Ak je vaša stránka nefunkčná čo i len niekoľko hodín z dôvodu výpadku webovej stránky, poskytnite výsledkový kód 503

Počas stretnutia počas pracovných hodín sa odborník na SEO pýtal doplňujúcu otázku o výpadku webovej stránky.

Jeho klient stále hľadá migráciu webových stránok. A nechcú riešiť žiadne presmerovania z vecí, ako sú HTML súbory, CSS a čokoľvek iné.

Jeho riešením problému je potenciálne zrušiť celú webovú stránku len na hodinu a pridať ju na nový server. Potom na pár hodín, možno jednu alebo dve, pridajte na stránku výsledný kód 503 a potom stránku znova aktivujte.

Ich hlavnou otázkou je: je to správny prístup? Ako dlho by mali používať 301? Na pár dní alebo na mesiac?

A mali by sme nechať Google pochopiť, že migrácia prebehla zo servera A na server B?

John vysvetlil, že pri migrácii servera sa očakáva, že ak zmeníte svoju IP adresu alebo sa presuniete z jedného servera na druhý, všetky adresy URL by zostali rovnaké.

Keď sú všetky adresy URL rovnaké, nepotrebujete žiadne presmerovania. Z tohto pohľadu je normálne, že nemáte žiadne presmerovania 301.

Ak však potrebujete vypnúť server na niekoľko hodín, požadovaným riešením je poskytovanie výsledkového kódu 503 na týchto niekoľko hodín.

To sa deje približne v čase 2:37 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 2:37
Minulý týždeň ste povedali, že ak bude vaša webová stránka mimo prevádzky pre výpadok, môžete zobraziť stavový kód s názvom 503, nie na pár dní, ale na jeden deň, bude to fungovať. Takže nedávno sa môj klient znova pokúša o migráciu servera. Na čo povedal: „Nechceme veľa presmerovaní 301 z obrázkov, súborov HTML, CSS a všetkých týchto vecí. Takže mysleli na to, že len na hodinu alebo tak stiahnete celú webovú stránku a pridáte ju na nový server.

Čítať:  Vybudovanie stránky Dropship s produktmi značky

A len na pár hodín, povedzme jednu alebo dve, bude web stránka ako 503 a potom sa znova vráti. Je to teda správna cesta? Napríklad, ide to s 301 na pár dní alebo na mesiac? A nechať Google pochopiť, že sme migrovali zo servera A na server B? alebo len na pár hodín na webe?

A potom, viete, znova, zobrazenie webovej stránky, keďže viete, rovnako ako my, čo sa stalo migrácia, ale neukazuje, že viete, počítač, viete.

Ján 3:44
Takže zvyčajne sa to tak trochu očakáva, keď ak vykonáte migráciu servera tak, že zmeníte svoju IP adresu alebo sa presuniete z jedného servera na iný server, potom zvyčajne ponecháte všetky adresy URL rovnaké.

A ak sú adresy URL rovnaké, nemusíte robiť žiadne presmerovania. Takže z tohto hľadiska, ako keby nebolo zavedené presmerovanie 301, je normálne. Pokiaľ ide o to, či je sťahovanie na hodinu alebo dve na vykonanie migrácie najlepším prístupom, neviem.

V ideálnom prípade by ste nemuseli rušiť server. Ale ak potrebujete vypnúť svoj server a ak medzitým môžete poskytnúť výsledný kód 503, na tú hodinu alebo dve musíte všetko presunúť. Zvyčajne by to malo byť v poriadku. Z hľadiska vyhľadávania uvidíme, že došlo k dočasnej chybe. Skúsime to znova po niekoľkých hodinách a ak to bude fungovať, bude to úplne v poriadku. Vyhľadávanie by nemalo mať vôbec žiadny efekt.

Čítať:  7 odborných tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť predaj v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE