8 taktík rastu pre viac sledovateľov na Instagrame

Instagram sa stal oveľa viac ako platforma na zdieľanie fotografií, ktorou kedysi bol. S nad 1,28 miliardy používateľov na celom svete sa platforma rýchlo stala domovom vizuálneho obsahu, od selfie až po hacky.

Niet divu, že táto platforma je tiež prominentným kanálom pre podniky a tvorcov obsahu, aby zvýšili povedomie o svojej značke a vybudovali si solídnu základňu publika.

Ide o to, že používatelia na platforme majú veľkú pozornosť a stávajú sa oveľa vyberavejšími, pokiaľ ide o účet, ktorý stojí za to, aby ich „sledovali“. Vďaka tomu nie je rastúci počet sledovateľov prechádzkou ružovým sadom.

To všetko znamená, že vždy existujú taktiky a hacky, ako zachytiť viac očí na vašom obsahu na Instagrame a povzbudiť viac ľudí, aby stlačili tlačidlo sledovania.

Organickí sledovatelia Instagramu: Čo pre vás znamenajú?

Keď hovoríme o zvyšovaní počtu sledovateľov na Instagrame, hovoríme o organických, skutočných ľuďoch, ktorí vás sledujú a sú s vami v kontakte.

Žijeme v digitálnom svete, kde sa všetko len stáva realitou s pomocou neustále sa vyvíjajúcich technológií. Teraz môžete dokonca 'kúpiť si sledovateľov na Instagrame a vyzerať ako profesionál na platforme.

Ale tie obrovské čísla, ktoré môžete získať okamžite, nič neznamenajú. Môže to dokonca poškodiť vašu povesť.

Rast organických sledovateľov Instagramu určite nie je úspech zo dňa na deň. Dôležitú úlohu tu zohráva dôslednosť a pacienti.

Stojí teda za to vynaložiť úsilie na vybudovanie organických sledovateľov Instagramu? Poďme si rozobrať niekoľko dôvodov, prečo vám organickí sledovatelia Instagramu prospievajú:

1. Renomovanejší

Vďaka slušnému počtu organických sledovateľov vyzerá váš účet dôveryhodnejšie a dôveryhodnejšie. Koniec koncov, toto sú ľudia, ktorí si našli čas, aby vás nasledovali z vlastnej vôle.

Čítať:  TikTok: Ako zistiť, či máte zákaz tieňov

2. Vyššia miera zapojenia

U organických sledovateľov je tiež väčšia pravdepodobnosť, že sa zapoja do vášho obsahu, pretože majú skutočný záujem o to, čo uverejňujete.

Táto miera zapojenia je nevyhnutná, pretože algoritmus Instagramu posúva obsah s vyššou mierou zapojenia vyššie do informačných kanálov používateľov.

3. Väčšie dlhodobé výhody

Organický rast môže trvať dlhšie, ale v konečnom dôsledku je udržateľnejší ako ktorákoľvek iná metóda. Toto sú skutoční ľudia, ktorí s vami zostanú počas vašich vzostupov a pádov na platforme.

Keď vás ľudia organicky sledujú, znamená to, že sa zaujímajú o vašu značku a o to, čo chcete povedať. Zanechávajú spätnú väzbu, dávajú návrhy a zdieľajú váš obsah so svojimi priateľmi a sledovateľmi.

Všetky tieto aspekty vám pomáhajú spojiť sa s vašou cieľovou skupinou na hlbšej úrovni, čo vám dáva príležitosť premeniť ju na lojálnych zákazníkov v dlhodobom horizonte.

4. Vytvorí sociálny kruh

Jednou zo skvelých vecí na organických sledovateľoch je to, že pomáha vytvárať sociálny kruh okolo vášho účtu. Sú to ľudia, ktorí vám pomôžu propagovať váš obsah a dostanú slovo.

Organickí sledovatelia majú tiež tendenciu rozvíjať zmysel pre komunitu okolo vášho účtu. Cítia sa prepojení s vami a vašou značkou, čo je nevyhnutné pre každú firmu, ktorá si chce vytvoriť základňu lojálnych zákazníkov.

Ako zvýšiť počet sledovateľov na Instagrame

Teraz, keď poznáme dôležitosť organických sledovateľov Instagramu, poďme ďalej a pozrime sa na niektoré taktiky, ktoré vám pomôžu zvýšiť počet sledovateľov.

1. Zahrňte kotúče do svojho mixu obsahu

Dnes každý robí kotúče na Instagrame. Táto funkcia videa v štýle TikTok vzala aplikáciu útokom a ak chcete zvýšiť počet svojich sledovateľov na platforme, musíte ju využívať.

Zatiaľ čo príbehy Instagramu sú stále neuveriteľne populárne, funkcia Reels vám umožňuje vytvárať dlhší videoobsah, ktorý je pútavejší a zábavnejší. Firmy tiež využívajú túto funkciu na zobrazenie svojich animované reklamy.

Pozrite sa ako Dobrý Dye Youngspoločnosť zaoberajúca sa farbami na vlasy, neustále komunikuje s publikom pomocou krátkych videí na Reels:

Je to tiež skvelý spôsob, ako ukázať osobnosť vašej značky. Algoritmus tiež uprednostňuje účty, ktoré uverejňujú kotúče, takže je to skvelý spôsob, ako váš obsah vidieť viac ľudí.

Čítať:  Varovanie pre SEO profesionálov: Dajte si pozor na vydieranie SEO

2. Usporiadajte súťaže a darčeky

Bežecké súťaže a darčeky sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zvýšiť počet sledovateľov na Instagrame.

Toto môže byť spôsob starej školy, ale ľudia stále – a vždy budú – milujú veci zadarmo, takže ak im ponúknete šancu niečo vyhrať, s väčšou pravdepodobnosťou vás budú nasledovať.

Pri súťaži alebo rozdávaní sa uistite, že máte jasnú cenu, ktorá osloví vašu cieľovú skupinu. Musí to byť aj niečo, čo je relevantné pre vašu značku.

Zahrňte relevantné hashtagy #Giveaway alebo niečo iné v tomto zmysle, aby ste zaistili, že vašu súťaž uvidia ľudia, ktorí sa pôvodne zaujímajú o účasť.

Aby ste mali inšpiráciu, tu je príklad darčeka od Gamnetic.

3. Udržujte obsahový kanál plný

Ak chcete neustále zvyšovať počet svojich sledovateľov na Instagrame, musíte mať svoj obsahový kanál plný. To znamená pravidelne vytvárať obsah, aby vaši sledovatelia mali pri každej návšteve vášho profilu niečo nové.

Na Instagrame je skvelé to, že je to veľmi vizuálna platforma, takže môžete vytvoriť množstvo rôznych typov obsahu. Môže to byť čokoľvek od obrázkov a videí po infografiky a gify. Môžete dokonca ísť naživo na platformu alebo využiť Instagram Stories, ak chcete veci zmiešať.

Bez ohľadu na typ obsahu, ktorý vytvoríte, zaistite, aby bol vizuálne príťažlivý a zodpovedal značke. Musí to byť tiež niečo, čo vaše cieľové publikum bude považovať za zaujímavé a pútavé.

Uistite sa, že každý deň uverejňujete na svojom profile niečo nové, aby vaši sledovatelia mali dôvod sa stále vracať. Pomocou funkcie Publishing Sprout Social môžete naplánovať neobmedzené a rozmanité typy obsahu do svojho profilu na Instagrame.

Môžete tiež zvážiť uverejnenie príspevku v správnom čase. Tu je štúdia o najvhodnejšom čase na uverejňovanie príspevkov na Instagrame:

  • Pondelok: 5:00, 11:00, 12:00, 13:00
  • Utorok: 7:00, 8:00, 9:00, 10:00
  • Streda: 5:00, 6:00, 9:00, 10:00, 11:00
  • Štvrtok: 6:00, 11:00, 12:00, 13:00
  • Piatok: 7:00, 14:00, 15:00, 16:00
  • Sobota: 6:00, 8:00, 9:00, 10:00
  • Nedeľa: 13:00, 18:00, 19:00, 20:00

4. Využite UGC (obsah vytvorený používateľmi)

Pákový efekt UGC (obsah vytvorený používateľmi) je skvelý spôsob, ako nielen zvýšiť počet sledovateľov, ale aj zlepšiť povedomie o značke a mieru zapojenia.

UGC je akákoľvek forma obsahu, ktorý vytvorili vaši fanúšikovia alebo sledovatelia a potom s vami zdieľali. Môže to byť čokoľvek od obrázkov a vysvetľujúcich videí až po posudky a recenzie.

Čítať:  Apple oznamuje samoobslužnú opravu: Bude to prínosné pre ľudí?

Na UGC je skvelé to, že ide o formu sociálneho dôkazu, ktorý vám môže pomôcť zvýšiť mieru konverzie, pretože ľudia s väčšou pravdepodobnosťou nakupujú od značiek, ktoré odporučili ich kolegovia.

Je to tiež skvelý spôsob, ako získať čerstvý obsah pre svoj informačný kanál bez toho, aby ste museli všetko vytvárať sami. UGC môžete jednoducho znova odoslať do svojho profilu s príslušnými hashtagmi a kreditom. Belo je príkladom z Blaženosťktorý znova zverejnil obrázok od jedného zo svojich zákazníkov.

5. Spolupracujte s nano-influencermi

Nanoinfluenceri sú skvelým spôsobom, ako váš obsah vidieť viac ľudí a zvýšiť počet vašich sledovateľov. Podľa prieskumu Influence MarketingHub sú to zvyčajne ľudia s 1 000 až 5 000 sledovateľmi, ktorí majú vysokú mieru zapojenia (7,2 %).

Aj keď nemusia mať toľko sledovateľov ako niektorí z väčších ovplyvňovateľov, majú tendenciu byť oveľa viac zapojení do svojho publika, a preto môžu byť tak efektívne.

Keď pracujete s nano-influencerom, uistite sa, že ste si vybrali niekoho, kto je relevantný pre vašu značku a má angažovaných fanúšikov. Nechcete spolupracovať s niekým, koho sledovatelia nezaujímajú, čo robíte.

6. Používajte reklamy na Instagrame

Reklamy na Instagrame sú skvelým spôsobom, ako váš obsah vidieť viac ľudí a zvýšiť počet vašich sledovateľov. Umožňujú vám zacieliť na konkrétne demografické skupiny s vaším obsahom, aby ste vedeli svoje inzerát vidia ľudia, ktorí sa zaujímajú o to, čo robíte.

Reklamy na Instagrame môžete použiť aj na propagáciu svojho účtu a primäť viac ľudí, aby vás sledovali. Môže to byť čokoľvek od jednoduchej reklamy „nasleduj nás“ až po niečo kreatívnejšie, ako je súťaž alebo darček.

7. Analyzujte svoje údaje a poznatky

Analýza vašich údajov a štatistík je nevyhnutná, ak chcete rozšíriť svoju sledovanosť na Instagrame. Tieto štatistiky vám povedia napríklad to, kedy sú vaši sledovatelia online, s akým obsahom sa najviac stretávajú a odkiaľ pochádzajú.

Tieto informácie potom môžete použiť na vyladenie svojej stratégie a uistiť sa, že uverejňujete obsah, keď sú vaši sledovatelia online, a vytvárate obsah, ktorý bude pre nich vzrušujúci a pútavý. Na to sa môžete spoľahnúť aj na analytické nástroje Instagramu.

8. Zapojte sa do iných účtov

Interakcia s inými účtami je skvelý spôsob, ako viac sledovať svoj vlastný účet a zvýšiť počet sledovateľov. Keď sa zapojíte do obsahu iných ľudí, je pravdepodobnejšie, že uvidia váš profil a budú vás sledovať.

Čítať:  Discord No Route Error – najlepšie opravy pre mobilné zariadenia a PC

Uistite sa, že používate účty, ktoré sú relevantné pre vašu značku a majú podobné publikum ako vy. Kvôli tomu nemá zmysel zapájať sa, pretože vám to nepomôže rozšíriť vašu sledovanosť.

To zahŕňa aj odpovedanie na komentáre, spätné sledovanie vašich sledovateľov a označenie páči sa mi ich obsahu.

Začnite pestovať svoju nasledovnú základňu

Pestovanie organickej sledovanosti na Instagrame si vyžaduje čas, ale rozhodne to stojí za námahu. U týchto skutočných sledovateľov je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa zapoja do vášho obsahu a z dlhodobého hľadiska sa stanú vernými zákazníkmi.

Zatiaľ čo sa zameriavate na prilákanie nového publika, je tiež dôležité udržať tých, ktorí už klikli na tlačidlo sledovania, aby zostali v kontakte so skvelým obsahom.

Chápeme, že je šialene ťažké byť v strehu a sledovať analýzy naprieč platformami. Preto odporúčame používať analytický nástroj typu všetko v jednom Sprout Social.

Už viac ako 100 000 marketérov využíva výhody z jeho marketingovej automatizácie. Je čas to urobiť. Začnite zadarmo a presvedčte sa sami.

Najlepší sprievodca službou Instagram Analytics na zvládnutie vašich metrík

12 najlepších nástrojov na analýzu konkurentov na Instagrame v roku 2024

často kladené otázky

1. Čo je najdôležitejším kľúčovým faktorom v celkovom instagramovom marketingu?

Dôslednosť. Rastúci počet sledovateľov na Instagrame nie je úspech zo dňa na deň. Konzistentnosť vo svojich rastových hackoch vám umožňuje dlhodobo rásť v zapojení publika a dosahu. Konzistentnosť sa tu vzťahuje aj na štýl a tón vášho obsahu, aby ste zvýšili povedomie o značke.

2. Ako často mám uverejňovať príspevky na Instagrame?

Frekvencia vašich príspevkov na Instagrame bude závisieť od faktorov, ako je vaše cieľové publikum a typ obsahu, ktorý uverejňujete. Vo všeobecnosti sa však odporúča uverejňovať príspevky aspoň raz denne, aby ste si udržali stálu prítomnosť na platforme. Môžete tiež použiť štatistiky Instagramu, aby ste videli, kedy je vaše publikum najaktívnejšie, a podľa toho si naplánujte rozvrh uverejňovania.

3. Existuje nejaký spôsob, ako zefektívniť všetky stratégie, aby sa zdali uskutočniteľnejšie a bez námahy?

Môžete použiť nástroje sociálnych médií. Existuje veľa cenovo dostupných nástrojov na sociálne počúvanie, nástroje po plánovaní alebo nástroje na hĺbkovú analýzu, ako je Sprout Social.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE