9 spôsobov, ako rozpoznať falošné účty na Instagrame

S viac ako miliardou používateľov je jeden z desiatich účtov na Instagrame falošný. Zatiaľ čo Instagram aktívne monitoruje a blokuje takéto účty, ich úplné odstránenie z platformy je nemožné. Našťastie, niektoré indikátory uvedené nižšie vám môžu pomôcť odhaliť ich skutočnú identitu; Poďme diskutovať o niekoľkých ukazovateľoch na rozpoznanie falošných účtov Instagram. Okrem toho môžete spoločnostiam na Instagrame zabrániť v používaní vašich fotografií na reklamy.

Prečo by ste sa mali obávať falošných účtov na Instagrame?

Získavanie ďalších sledovateľov z neznámych účtov sa môže zdať obohacujúce, ale ak je účet falošný, predstavuje to veľké riziko pre bezpečnosť. Môže to viesť k nasledujúcim problémom:

  • Falošné účty môžu spôsobiť zbytočné rozptyľovanie odosielanie spamu vám alebo vašim sledovateľom.
  • Tieto účty často propagujú službu alebo zbytočne náhodné komentáre k vašim príspevkom.
  • Môžu byť nebezpečné, pretože ich správy často obsahujú škodlivé odkazy, ktoré vedú k kybernetický podvod.
Čítať:  Ako vypnúť zvuk fotoaparátu v aplikácii Snapchat

Ako rozpoznať falošné účty na Instagrame?

Rozpoznať falošný účet na Instagrame nie je žiadna raketová veda. Ak budete venovať pozornosť nasledujúcim indikátorom, môžete ho odlíšiť od skutočného používateľa. Takže bez ďalších okolkov začnime.

Indikátor 1 – Všeobecný, Odcudzenie identity alebo Žiadny profilový obrázok

Falošné účty na Instagrame majú často prázdne, všeobecné alebo profilové obrázky, ktoré sa za niekoho vydávajú. Zatiaľ čo sú prázdne alebo všeobecné profilové obrázky nedá sa spätne vystopovaťfalošné účty niekedy používajú fotky niekoho iného, ​​aby získali viac sledovateľov alebo ich zlákali ku konverzácii.

Rozpoznať identifikovať falošné účty InstagramRozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Keďže takéto účty väčšinou prevádzkujú hackeri, spameri alebo ľudia s nekalými motívmi, dôrazne vám odporúčame držať sa ďalej a zablokovať ich. Môžete tiež nahláste ich na Instagrame ak sa vydávajú za účet, viete.

Indikátor 2 – Neúplný životopis účtu, skopírovaný, nekonzistentný alebo obsahuje chyby

Neúplný životopis profilu patrí medzi najlepšie červené vlajky na rozpoznanie falošného účtu Instagram. Keďže tieto účty sú zvyčajne vytvárané v zhone, základný používateľ sa neobťažuje vypĺňaním úplných podrobností profilu alebo ich vypĺňa skopírovaným alebo chybným obsahom.


Nie všetky účty Instagram s chýbajúcim/neúplným životopisom sú však falošné; niektorí používatelia môžu byť príliš leniví na to, aby vyplnili všetky podrobnosti. Preto je najlepšie zostať ostražití a spárovať ich s inými identifikačnými indikátormi na rozpoznanie falošných účtov na Instagrame.

Indikátor 3 – Propagačné odkazy alebo instagramové stránky vo vašej DM

Deväťdesiatdeväť percent účty Instagram odosielajúce propagačné alebo odkazy na sledovanie náhodných stránok sú falošné. Okrem spamových odkazov vás môžu požiadať o osobné údaje výmenou za atraktívnu zľavu na produkt/službu, čím ohrozia bezpečnosť vášho účtu. Ak často dostávate takéto žiadosti o správu vo svojej priamej správe, najlepším spôsobom je okamžite ich zablokovať.

Čítať:  Ako sa náš nástroj na správu sociálnych médií naďalej vyvíjal v roku 2024 [Infographic]

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Indikátor 4 – Rozpoznajte falošné účty Instagram identifikáciou bežných podvodov

Veľká používateľská základňa Instagramu z neho robí ľahký cieľ pre podvodníkov a hackerov. Často zverejňujú falošné reklamy a spúšťajú rôzne podvody, ako sú podvody s prihlásením, podvody s profilovými obrázkami, podvody s darčekmi a mnohé ďalšie, aby odčerpali ľuďom ich vzácne údaje alebo ťažko zarobené peniaze.

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Ak však takýchto podvodníkov identifikujete vopred, je možné podniknúť potrebné kroky na zablokovanie týchto falošných účtov. Pozrite si náš podrobný vysvetľovač a dozviete sa viac o bežných podvodoch na Instagrame.

Indikátor 5 – nula sledovateľov so žiadnou alebo extrémne vysokou sledovanosťou

Ak si všimnete účet Instagram s nulová alebo nezvyčajne vysoká počet nasledovných účtov v porovnaní s počtom sledovateľov, možno sa pozeráte na falošný účet. Dôvodom je, že hlavným motívom takýchto účtov je sledovať maximálny počet používateľov a posielať spamové DM, aby robili podvody.

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Niektoré účty tiež nakupujú falošných sledovateľov, aby zvýšili pomer svojich sledovateľov, aby vyzerali legitímne. Ak nejakého zbadáte, je najlepšie ho prestať sledovať alebo ho zablokovať.

Indikátor 6 – Spamové a všeobecné komentáre/odpovede

Všimli ste si často a odkaz alebo náhodná odpoveď v komentári k tvojmu príspevku? Ak áno, môže to byť vykonané falošným účtom. Ak si nie ste istí, na overenie otvorte ich profil na Instagrame v sekcii komentárov a skontrolujte ďalšie indikátory uvedené v tejto príručke. Takéto účty často odpovedajú opakovanými komentármi alebo spamovými odkazmi, ktoré lákajú používateľov, aby na ne klikli.

Čítať:  5 spôsobov, ako skopírovať text z PDF na telefóne alebo PC

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Indikátor 7 – Nedávno vytvorený účet

Falošné účty existujú veľmi krátko. Platformy sociálnych médií vrátane Instagramu ich aktívne monitorujú a odstraňujú. V dôsledku toho si hackeri/spameri vytvárajú nové účty, aby prilákali cieľové profily.

Našťastie ich môžete rozpoznať tak, že si pozriete ich dátumy pripojenia na Instagrame. Ide o falošný účet, ak ide o nedávny dátum a spĺňa vyššie uvedené ukazovatele. Tu je návod, ako môžete skontrolovať dátum pripojenia účtu Instagram:

1. Klepnite na ikonu trojbodkové menu vedľa profilu Instagram a stlačte 'O tomto účte.'


2. Dátum registrácie by mal byť viditeľný pod Dátum pripojenia lúka.

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Indikátor 8 – Aktivita účtu je buď príliš nízka, alebo príliš vysoká

Účet na Instagrame s veľmi nízka alebo extrémne vysoká aktivita môže byť potenciálne falošný účet. Ak je aktivita účtu príliš nízka, napríklad veľmi málo príspevkov a komentárov, primárne spamuje ľudí prostredníctvom DM. Alternatívne môže extrémne vysoká aktivita účtu znamenať, že robot alebo neznáma osoba hromadne interagujú s používateľmi v nádeji, že na oplátku ich budú nasledovať.

Ak si to chcete overiť, prezrite si časovú os účtu a skontrolujte časový odstup medzi príspevkami. Venujte pozornosť aj príspevkom a použite nástroje na spätné vyhľadávanie obrázkov na kontrolu ich pravosti.

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Indikátor 9 – Časté predaje alebo zľavy

Falošné účty na Instagrame sú tiež vytvorené so zlým úmyslom podvodu šírením zľava a predaj posty s lukratívnymi ponukami. Ľudia sa často stanú korisťou a vyplnia svoje osobné údaje na poskytnutom predajnom odkaze, čím ohrozia svoj účet. Ak si všimnete takýto účet, zablokujte ho a nahláste to Instagramu.

Čítať:  Ako opraviť chybu 30 Canon?

Rozpoznať identifikovať falošné účty Instagram

Ako zablokovať falošný účet Instagram

Teraz, keď ste spoznali falošný účet Instagram, ak vás zaujíma, ako ho zablokovať. Nebojte sa; pre jednoduchú opravu postupujte podľa týchto krokov:

1. Klepnite na ikonu trojbodkové menu vedľa falošného profilu Instagram a stlačte Blokovať.


2. Klepnite Blokovať na odstránenie používateľa zo zoznamu vašich sledovateľov a ďalších prepojených účtov, ako je napríklad účet Threads.

3. Prípadne môžete použiť Blokovať a nahlásiť priamo zablokovať a nahlásiť účet Instagramu.

4. V prípade, že chcete zablokovať používateľa v žiadosti o správu na Instagrame, otvorte správu a klepnite na Blokovať.

5. Nakoniec stlačte tlačidlo Blokovať účet možnosť. Môžete tiež skontrolovať ďalšie šikovné metódy na odstránenie falošných a robotických sledovateľov Instagramu.


Obnovte svoj účet na Instagrame po hackovaní

Získal niekto neoprávnený prístup k vášmu účtu? Nemôžete sa prihlásiť, pretože hacker zmenil vaše heslo? Panika nie; vytvorili sme podrobného sprievodcu, ktorý pokrýva všetky hnidy a krupice na obnovenie vášho napadnutého účtu Instagram.

Zabaliť sa

Dúfame, že vám táto príručka pomohla identifikovať falošné účty Instagram pomocou vyššie uvedených indikátorov na ich rozpoznanie a blokovanie. Ak to považujete za užitočné, oznámte to svojim priateľom a prihláste sa na odber GadgetsToUse, aby ste získali ďalšie zaujímavé čítanie. Nezabudnite tiež skontrolovať odkazy nižšie, kde nájdete úžasné tipy a triky pre Instagram.

Mohlo by vás zaujímať:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE