zdroje informácií. Okrem toho to tiež pomáha vyhľadávaču pochopiť hierarchickú formu vašej stránky.

Na druhej strane spätný odkaz je, keď niekto odkazuje na vašu stránku.

5. Vyberte možnosť Relevantné kľúčové slová

Pokiaľ ide o názov, umiestnite relevantné kľúčové slová čo najbližšie k začiatku názvu – vyhľadávače ich tak môžu jednoducho naskenovať. Udržujte svoj názov dlhý približne 50-60 znakov. Nezabudnite tiež pridať správne kľúčové slová do svojich meta popisov; ich optimálna dĺžka je 50-160 znakov. Ak sa chystáte pridať jedno alebo viac sekundárnych kľúčových slov, snažte sa ich nenapchať a nepôsobiť príliš nasilu. Napíšte to jednoduchým spôsobom, ako niečo, čo by ste skutočne povedali v každodennom živote.

Čítať:  Päť stratégií, ako čo najlepšie využiť návštevnosť počas sviatkov vo vašom obchode Magento

Bonusový tip: najprv použite kľúčové slová s nízkou konkurenciou. Vysoké hodnotenie SEO si vyžaduje veľa práce, ktorá nemusí nutne prinášať dobré výsledky – najmä ak od samého začiatku hľadáte vysoko konkurenčné kľúčové slová. Na druhej strane výber „menej populárnych“ kľúčových slov má potenciál pomôcť vám vybudovať si vyššie hodnotenie, zaujať cieľovú skupinu a zlepšiť návštevnosť z vyhľadávania. Prieskumník kľúčových slov je celkom užitočný nástroj, v ktorom môžete vidieť skóre nazývané „obtiažnosť kľúčového slova“ (KD) – ktoré vám môže pomôcť zistiť, ktoré kľúčové slovo najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

6. Použite Google Analytics a Google Search Console

Google Search Console je nástroj, ktorý má na starosti meranie návštevnosti a zlepšovanie organickej prítomnosti vo vyhľadávačoch. Umožňuje vám kontrolovať, udržiavať a opravovať chyby, ktoré môžu negatívne ovplyvniť vaše hodnotenie.

Na druhej strane, Google Analytics je vynikajúca služba, ktorá vám poskytuje cenné informácie o výkonnosti vašej obchodnej stratégie. Zobrazuje dôležité údaje, ako sú najvýkonnejšie stránky, špecifiká vášho publika, ako aj ich online návyky, mobilná návštevnosť atď.

7. Urýchlite to

Rýchlosť načítavania je ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorá môže ovplyvniť vaše hodnotenie – nehovoriac o tom, že väčšina ľudí očakáva, že moderné stránky budú veľmi rýchle. v skutočnosti výskumu hovorí, že 40 % spotrebiteľov opustí stránku, ak sa neotvorí do troch sekúnd, zatiaľ čo 47 % z nich očakáva, že sa načíta do 2 sekúnd.

Čítať:  Sprievodca kupujúcim Xbox Series X: Čo potrebujete vedieť o vlajkovej lodi Xbox

Existuje niekoľko spôsobov, ako zrýchliť vaše stránky, a prvý z nich je zmena poskytovateľa hostingu ktoré vám môžu ponúknuť lepšie služby. Existuje množstvo webových hostiteľov, ktorí vám môžu ponúknuť hostingový balík Magento vhodný pre vaše potreby a optimalizovaný pre infraštruktúru tejto konkrétnej platformy.

A Content Delivery Network (alebo CDN) je ďalšie užitočné riešenie a platforma, ktorá znižuje fyzickú vzdialenosť medzi používateľom a serverom. To minimalizuje oneskorenia pri načítaní vašich webových stránok, takže používatelia na celom svete môžu vidieť obsah v rovnakej kvalite za rovnaký čas načítania.

Použite ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača. Umožňuje vám ukladať statický webový obsah na zariadení spotrebiteľa. Týmto spôsobom vaši používatelia nemusia sťahovať rovnaké súbory zakaždým, keď sú na vašej lokalite.

Pokúste sa znížiť počet súborov, ktoré si vaši spotrebitelia musia vyžiadať zakaždým, keď chcú navštíviť niektorú z vašich stránok – efektívny spôsob, ako to urobiť, je zlučovanie a minifikácia CSS súborov a JavaScriptu.

8. Pracujte na špičkovom obsahu

Vyhľadávače milujú čerstvý a vysokokvalitný obsah, ktorý informuje cieľové publikum. Ak dôsledne vytvárate obsah a aktualizujete svoj blog, ste na celkom dobrej ceste k zlepšeniu svojej viditeľnosti na stránkach SERP (Stránky s výsledkami vyhľadávacích nástrojov).

Magento 2 má tiež rozšírenie FAQ, ktoré umožňuje vašim návštevníkom klásť otázky a dostávať odpovede včas. Vaša stránka tak zostane pravidelne aktualizovaná, aktívna a informatívna – čo v konečnom dôsledku vedie k lepšiemu výkonu SEO.

Čítať:  Ako exportovať používateľov WordPress pomocou WP All Export

Algoritmy Google idú smerom „pre používateľov a pre používateľov“. Sekcia zákazníckych recenzií vám nielen poskytne lepšie hodnotenie (najmä s pozitívnymi recenziami), ale je tiež cenným zdrojom relevantných kľúčových slov, ktoré vaši spotrebitelia spomínajú, keď hovoria o vašich produktoch.

Záver

Zvyšovanie výkonu vášho webu je nikdy nekončiaci proces, ktorý si jednoducho vyžaduje, aby ste mali vždy prehľad o najnovších postupoch SEO. Napriek tomu to stojí za to; trávenie času a iných zdrojov na to, aby bola vaša firma jedinečná a vhodná pre SEO, vás nakoniec dostane bližšie k vašej cieľovej skupine a tiež privedie lojálnych zákazníkov na vašu webovú stránku elektronického obchodu.

Nakoniec sme sa tu dotkli len špičky ľadovca, ale dúfame, že sme sa dostali k pomerne užitočným informáciám, ktoré môžete použiť na úspešnú údržbu a zlepšenie svojej stratégie Magento SEO.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE