Ak chcete hodnotiť všetky anglické dopyty, nepovoľujte geografické zacielenie v službe Google Search Console

Profesionál v oblasti SEO mal obavy z výkonu jednej z ich stránok a jej geografického zacielenia.

Vlastnia dve lokality: jednu veľmi veľkú, ktorá je ich primárnym chlebom a maslom, a menšiu sesterskú lokalitu.

Vždy, keď sesterská lokalita zverejní článok, ktorý môže byť prevratom v čomkoľvek, čo môže publikovať prvá lokalita, sesterská lokalita skončí v hodnotení vyššie, aj keď sa predpokladá, že prvá väčšia lokalita je tá, ktorá sa umiestnila nad touto inou stránkou.

Po zverejnení na sesterskej stránke začne ich hlavná stránka miznúť do zabudnutia z hľadiska výkonnosti výsledkov vyhľadávania.

Od dištancovania sa od odkazov v službe Search Console, ako aj od použitia iných nástrojov, urobili takmer všetko, na čo si zmysleli.

V tejto otázke sú v koncoch a pýtajú sa, či im hrozí trest a prečo sa to deje.

John po kontrole ich domény vysvetlil, že nevidí žiadnu ručnú akciu ani trest, ktorý by bol spojený s ich názvom domény.

Tiež nevidí žiadne problémy s odkazmi na túto doménu.

Má podozrenie, že pravdepodobne nie je potrebné veľa práce, pokiaľ ide o dištancovanie sa od odkazov prichádzajúcich na túto doménu.

Všimol si však jednu vec, a to, že v prípade nastavenia geografického zacielenia Search Console sa zameriava na Pakistan.

V prípade všeobecne anglicky hovoriacich spravodajských webových stránok je dôležité uistiť sa, že toto geografické zacielenie je vypnuté, aby bolo možné zacieliť na všetky anglické dopyty.

Spomenul tiež, že tieto typy zmien možno spracovať veľmi rýchlo – kdekoľvek od týždňa alebo dvoch až po mesiac alebo dva.

Čítať:  Nepredpokladajte, že neohlásené aktualizácie algoritmu Google nie sú aktuálne

To je časový rámec, o ktorý sa bude usilovať. Povedal však tiež, že by to mohlo byť rýchlejšie, pretože spravodajské weby sa zameriavajú na novší obsah a čerstvosť tohto obsahu by bola faktorom.

To sa deje približne v čase 26:48 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 26:48
Ahoj, John, vopred ti prajem šťastný nový rok. Ďakujem, že ste prijali môj hovor. Takže máme situáciu, keď máme spravodajský web, ktorý je jednou z popredných finančných publikácií v krajine. Vždy sa im darilo. A je tu ešte jedna sesterská webová stránka, úplne nesúvisiaca. Ale zase viete, je to menšia stránka, menšia návštevnosť, menší počet príbehov denne, celkovo menší počet príbehov.

Väčšia webová stránka, finančná publikácia, nadčasy, mali sme podozrenie, že predchádzajúce zainteresované strany robili nejaké nekalé aktivity. Myslíme si, že je to penalizované, ale nie je možné, aby sme vedeli, že to bolo penalizované. V poslednej dobe sme si však všimli, že druhá webová stránka niekedy preberá príbehy z finančnej publikácie s uvedením zdroja. A na menšom webe v službe Google News sa zdá, že sa vždy umiestni na vyššej pozícii.

A uvedomujeme si, že menšia webová stránka s nižším hodnotením stránky má potenciálne vyššie hodnotenie, zistili sme, že sa niečo deje alebo niečo nie je v poriadku. A nevieme ako na to. Dištancoval som sa od mnohých odkazov, viac ako 3 000 odkazov a tiež veľa domén, uvedomujeme si, že z Blogspotu prichádza veľká návštevnosť. Viete, niektoré z nich sú tienisté, uvedomili sme si, že existuje asi 2 alebo 300 adries URL, ktoré súviseli s marketingom. Tie sme zablokovali asi pred šiestimi až ôsmimi mesiacmi, stále sa nám nedarí umiestniť vyššie. V skutočnosti sa to, čo sa stane, v Google News, budeme mať príbeh.

Čítať:  Google: Za používanie služby Google Analytics nepenalizujeme

Budeme exkluzívne prví, viete, celá vec E bude dôveryhodná, sme exkluzívni, umiestnime sa veľmi vysoko. A akonáhle aj táto menšia webová stránka alebo iné webové stránky zverejnia rovnaký príbeh, aj keď urobia rotáciu podľa nášho názoru, alebo ak majú skutočný príbeh, alebo kópiu alebo extrapoláciu z nášho príbehu, zrazu to urobia začnite hodnotiť vyššie a okamžite začneme miznúť do zabudnutia a teraz mám za úlohu, viete, zlepšiť SEO, redaktori sú frustrovaní. Vložili sme príbeh, je originálny.

A akosi mi chýbajú možnosti, čo robiť. A druhá časť otázky je, viete, so zoznamom, od ktorého sa dištancujete, existujú dva spôsoby, ako ho získať. Jedným z nich sú tieto nástroje SEO, platené nástroje, ktoré prichádzajú s množstvom adries URL, ktoré sa nezobrazujú v Search Console. Preto sa na tieto zoznamy pozeráme, pridávame ich do zoznamu, od ktorého sa dištancujete, a pridávame ich. Mali by sme sa pozerať na obe strany alebo nie a aké sú moje možnosti? A ak existuje nejaké odporúčané čítanie alebo čokoľvek… alebo ako by som v tom mal postupovať? Ďakujem.

Ján 29:29
Áno, myslím, že ste na YouTube písali aj s doménou, správne. Tak som si doménu predtým rýchlo pozrel. A nevidím žiadny druh ručného zásahu alebo trestu spojeného s touto doménou. Tiež nevidím žiadny problém s odkazmi na túto doménu.

Takže mám podozrenie, že pravdepodobne nemusíte venovať veľa času dištancovaniu sa a pravdepodobne by dokonca stačilo zamerať sa len na odkazy v Search Console, ak tam skutočne nájdete niečo naozaj problematické.

Čítať:  5 šikovných spôsobov používania Správcu značiek Google

Takže to je – tak trochu si myslím, že z celkového hľadiska nevidím nič, čo by skutočne brzdilo túto webovú stránku vo vyhľadávaní. Hlavná vec, ktorú som si všimol, je, že máte nastavené geografické zacielenie v Search Console pre Pakistan. Neviem, či je to zámerne, či sa o to snažíte. Ak chcete vytvoriť všeobecný anglicky hovoriaci spravodajský web, pravdepodobne má zmysel vypnúť geografické zacielenie.

Takže to môže byť niečo, čo vám môže pomôcť. Ďalšia vec, myslím, že som si práve pri počúvaní vašej otázky uvedomil, že sa veľmi zameriavate na Google News.

A hoci Google News robí veľa vecí podobných vyhľadávaniu Google, neviem, či robia všetko rovnakým spôsobom. A najmä, pokiaľ ide o poradie, neviem, či by mohli byť samostatné veci, ktoré by Google News urobil a ktoré sa nevzťahujú na vyhľadávanie Google.

Takže by som tam tiež skúsil kontaktovať niekoho na strane Google News, v Centre pomoci pre vydavateľov správ Google, verím, že existuje formulár, ktorý môžete použiť na kontaktovanie ľudí na strane Google News a pokúsiť sa získať aj nejaký príspevok od nich.

Takže takýmto smerom by som sa tam vybral. Myslím si, že pokiaľ ide o vyhľadávanie, geografické zacielenie, ak chcete zacieliť na iné krajiny ako Pakistan, niečo ako všeobecný anglicky hovoriaci spravodajský web, potom by som to určite vypol, pretože to tam môže mať vplyv a že sa skutočne zameriava na Pakistan a potom sa trochu menej zameriava na iné krajiny.

Čítať:  Google poskytuje stratégie, ako súťažiť ako webová stránka s poéziou

SEO Professional 5 32:02
Dobre, urobím to. Ďakujem veľmi pekne. Len krátka otázka, ako, ako skoro sa tieto nastavenia prejavia? Poďme na to [inaudible]. Ako skoro môžem očakávať výsledky alebo vplyv?

Ján 32:14
Neviem. Môj odhad je, že to bude niekde od týždňa alebo dvoch až po mesiac alebo dva. Takže mám podozrenie, že to je taký časový rámec, v ktorom sa niečo ako nastavenie geografického zacielenia zmení. Pokiaľ ide o spravodajský web, predpokladám, že bude o niečo rýchlejší ako zvyčajne, pretože pri spravodajskom webe by sme sa zamerali na novší obsah. A s novším obsahom by sme nastavenie videli veľmi rýchlo. Takže pravdepodobne viac na kratšej strane spravodajského webu, ale nepoznám všetky systémy, ktoré sa podieľajú na zmenách nastavení geografického zacielenia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE