AHREFs spúšťa nástroj spätných odkazov 2.0

Prišiel úplne nový nástroj a dôvtipní digitálni marketingoví pracovníci sú nadšení, že ho dostanú do rúk: AHREF spustila svoj nástroj spätných odkazov 2.0.

Povedať, že ide o reinvenciu, je podhodnotenie.

Vykuchali svoj prvý nástroj a nahradili ho úplne novým nástrojom, ktorý vám poskytuje viac rôznych typov údajov o prepojení.

V dôsledku toho budete musieť zmeniť procesy auditu profilu odkazu.

Doteraz boli od profesionálov v tomto odvetví zmiešané recenzie.

Medzi mnohé nevýhody nového nástroja patrí nový systém prepojení a odstránenie nedávnych, historických a aktuálnych údajov o prepojeniach. Pre profesionálov v oblasti SEO, ktorí sa mohli výrazne spoliehať na tieto údaje o odkazoch, je to sklamaním.

Nový nástroj má množstvo nevýhod a výhod.

Takto vyzerá nový nástroj Spätné odkazy 2.0:

V porovnaní so starým nástrojom:

V závislosti od vášho oboznámenia sa s nástrojom ste si možno všimli, že existujú určité významné nevýhody, ktoré sú okamžite prítomné, vrátane niektorých zmien v spôsobe zobrazenia údajov.

Tieto zmeny môžu byť pozitívne alebo negatívne v závislosti od toho, ako označíte a umiestnite svoje prehľady.

Nevýhoda #1: Neexistuje žiadny nástroj na prepojenie úrovne 1, 2 alebo 3, aký má Majestic

Táto nevýhoda je dosť významná. Nástroj v Majestic vám umožňuje vidieť s prehľadom na vysokej úrovni, čo sú odkazy na úrovni 1, 2, 3 a 4 späť na stránku.

Pre tých, ktorí sú zbehlí v analýze odkazov, môžete mať vo svojom arzenáli nástroj alebo dva, ktorý zostavuje údaje Majestic a vytvára pre vás graf odkazov (máte šťastie!).

Ale my ostatní pravdepodobne používame nástroj odkazového grafu od Majestic.

Umožňuje vám vykoreniť PBN, Web 2.0 PBN a čokoľvek podobné, čo môže konkurent použiť na pokus o ovplyvnenie hodnotenia Google.

Je to veľmi užitočné, pretože vám to umožňuje presne identifikovať, čo môže konkurent týmto spôsobom používať vo svojom odkazovom profile.

Čítať:  Problémy s hodnotením a indexovaním: Sú možné časové harmonogramy SEO?

To vám umožní vykoreniť všetky stránky, ktoré môžu vytvárať škodlivé odkazy. Ak chcete nájsť nástroj grafu odkazov, stačí naň kliknúť pri načítaní názvu domény ako zvyčajne:

Nižšie sú uvedené odkazy, ich úrovne a oveľa viac.

Pri približovaní grafu môžete myšou prejsť na jednotlivé červené bodky, aby ste presne videli, o aké odkazy ide, ako aj o rôznych odkazoch, ktoré sa k nim pripájajú.

To je to, čo robí tento nástroj tak neuveriteľne výkonným pre analýzu odkazov.

Dúfajme, že by to malo priniesť niektoré z výhod technológie, ktorú Majestic predstavil koncom minulého roka.

Nevýhoda č. 2: Nový nástroj kombinuje indexy odkazov z predchádzajúcich období

Myslíme si, že toto je premeškaná príležitosť zo strany AHREF. Mohli vytvoriť niečo podobné ako Majestic, ktorý sa teraz javí ako svety pred AHREF, pokiaľ ide o technológiu analýzy odkazov.

Graf, ktorý zobrazuje Majestic, vám umožňuje vidieť všetky úrovne týchto odkazov. Schopnosť vidieť tieto úrovne vizuálne je to, čo dáva nástroju jeho silu.

Aj keď nie sme z tohto nástroja celkovo sklamaní, zaujímalo by nás, či AHREF jednoducho nezohľadnili túto perspektívu, alebo sa od nej s týmto novým nástrojom zámerne vzdialili. Na určitej úrovni rozumieme rozhodnutiam, ktoré urobili.

Nevýhoda č. 3: Teraz musíme prekonfigurovať naše procesy auditu profilu odkazu

Toto nie je veľký problém. V skutočnosti môže byť prospešné z času na čas prerobiť proces auditu.

Stojí však za zmienku, že existovalo niekoľko prvkov indexov spätných odkazov naživo/nedávnych/historických odkazov, ktoré pomohli profesionálom v oblasti SEO zistiť niekoľko bežných scenárov, ako napríklad:

  • či stránka správne odkazuje alebo nie;
  • či stránka spadla alebo nespadla pod negatívny SEO odkazový útok;
  • rýchlosť odkazu konkrétnej stránky (ako rýchlo získavajú spätné odkazy); a
  • akékoľvek historické výmeny odkazov, ktoré mohli web dostať do problémov.

Aj keď sme sklamaní z cesty, ktorou sa AHREF vydali s týmito scenármi, chceme zdôrazniť, že keď si všetci zvykneme na novú verziu, pravdepodobne sa už nebudeme musieť odvolávať na staré metódy.

Živé odkazy: Aké odkazy sú živé a majú úžitok zo stránky

Toto sú odkazy, ktoré sú celkovo prospešné pre samotný web. Možnosť vidieť živé odkazy na stránku je užitočná pri diagnostike odkazov, ktoré môžu aktuálne prospievať stránke.

Čítať:  Aktualizácia spamu odkazov Google ešte nie je dokončená

Tieto odkazy nechcete odstrániť ani sa od nich dištancovať. Ale ak sú tu nejaké zlé odkazy, určite je užitočné dištancovať sa od nich.

Možnosť použiť toto zobrazenie znamená, že sa môžete pomerne ľahko dištancovať od aktuálnych odkazov.

Nedávne odkazy: Ktoré odkazy boli nedávno získané

Pokiaľ ide o odkazy, určite chcete vedieť, ktoré odkazy boli najnovšie. Ak máte prílev veľa odkazov, budete chcieť vedieť, ako a kedy sa tam dostali.

Pomohla vám k tomu táto časť predchádzajúceho nástroja. Môžete vidieť, ktoré odkazy boli získané za posledné 3-4 mesiace.

Vidieť, ako sa odkazy získavajú v priebehu času, je prospešné, pretože sa môžete presne dozvedieť, ako boli tieto typy odkazov získané, či boli škodlivé alebo nie, a či boli inak získané prostredníctvom mediálneho majetku, ktorý sa stal virálnym.

Historické odkazy: Čo spája stránka získala v priebehu času

Dôležité je aj nájdenie odkazov, ktoré stránka v priebehu času nazbierala – nedávno aj historicky.

To vám môže pomôcť vykoreniť všetky potenciálne negatívne SEO útoky vrátane nájdenia potenciálnych problémov s celkovou rýchlosťou odkazov na webe.

Tieto kategórie odkazov sa vyžadujú pre stránky, ktoré potrebujú rozsiahle čistenie profilov odkazov.

Nevýhoda č. 4: Nový nástroj si vyžaduje novú analýzu a prepracovanie existujúcich procesov

Výsledkom tejto zmeny je, že väčšina procesov auditu odkazov bude potrebovať značné prerobenie, aby sa vytvorili audity zodpovedajúce novému nástroju.

Vieme aspoň o jednom SEO profesionálovi, ktorý v dôsledku tejto veľkej zmeny trávil celý deň prácou.

Samotná zmena nie je prekvapujúca. Čo je však premeškaná príležitosť zahrnúť vizualizovaný graf prepojenia. To robí Majestic vynikajúcim nástrojom v porovnaní s AHREF.

Nechápte nás zle. Milujeme AHREF a stále to má výrazný vplyv. Pre profesionálov v oblasti SEO, ktorí sú zvyknutí analyzovať odkazy týmto spôsobom, sa používanie nástroja bude javiť ako druhá prirodzenosť, keď správne prekonfigurujete svoje procesy.

Sú to použité metódy, ktoré sú stále relatívne hrubé – napríklad prechádzanie tisíckami odkazov v zozname s cieľom analyzovať ich špecifické stopy pri vytváraní odkazov. Zbaviť sa kritických indexov podľa nás tiež nebol dobrý krok.

Ako Bill Hartzer vysvetľuje:

Bill Hartzer:
Uprednostňujem majestátne, pretože majú odkazový graf. Môžete vidieť odkazy na úrovni 2, 3, 4.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako môžete blokovať indexovanie stránok vložených videí

Tim Soulo odpovedal:
Prečo by si mal v prvom rade vidieť odkazy na úrovni 2, 3, 4, Bill? Myslel som, že SEO sa naučili spoliehať na „proxy“ metriky, ktorými boli UR, TF/CF a PA. A ak má stránka, ktorá odkazuje na vášho konkurenta, obzvlášť „podozrivé“ úrovne „autority“ – vždy môžete vyhľadať odkazy na túto konkrétnu stránku a zistiť, čo sa tam deje.

Bill Hartzer:
Tim Som šokovaný, že sa vôbec pýtaš, prečo by si chcel vidieť odkazy úrovne 2,3,4+ na stránku. (Prostredníctvom vizuálneho grafu prepojenia, s ktorým môžete manipulovať, približovať a odďaľovať ho a exportovať z neho údaje.)

Pokročilí SEO potrebujú ľahko vidieť odkazy na úrovni 2, 3, 4, pretože vytváranie odkazov na úrovni 2, 3, 4 „funguje“.

Pokročilí SEO musia byť schopní vidieť, či konkurenti vytvárajú PBN (čo môžete vidieť prostredníctvom vrstveného grafu odkazov).

Pokročilí SEO môžu nájsť výkonnejšie odkazy, ako len zameranie sa na odkazy na úrovni 2 alebo na úrovni 2.

Existuje toľko ďalších dôvodov, prečo zameranie sa na odkazy úrovne 2, 3, 4+ posúva vaše SEO na „ďalšiu úroveň“. Mám ísť ďalej?

David Carralon:
@Tim Soulo dobre, pomáha to získať pohľad na problém z helikoptéry. Povedzme, že si vezmete konkrétny zhluk svojej webovej lokality, ktorý obsahuje približne 30 – 80 stránok…. bude to celkom fajn, na ktoré stránky sa v rámci tohto klastra najviac odkazuje, ktoré majú dobré hodnotenie a koľko z týchto stránok je prepojených so skutočnými vrstvami 2…. toto je úplne bežný scenár, aspoň pre mňa osobne, keď optimalizujem svoje stránky, možno som zvláštny… má niekto iný pocit, že by to pomohlo v tomto scenári?

Tim Soulo:
ahoj @Bill Hartzer. V Ahrefsovom prehľade spätných odkazov vidím, koľko spätných odkazov má každá z odkazujúcich stránok. Takže to môžem zoradiť v zostupnom poradí a kliknutím preskúmať odkazy „Tier 2“ a odtiaľ môžem kliknúť a preskúmať odkazy „Tier 3“. Dokáže to Majestic zmapovať vizuálne? – Skvelé! Vyzerá to dobre? Absolútne! Je akčnejší ako Ahrefs? – Nechápem ako. To znamená… Môžete, prosím, nahrať screencast, kde používate túto funkcionalitu Majestic, aby ste získali nejaký použiteľný SEO náhľad, ktorý nie je možné urobiť v Ahrefs? Pretože odkazy “nájsť tier 2 a tier 3” nie je v Ahrefs absolútne žiadny problém 🙂

Čítať:  Ako sa náš nástroj na správu sociálnych médií naďalej vyvíjal v roku 2024 [Infographic]

Bill Hartzer:
@Tim Soulo to rád urobí. V skutočnosti si možno budete chcieť pozrieť toto video, ktoré som natočil v decembri.

https://youtu.be/aS1Kdv2UIzc

Iste, môžete získať údaje, ale robiť to tak, ako to robíte, jeden po druhom, je neohrabané.

A nemôžete vidieť siete lokalít a uzly lokalít tak, ako môžete, ak to vidíte vizuálne.

Preskúmané rozdiely medzi Majestic a AHREF

AHREF a Majestic môžu byť vo svojich priestoroch výnimočnými zoznamami odkazov, ale tu sa podobnosti končia.

Majestic má stále v rukáve niekoľko trikov, vrátane zlého detektora susedstva a vyššie uvedeného nástroja, ktorý bol práve vydaný.

Niektoré z jeho vizualizácií sa môžu profesionálom v oblasti SEO zdať zastarané, ale stále sú užitočné na meranie efektívnosti domény, pokiaľ ide o prepojenie. Nič však neprekoná osvedčený systém.

Majestic pokračuje v inováciách a zostáva pred technologickými krivkami. Ak hľadáte nástroj s týmito vlastnosťami, Majestic je dobrý nástroj na použitie.

Hoci AHREF má určité vizualizácie, majú určité obmedzenia.

Väčšina nástrojov je napríklad zoznam odkazov, aj keď s výkonnými filtrami na ich triedenie. Musíte mať aspoň stredné znalosti o SEO, aby ste vedeli, ako nástroj efektívne používať.

V opačnom prípade môžete skončiť priveľa času pokusmi a omylmi.

Dobrá vec na AHREF je ich podstatný kanál YouTube, ktorý je ideálny pre začiatočníkov, stredne pokročilých aj pokročilých profesionálov v oblasti SEO.

Myslíme si, že by ste to mali skontrolovať, ak máte nejaké výhrady alebo obavy týkajúce sa vašej schopnosti správne používať ich sadu nástrojov.

Mali by ste použiť nový nástroj Backlink 2.0?

Aj keď by sme radi dali nástroju našu pečať schválenia, myslíme si, že možno bude ešte potrebné vykonať nejaké vylepšenia.

Nové vs. historické indexy sú pre nás boľavým miestom, hoci v nástroji vidíme potenciál a páči sa nám, čo nové funkcie prinášajú.

V závislosti od toho, s kým hovoríte, sú recenzie a názory zmiešané.

Na jednej strane musíte prekonfigurovať všetky svoje procesy auditu SEO, aby ste sa prispôsobili novému nástroju.

Na druhej strane, AHREF vám neposkytnú graf odkazov alebo podobnú vizualizáciu.

Myslíme si, že AHREF mohli urobiť lepšie, ale nebudeme ich nástroj príliš oklepávať, pretože stále veríme, že má svoje miesto v SEO.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE