9 skvelých stratégií, ako získať viac sledovateľov na Twitteri v roku 2024

Twitter patrí medzi popredné platformy sociálnych médií 400 miliónov používateľov. Množstvo z nich denne aktívne zdieľa informácie, trendový obsah a oveľa viac.

Značky využívajú Twitter marketing na zapojenie, overenie, humor a povedomie o značke.

Niektoré z najlepších vecí na používaní Twitteru na marketingové účely sú:

 • Neuveriteľný organický dosah a zapojenie.
 • Špičková kvalita a hodnota informácií zdieľaných na Twitteri.
 • Expozícia – niektoré z najbystrejších myslí sú na Twitteri.
 • Počet sledovateľov nie je obmedzený.
 • Pravidelné aktualizácie, pokiaľ ide o používateľskú skúsenosť a funkcie.

Twitter ako platforma má čo ponúknuť! Je pochopiteľné, že zvýšenie sledovanosti vašej značky na Twitteri sa môže zdať ako obrovská úloha, najmä keď práve začínate.

Postupným prístupom to však môžete rozdeliť na efektívne plány, aby bola úloha generovania zapojenia Twitteru menej ťažkopádna.

Ak vás zaujíma, ako udržateľným a škálovateľným spôsobom uvádzať na trh na Twitteri v roku 2024, pokračujte v čítaní.

9 geniálnych stratégií na získanie väčšieho počtu sledovateľov na Twitteri

1. Dôsledne tweetujte

Twitter je konverzačné mega nákupné centrum. Ľudia navštevujú túto platformu takmer každý deň, aby si mohli pozrieť konverzácie, ktoré ich zaujímajú, alebo sa na nich zúčastniť. Usilovne ponúkať obsah by mala byť najvyššou prioritou každej značky, či už veľkej alebo malej, a mala by byť relevantná pre to, čo sa ľuďom môže páčiť.

Aj keď nie je pridelený pevný počet tweetov, odporúča sa tweetovať aspoň dvakrát denne, aby sa udržal pulz značky nažive uprostred hluku.

Ak chcete zvýšiť počet svojich sledovateľov na Twitteri, zaujímavým spôsobom, ako to urobiť, je zapojiť sa do iných spoločností, aby ste mohli zábavnú a pútavú konverzáciu. Začlenenie strategických značkové nástroje môže zvýšiť vplyv týchto interakcií a pomôcť vybudovať silnejšiu online prítomnosť.

KitKat využil najnovšiu pieseň Harryho Stylesa „Watermelon Sugar“ na vytvorenie tweetu a zapojil do konverzácie čokoládové značky Snickers, mmschocolate, Twix, Skittles a Starburst, aby zvýšil počet zásnub.

2. Uverejnite vizuálny obsah

Vedeli ste, že ľudský mozog je vnímavejší na vizuálne prvky ako akékoľvek iné zmyslové médium? Podľa výskumu mozog spracováva vizuály 60 000-krát rýchlejšie ako text a je efektívnejší, pokiaľ ide o uchovanie.

Čítať:  Ako získať nápady na názvy kanálov YouTube

Je jasné, že svojmu účtu Twitter for Business musíte vdýchnuť život pomocou viacerých vizuálov vo forme obrázkov a videí. Animované obrázky GIF a obrázky sú jedny z najlepších spôsobov, ako zvýšiť angažovanosť na Twitteri a získať väčšiu viditeľnosť na platforme.

Mnoho manažérov sociálnych médií bude tiež súhlasiť s tým, že značky môžu využiť ľahko použiteľné Twitter karty, ktoré pomáhajú tvorcom zobrazovať viac informácií vizuálnym spôsobom, aby sa zvýšila angažovanosť.

Karty Twitter umožňujú používateľom pripojiť k svojim tweetom svoje mediálne materiály, čo spája estetiku s funkčnosťou. Tieto karty sú doplnené odkazmi a aktívnymi tlačidlami CTA zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok ako aj poskytovať hodnotné informácie jasným, stručným a nenudným spôsobom.

Kľúčový tip: Môžete Sprout Social nájsť svoje najlepšie typy obsahu. Choďte o krok ďalej a sledujte účty svojich konkurentov a zistite, čo ich privedie pred vašich vysnívaných potenciálnych zákazníkov.

3. Používajte relevantné a trendy hashtagy

Je zaujímavé poznamenať, že keď sa hashtagy používajú správnym spôsobom, percento príspevku, ktorý sa má retweetovať, sa zvýši o 40 %. Dobrou praxou na Twitteri je zahrnúť do tweetu tri značky hashtag. Akékoľvek vyššie a zapojenie je pravdepodobne klesne o 17 %!

Ako teda vedieť, ktoré hashtagy použiť na Twitteri?

Analytické nástroje Twitteru, ako je Sprout Social, pomáhajú vytvárať prispôsobený informačný panel pre značky a manažérov sociálnych médií a prezentovať metriky, ktoré im vyhovujú. Na platforme môžete sledovať ľubovoľný hashtag alebo kľúčové slovo a posúdiť, koľko ľudí ich používa a čo hovoria.

Okrem toho môžete okamžite generovať súhrnné metriky interakcie, ako je dosah a zobrazenia, čím ušetríte hodiny času. Týmto spôsobom vám nástroje na analýzu hashtagov umožňujú vytvoriť marketingovú stratégiu Twitteru založenú na údajoch.

Tieto prehľady zahŕňajú historické údaje Twitteru, zmienky a metriky všetkých hashtagov použitých za posledných 5 rokov. Na základe údajov môžu manažéri a značky tiež posúdiť hashtagy, ktoré sa majú použiť v budúcnosti, čo má prednosť pred manuálnou prácou a získať ROI na základe presnej analýzy.

Okrem toho analytická platforma Twitter od Sprout Social pomáha analyzovať konkrétne kľúčové slová alebo výrazy súvisiace so značkou, aby ste zistili, koľko ľudí to spomenulo, a okamžite sledujte trendy na Twitteri.

4. Zapojte sa do odpovedí, retweetov a označení páči sa mi

Zapojenie sledovateľov na Twitteri nie je jednoduché, ale nie je to ani nemožné.

Dôležitou súčasťou vašej marketingovej stratégie na Twitteri by mala byť komunikácia s vašimi sledovateľmi. Jedným z najjednoduchších spôsobov marketingu na Twitteri je odpovedanie na tweety, retweetovanie relevantných príspevkov a povzbudzovanie obsahu vytváraného používateľmi.

Čítať:  Core Web Vitals: Čo sú to? Ako sú rozhodujúce pre SEO?

Táto stratégia sa spája aj s social proof marketingkde zobrazovanie interakcií so spokojnými zákazníkmi alebo významnými jednotlivcami môže výrazne zlepšiť dôveru a dôveryhodnosť vašej značky.

Okrem retweetov, odpovedí a rozvoja komunity Twitter Chats tiež pomáha značkám pravidelne komunikovať s publikom pomocou obsahu založeného na hodnote.

Twitter chaty sú verejné diskusie o veľmi špecifických témach, kde sa sledovatelia môžu učiť od najlepších a pomáhajú značkám, aby boli neustále prítomné medzi ich publikom. Tieto rozhovory sa zvyčajne konajú naživo, čo používateľom umožňuje komunikovať so značkami v reálnom čase.

S týmito zanietenými a nadšenými účastníkmi sa môžete spojiť mimo chatu a vybudovať komunitu skutočne založenú na spolupráci, v ktorej majú títo nasledovníci potenciál stať sa vernými zákazníkmi.

5. Nájdite svoj jedinečný a presvedčivý hlas značky

Hoci jedinečný hlas značky priamo nezvýši počet vašich sledovateľov na Twitteri, stále potrebujete presvedčivý a jednotný tón, ktorý je pútavý, zábavný a nezabudnuteľný.

Ak chcete zistiť svoj jedinečný hlas na Twitteri a dokonca aj inak, musíte definovať svoju víziu, hodnoty a poslanie.

Aký je váš cieľ marketingová stratégia na Twitteri?

Je vašou víziou inšpirovať svojich sledovateľov k akcii? Alebo by ich vaše správy mali prinútiť kúpiť si viac? Jasnosť pomáha vybudovať príbeh, ktorý sa stáva spoločným pre všetky správy, a preto sa stáva hlasom značky.

Keď je vízia načrtnutá, ďalším krokom je vedieť, čo vaše publikum chce. Je vaším publikom súčasná generácia, alebo je to časť staršej populácie? Čo vaše publikum hľadá? Zábava, informácie alebo oboje? Pochopenie vášho publika vám pomôže vyladiť hlas vašej značky, ktorý ste si predtým vytvorili na základe vašej vízie a poslania.

Profesionálny tip –

Rukoväť Twitteru Old Spice je skvelým príkladom zachovania konzistentného hlasu značky – v tomto prípade humoru vo všetkých jej príspevkoch.

6. Uverejňujte v správny čas

Ako iné platformy sociálnych médiíTwitter má svoj vlastný algoritmus, ktorý funguje na rôznych prípadoch konzistentnosti a plánov uverejňovania.

V mnohých prípadoch sú najlepšie dni na uverejňovanie príspevkov na Twitteri pondelky, utorky, stredy, piatky a soboty o 9:00. Zatiaľ čo najhorší deň na uverejňovanie príspevkov je nedeľa.

To však nemusí platiť pre každú značku a ako manažér sociálnych médií musíte vymyslieť plán, ktorý bude fungovať pre vašu spoločnosť a nie pre odvetvie.

Správy z analýzy Twitteru Sprout Social vám môžu pomôcť nájsť najlepší čas na uverejňovanie príspevkov na Twitteri.

Na základe údajov, ako je tok návštevnosti a miera zapojenia, tieto prehľady ponúkajú odporúčania pre optimálny čas na naplánovanie vašich príspevkov na Twitteri.

7. Vyvážené platené a organické zapojenie na Twitteri

Existujú dva spôsoby, ako získať angažovanosť na Twitteri – organicky a prostredníctvom reklám.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze na TikTok bez fondu pre tvorcov

Organický dosah je v porovnaní s reklamami škálovateľný a dlhodobý. Na druhej strane, reklamy sú potrebné na krátky nárast rastu, ktorý je dôležitý na to, aby sa značka dostala na mapy.

Organické zapojenie

Odborníci naznačujú, že organicky zapájajúce vlákna Twitteru by mali byť viac vizuálne a priťahujúce pozornosť s nádychom intríg. Model háčika, vlasca a závažia tu funguje veľmi dobre, pretože značky potrebujú zavesiť svojich čitateľov na prvý riadok a potom ich prinútiť kliknúť na odkaz „Čítať viac“, aby sa posunuli ďalej.

 • Neprezrádzajte všetko v prvom riadku, nechajte svojho čitateľa kliknúť na „čítať viac“.
 • Vytvorte kontext
 • V prípade potreby použite prieskumy Twitteru
 • Pridajte vizuál na upútanie pozornosti

Vytváranie vlákien je však len jednou časťou dohody. Po zverejnení tweetu je dôležité, aby sa vaša značka ďalej zapojila do publika. Môžete retweetovať odpovede, ponoriť sa do konverzácie a vybudovať aktívnu komunikačnú linku so všetkými, ktorí sa zapájajú do vášho firemného účtu na Twitteri.

Zvážte reklamy sledovateľov na Twitteri

Organické zvýšenie zapojenia Twitteru si vyžaduje čas. Na druhej strane, ak chcete rýchlo urýchliť svoj rast, kampane pre sledovateľov na Twitteri vám umožnia propagovať váš účet cieľovému publiku.

Najlepšie na tom je, že platíte len vtedy, keď niekto po zhliadnutí reklamy sleduje váš firemný účet.

Tieto reklamy fungujú najlepšie pre krátke kampane alebo priebežne, aby mali konzistentný prúd nových sledovateľov. Pomôžu vám osloviť širšiu škálu účtov ľudí, ktorí momentálne nesledujú vašu značku a môžu sa zaujímať o vašu ponuku.

Twitter umožňuje vhodným účtom spúšťať kampane na ads.twitter.com na základe nasledujúcich kategórií:

 • Povedomie
 • Úvaha
 • Konverzia

Môžete dokonca pridať propagované tweety do svojho marketingového mixu Twitter, aby ste zvýšili mieru zapojenia Twitteru a premenili sledovateľov na zákazníkov.

8. Uverejňujte ponuky, výpredaje a zľavy

Ak vás zaujíma, ako pre svoju značku získať sledovateľov na Twitteri, uľahčite publiku, aby k vám prišlo uverejnením výpredaja alebo doteraz nevídanej ponuky.

Toto funguje obzvlášť dobre počas sviatočného obdobia a so sviatkami za rohom, toto je ideálny čas. Načrtnite svoje predajné a propagačné ponuky a vytvorte jednoduché tweety, v ktorých načrtnete, čo môže váš zákazník z tejto ponuky získať.

Použite GIF na pridanie veľmi potrebného FOMO a vizuálneho prvku, aby vaši sledovatelia na Twitteri klikli na váš príspevok.

Tip pre profesionálov: Počas odosielania a zľavový tweetnezabudnite pridať smerovanie adresy URL do produktovú stránku aby ste zo svojej dovolenkovej marketingovej stratégie sociálnych médií vyťažili maximum.

9. Na zobrazenie výkonnosti použite analytiku služby Twitter

Jedna vec je mať zavedenú marketingovú stratégiu Twitteru. Ďalším rovnako dôležitým aspektom je zistiť, či sa vaše úsilie vypláca, a najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť analytický nástroj Twitter, ako je Sprout Social.

Čítať:  Ako skontrolovať, či je váš počítač pripravený na VR?

Robustná analytická platforma Twitteru je nápomocná pri odpovediach na to, ako zvýšiť počet svojich sledovateľov na Twitteri, pretože sleduje vašu interakciu (tweety, retweety, hodnotenia Páči sa mi a odpovede) a zefektívňuje proces podávania správ.

Údaje v reálnom čase zobrazené Sprout Social pomáhajú posúdiť podiel hlasu na trhu, metriky, ktoré sú pre vašu značku skutočne dôležité, analýzu konkurencie a to, čo možno urobiť, aby ste získali väčšiu viditeľnosť na Twitteri.

Pomocou analýzy sentimentu vám Sprout Social for Twitter marketing umožňuje pochopiť, ako sa ľudia cítia pri danej téme.

Nakoniec vám Sprout Social umožňuje automatizovať hlásenie vašej marketingovej stratégie na Twitteri. Môžete exportovať nespracované údaje (z formátu CSV a XLS) a analyzovať všetky príspevky, ovplyvňovače a metriky prispôsobeným spôsobom.

Tieto správy možno jednoducho previesť na zostavy pripravené na prezentáciu pre klientov a zainteresované strany.

Zabaľovanie

Zistiť, ako získať viac sledovateľov na Twitteri v roku 2024, sa scvrkáva na vytvorenie solídnej marketingovej stratégie Twitteru

Jedna vec, ktorú vieme s istotou, je, že nárast vašich sledovateľov na Twitteri sa nedeje náhodou. Je to kombinácia zavedenej obsahovej stratégie, interakcie s nasledovníkmi a ostatnými používateľmi a dôsledného tweetovania.

Keď sa dynamika sociálnych médií skombinuje s údajmi podloženými informáciami z Sprout Social, získate marketingový plán Twitteru, ktorý je nielen priamy, ale aj udržateľný a účinný.

V roku 2024 budú najlepšie marketingové tímy naďalej využívať údaje na podporu svojich stratégií sociálnych médií. Ak chcete zabezpečiť, aby vaše tweety rezonovali s vaším publikom, zvážte použitie analytického nástroja Twitteru, ako je Sprout Social.

Ako urobiť analýzu konkurenta na Twitteri v 5 jednoduchých krokoch

často kladené otázky

Ako môžem získať viac sledovateľov na Twitteri zadarmo?

Ak chcete bezplatne zvýšiť počet svojich sledovateľov na Twitteri, vyskúšajte nasledujúce marketingové stratégie Twitteru:
1. Zdieľajte relevantný obsah
2. Tweetujte dôsledne
3. Interagujte s ostatnými

Ako získať viac Twitteru pre obchodných sledovateľov v roku 2024?

Najlepšie marketingové stratégie Twitteru na rok 2024 sú:
1. Spustite reklamy na Twitteri
2. Uverejnite vizuálny obsah
3. Používajte trendy hashtagy
4. Spojte sa s ostatnými pomocou lajkov, odpovedí a retweetov
5. Nájdite svoj jedinečný hlas
6. Zistite, kedy je pre vašu firmu najvhodnejší čas na uverejňovanie príspevkov na Twitteri
7. Na meranie výkonu použite analytické nástroje Twitteru

Aký je najlepší nástroj na analýzu Twitteru?

Analýzu Twitteru Sprout Social používajú niektoré z najlepších značiek vďaka funkciám, ako sú:
1. Analýza hashtagov
2. Prispôsobené analytické správy
3. Správy PDF pripravené na prezentáciu
4. Analýza historických údajov
5. Sledovanie profilov a účtov na Twitteri
6. Analýza trendov na Twitteri

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE