Ak nie ste na hodnotení, zamerajte sa na kvalitu stránok

Jeden správca webu na Johnovom stretnutí 9. 10. 2021 sa pýtal na problémy so stránkami s podobným obsahom, čo malo vplyv na kvalitu lokality. Väčšina stránok obsahuje stránky pre konkrétne poštové smerovacie čísla. Obsah nie je pre používateľov na týchto stránkach príliš zaujímavý, ako to vysvetľuje správca webu.

Správca webu má problémy s indexovaním. Približne 90 percent ich stránok je vylúčených z indexu. Zaujímalo ich, kde urobili chybu a prečo stránky, ktoré vytvorili, nie sú indexované spoločnosťou Google.

John vysvetlil, že stránky, ktoré analyzujú a vypľúvajú veľa údajov, nie sú pre používateľov vždy užitočné, najmä v prípadoch, keď sú medzery už vysoko konkurenčné a tieto typy stránok už existujú. Musíte popracovať na kvalite stránky a uistiť sa, že poskytujete aj stránky, ktoré sú pre ľudí užitočné. Nestačí jednoducho regurgitovať dáta, ktoré už vypľúvajú všetci ostatní.

Vytvorte si vlastné jedinečné poznatky a vytvorte obsah, ktorý je svojou povahou doplnkový k redundantným údajom. Čokoľvek okrem regurgitácie môže pomôcť zlepšiť vaše šance na indexovanie.

Hlavným problémom je kvalita a uistenie sa, že vaše stránky sú vysokokvalitné, jedinečné a dostatočne užitočné pre používateľa, že ich bude chcieť Google bez ohľadu na to indexovať.

Správca webu 4 18:18
Sme teda veľmi mladý startup, ktorý práve začal tu v Nemecku. A v podstate to, čo robíme, je, že prehľadávame popredné realitné platformy a snažíme sa posúdiť, ktorá realitná kancelária skutočne dosahuje vyššie ceny, čím sa dosahuje rýchle trvanie predaja. A tak máme pre každé poštové smerovacie číslo v Nemecku jednu konkrétnu stránku pre toto poštové smerovacie číslo, ktorá zahŕňa like, čo počíta až 28 000 stránok, čo nie je pri iných weboch až také obrovské. Pri indexovaní týchto stránok však čelíme problémom.

Čítať:  37 dôvodov, prečo orezávanie obsahu pomáha vášmu SEO

Naším cieľom teda je, aby niekto zadal výraz „realitná kancelária Mníchov“, aby sa zobrazila naša stránka s rebríčkom najlepších maklérov v danom regióne. V súčasnosti však vidíme, že 90 % našich stránok je vylúčených z indexu. A veľa som o tom čítal. A tiež hovoríte o tom, ako môže byť obsah podobný alebo že obsah nie je pre používateľov príliš zaujímavý.

A moja otázka na vás je, ako to vyriešiť. Ako teda získať hodnotenie, keď niekto dostane alebo napíše: „Hej, chcem hľadať realitného makléra v tejto lokalite“? Pretože je to pre neho mimoriadne dôležité, ale robot to nemusí pochopiť. Takže áno, veľmi sa teším, že si vypočujem, čo máš povedať.

Ján 19:49
Áno, myslím si, že do hry vstupuje len málo vecí. Na jednej strane, z hľadiska kvality, je to niečo, čo si myslím, že musíte skoro zistiť, kým zatlačíte príliš ďaleko, v tom zmysle, že niekedy je ľahké vytvoriť tieto, tieto backendy, ktoré analyzujú množstvo údajov. , a vypľuť nejaké, nejaké metriky pre jednotlivé miesta a možno vytvoriť nejaké zoznamy na základe existujúcich vecí.

Ale naozaj sa musíte uistiť, že sú to aj užitočné stránky pre ľudí. Nie je to teda len ako opätovná kompilácia údajov, ktoré už existujú. Takže neviem, napríklad, ak si vezmete mesto a majú desať realitných kancelárií a je to v podstate tých istých desať, ktoré sú v telefónnom zozname, potom je ťažké povedať, že vaša kompilácia poskytuje niečo jedinečnej hodnoty.

Myslím si, že je to naozaj taký prvý krok, že obsah, ktorý zverejňujete, je niečo, čo je skutočne kvalitné a užitočné, pretože to pomáha časom rásť vašej webovej lokalite.

Čítať:  Divi vs Elementor: Najlepší tvorca stránok WordPress ...

Správca webu 4 20:58
Ale ako by si to získal? Prepáčte, že vás vyrušujem? Myslím, ako sa máš… pretože sme si celkom istí, že ide o celkom jedinečný obsah v celom Nemecku, možno, možno na celom svete. A to je dôvod, prečo je to veľmi analytické. V odkaze nižšie som zverejnil aj príklad stránky. Ale ja-máme problém vedieť, ako naozaj, áno.

Ján 21:23
Áno, myslím, že je to niečo, pri čom takmer potrebujete urobiť niečo ako používateľské štúdie, aby ste zistili, aké je najlepšie UX pre tieto druhy stránok? Aký druh informácií ľudia potrebujú? Akými spôsobmi môžete poskytnúť istý druh uistenia, že obsah je správny, že nie ste skreslení, neviem, platbou alebo čímkoľvek iným, že je to v podstate skutočne dôveryhodný obsah? Ale to je niečo, čo je z nášho pohľadu takmer ako požiadavka na ďalšie kroky, pretože je možné získať veľa stránok podobným indexovaním rôznymi spôsobmi.

Ale ak spoznáme, že máte veľkú webovú stránku a myslíme si, že obsah je celkovo nekvalitný, potom máte skoro väčší problém povedať Googlu, akože, zlepšujeme kvalitu našich stránok. Zatiaľ čo ak začnete s naozaj kvalitným obsahom, potom je to skôr otázka problému, no, ako dosiahnem, aby sa v priebehu času indexovalo viac mojich stránok? Takže to je taká prvá vec, ktorú by som urobil. A pokiaľ ide o indexovanie viacerých stránok v priebehu času, zvyčajne sa to deje automaticky, pretože uznávame, že vaša webová lokalita je skutočne hodnotná a skutočne dôležitá. A to je niečo, čo si vyžaduje čas.

Čítať:  Sprievodca skratkami a termínmi SEO

A jedna zo stratégií, ktoré sa snažím, neviem, povzbudiť ľudí alebo povedať ľuďom, aby o nich premýšľali, je, že na jednej strane sa môžete rozhodnúť, aké, aké stránky považujete za dôležité na svojom webe a ktoré chcete, aby sa Google zameral na interné prepojenie, a zaistíte, že ak poviete, že 90 % momentálne nie je indexovaných a 10 % je indexovaných, zabezpečíte, aby aspoň tých 10 % indexované, sú skutočne dobré stránky a sú pre vás skutočne dôležité. Aby ste, podobne ako vy, získali množstvo ľudí, ktorí už tieto stránky navštevujú a hovoria: „Toto je fantastický obsah.“ Možno to odporúčajú iným ľuďom, možno je na to odkaz z iných miest. Ale aspoň tých 10%, s ktorými začnete, je niečo, s čím môžete rásť. A potom časom uvidíte, že Google prehľadáva viac a viac vašich webových stránok, pretože si uvedomuje, že sú naozaj dobré a dôležité.

A to môže mať za následok na jednej strane častejšie prehľadávanie existujúcich stránok a na druhej strane hlbšie prehľadávanie vášho webu. Takže niečo ako viac vrstiev v rámci vnútorného prepojenia a zahĺbenie sa o niečo hlbšie. Takže to je niečo, čo sa v podstate deje v priebehu času algoritmicky. A je to, je to niečo, kde je to niekedy zložité, najmä s webovou stránkou, ako napríklad, hádam, že vaša je na začiatku vytvoriť vnútornú štruktúru prepojenia, ktorá sa zameriava na veci, ktoré považujete za dôležité. Pretože je veľmi ľahké povedať: No, uvediem všetky svoje poštové smerovacie čísla v číselnom poradí.

Čítať:  Veľmi kritická zraniteľnosť WPBakery: mohla by ovplyvniť viac ako 500 000 webových stránok

Google bude prehľadávať a indexovať všetky tieto stránky, ale možno prvých 10 % z tých stránok, ktoré ste na ne prepojili, nie je relevantných pre vašu firmu alebo má veľmi nízku hodnotu pre váš web. Takže to je, je to skoro ako keby ste na začiatku museli vytvoriť viac zúženú štruktúru webu. A potom časom, keď uvidíte, že Google robí na vašom webe stále viac a viac, potom to rozšírte a rozšírte to krok za krokom, až kým nedosiahnete akúsi konečnú situáciu, keď Google skutočne aktívne indexuje všetok obsah na Tvoja webová stránka.

Správca webu 4 25:11
Dobre, skvelé. Takže zhrnutie, pokúsil som sa zavesiť svoj obsah na časti stránok, ktoré už Google indexoval. A odtiaľ sa pokúste rozšíriť moje webové stránky správnym hodnotením internetu. A ukázať Googlu, že tento obsah je jedinečný. Tento obsah je cenný.

Ján 25:29
Áno, myslím, že v prvom rade by som sa naozaj, ale naozaj zameral na kvalitu a najmä ak ide o takmer strojovo generovanú webstránku, naozaj sa musíte uistiť, že všetko je také, aby to neboli len správne čísla, niečo ako pre, neviem, analytických ľudí, ktorí si prezerajú stránky, ale je to tiež niečo, čo si bežný používateľ myslí, že je dôveryhodné a užitočné. A tiež by som sa nezameriaval na stránky, ktoré Google momentálne indexoval, ale radšej sa celkovo pozrel na vašu stránku a povedal, že je to ako 10 % je to, čo mám ako rozpočet, a ktoré, ktoré z mojich 10 % stránok chcem mat indexovane? A potom to skoro otočte tým smerom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE