9 z najhorších odhalených mýtov o spätnom odkaze & Debunked

Zabezpečenie cenných odkazov sa považuje za jednu z najúčinnejších metód optimalizácie pre vyhľadávače na vybudovanie solídnej digitálnej prítomnosti, zlepšenie povedomia o značke a zvýšenie organickej návštevnosti.

Aj keď je na internete k dispozícii množstvo metód, ktoré tvrdia, že vám poskytnú množstvo autoritatívnych spätných odkazov, existuje aj množstvo mýtov o spätných odkazoch, ktoré môžu dostať vašu webovú stránku a podnikanie do problémov.

Ako začiatočník vo svete SEO je nanajvýš dôležité porozumieť trendom a taktikám spätných odkazov, ktoré pre váš web fungujú, ako aj tým, ktoré nie.

Pomôže vám to nielen ušetriť veľa času, úsilia a zdrojov, ktoré by ste mohli premrhať, ak si nie ste plne vedomí toho, čomu sa pri získavaní spätných odkazov vyhnúť.

V tomto článku som odhalil tie najhoršie rady o budovaní spätných odkazov, aby ste sa vyhli mýtom o spätných odkazoch. To vás prevedie vytvorením silnejšej a spoľahlivejšej stratégie spätných odkazov pre váš web.

Nebezpečenstvo dodržiavania zlých rád o spätnom odkaze

Dodržiavanie zlých rád o spätných odkazoch je nielen neúčinné, ale môže skutočne poškodiť váš web niekoľkými spôsobmi. Tu sú nebezpečenstvá pri dodržiavaní zlých rád o spätných odkazoch:

 • Slepé nasledovanie mýtu o spätnom odkaze môže poškodiť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch a zaradiť vašu webovú stránku tak ďaleko na zoznam na Google, že ju vaše publikum ani neuvidí pri vyhľadávaní dopytov týkajúcich sa vašej oblasti.
 • Jedným z významných nebezpečenstiev dodržiavania nesprávnych pokynov pre spätné odkazy je, že váš web môže byť potrestaný spoločnosťou Google a inými vyhľadávacími nástrojmi, ak zachytia akúkoľvek škodlivú alebo manipulatívnu aktivitu.
 • Slabé návrhy spätných odkazov môžu tiež poškodiť vašu návštevnosť a mieru prekliknutia, čo ovplyvňuje váš obrat a návratnosť investícií.
 • Ďalším rizikom dodržiavania zlých rád o spätných odkazoch je, že vaša značka môže stratiť dôveryhodnosť a dôveru vašej cieľovej skupiny, ktorá môže byť zvyknutá vidieť vašu webovú stránku v top výsledkoch.

Mýty o spätnom odkaze odhalené a zničené

Tu sú najhoršie mýty o spätných odkazoch, ktoré potrebujete vedieť pred vytvorením stratégie spätných odkazov pre váš web:

Čítať:  Štatistika nehnuteľností: Podiel na trhu & Analýza dát

Spätné odkazy sú najdôležitejším faktorom hodnotenia

Získanie veľkého množstva spätných odkazov z málo dôveryhodných a menej dôveryhodných webových stránok neumiestni váš web na vrchol, ale bude fungovať nepriaznivo a môže to viesť k penalizácii vášho webu.

Tiež, keď hovoríme, že spätné odkazy sú základným hodnotiacim faktorom, zohľadňuje hlavne kvalitu spätných odkazov a nie ich kvantitu.

Okrem spätných odkazov má na zlepšenie hodnotenia v SERP aj množstvo ďalších faktorov, vrátane optimalizácie kľúčových slov, SEO na stránke, technického SEO a vhodnosti pre mobilné zariadenia.

Zdroj obrázka: FirstPageSage

Preto je získanie maximálneho počtu spätných odkazov jedným z hlavných faktorov pre vyššie umiestnenie vo vyhľadávačoch, ale určite nie tým najdôležitejším.

Všetky vzájomné prepojenia sú zlé pre SEO

Príliš veľa čohokoľvek môže byť zlé a nadmerné používanie recipročných odkazov môže dostať vašu webovú stránku do problémov a dokonca ju potrestať, ak ju zachytia prehľadávače vyhľadávacích nástrojov.

Ak však správne skontrolujete doménu a jej metriky, ako je organická návštevnosť a autorita domény, vzájomné prepojenia sa môžu ukázať ako prospešné pre vaše webové stránky a môžu pomôcť zvýšiť významnú návštevnosť.

Zameranie sa na kvalitu a nie kvantitu by malo byť vašou najvyššou prioritou pri výmene odkazov, aby ste zaistili vysoké hodnotenie vo vyhľadávačoch.

To znamená, že ak vzájomné odkazy pochádzajú z vysoko dôveryhodných a relevantných webových stránok, zvyšuje sa šanca poskytnúť používateľom pridanú hodnotu a zlepšiť digitálnu prítomnosť vašej webovej lokality.

Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výmene odkazov, aby ste sa uistili, že všetky vzájomné prepojenia, ktoré vytvoríte, nebudú mať negatívny vplyv na vaše SEO:

 • Vyhnite sa nákupu a predaju spätných odkazov, pretože je to v rozpore s pokynmi pre vyhľadávače.
 • Snažte sa nepreháňať to s vymenenými odkazmi. Malé percento vášho celkového profilu spätných odkazov by malo pochádzať prostredníctvom výmeny odkazov.
 • Vyhnite sa získavaniu spätných odkazov z webových stránok s nízkou dôveryhodnosťou domény alebo PBN (súkromné ​​blogové siete), ktoré sú špeciálne vytvorené na poskytovanie spätných odkazov.
 • Webové stránky, ktoré si vyberiete, by mali mať potenciál zlepšiť návštevnosť vašej stránky.
 • Vymieňajte si odkazy z firiem súvisiacich s vaším odvetvím. Zamyslite sa nad podnikmi, ktoré nie sú vašimi priamymi konkurentmi, ale sú relevantné na získanie odkazov.
 • Vyhnite sa používaniu kotviaceho textu so zhodou kľúčových slov a namiesto toho použite značkový kotviaci text.

Hosťujúci príspevok je neúčinný

Toto je jeden z najhorších mýtov o spätných odkazoch, ktoré je potrebné vyvrátiť, ak chcete, aby sa ich webové stránky umiestnili vyššie na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, prečo sa niektoré stránky môžu dostať do rebríčka

Hosťovské príspevky, ak sa robia správne, sú jednou z najefektívnejších metód budovania silných spätných odkazov.

Zdroj obrázka: Adsy

Jediná vec, ktorú si treba zapamätať, je vyhýbať sa uverejňovaniu obsahu na nekvalitných alebo spamových webových stránkach, pretože to môže poškodiť autoritu vašej webovej stránky a negatívne ovplyvniť vaše organické hodnotenie.

Tu sú hlavné výhody uverejňovania príspevkov hostí, ktoré odhaľujú tento mýtus o spätnom odkaze:

 • Uverejňovanie obsahu na dôveryhodných webových stránkach pomáha posilniť autoritu domény vašej webovej lokality a ďalej zvyšuje dôveryhodnosť vašej značky medzi používateľmi a vyhľadávacími nástrojmi.
 • Hosťovské príspevky pomáhajú zvyšovať návštevnosť vašich webových stránok zo sprostredkovania.
 • Obsah zverejnený na relevantných a odvetvových webových stránkach zvyšuje šance na oslovenie cieľového publika.
 • Kvalitné hosťovanie pomáha budovať pevné vzťahy s kolegami z odvetvia a potenciálnymi zákazníkmi.

Spätné odkazy už nefungujú

Webové stránky, ktoré sú na prvom mieste v organickom SERP, majú približne 3,8-krát viac spätných odkazov ako tie, ktoré sú nižšie.

Zdroj obrázka: Backlinko

To dokazuje, že budovanie odkazov je neoddeliteľnou súčasťou SEO, aj keď na zobrazenie výsledkov je potrebný čas.

Tu sú hlavné dôvody, prečo prelomiť mýtus, že spätné odkazy už nefungujú:

 • Spätné odkazy sú základným SEO prvkom, ktorý signalizuje vyhľadávacím nástrojom, aby hodnotili váš obsah vyššie v SERP.
 • Odkazy fungujú ako hlasy pre váš web, pričom viac hlasov vedie k vyššej dôvere domény.
 • Spätné odkazy sú dôležitým zdrojom návštevnosti vašich webových stránok zo sprostredkovania, čím ďalej zlepšujú povedomie o vašej značke, dosah a autoritu webových stránok.
 • Získavanie vysokokvalitných spätných odkazov z dôveryhodných webových stránok pomáha zlepšiť vašu dôveryhodnosť a dôveryhodnosť vašej značky medzi vašim cieľovým publikom a vyhľadávačmi.

Množstvo nad kvalitnými spätnými odkazmi

Kvalita je v tomto prípade dôležitejšia ako kvantita. Ak má váš web veľa spätných odkazov, no sú z nekvalitných alebo nekvalitných webov, potom nemá zmysel zbierať toľko odkazov.

Zatiaľ čo ak má váš web obmedzený počet spätných odkazov, ale zdroje odkazov sú vysoko smerodajné, šanca na zlepšenie hodnotenia a dosahu vašich webových stránok sa výrazne zvyšuje.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať kvalitné spätné odkazy pre vaše webové stránky, čím sa ukončí mýtus spätných odkazov, že na množstve odkazov záleží viac ako na kvalite:

Čítať:  Ako skontrolovať & Inovujte na najnovšiu verziu WordP...

 • Vyhodnoťte relevantnosť témy a výklenku. Uistite sa, že odkazy, ktoré získate, sú kontextové a súvisia s vašou špecializáciou. Vyberte si webové stránky alebo odkazy, ktoré súvisia s vaším odvetvím a majú potenciál spojiť sa s vaším publikom.
 • Skontrolujte zdroj odkazu. Získajte spätné odkazy zo zdroja so solídnou návštevnosťou, autoritou domény a dôveryhodnosťou medzi vašim publikom a vyhľadávačmi.
 • Vyhodnoťte kotviaci text. Uistite sa, že spätné odkazy, ktoré získate, majú potenciál byť umiestnené prirodzene a organicky v obsahu a nemali by vyzerať nútene.
 • Prejdite na rôzne odkazy. Keď máte pre svoje SEO diverzifikovaný profil spätných odkazov, znižuje sa šanca, že budete negatívne ovplyvnení algoritmami alebo aktualizáciami vyhľadávacích nástrojov. Navyše, ak zbierate spätné odkazy z rôznych typov kvalitných webových stránok, znižuje sa aj závislosť na jednom zdroji spätných odkazov.

Zdroj obrázka: Marketing na vysokej úrovni

Odkazy by mali byť vytvorené iba na stránky produktov

Väčšina firiem sa rozhodne vytvoriť odkazy na svoje stránky s peniazmi. Toto je však mýtus o budovaní odkazov, ktorý je potrebné vyvrátiť.

Vyhľadávače vždy hľadajú prirodzené spätné odkazy. Výber prepojiteľných stránok relevantných pre obsah je niekedy relevantnejší ako vždy pridávať tie, ktoré vás priamo presmerujú na stránky s produktmi a zárobkami.

Ideálny profil odkazov by mal obsahovať odkazy smerujúce na vašu domovskú stránku, stránky vášho blogu a stránky vašich produktov alebo služieb. Rôznorodý profil odkazov s prirodzenými kotvami pomáha udržiavať váš profil spätných odkazov nevyžiadaný.

SEO pomôžu iba spätné odkazy relevantné pre špecifické oblasti

Odkazy súvisiace s úzkymi medzerami sú kľúčové pre optimalizáciu pre vyhľadávače, ale nie sú jedinými spätnými odkazmi, ktoré pomáhajú zaistiť vysokú pozíciu vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch.

Ak vaše webové stránky získavajú spätné odkazy z webových stránok s výnimočnými metrikami a vysokou autoritou, ale nesúvisia s vaším odvetvím, vyhľadávače budú stále považovať odkaz za hlasovanie pre vašu stránku.

Preto môžete použiť odkazy, ktoré nie sú špecializované, ak pochádzajú z domény s vysokou autoritou, dôveryhodnej domény s vysokou návštevnosťou.

Interné odkazy sú zbytočné

Externé odkazy skutočne zohrávajú obrovskú úlohu vo vašom SEO, ale to neznamená, že interné odkazy nie sú potrebné.

Interné odkazy pomáhajú indexovať a vytvárať zhluky tém pre prehľadávače vyhľadávacích nástrojov, aby správne indexovali rôzne stránky vašej webovej lokality a rovnomerne medzi nimi rozdelili hodnotu odkazov.

Tu sú hlavné výhody interných odkazov, ktoré dokazujú, že nie sú zbytočné:

 • Interné prepojenie zlepšuje používateľskú skúsenosť a považuje sa za jeden z hlavných SEO faktorov pre organické hodnotenia.
 • Jasná štruktúra interných prepojení udržuje používateľov v kontakte s webom a webovými stránkami, čím ďalej zlepšuje metriky interakcie vašej lokality.
 • Interné odkazy zohrávajú zásadnú úlohu pri zlepšovaní celkovej štruktúry vášho webu, čo ďalej pomáha pri ľahkej navigácii používateľov na vašom webe.
 • Interné prepojenie pomáha pri premene návštevníkov vašich webových stránok na hodnotné konverzie. Čím viac sa zapájajú do vášho webu, tým viac sa dozvedia o vašich produktoch a službách. Tým sa zvyšuje šanca, že nakúpia.
 • Starostlivý výber kotviaceho textu pri internom prepájaní vašich webových stránok môže pomôcť vyhľadávacím nástrojom nájsť kľúčové slová, podľa ktorých ohodnotia váš web. Ak zvolíte kotviace texty relevantné pre prepojenú stránku, vyhľadávacie nástroje získajú predstavu o hodnotení vašej webovej lokality pre konkrétne kľúčové slovo.
Čítať:  Google vysvetľuje, ako používať čísla rýchlosti stránky

Ukotvovacie texty na plnenie kľúčových slov posilnia SEO

Kotevné texty naplnené kľúčovými slovami sa považujú za škodlivé pre SEO, pretože môžu penalizovať váš web, pokaziť dojem používateľa, stratiť používateľov a dokonca poškodiť imidž vašej značky.

Preto kotvy bohaté na kľúčové slová zhoršia vašu viditeľnosť online a zničia vašu stratégiu vytvárania odkazov.

Tu sú najlepšie spôsoby, ako použiť kotviace texty na zvýšenie hodnotenia vášho webu vo vyhľadávačoch:

 • Uistite sa, že texty odkazov, ktoré si vyberiete, sú relevantné pre obsah a webovú stránku, pretože to pomáha Googlu povedať, že váš web je dostatočne potenciálny a hodnotný na to, aby sa umiestnil na popredných miestach vo výsledkoch vyhľadávania.
 • Vyhnite sa prílišnej optimalizácii svojich kotviacich textov. Použite kombináciu značkových a neznačkových kotiev.
 • Vždy zvážte text okolo textu kotvy a uistite sa, že kotva dáva vo vete zmysel. Umiestnite kotviaci text do vzťahu s okolitým textom. Pomáha vyhľadávacím nástrojom nájsť váš obsah a webové stránky, ktoré sú relevantnejšie a kontextové.

Záver

Pred prijatím stratégie vytvárania odkazov pre váš web je nevyhnutné, aby ste mali prehľad o základných konceptoch a prebiehajúcich trendoch SEO.

Keď sa však zoznámite so základmi budovania odkazov, môžete naraziť aj na množstvo informácií, ktoré by mohli byť zavádzajúce. Je nanajvýš dôležité vyhýbať sa takýmto zavádzajúcim informáciám, ktoré by mohli vážne narušiť imidž vašej značky a stratégiu SEO.

Keď pri učení o linkbuildingu narazíte na nové informácie, overte si ich predtým, ako ich zaradíte do svojej SEO stratégie. Tento článok vyvrátil najmenej deväť mýtov o spätných odkazoch, ktoré vám môžu pomôcť zachrániť váš web pred penalizáciou alebo nižším hodnotením vo vyhľadávačoch.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE