9 účinných stratégií na získanie potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu pre vašu agentúru

Potenciálni zákazníci sú miazgou akéhokoľvek podnikania založeného na službách B2B vrátane agentúr pre webový dizajn, SEO firiem a iných typov digitálnych agentúr.

Bez neustáleho prísunu kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu môže predajný kanál agentúry začať vyschnúť a ocitnúť sa bez klientov.

Nemožno poprieť skutočnosť, že generovanie potenciálnych zákazníkov je jedným z najdôležitejších aspektov úlohy obchodníka. V skutočnosti podľa RulerAnalytics91 % marketérov tvrdí, že generovanie potenciálnych zákazníkov je ich najdôležitejším cieľom.

Zdroj obrázkov: RulerAnalytics

Táto štatistika neplatí len pre B2C firmy, ale aj pre B2B firmy, ako sú webdesignové agentúry.

Vzhľadom na to sme si mysleli, že by bolo užitočné vytvoriť príručku o najlepších stratégiách generovania potenciálnych zákazníkov, ktoré môžu agentúry pre webový dizajn implementovať na generovanie ďalších potenciálnych zákazníkov.

Zároveň sa podelíme o spätnú väzbu od rôznych zakladateľov digitálnych agentúr o tom, ako začleňujú tieto taktiky na generovanie potenciálnych zákazníkov v rámci svojej agentúry.

Vedúci predstavitelia zakladateľov agentúry uvedení v tomto príspevku

Radi by sme sa osobitne poďakovali nasledujúcim zakladateľom a manažérom agentúr za zdieľanie ich cennej spätnej väzby a príspevkov.

 • Brenton Thomas, zakladateľ @ Twibi, Spojené štáty americké
 • Sarah Walters, marketingová manažérka spoločnosti The Wit Group, Spojené štáty americké
 • Alex Alexakis, zakladateľ @ PixelChefs, Spojené štáty americké
 • Chris Stott, riaditeľ spoločnosti SeverMarketing, Spojené kráľovstvo

Čo sú Web Design Vedúci?

Vedúci webdizajnu sú vopred kvalifikovaní jednotlivci alebo firmy, ktoré prejavili záujem o služby webdizajnu. Zvyčajne títo jednotlivci alebo firmy prejavili záujem o tieto služby tým, že priaznivo reagovali na akékoľvek odchádzajúce alebo prichádzajúce marketingové kampane.

Takže nie, nie každý podnik vo vašom meste sa kvalifikuje ako vedúci webový dizajn, pretože neprejavil záujem o prerobenie svojej webovej stránky alebo o vytvorenie novej stránky od začiatku.

Medzi typy služieb súvisiacich s webovým dizajnom, o ktoré môže mať záujem aj potenciálny klient, patria:

 • Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)
 • Copywriting
 • Marketing na sociálnych sieťach (platený a organický)

Keď hovoríme o generovaní potenciálnych zákazníkov agentúry, je potrebné rozlišovať medzi horúcimi a studenými potenciálnymi zákazníkmi.

Studený potenciálny zákazník je osoba alebo firma, ktorá zodpovedá profilu zákazníka alebo osobe kupujúceho, ku ktorej ste sa dostali pri zakladaní podnikania. S týmito potenciálnymi webovými návrhármi sa ešte neobchodovalo a bude oveľa ťažšie ich premeniť na klientov.

Horúci webový dizajnér je niekto, kto pozitívne reagoval na akékoľvek marketingové kampane, ktoré ste nastavili. Títo používatelia prejavili záujem o vaše služby a v dôsledku toho je oveľa jednoduchšie zmeniť ich na platiacich klientov.

Pre každú fázu marketingového lievika existujú rôzne marketingové kanály. Napríklad, PPC marketing je ideálny na oslovenie úplne nových potenciálnych zákazníkov, zvyčajne ide o vrchol lievika a chladných potenciálnych zákazníkov.

Zdroj obrázka: Amazon Ads

Zatiaľ čo SEO je skôr určené na dosiahnutie stredných až spodných častí lievika, ktorí sú si vedomí svojich problémov a hľadajú riešenia svojich problémov.

Mali by ste si kúpiť potenciálnych zákazníkov?

Závisí to od viacerých faktorov. Pred nákupom vedie web design by ste mali starostlivo zhodnotiť zdroj alebo predajcu.

V súčasnosti je pre každého celkom jednoduché zostaviť zoznam podnikov a pokúsiť sa ho predať ako „overený“ zoznam kvalifikovaných záujemcov.

Z tohto dôvodu musíte byť veľmi kritickí k zdroju a kvalite potenciálnych zákazníkov, ktoré kupujete. Podľa mňa bude lepšie, ak si nájdeš svoje vlastné kontakty.

Spôsoby, ako získať potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu pre vašu agentúru

Čítať:  AHREFs vytvára pre tvorcov priateľský vyhľadávač s názvom Yep

Existuje niekoľko spôsobov, ako generovať potenciálnych zákazníkov, od nastavenia PPC marketingových kampaní, ktoré zobrazujú reklamy vášmu ideálnemu kupujúcemu, až po využitie adresárov agentúr.

Neexistuje žiadny „najlepší“ spôsob, ako získať týchto potenciálnych zákazníkov, avšak použitá metodika bude do značnej miery závisieť od vašich schopností a rozpočtu.

Napríklad, ak máte veľký rozpočet na generovanie potenciálnych zákazníkov, pravdepodobne môžete použiť platené marketingové kanály, ako sú PPC a reklamy na Facebooku, Twitteri atď.

Ak ste však pripútaní k hotovosti, pravdepodobne sa budete musieť namiesto toho obrátiť na nákladovo efektívnejšie metódy, ako je SEO a marketing obsahu.

Majte zavedenú stratégiu obsahového marketingu

Prvou taktikou na získavanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn je použitie obsahového marketingu.

„Obsahový marketing je strategický marketingový prístup zameraný na vytváranie a distribúciu hodnotného, ​​relevantného a konzistentného obsahu na prilákanie a udržanie jasne definovaného publika – a v konečnom dôsledku na podporu ziskových akcií zákazníkov.“

Content Marketing Institute

Obsahový marketing nie je len o písaní blogových príspevkov, môže zahŕňať aj zverejňovanie videí na YouTube, vytváranie PR kampaní o vašej agentúre, posielanie užitočných prieskumov alebo informácií v e-mailovom newsletteri atď.

Ako teda môžu agentúry využiť marketing obsahu na získanie potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu?

Prvou a najzrejmejšou odpoveďou je písanie a publikovanie relevantného obsahu blogu na webe vašej agentúry.

Tento obsah by mal pomôcť vášmu ideálnemu kupujúcemu vyriešiť problém. Napríklad, ak je vaším ideálnym klientom obchod s elektronickým obchodom, obsah vášho blogu by mal byť o tom, ako vybudovať internetový obchod, marketingové tipy pre elektronický obchod, recenzie softvéru elektronického obchodu atď.

Príkladom agentúry, ktorá využíva obsah blogu na generovanie potenciálnych zákazníkov, je Jamersan. Je to agentúra zaoberajúca sa webovým dizajnom a vývojom elektronického obchodu, ktorá sa špecializuje na Magento, BigCommerce a Adobe Commerce.

Zverejňujú množstvo blogových príspevkov o témach súvisiacich s vývojom webu elektronického obchodu.

Ak má vaša agentúra kapacitu na produkciu videí na YouTube, môže to byť ďalšia nevyužitá príležitosť marketingu obsahu na generovanie potenciálnych zákazníkov v oblasti webového dizajnu.

Cieľom je vytvoriť obsah YouTube, ktorý by bol relevantný pre vášho ideálneho klienta. Ako príklad opäť použili Jamersan a dokázali si vytvoriť svoj vlastný kanál YouTube s tisíckami odberateľov v priestore elektronického obchodu.

Pravidelne zverejňujú videá, ktoré by vlastník stránky elektronického obchodu a obchodník považoval za relevantné, medzi ktoré patria:

 • 5 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Magento vs Shopify
 • Ako si vybrať Million Dollar Dropshipping Niche v roku 2021
 • Výber platformy elektronického obchodu a poskytovateľa tlače na požiadanie pre našu stránku dropshippingu v hodnote 1 000 000 USD
 • Vyskúšajte týchto 5 tipov na zvýšenie AOV

Ak chcete použiť marketing obsahu ako metódu na generovanie potenciálnych zákazníkov pre vašu agentúru, musíte najprv zistiť, aký typ obsahu a informácií bude váš ideálny klient považovať za užitočný.

Agentúra špecializujúca sa na miestne SEO a vývoj webových aplikácií pre malé podniky pravdepodobne nebude musieť vytvárať obsah na témy súvisiace s elektronickým obchodom, pretože to nie je relevantné pre tento typ podnikania.

Namiesto toho budú mať pre takého klienta oveľa väčšiu hodnotu informácie o tom, ako rozvíjať svoje malé podnikanie.

Chris Stott, riaditeľ SevenMarketingdigitálna agentúra v Manchestri v Spojenom kráľovstve, hovorí, že jeho agentúra využíva mnohostranný prístup, ktorý kombinuje taktiku prichádzajúcich a odchádzajúcich.

„Zameriavame sa na optimalizáciu webovej stránky našej agentúry, aby prilákala organickú návštevnosť. Vytváraním pútavého obsahu, ktorý prezentuje našu odbornosť, ako sú informatívne blogové príspevky, pútavé prípadové štúdie a podmanivé portfólio, vzbudzujeme záujem potenciálnych klientov, ktorí aktívne vyhľadávajú služby webového dizajnu.“

Využite PPC marketing

Marketing Pay Per Click (PPC) je skvelý spôsob, ako dostať vašu agentúru pred cieľové publikum. Na rozdiel od SEO je PPC outbound marketingová aktivita, pretože virtuálne vyjdete von a nájdete používateľov, ktorí zodpovedajú vášmu ideálnemu profilu klienta.

Čítať:  15 tipov pre mobilný elektronický obchod

Používanie PPC marketingu na generovanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn má svoje výhody a nevýhody.

Medzi hlavné nevýhody patrí:

 • Keďže platíte za každé kliknutie, konverzia chladných potenciálnych zákazníkov na potenciálnych zákazníkov stojí skutočné marketingové doláre.
 • Ak chcete optimalizovať reklamy a kampane na ich maximálny potenciál, musíte mať odborné znalosti v tejto oblasti marketingu. Okrem toho, ak neviete, čo robíte, môžete nakoniec minúť veľa času a peňazí bez toho, aby ste videli nejaké skutočné výhody.

Samozrejme, PPC ponúka niekoľko výhod, medzi ktoré patrí:

 • Schopnosť priamo inzerovať klientom na základe množstva faktorov vrátane ich presnej polohy, kľúčového slova, času dňa a dňa v týždni a záujmov publika.
 • Za PPC marketing platíte až vtedy, keď niekto klikne na reklamu. Potenciálny klient teda uvidí vašu značku, aj keď neklikne na vašu reklamu.
 • PPC marketing dokáže generovať rýchle výsledky. V momente, keď zapnete svoju PPC kampaň, môže začať generovať potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn pre vašu agentúru.
 • PPC dáva inzerentom možnosť ukázať svoju firmu na vrchole Google SERP.

Vytvorte záznam v adresári agentúr

Agentúrne adresáre ako napr Sieť digitálnych agentúr a Spojka dať digitálnym agentúram možnosť vytvoriť online zoznam s ich službami, kontaktnými informáciami, recenziami zákazníkov a podobne.

Vytvorenie záznamu v adresári agentúr je skvelý spôsob, ako vytvoriť webový dizajn, pretože môžete začať zadarmo.

Pri týchto potenciálnych zákazníkoch budete samozrejme závislí od platformy. Takže vždy, keď zmenia svoj algoritmus alebo pravidlá hodnotenia, budete musieť zmeniť svoju stratégiu na platforme alebo upraviť svoj záznam.

Táto metóda generovania olova je nízko visiacim ovocím, pretože si nevyžaduje veľa časových investícií.

Jednoducho si vytvoríte účet, vyplníte všetky polia zoznamu a je to.

Väčšina z týchto platforiem samozrejme umožňuje digitálnym agentúram platiť za to, aby sa ich záznamy objavili ako prvé alebo v prvých troch zoznamoch. Ak má vaša agentúra marketingový rozpočet na investovanie do takejto kampane, mohlo by to stáť za to.

Dôvodom, prečo sa dostať do zoznamov agentúr, ako sú tie spomenuté, je to, že návštevníci ich stránok sú veľmi cielení.

Na rozdiel od všeobecných obchodných adresárov, ako je Yelp, používatelia navštevujúci webové stránky s adresármi agentúr už hľadajú digitálnu agentúru, takže títo návštevníci majú oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že konvertujú na klientov.

Vybudujte si sledovanie na sociálnych médiách

Žiadna príručka o vytváraní potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn nebude úplná bez zmienky o sociálnych médiách.

Zakladatelia digitálnych agentúr a marketingoví pracovníci môžu využívať organické aj platené sociálne médiá na generovanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn. Aj keď pravdepodobne budete môcť generovať oveľa viac potenciálnych zákazníkov pomocou plateného marketingu na sociálnych sieťach v porovnaní s organickým.

Prostredníctvom platforiem ako Facebook a Instagram, ktoré ponúkajú podrobné možnosti zacielenia, môžu agentúry osloviť nových potenciálnych zákazníkov na základe ich ideálneho klienta.

Existuje niekoľko spôsobov, ako generovať potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn na sociálnych sieťach.

Po prvé, môžete vytvoriť platenú kampaň zacielenú na ľudí na základe cieľových demografických údajov, záujmov a iných charakteristík. Tradičná metóda ponúkania bezplatnej elektronickej knihy alebo sprievodcu výmenou za e-mailovú adresu stále funguje.

Alebo môžete príjemcom ponúknuť bezplatné stretnutie o stratégii digitálneho marketingu s jedným zo zamestnancov vašej agentúry.

Brenton Thomas je zakladateľom Twibi, marketingová agentúra so sídlom v Spojených štátoch. Je pevne presvedčený o poskytovaní bezplatných konzultácií na generovanie potenciálnych zákazníkov.

„Ponuka bezplatných konzultácií je skvelý spôsob, ako získať potenciálnych zákazníkov a budovať vzťahy s potenciálnymi zákazníkmi. Keď ponúkame bezplatnú konzultáciu, pýtame sa potenciálnych zákazníkov na otázky o ich potrebách, aby sme pochopili ich bolesti a ako im naše služby môžu pomôcť.“

Na základe svojho rozpočtu sa tiež môžete pokúsiť vybudovať veľkú sledovanosť na sociálnych médiách prostredníctvom platených reklám. Mohli by ste sa zamerať na to, aby ste sa stali „tvorcom“ pre všetky veci súvisiace s webovým dizajnom a vývojom.

Dá sa to dosiahnuť zdieľaním užitočného obsahu, návodom, ako postupovať, zodpovedaním často kladených otázok o digitálnom marketingu a webdizajne a čímkoľvek iným, čo môže potenciálneho klienta zaujímať.

Čítať:  Google vysvetľuje rozdiel medzi JavaScriptom a HTTP presmerovaním

Poskytnite bezplatné SEO audity

Každý má rád veci zadarmo. Jedinečným spôsobom, ako získať potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn, je ponúknuť bezplatný SEO audit aktuálnej webovej stránky vášho potenciálneho klienta výmenou za jeho kontaktné údaje.

Táto správa by mala obsahovať všetky kontroly potrebné na to, aby záujemca získal komplexný prehľad o svojej webovej lokalite a o tom, čo je potrebné urobiť na zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch.

Potom môžete predstaviť svoje služby webového dizajnu a vývoja a uviesť, ako používate osvedčené postupy SEO pri navrhovaní webových stránok pre klientov.

Ako teda poskytujete bezplatné audity SEO bez toho, aby ste museli manuálne prechádzať webovú stránku každého nového potenciálneho zákazníka?

Pomocou nástroja Embeddable Audit Tool od Ahrefs môžu zakladatelia agentúr nastaviť generovanie potenciálnych zákazníkov na autopilota.

Jednoducho vložte na svoj web formulár auditu, ktorý zodpovedá značke a celkovému vzhľadu a štýlu vašej agentúry. Náš formulár auditu je 100% prispôsobiteľný podľa vašich jedinečných požiadaviek.

Hneď ako niekto vyplní formulár auditu pridaním svojich údajov, náš softvér vykoná komplexný SEO audit jeho webovej stránky, pričom skontroluje viac ako 100 údajových bodov.

Po dokončení bude SEO audit odoslaný záujemcovi a jeho kontaktné informácie spolu s kópiou správy budú doručené do vašej e-mailovej schránky.

Zaraďte sa na stránky na voľnej nohe

Ďalšou taktikou na generovanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn je dostať sa do zoznamu na nezávislých stránkach, ako sú Upwork, Fiverr, Freelancer atď.

Áno, z technického hľadiska digitálna agentúra nie je „na voľnej nohe“, avšak mnohé firmy chodia na tieto webové stránky, aby našli predajcov pre celý rad služieb vrátane webdizajnu a vývoja.

Teraz by ste mali pamätať na to, že pravdepodobne budete musieť zaplatiť províziu alebo poplatky za platformu z príjmu, ktorý vytvoríte prostredníctvom projektov na voľnej nohe, ako je Upwork.

Ak však optimalizujete svoj profil na týchto platformách, budete môcť prakticky zadarmo generovať potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn.

Povedal by som, že táto taktika je skvelou voľbou pre tie agentúry, ktoré práve začínajú, ktoré nemajú silnú prítomnosť na webe alebo pozície vo vyhľadávačoch a ktoré nemajú rozpočet na zaplatenie kampane na generovanie potenciálnych zákazníkov.

Ukážka predchádzajúcej práce

Keďže webdizajn je vizuálna záležitosť, predvedenie predchádzajúcej práce a dizajnérskych zručností vašej agentúry je skvelý spôsob, ako získať nových potenciálnych zákazníkov.

Väčšina webdesignových a marketingových agentúr to robí prostredníctvom sekcie „Portfólio“ na svojej webovej stránke.

To samozrejme znamená aj to, že vlastný web vašej agentúry by mal byť špičkový a vizuálne príťažlivý. Nemôžete očakávať, že vám iná firma zverí svoje webové stránky, ak vaša vlastná stránka vyzerá hrozne a funguje zle.

Sarah Walters je marketingová manažérka spoločnosti The Wit Group, digitálna agentúra v Mississippi, ktorá ponúka webdizajn a SEO služby. Sarah hovorí, že prezentácia ich predchádzajúcej práce je jednou z ich hlavných metód generovania potenciálnych zákazníkov.

„Starostlivo pripravujeme portfólio úspešných projektov, aby sme predviedli naše schopnosti a vplyv našej práce. Autentické referencie od našich klientov sú uvedené na našej webovej stránke ako silný sociálny dôkaz, ktorý potvrdzuje kvalitu našich služieb a spokojnosť našich klientov.“

Potenciálni klienti zhodnotia kvalitu vašich služieb a vaše zručnosti v oblasti webdesignu na základe toho, ako vyzerá vaša webová stránka a stránky vo vašom portfóliu.

Tip: Pridajte odkaz na svoj web do päty všetkých webov vašich klientov. Toto je taktika, ktorú používa PixelChefswebdizajn a SEO agentúra v Spojených štátoch.

„Jednou z taktík, ktoré používame na získanie väčšieho počtu klientov v oblasti webdesignu, je požiadať našich existujúcich zákazníkov, aby napísali naše meno na ich webovú stránku tak, ako ich navrhli PixelChefs. Robíme to preto, lebo nám to pomáha lepšie zviditeľniť a zviditeľniť naše služby webového dizajnu.“

– Alex Alexakis, zakladateľ

Optimalizácia firemného profilu Google (GMB) pre miestne vyhľadávanie

Jedným z najlepších spôsobov, ako generovať potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn, je hodnotenie pre miestne vyhľadávacie dopyty, ako napríklad „webdesignová agentúra + [city]“.

Čítať:  Náklady na získanie zákazníka vs. udržanie zákazníka

Ak to chcete urobiť, budete musieť dodržiavať miestne osvedčené postupy SEO na optimalizáciu vášho záznamu v službe Moja firma na Googli.

Toto je účinná stratégia z niekoľkých dôvodov, ale najvýhodnejšia je:

 • Ak je vaša firma schopná udržať si svoju pozíciu na prvom mieste, budete môcť bez prerušenia generovať potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu.
 • Toto je v podstate bezplatný spôsob generovania potenciálnych zákazníkov. Na rozdiel od platených marketingových kanálov budete môcť generovať potenciálnych zákazníkov bez toho, aby ste museli platiť za umiestnenie reklamy.

Tu je niekoľko tipov na vysokej úrovni, podľa ktorých môžete optimalizovať svoj záznam v službe Moja firma na Googli pre miestne vyhľadávanie, ale pokojne si prečítajte túto príručku na Optimalizácia služby Moja firma na Googli získať podrobnejšie tipy a taktiky:

 • Uistite sa, že ste si nárokovali a overili svoj záznam vo firemnom profile Google. Nárokovaním a overením svojho záznamu budete môcť tento záznam sprístupniť používateľom na stránkach Google a podľa toho upraviť informácie.
 • Vyberte si správnu kategóriu podnikania. Pri výbere kategórie podnikania musíte byť čo najkonkrétnejší, pretože je to jeden z prvkov, ktoré Google berie do úvahy pri určovaní, ktoré firmy priradiť k relevantným vyhľadávaniam.
 • Pridajte služby webového dizajnu do svojho záznamu. Google dáva firmám možnosť pridať do svojho záznamu všetky služby, ktoré poskytujú.
 • Pridajte do svojho záznamu fotografie a videá svojej agentúry. Toto je ideálne miesto na pridanie screenshotov predchádzajúcich projektov alebo videoprehliadku kancelárií vašej agentúry.

Vytvorte Killer Service a Location Pages

Ak sa vám podarí umiestniť sa v balíčku občerstvenia Google a vo výsledkoch organického vyhľadávania, ste na dobrej ceste k získaniu ďalších potenciálnych zákazníkov v oblasti webdesignu pre vašu agentúru.

Ako teda presne zlepšíte schopnosť svojej webovej lokality umiestniť sa v miestnych rebríčkoch, ako napríklad „služby webového dizajnu Nové Mexiko“?

Vytvorením služby optimalizovanej pre SEO a stránky umiestnenia.

Sú to stránky na vašom webe, ktoré sú zacielené na konkrétnu službu (napr. webdizajn) v meste alebo obci (napr. Nové Mexiko).

Tu je príklad stránky umiestnenia, ktorá je zacielená na kľúčové slovo „Austinská digitálna marketingová agentúra”.

Všetky stránky s miestami s najvyšším hodnotením majú niektoré spoločné charakteristiky, ktorými sú:

 • Používanie kľúčových slov špecifických pre polohu (napr Webový dizajn Austin) v dôležitých prvkoch stránky vrátane značiek hlavičiek, názvov stránok, meta popisov a všetkého v celom obsahu stránky.
 • Vytváranie adries URL špecifických pre lokalitu ako napr www.youragency.com/austin-web-design.
 • Pridanie obrázkov špecifických pre polohu s vhodnými značkami alt obrázkov. Napríklad agentúra zaoberajúca sa webovým dizajnom so sídlom v New Yorku by mohla mať na svojej webovej stránke snímky panorámy mesta so zodpovedajúcimi alt tagmi obrázkov.

 • Použitie konzistentných podrobností NAP v hlavičke alebo päte webovej lokality. NAP je skratka pre meno, adresu a telefón. Podrobnosti NAP vašej firmy musia byť konzistentné na stránkach s umiestnením vášho webu a vo všetkých adresároch na webe vrátane vášho záznamu v službe Moja firma na Googli.
 • Vloženie mapy Google do päty stránky. Táto mapa by mala poskytovať pokyny k vašim fyzickým kanceláriám. Je celkom bežné vložiť mapu Google vedľa podrobností o NAP.

Záver

Mnohé z týchto metód generovania potenciálnych zákazníkov by sa mali používať vo vzájomnom spojení. To eliminuje vašu závislosť na jednej platforme alebo zdroji pre potenciálnych zákazníkov.

Tiež si všimnete, že mnohé z týchto stratégií idú ruka v ruke. Napríklad SEO a obsah blogu (forma marketingu obsahu) sa často používajú spoločne na zlepšenie viditeľnosti stránky a hodnotenia vo vyhľadávačoch.

Samozrejme, existuje mnoho ďalších metód na generovanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn, okrem tých, ktoré sú navrhnuté v tomto príspevku.

Aké metódy ste vo svojej agentúre zaviedli na generovanie potenciálnych zákazníkov pre webový dizajn? Dajte nám vedieť tweetovaním @seoptimer.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE