Ak niekoho sledujem na Instagrame, odporučí mi to

Zaujíma vás, ak niekoho prenasledujem na Instagrame, navrhnú mi to?

Keďže používanie sociálnych médií rýchlo rastie, pojem súkromia sa stáva čoraz menej prirodzeným. Nielenže používatelia zdieľajú na takýchto platformách všetko od toho, čo robia, až po to, čo si myslia, ale algoritmy programov o nás neustále zhromažďujú údaje, a to aj bez nášho záujmu.

Vývojári tvrdia, že takto robia prostredie užívateľsky príjemnejším a spoľahlivejším. Ale predstava, že by sa o nás AI všetko dozvedela a použila to proti nám, je trochu strašidelná, najmä keď niekoho prenasleduje na Instagrame.

Používatelia si už skôr všimli, že návrhy sledovateľov, ktoré sa objavujú na Instagrame, sú zvláštne presné a dobre načasované. V návrhoch sa začnú objavovať používatelia, ktorých ste včera večer nikdy nestretli alebo ktorí nemajú žiadne spoločné vzťahy. To vyvolalo otázku, či používatelia, ktorí sa zobrazujú, sú tí, ktorí často navštevujú ich profil.

Čítajte ďalej a zistite, či je to tak!

Ak niekoho sledujem na Instagrame, odporučí mi to

Pri porovnaní návrhov na Instagrame s tým, aké boli pred niekoľkými rokmi, môžeme s istotou povedať, že sa výrazne zlepšili. Zatiaľ čo predtým navrhoval používateľov, s ktorými ste prepojení na iných účtoch sociálnych médií alebo vašich kontaktoch, teraz nájdete neznámych ľudí, ktorých ste nikdy predtým nestretli.

Teraz vieme, že algoritmy sociálnych médií neustále zhromažďujú naše údaje, či už sme v aplikácii alebo nie. To znamená, že budú nielen sledovať vašu internetovú históriu, ale budú počuť vašu konverzáciu, aby vám podľa toho navrhli používateľov alebo reklamy.

Čítať:  Čo sa stane, keď zrušíte archiváciu príspevku na Instagrame

Návrhy sledovateľov na Instagrame už nie sú tie, s ktorými zdieľate väčšinu spoločných kontaktov alebo priateľov, s ktorými sa stretávate, ale nepridali ste ich. Platforma v skutočnosti využíva váš hashtag, označenia páči sa mi a profily, ktoré navštevujete, aby navrhovala ľudí s podobnými záujmami.

Takže všetkým, ktorí sa pýtajú, či niekoho prenasledujem na Instagrame, budem odporúčaný, áno, Instagram berie do úvahy počet návštev profilu a čas strávený na každom z nich, aby navrhol používateľov.

Vo vašich návrhoch sa objavuje nielen používateľ, ale aj vy v jeho. Ak je teda táto osoba dostatočne inteligentná, uvedomí si, že ste v poslednej dobe sledovali jej profil. Našťastie to zostáva len predpokladom, pretože zatiaľ neexistuje spôsob, ako to dokázať.

Ak sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu, nie je to až také zlé. Ak chcete, aby si niekto všimol váš profil, ale nemáte dostatok odvahy na to, aby ste si ho pridali sami, môžete ho jednoducho začať prenasledovať. Skôr či neskôr sa váš účet objaví v ich používateľských návrhoch a môžu vám poslať žiadosť o sledovanie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako fungujú návrhy Instagramu, pokračujte v čítaní!

Spôsoby, ako sa objaviť na niečích návrhoch na Instagrame

Reálne povedané, vyhľadávate iba profily na Instagrame ľudí, ktorých poznáte alebo vás zaujímajú. Ľudia uložení vo vašej knihe kontaktov sú tiež tými, s ktorými sa stretávate v reálnom živote. Prečo sa potom na Instagrame objavujú návrhy náhodných ľudí, s ktorými nemáte nič spoločné? Ako presne fungujú návrhy na Instagrame a mali by ste si pri prenasledovaní dávať pozor na profil koho?

Čítať:  Instagram mi zakázal účet bez dôvodu: Presne viem prečo

Instagram má zmysel pre to, aby zostal tajomný v niekoľkých veciach, ako sú dôvody zákazu vašej aktivity alebo vášho účtu, ako sú hodnotené zobrazenia príbehov atď. Používatelia, ktorí sa objavujú na vašich návrhoch, sú tiež jedným z nich.

Aj keď nemôžeme vždy zistiť, prečo sa každá osoba dostala do návrhov používateľov, tu je niekoľko bežných faktorov, na základe ktorých sa môžete dostať do zoznamu:

1. Prepojené účty sociálnych médií.

Od r Facebook prakticky vlastní väčšinu platforiem sociálnych médií, všetky sú vzájomne prepojené. To znamená, že vaši priatelia z Facebooku môžu byť navrhnutí na Instagrame. Podobne bude Facebook získavať údaje z Instagramu, ako sú vaši sledovatelia a s kým denne komunikujete, aby vám dal návrhy. Takto neprídete o to, čo robia ľudia, ktorých poznáte.

Upozorňujeme, že váš účet Instagram nemusí byť prepojený s vaším účtom Facebook, aby sa vaše údaje synchronizovali. Dôvodom je predovšetkým skutočnosť, že obe majú rovnakú materskú spoločnosť. Okrem toho to závisí aj od povolení, ktoré ste aplikácii udelili.

Preto, ak sa chcete objaviť v niečích návrhoch, najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je spriateliť sa s ním na Facebooku. Na druhej strane ich odpriatelenie alebo zablokovanie na Facebooku zníži šance, že sa objavíte v instagramových návrhoch niekoho iného.

2. Kontakty telefónu.

Páči sa mi to Snapchat, Instagram používa aj zoznam kontaktov vo vašom telefóne, aby vám poskytol odporúčania pre sledovateľov. Ak ste prepojili svoje telefónne číslo s účtom Instagram, objavíte sa v návrhoch vašich kontaktov, ktoré tiež urobili to isté.

Najlepšie na tom alebo najhoršie, v závislosti od používateľa, je, že sa obaja ľudia nemusia navzájom pridávať do zoznamu kontaktov. Aj keď si jedna osoba uložila číslo druhej osoby, Instagram ich zistí a zobrazí v zozname „Navrhnuté pre vás“.

Čítať:  Ako zobraziť súkromné ​​účty na Instagrame v roku 2024 - 15 najlepších spôsobov

3. Návštevy profilu.

História vyhľadávania na Instagrame, návštevy profilu a trvanie zohrávajú kľúčovú úlohu pri určovaní toho, kto sa zobrazí v nasledujúcich návrhoch. Ak hľadáte účet pomerne často, venujte čas prezeraniu ich príspevkov; nielenže splnia váš návrh, ale objavíte sa aj vy v ich návrhoch.

Takže v prípade, že ste sa predtým pýtali, ak niekoho prenasledujem na Instagrame, bude mi odporučené? Odpoveď je áno. Tento používateľ uvidí váš účet pri sledovaní nových ľudí čoraz častejšie, pokiaľ ich, samozrejme, niekto neprenasleduje viac ako vy.

4. Vzájomní priatelia/sledovatelia.

Toto je veľmi bežný spôsob, akým platformy sociálnych médií navrhujú používateľov. Náš okruh priateľov zvyčajne zahŕňa priateľov priateľov. Väčšinou sa takto stretávame aj s novými ľuďmi, teda cez vzájomné vzťahy.

Instagram vám teda zobrazuje účty používateľov, ktorí majú rovnakých sledovateľov ako vy. Čím viac obyčajných ľudí ste si obaja pridali, tým väčšia je šanca, že sa objavíte v zozname ľudí toho druhého.

5. Sledované/použité hashtagy.

Sledovanie hashtagov je na Instagrame relatívne nový pojem. Keď tak urobíte, vždy, keď verejný účet zdieľa príspevok s rovnakým hashtagom, objaví sa vo vašom informačnom kanáli. Ak vy a niekto iný väčšinou sledujete rovnaké hashtagy, Instagram to zistí ako váš spoločný Instagram a navrhne vám, aby ste sa spriatelili.

Podobne, ak vy a druhá osoba zvyčajne používate rovnaké značky hash pod príspevkami, pomôže vám to dostať sa do zoznamu návrhov toho druhého.

6. Podobné záujmy.

Instagram si všíma, aké príspevky sa vám páčia a ktoré zdieľate so svojimi priateľmi. Na základe toho vám algoritmy ukážu účty s reklamami, ktoré máte sledovať. Dokonca aj na stránke prieskumu vám zobrazí príspevky podobné vašej predchádzajúcej aktivite.

Preto, ak máte pocit, že nepoznáte ľudí, ktorí sa objavujú vo vašich návrhoch, môžu tam byť kvôli zdieľaniu spoločných záujmov s vami.

Čítať:  Prečo je Google Analytics zadarmo: Prekvapivá pravda!

Toto sú niektoré z najbežnejších a všeobecne známych faktorov, ktoré vám pomôžu dostať sa k návrhom iných ľudí na Instagrame a naopak. Ak by ich bolo viac, vedeli by o nich iba vývojári aplikácie.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Ako získať prístup k návrhom Instagramu?

Návrhy priateľov na Instagrame sú dostupné na niekoľkých rôznych miestach. Najjednoduchší spôsob, ako objaviť ľudí, je prejsť na svoj profil. Potom klepnite na ikonu „Pridať priateľa“ pod počtom sledovateľov. Zoznam sa tiež automaticky zobrazí, keď začnete používateľa sledovať.

2. Ako odstrániť používateľov z návrhov Instagramu?

Ak už nechcete, aby sa pri vašich návrhoch zobrazoval profil, Instagram vám ich umožní odstrániť zo zoznamu. Stačí kliknúť na krížik vedľa ich používateľského mena a odstrániť ich z návrhov. To však neznamená, že sa už nikdy nestretnete s ich účtom alebo že sa vám ich obsah nebude naďalej zobrazovať.

Zbalenie: Ak niekoho sledujem na Instagrame, odporučí mi to

Používatelia Instagramu si môžu byť veľmi vedomí toho, že sa objavujú v návrhoch používateľov, ktorých profily denne kontrolujú. Často im to spôsobí otázky, ak niekoho na Instagrame prenasledujem, či mi bude navrhnutý. Ak ste si prečítali túto príručku, zmätok by bol dobre objasnený.

Návrhy Instagramu fungujú podľa celej vašej aktivity na platforme. Je zrejmé, že to bude zahŕňať aj to, koho hľadáte a koľko času trávite na jeho profile. Tu končíme nášho sprievodcu „Ak niekoho prenasledujem na Instagrame, navrhne mi to.“

Ak máte ďalšie otázky, prejdite do sekcie komentárov tohto príspevku. Odpovieme vám čo najrýchlejšie.

Podobné témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE