9 firemných marketingových chýb na Instagrame, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Obchodníci v dnešnej dobe zvyčajne tárajú o tom, ako získať biznis pomocou Instagramu.

Instagram zostáva jednou z najpoužívanejších platforiem pre marketing. Podľa Štatistiky Instagramuviac ako 25 miliónov firiem používa Instagram na propagáciu svojich služieb a produktov.

Vďaka svojej vizuálnej povahe môže byť s brandingom svojho produktu na Instagrame kreatívny takmer každý.

Pre nové značky je však ťažšie obísť bežné chyby a stať sa úspešnými na platforme.

Nehnevaj sa!

Tento článok sme navrhli, aby ste sa naučili chyby ktoré začiatočníci vyrábajú pri marketingu svojich produktov alebo značky na Instagrame, aby ste sa naučili, ako sa im v prvom rade vyhnúť. Pomocou týchto tipov môžete skvele ovládať branding vášho produktu na Instagrame.

1. Používanie neúplného životopisu

Vytvorenie dokonalého životopisu pre vašu firmu alebo značku je naozaj polovica práce. Vo všeobecnosti nové značky vynechávajú napísanie správneho a relevantného životopisu na svojom účte Instagram.

Ako sa tomu vyhnúť?

Najprv, nerobte svoje bio informácie príliš nudnými alebo príliš dlhými. Úprimne povedané, odporúčame vám nezverejňovať príliš veľa informácií o vašom produkte alebo značke. Pokúste sa to urobiť čo najjednoduchšie.

Ľudia nie sú ochotní zostať a čítať dlhú biografiu vašej spoločnosti. Ak chcete, aby sa s vami spojilo väčšie množstvo ľudí, je najlepšie, aby boli vaše informácie krátke, stručné a relevantné.

Po druhé, využite priestor, ktorý ste dostali na uverejňovanie príspevkov odkaz na vašu produktovú stránku. Ak budú mať záujem, odkazy ich prenesú na vašu produktovú stránku, kde je možné popísať skutočný produkt.

Nakupujúci nechcú byť naraz preťažení médiami a textom. Zvážte aj zahrnutie emodži a riadkovania, aby sa vaše publikum ľahšie čítalo. Ak svoje informácie vyplníte múdro, môže sa stať, že na váš produkt ľahko pristane veľa očí!

Používanie neúplného životopisu

2. Neodpovedanie na vašich sledovateľov

Odpovedať vašim sledovateľom je jednou z kľúčových aktivít, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie. Ak však túto činnosť nevykonávate, vystavujete sa veľkému riziku poškodenia imidžu vašej značky.

Čítať:  Úloha umelej inteligencie v digitálnom marketingu

Keď niekto zanechá komentár týkajúci sa vášho produktu alebo značky, nájdite si čas na odpoveď. Aj keď vám dávajú len nejaký návrh, mali by ste ho prijať a reagovať naň veľmi skromne.

Každý zákazník alebo nasledovník môže tiež potrebovať pomoc, pokiaľ ide o váš produkt alebo značku. Mali by ste im poskytnúť skutočný zákaznícky servis. Niekedy je potrebné vyriešiť akýkoľvek osobný problém tým, že vám ponúkneme možnosť poslať vám priamo e-mail, aby ste problém vyriešili.

Budujte vzťahy so svojimi nasledovníkmi a reagujte na nich Výmena správ na Instagrame je skvelý spôsob, ako začleniť hodnotu do vašej značky. Odpovedanie vašim sledovateľom ukazuje, že vás to zaujíma a zaujíma angažovanosť tiež.

Nereaguje na sledovateľov

3. Uverejnenie náhodného alebo nekvalitného obrázka

Obrázky sú na Instagrame všetko. Kvalita obrázkov, ktoré používate, hovorí veľa o vašej značke. Obrázky nízkej kvality alebo nesprávnej veľkosti vyzerajú neprofesionálne a nikto nechce vidieť tieto typy obrázkov.

Preto by ste mali byť veľmi opatrní na kvalitu obrázkov. Predpokladajme, že zverejňujete obrázky svojej značky alebo produktu, ktoré sú nekvalitné a nezhodujú sa s veľkosť obrazu pokyny Instagramu. V dôsledku toho môžu sledovatelia stratiť záujem a už nebudú radšej sledovať vašu značku alebo firmu.

Možno teda budete musieť nasnímať veľa nádherných fotografií rovnakého objektu a vytvoriť ich v správnom pomere strán.

Pri uverejňovaní príspevkov zo služby SocialPilot sa nemusíte obávať štikútania rozmerov a automaticky orezaných obrázkov vo vašom profile značky. Zakaždým, keď nahráte obrázok Instagramu s nevhodnými rozmermi, okamžite sa zobrazí chybové hlásenie.

Potom príde tá najlepšia časť!

Namiesto prechodu na externý editor môžete na opravu rozmerov obrázka použiť vstavaný editor obrázkov SocialPilot.

Obrázky na Instagrame môžete jednoducho orezať v pomere 4:5 alebo 1:1, aby boli správne. Ak je váš obrázok určený pre príbeh, orežte ho v pomere strán príbehu 16:9.

Okrem preddefinovaných pomerov orezania sociálnych médií môžete použiť niekoľko jeho funkcií na zlepšenie kvality obrazu v okamihu.

editor obrázkov socialpilot

Stručne povedané, jednoducho neprijmite prvú fotografiu, ktorú vytvoríte, a hotovo. Neuspokojte sa ľahko. Využite niektoré nástroje na úpravu obrázkov, napr Pixlr, PicMonkey, alebo ľahko dostupný editor obrázkov SocialPilot pre vaše obrázky. Môžete dokonca využiť aj filtre Instagramu. Použite ich na úpravu a vylepšenie obrázkov, aby čo najlepšie reprezentovali váš produkt.

Čítať:  Top 10 najlepších webových stránok digitálnych agentúr pre inšpiráciu

4. Nesprávne používanie hashtagov

Hashtagy hrať dôležitú úlohu pri objavovaní vašich príspevkov na Instagrame. Na druhej strane buďte pripravení na to, že neuvidíte žiadne výsledky, ak používate nesprávne alebo irelevantné hashtagy.

Hashtagy by mali byť relevantné, krátke a ľahko vyhľadávateľné pre všetkých. Uistite sa, že sa riadite niektorými populárnymi hashtagmi týkajúcimi sa vášho výklenku. Pomôže vám to upútať pozornosť tých správnych ľudí na vašu firmu.

Používatelia Instagramu vyhľadávajú populárne značky hash, aby objavili nové veci. Čím relevantnejšie hashtagy zahrniete do svojho príspevku, tým viac potenciálnych zákazníkov uvidí váš profil. Existuje priama korelácia medzi počtom hashtagov použitých na príspevok a interakciou po príspevku.

S hashtagmi to však nepreháňajte.

Instagram umožňuje maximálne 30 hashtagov na príspevok. To však neznamená, že musíte zbytočne napchávať hashtagy, aby ste číslo doplnili. Uvedomte si používanie 3-5 hashtagov Instagramu je dosť dobré na to, aby ste získali vražedné zapojenie.

Pozrite sa, aké presné a obmedzené sú hashtagy Swarvoski.

Správne používanie hashtagov

5. Uverejňovanie nudného alebo opakovaného obsahu

Instagram je jednou z najkreatívnejších platforiem. S množstvom funkcií, ktoré sú k dispozícii na vytváranie inšpiratívneho obsahu, nie je nuda na Instagrame.

Musíte byť inšpirujúci svojím obsahom. Spamovanie informačných kanálov vašich sledovateľov množstvom obrázkov alebo opakujúceho sa obsahu každý deň nie je dobrý nápad.

Ak chcete, aby vaše publikum zaujalo, musíte pravidelne uverejňovať pútavý obsah, inak bude vaša fanúšikovská základňa stagnovať. Keď sa to stane, stratíte ich v prospech konkurentov, ktorí vytvárajú hodnotnejší a zábavnejší obsah.

6. Over Posting alebo Under Posting

Ak ste múdrym používateľom Instagramu, možno viete, že super časté uverejňovanie príspevkov na Instagrame je veľké nie!

Nasledovníci budú naštvaní na vaše neustále uverejňovanie príspevkov na Instagrame. Na druhej strane, keď nezverejňujete dostatok príspevkov, váš sledovateľ si bude myslieť, že už nie ste aktívny.

Takže, čo robiť?

Kľúčom je tu vytvoriť rovnováhu Správa Instagramu stratégie. Mali by ste sa rozhodnúť o správnom časovom intervale, v ktorom budú ich príspevky zverejnené. Načasovanie je všetko.

Čítať:  Ako vytvoriť víťaznú stratégiu streamovania televízie pre vašu firmu

Svoje príspevky chcete vytvárať v intervaloch, podľa ktorých si vaše publikum môže nastaviť sledovanie. Týmto spôsobom pomôžete vytvoriť ich očakávania, ako sa bude vaša značka správať.

Najlepším postupom je určiť svoje najlepší čas na uverejňovanie príspevkov na Instagrame. Áno! Každý účet na Instagrame má svoje osobné najlepšie časy na uverejňovanie, keď je väčšina jeho publika k dispozícii na Instagrame, aby sa zapojila do obsahu.

Po výbere najlepších časových intervalov na zverejnenie obsahu využite silu a nástroj na plánovanie sociálnych médií.

napr. SocialPilot vám umožňuje naplánovať príspevky na Instagrame v dostatočnom predstihu, aby ste mohli ľahko preskúmať všetky možnosti načasovania príspevkov.

7. Nákup sledovateľov

Všetci vieme, aké je to náročné zvýšiť počet sledovateľov na Instagrame. Niet divu, že veľa nových značiek na Instagrame nakoniec kupuje falošných sledovateľov, aby zvýšili počet svojich sledovateľov cez noc.

Nákup sledovateľov vám však neprináša nič iné ako veľký počet sledovateľov, aby ste prilákali organické účty a zvýšili svoj vplyv. Okrem toho škodia viac, ak si nedáte pozor.

Preto je najlepšie upútať pozornosť svojich sledovateľov organickým spôsobom, než ísť neprirodzene.

Poďme diskutovať podrobne o tom, prečo sa nákup nasledovníkov môže obrátiť proti:

Menej angažovanosti

Keď si kúpite sledovateľov, nezískate ľudí, ktorí sú priťahovaní alebo túžia po interakcii s vami. Kupujete len čísla. Po zaplatení za sledovateľov/fanúšikov alebo po zapojení sa do agresívneho zhadzovania sledovateľov pravdepodobne medzi svojimi číslami získate iba veľké množstvo falošných účtov.

Strata integrity a reputácie

Definícia etiky môže byť v našom svete zložitejšia, keďže ju každý vníma inak. Ľudia nemusia rozpoznať, že ste si kúpili sledovateľov. Ak však rýchlo prejdete z 30 sledovateľov alebo označení páči sa mi na 30 000 za dva dni, ľudia môžu byť podozriví a dokonca môžu spochybňovať vašu integritu. Skrátka, kupovanie nasledovníkov je podobné podvádzaniu.

8. Nastavenie vášho účtu ako súkromného

Ak si myslíte, že váš obsah je pre vašu instagramovú komunitu hodnotný, potom nastavením účtu ako súkromného iba obmedzujete svoje možnosti.

Je to podobné, ako keď staviate múr medzi publikom a vašou značkou. Tento faktor je najčastejším a najrýchlejším dôvodom ubližovania a straty vašich sledovateľov na Instagrame. Hlavnú úlohu za tým hrajú dva kľúčové dôvody:

  • Ak ste svoje účty nastavili ako súkromné, sledovatelia budú musieť počkať, kým schválite žiadosť, čo môže trvať hodinu alebo viac. Vďaka tomu je vaša značka príliš komplikovaná a ťažkopádna, aby ste ju mohli sledovať.
  • Príspevky súkromného účtu nie sú viditeľné pre nesledovateľov. Zhoršuje to vaše šance dostať sa do kontaktu s potenciálnymi zákazníkmi, ktorí vás nesledujú, ale zaujímajú sa o vašu značku.
Čítať:  10 alternatív Taggbox, ktoré stoja za vašu pozornosť v roku 2024

Uistite sa, že je váš účet nastavený ako verejný. Ak to chcete urobiť, prejdite do svojho nastavenia ochrany osobných údajov a zmeňte nastavenie svojho účtu na otvorenie a uvidíte, ako rýchlo stúpa počet vašich sledovateľov.

9. Ignorovanie nástroja Analytics

Ignorovanie Analytika Instagramu je najväčšia chyba zo všetkých. Sledovanie vašich údajov na Instagrame vám nakoniec zabráni urobiť každú ďalšiu chybu uvedenú vyššie.

Napriek tomu väčšina obchodníkov robí tú chybu, že neustále vytvára a zverejňuje obsah, ale nikdy si nevenuje čas na kontrolu svojej analýzy výkonnosti.

Bez toho, aby ste vedeli, čo funguje a čo nie, nikdy nebudete môcť rásť na Instagrame.

Analytika Instagramu vám ukáže holý obraz vašej prebiehajúcej marketingovej stratégie Instagramu. Umožňuje vám podniknúť potrebné kroky na zacielenie na správne publikum, vytváranie lepšieho obsahu a zvýšenie celkového rastu Instagramu. Môžete tiež použiť bezplatná analytika Instagramu softvér, ak nechcete ísť na ten platený.

Ak však obsluhujete viacero klientov Instagramu naraz, analýza údajov rôznych účtov môže byť namáhavou úlohou.

Tu musíte použiť nástroj na správu sociálnych médií, ako je SocialPilot. Jeho analytická funkcia vám poskytuje pohľad na analýzu viacerých účtov Instagramu z vtáčej perspektívy.

socialpilot instagram analytics

Záver

Robiť chyby je súčasťou cesty každého marketéra na sociálnych sieťach. Ale. problém začína vtedy, keď sa v týchto chybách nezlepšujete.

Je bežné, že robíte všetky vyššie uvedené chyby; nie je potrebné sa biť. Je čas ich vylepšiť. A prvý krok k zlepšeniu vašej chyby začína ich rozpoznaním.

Diskutovali sme o väčšine pozoruhodných a častých chýb, ktorých sa marketéri na Instagrame dopúšťajú. Ak si z tohto článku niečo odnesiete, nezabudnite poznať svoju značku zvnútra aj zvonka. Odtiaľ môžete ľahko pracovať a vytvoriť neprekonateľnú marketingovú stratégiu Instagramu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE