9 mýtov o sociálnych médiách, ktoré je potrebné teraz vyvrátiť (2024)

Sociálne médiá sú efektívne médium alebo kanál, ktorý môže zvýšiť ziskovosť podnikania v čo najkratšom čase. Ako všestranné médium poskytuje podnikom obrovské príležitosti na preskúmanie. Napríklad získajú prístup k miliónom cieľovej zákazníckej základne na propagáciu a marketing svojich tovarov a služieb. Odhaľte mýty o sociálnom marketingu, ktoré držia dodávateľov a obchodníkov v odvetví na sociálnej platforme bokom.

Mýty o marketingu sociálnych médií

Avšak ani podniky akejkoľvek veľkosti nedokážu využiť maximálny potenciál tohto kanála kvôli niektorým rozšíreným mýtom. Prinášame zoznam niektorých mýtov o marketingu sociálnych médií. Je čas ich neodkladne odhaliť!

1. Prítomnosť na sociálnych sieťach vám vždy prinesie dobré výnosy:

Založiť si svoju prítomnosť na sociálnych sieťach a nechať všetko ostatné na náhodu je azda najrozšírenejší zo všetkých mýtov. Chcem tým povedať, že zo sociálnych médií môžete získať dobrú návratnosť svojich investícií. Musíte sa však neustále snažiť zaujať svojich potenciálnych zákazníkov monitorovať a merať návštevnosť sociálnych príspevkov.

Čítať:  Tipy, ktoré treba dodržiavať pre dlhodobý úspech v blogovaní

Vytvorte si svoju prítomnosť na sociálnych sieťach

Má to formu interakcie s nimi, strategického plánovania a zverejňovania obsahu a prijímania ďalších proaktívnych krokov. Nejde len o to mať účet na všetkých sieťach sociálnych médií, ale aj o to, aby tento účet fungoval pre vašu obchodnú značku.

2. Vyhýbanie sa negatívnym recenziám a zmienkam na stránkach sociálnych médií je v poriadku:

Sociálne médiá sú otvorenou platformou, kde vám vaša cieľová skupina dáva priamu spätnú väzbu po použití vašich produktov a služieb. Dostanete oboje. V recenziách produktov sa dočkáte chvály a neúspechov.

Vyhnite sa negatívnym recenziám

Dostanete sťažnosti a zmienky od spokojných aj rozrušených zákazníkov. Dajte si záležať na tom, aby ste si prešli každú spätnú väzbu, ktorú dostanete. Aj keď ide o náročný a časovo náročný proces, na vykonanie práce môžete vždy použiť tie najlepšie nástroje na automatizáciu sociálnych médií.

3. Samotné sociálne médiá sú dostatočné na reputáciu značky:

Značka a podnikanie sú v dnešnej dobe neoddeliteľné. To je pravda sociálne médiá pomáhajú propagovať vaše produkty a zákaznícke služby ako značka tým, že vám umožní priamu interakciu s vašimi cieľovými zákazníkmi na princípe jedna k jednej.

Povesť značky

Potrebujete však aj iné tradičné marketingové médiá. Potrebujete outdoorové kampane, výstavy a možno aj priame poštové zásielky na bezpečné budovanie značky vašej firmy.

4. Sociálne médiá robia e-mailový marketing nadbytočným:

Mnoho firiem si v súčasnosti myslí, že e-mailový marketing je pozostatkom minulosti, pretože môžu využívať pokročilejšie funkcie sociálnych médií na priame spojenie so svojimi používateľmi. V skutočnosti, rovnako ako iné tradičné médiá, e-mailový marketing dopĺňa stratégiu sociálnych médií a zvyšuje viditeľnosť vašej značky. Je to nevyhnutné, ak máte v úmysle spustiť efektívnu marketingovú kampaň online.

Čítať:  5 inovatívnych vecí, ktoré môžete urobiť s rozbitým televízorom

5. Na sociálnych sieťach nemusíte za nič platiť:

Sociálne médiá sú vo všeobecnosti bezplatný kanál a o tom niet pochýb. Existujú však niektoré špecifické služby alebo bezplatné nástroje sociálnych médií, ktoré môžete použiť po zaplatení nominálnej sumy. Môžete napríklad spustiť platenú kampaň za aktualizácie svojich sociálnych médií. Tie sa vypĺňajú rovnako na informačnom paneli a zobrazujú sa vášmu cieľovému publiku, aby ste získali maximálny počet zobrazení od potenciálnych zákazníkov. Hlavným príkladom je personalizovaný facebook branding, ktorý bez námahy upriami pozornosť zákazníkov na vašu značku.

6. Musíte byť aktívny na všetkých platformách sociálnych médií:

Toto nie je mýtus, ale chyba, ktorú robia mnohé startupy a dokonca aj etablované firmy. Bezcieľne si vytvárajú množstvo účtov na rôznych platformách a z dlhodobého hľadiska strácajú čas a ďalšie zdroje. Namiesto toho musíte vytvoriť cielenú marketingovú stratégiu sociálnych médií a usmerniť svoje úsilie efektívne riadiť zdroje.

Najobľúbenejšie stránky sociálnych sietí

Vykonajte svoj vlastný prieskum o každej z rôznych platforiem, aby ste dosiahli požadované výsledky. Potom ich filtrujte, aby ste využili maximálny potenciál, ktorý vám pomôže lepšie osloviť vaše cieľové publikum.

7. Viac fanúšikov a sledovateľov posilňuje vašu značku:

Na sociálnych sieťach sú pre vás dôležitými faktormi kvantita aj kvalita viditeľnosť a povesť značky. Je pravda, že pre svoj biznis potrebujete mať maximálny počet fanúšikov a sledovateľov. Prijímajú však všetci výzvu na akciu pre vašu firmu? Určite nie, pretože relevantnosť je tu tiež veľmi dôležitá.

Čítať:  Koľko hlásení bude zakázaných na Snapchate?

Kvalita aj kvantita sú dôležité

To je dôvod, prečo nezáleží na tom, či máte len obrovské množstvo fanúšikov a sledovateľov vašej značky. Stále sa musíte neustále snažiť zviditeľniť svoju značku na platforme sociálnych médií na generovanie potenciálnych zákazníkov a konverziu.

8. #Hashtagy sú elixírom života na sociálnych sieťach:

Hashtagy vzali svet sociálnych médií útokom. Takmer každá platforma od Twitteru po Facebook a Instagram je nimi preplnená! Som si istý, že ste určite natrafili na aspoň jeden príspevok, ktorý bol prešpikovaný všetkými možnými hashtagmi pre marketing, aké kedy existovali.

Hashtagy pre marketing

Toto je nováčiková chyba, ktorá môže mať nepriaznivé účinky na imidž vašej značky. Používajte ich s mierou a len vtedy, keď sú to absolútne nevyhnutné (trendy hashtagov na Twitteri sú najbezpečnejšou stávkou). Ak nie, preskočiť ich je dobrý nápad.

9. Sociálne médiá sú kanál zameraný na mládež:

Keď hovoríme o bežných mýtoch týkajúcich sa sociálnych médií, ako nemôžeme hovoriť o tých najdôležitejších? Je tam uvedené, že ide o kanál zameraný na mládež? No áno, je ich viacero mladých používateľov na rôznych platformách sociálnych médií.

Mladí používatelia na rôznych platformách sociálnych médií

To však neznamená, že staršia generácia pokojne neklame! Podľa mnohých štúdií je veľké množstvo z nich rovnako aktívnych na rôznych platformách. Uistite sa teda, že váš obsah a prístup na sociálnych médiách berie do úvahy aj každý typ používateľa. Vekové skupiny by sa nemali brať do úvahy.

Čítať:  Ako merať ROI vašej agentúry pre digitálny marketing v Nigérii

Uzavrieť

Teraz už viete, aké sú mýty. Preto je načase ich odhaliť a použiť výkonnú platformu na úspech vášho podnikania. To vám určite pomôže využiť maximálny potenciál vášho kanála.

Ktorý z nich je podľa vás najnebezpečnejší mýtus sociálnych sietí?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE