Aká je najlepšia VPN v USA?

Zrieknutie sa zodpovednosti: Niektoré stránky na tejto lokalite môžu obsahovať pridružený odkaz. To nijako neovplyvňuje našu redakciu.

Hľadáte najlepšie služby VPN 2024? Na internete existuje veľa nebezpečenstiev, z ktorých väčšine sa dá vyhnúť, ak používate virtuálnu privátnu sieť (VPN). Ak ste pravidelným používateľom bezdrôtových hotspotov, najmä otvorených na miestach, ako sú kaviarne, možno vás prekvapí, aká zraniteľná je veľká časť vašich údajov.

Najlepšie služby VPN 2023: Aká je najlepšia VPN v USA?

Spomeňte si na početné heslá, ktoré ste zadali, údaje o kreditnej karte, ktoré ste zadali, a nespočetné množstvo používateľských mien, ktoré ste vyhodili do celosvetovej siete – to všetko je náchylné na zločincov, ktorí hľadajú nezašifrovanú cestu do vášho osobného života.

VPN sú tiež nevyhnutným nástrojom pre tých, ktorí žijú v krajinách s prísnymi online obmedzeniami, ako je Čínska ľudová republika. Pre tých z nás, ktorí majú menej online oplotenia, slúžia VPN ako spôsob prístupu k obsahu z iných krajín bez regionálneho blokovania, pričom mnohé platené siete VPN otvorene uvádzajú, ako dobre majú prístup k americkému Netflixu v USA, keď cestujete. plus ďalšie ako Amazon Prime, Hulu, HBO Max a ďalšie.

VPN sa tiež neuveriteľne ľahko inštalujú. Máme pre vás jednoduchý návod, ako nainštalovať VPN, ak máte záujem dozvedieť sa, ako sa to robí.

Ak vaša spoločnosť alebo poskytovateľ internetových služieb blokuje určité aplikácie, napríklad Skype, alebo určité typy webových stránok, napríklad YouTube, môžete tieto bloky obísť pomocou siete VPN. Ale aká je najlepšia VPN? Nie všetky siete VPN sú si rovné a veľa z toho závisí od vašich konkrétnych potrieb. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ktoré siete VPN sú najlepšie v roku 2023, a nájdite tú správnu pre vás.

Na prvý pohľad – Najlepšie VPN pre USA

V tomto článku vymenujeme najlepšie služby VPN v USA. Ale ak chcete rýchly prehľad, tu sú naše 3 najlepšie možnosti.

Limitovaná ponuka: 3 mesiace ZDARMA!

Najlepšie služby VPN v USA

Typy sietí VPN

VPN otvárajú bezpečný „tunel“ medzi vaším notebookom, telefónom alebo tabletom a poskytovateľom VPN. Údaje v tomto tuneli sú šifrované end-to-end, a preto nečitateľné pre každého, kto tieto údaje náhodou zachytí a pozrie si ich. Poskytovatelia internetových služieb a vláda z rôznych dôvodov pozorne sledujú vaše činnosti pri prehliadaní a dokonca aj hackeri chcú ukradnúť vaše prihlasovacie údaje o kreditnej karte alebo banke, ak ich dokážu zachytiť. To neznamená, že VPN nie je crackable, len to, že je oveľa ťažšie to urobiť.

Existujú rôzne typy sietí VPN a jednu si môžete vytvoriť pomocou domáceho smerovača. Tento postup vytvára súkromnú sieť pre vás a vašu rodinu. Softvér VPN je široko dostupný od rôznych poskytovateľov a dokonca si môžete stiahnuť aplikácie VPN do svojho smartfónu. Prípadne, ak máte Kodi alebo Amazon Fire TV Stick, je možné nainštalovať aplikáciu VPN priamo na ne, aby ste mali prístup k obsahu mimo vášho regiónu.

Typy sietí VPN zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na nasledujúce:

 • Platené a bezplatné
 • medzi stránkami na základe extranetu (väčšinou na obchodné účely)
 • Intranet-založené site-to-site (väčšinou obchodné)
 • Vzdialený prístup (väčšinou spotrebiteľské použitie)

Vzdialený prístup je pre domácich používateľov veľmi bežný, pretože na vytvorenie virtuálnej súkromnej siete používa vzdialené počítače a servery. Mnoho počítačových a mobilných aplikácií od rôznych poskytovateľov VPN poskytuje pripojenie VPN prostredníctvom týchto kanálov počítačov a serverov, pričom šifruje a premiešava všetky údaje z mnohých zariadení na rôznych miestach, čím bráni komukoľvek zachytiť špecifické alebo izolované údaje a identifikovať odosielajúce/prijímajúce zariadenia.

Pokiaľ ide o platené a bezplatné siete VPN, platené možnosti často poskytujú rýchlejšie pripojenie / prenosové rýchlosti a poskytujú viac funkcií VPN.

Platené siete VPN často poskytujú niektoré alebo všetky z nasledujúcich funkcií:

 • Neobmedzená šírka pásma
 • Blokátory reklamy/malvéru
 • Antivírusové/bezpečnostné balíky
 • Vyhradené siete VPN
 • Súkromné ​​prehliadače
 • Vyhradené siete VPN poskytovateľov streamovania – bezplatné zvyčajne nefungujú pre streamovacie služby (Netflix, HBO Max atď.)
 • Správcovia šifrovaných hesiel
 • a oveľa viac

Poskytovatelia tiež ponúkajú rôzne úrovne služieb a možnosti s vyššou cenou prinášajú vyššiu rýchlosť a viac bezpečnostných výhod. Problém je v tom, že s toľkými z týchto nástrojov dostupných v systémoch iOS, Android, Windows a ďalších, ako si medzi nimi, preboha, vyberiete? Je v poriadku používať bezplatnú sieť VPN alebo by ste mali platiť? Tu sa hodí tento sprievodca najlepšími sieťami VPN roku 2022.

Čítať:  Ako používať VPN s Discordom

Najlepšie služby VPN 2023

Aká je najlepšia VPN na ochranu vášho súkromia? Tu je zoznam piatich najpopulárnejších sietí VPN, aby ste videli, ako sa ukladajú.

ExpressVPN Preskúmanie

Cena: Už od 6,67 USD/mesiac | Skóre: 5/5

Promo: Získajte ďalšie 3 mesiace na prvý rok zadarmo a ušetrite 49 % na ročnom programe Express VPN pokiaľ zostanete prihlásení na odber.

Je to možno jedna z najpopulárnejších služieb VPN v okolí, ktorá sa predáva hlavne na základe rýchlosti a výkonu, ale jej kompatibilita s poskytovateľmi streamovania jej dáva veľkú pozornosť, a to z dobrého dôvodu.

Je dôležité, aby vaša sieť VPN mala čo najmenší vplyv na vaše internetové pripojenie, najmä ak ju plánujete používať na streamovanie a sťahovanie veľkých súborov. Aj keď je ťažké toto tvrdenie dôkladne otestovať, čisto preto, že existuje veľa premenných a faktorov, ich rýchlostné testy zodpovedajú humbuku.

Vzhľadom na to, že je ťažké posúdiť sami seba (niečo, čo vám vždy odporúčam), poskytovatelia VPN ponúkajú bezplatné skúšobné verzie, aby vám ukázali, čo môžu ponúknuť. Ak sa poskytovateľ domnieva, že jeho služby VPN sú bezpečné, zabezpečené a spoľahlivé, zvyčajne ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ako napr. ExpressVPN.

expressvpn-screen-grab

Ešte predtým, ako začnete, stojí za zmienku, že na súčasné používanie s poskytovateľmi VPN sú stanovené obmedzenia. ExpressVPN umožňuje až päť súbežných pripojení z rôznych zariadení. Mesačná cena začína na 12,95 USD mesačne (mesačne) alebo 6,67 USD mesačne (ročne), ak platíte celý rok, a existuje 6-mesačný balík, ktorý stojí 9,99 USD mesačne (dvakrát ročne).

Recenzia ExpressVPN: Výkon a funkcie

Pri testovaní sa rýchlosť pripojenia pri pripájaní cez servery v USA zvýšila približne o dve tretiny. Je to podobné tomu, čo iné služby VPN dodávajú, dávajú alebo berú. Váš počet najazdených kilometrov sa však môže líšiť v závislosti od vášho ISP, umiestnenia servera, ku ktorému sa chcete pripojiť, a dennej doby, ktorú plánujete používať.

Výkon však nie je jediným faktorom, ktorý by ste mali zvážiť pri vzájomnom porovnávaní sietí VPN. Jedným z týchto faktorov by mala byť krajina, v ktorej má služba sídlo, a postoj tejto krajiny k súkromiu online a zdieľaniu údajov. Ďalším by bol záväzok neuchovávať žiadne záznamy o vašej internetovej aktivite a pripojeniach.

Z pohľadu používateľského rozhrania sa ExpressVPN veľmi ľahko používa

Na tomto fronte je ExpressVPN nejednotná. Sídli na Britských Panenských ostrovoch, ktoré aj keď nie sú súčasťou Spojeného kráľovstva, sú jeho administratívnou časťou. Je to dôležité, pretože Spojené kráľovstvo je súčasťou neslávne známej skupiny krajín „Five Eyes“, ktoré majú dohody o vzájomnom zdieľaní spravodajských informácií, čím sa potenciálne vyhýbajú domácim obmedzeniam, ktoré upravujú špehovanie vlastných občanov.

Avšak ExpressVPN (záznamy vašich internetových aktivít), it buď prostredníctvom e-mailu alebo bitcoinov a navyše takže ak stratíte pripojenie, pripojenie k internetu sa vypne skôr, ako dôjde k úniku vašej IP adresy.

Recenzia ExpressVPN: Používateľské rozhranie

Z pohľadu používateľského rozhrania sa ExpressVPN veľmi ľahko používa. Napálite to, vyberiete zo zoznamu miest a idete. Je tam a o tom, aký rýchly je daný server, než naň kliknete, čo je rozhodujúce, ak ho plánujete použiť na streamovanie HD videa. Hoci jeho spustenie trvá niekoľko minút, po dokončení môžete

Kúpte si ExpressVPN teraz

CyberGhost VPN Preskúmanie

Cena: Už od 2,11 USD/mesiac | Skóre: 5/5

CyberGhost existuje od roku 2011 a má ústredie v Rumunsku, čo ich zbavuje jurisdikcií 5, 9 a 14 Eyes.

Jednomesačné predplatné stojí 12,99 USD mesačne, 6-mesačný plán stojí 6,99 USD mesačne a 2-ročný plán (s 3 mesiacmi zadarmo) stojí 2,11 USD mesačne.

Za tieto peniaze si kúpite dobrý výber služieb a dlhé skúsenosti spoločnosti CyberGhost znamenajú, že pokrytie krajiny a počet dostupných serverov sú pôsobivé. V čase písania tohto článku spoločnosť tvrdila, že má 9 000 serverov spustených v 91 krajinách po celom svete.

screen_shot_2016-05-13_at_17

CyberGhost sa uistil, že sú začiarknuté všetky hlavné políčka. Získate pokrytie platforiem pre Windows, OS X, Android, iOS a Linux, ako aj rozšírenie pre Chrome. Softvér má integrovaný prepínač kill, ktorý v prípade výpadku služby vypne vaše internetové pripojenie a zabráni úniku IP. Firma tiež nemá politiku žiadnych protokolov, a keďže má sídlo v Rumunsku, je menšia šanca, že akékoľvek údaje, ktoré o vás firma má, budú zdieľané s inými krajinami bez vášho vedomia.

A ako by sa chceli ospravedlniť vysoké náklady, je tu množstvo doplnkov, od ochrany proti malvéru po blokovanie sledovania reklám a kompresiu údajov pre rýchlejšie prehliadanie. Nie som si však istý, či akýkoľvek počet bonusových funkcií vykompenzuje to, čo je v podstate služba, ktorá je veľmi predražená.

Čítať:  10 opráv pre nezvonenie hovorov WhatsApp na zariadeniach iPhone a Android

Ak všetko, čo potrebujete, je ochrana vašich aktivít pri surfovaní po bezdrôtovom hotspote, bezplatné zariadenie CyberGhost znamená, že to stojí za zváženie. Svoju polohu nemôžete nastaviť manuálne a pri prvom pripojení musíte počkať niekoľko minút vo „fronte“, ale nie je tam žiadny dátový limit ako v prípade SurfEasy a rýchlosť som zistil, keď som testoval, že je rovnako rýchly lokálne ako moje nechránené pripojenie VPN.

Kúpte si CyberGhost teraz

Súkromný prístup na internet Preskúmanie

Cena: Už od 2,11 USD/mesiac | Skóre: 5/5

PIA má širokú sieť serverov – 30 000 po celom svete – pričom väčšina z nich sa nachádza v Spojených štátoch. Takže kdekoľvek sa nachádzate, pravdepodobne nájdete server, ktorý hľadáte. Je tiež vhodný na streamovanie s prístupom k Disney+, Amazon Prime, BBC iPlayer a US Netflix.

Táto sieť VPN má dobré funkcie ochrany osobných údajov s politikou nulového protokolovania, presmerovaním portov (ktoré je skvelé na torrentovanie) a nástrojom príkazového riadka s názvom PIACTL, ktorý osloví kodérov.

PIA nie je najrýchlejšia VPN v okolí. Celkovo to však stojí za zváženie – najmä cena. Jednomesačný plán stojí 11,99 USD mesačne, 6-mesačný plán stojí 7,50 USD mesačne a 2-ročný plán (s 3 mesiacmi zadarmo) stojí 2,11 USD mesačne.

Všimnite si, že PIA má sídlo v Spojených štátoch, ktoré spadajú pod jurisdikciu aliancie 5 Eyes. Ale rovnako ako ostatné prémiové siete VPN má zásadu neprihlásenia.

Kúpte si súkromný prístup na internet

NordVPN Preskúmanie

Cena: Už od 3,29 USD/mesiac | Skóre: 5/5

NordVPN sa nachádza v Paname, ktorá nie je súčasťou aliancií 5, 9 alebo 15 Eyes. Spoločnosť zaškrtáva mnohé zo základných polí VPN. to sa nachádza ďaleko od zvedavých očí vlád, ktoré sa boja súkromia, a ponúka zaujímavé funkcie, ktoré inde nie sú dostupné, ako napr. a možnosť voľby, či vy .

Získate tiež schopnosť a podporu na všetkých hlavných platformách. Náklady Nord sú ale pre každého a majú , , veľmi vysoké rýchlosti, , a ktoré kompenzujú cenu.

NordVPN „technicky“ nemá bezplatnú skúšobnú verziu. Za službu musíte zaplatiť a potom sa skontaktujete s tímom podpory so žiadosťou o vrátenie peňazí pred uplynutím prvých 30 dní. Tento scenár znamená, že môžete mať takpovediac bezplatnú skúšobnú verziu, ale potom stratíte propagačné predplatné, aby ste dostali svoje peniaze späť, alebo budete naďalej platiť a bezplatnú skúšobnú verziu nemáte vôbec.

Bez ohľadu na výhody a nevýhody služieb NordVPN sa používajú jednoducho: stačí si vybrať krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť, a môžete ísť. Funkcia Smart Play(TM) automaticky využíva technológiu a procesy presmerovania DNS, aby streamovacie služby ako Netflix, Hulu a ďalšie fungovali bez akéhokoľvek úsilia z vašej strany. Umožňuje tiež fungovanie špecifických webových stránok a iných typov pripojení pod záštitou VPN.

Celkovo je však NordVPN solídna služba VPN s množstvom funkcií, skvelou hodnotou za peniaze a najlepšou voľbou medzi svojimi konkurentmi.

Kúpte si NordVPN teraz

SurfEasy Preskúmanie

Cena: 7,99 USD/mesiac | Skóre: 4/5

SurfEasy, ktorú vlastní Opera, vývojár webového prehliadača, sídli v Kanade, čo je prvým znakom, že by ste mali byť opatrní pri zvažovaní tejto VPN – ak vám záleží na súkromí. Kanada je súčasťou notoricky známej skupiny krajín Five Eyes, o ktorých je známe, že majú medzi sebou dohody o zdieľaní spravodajských informácií (ďalšími sú Spojené kráľovstvo, USA, Nový Zéland a Austrália).

SurfEasy však prinajmenšom používa zásadu bez protokolovania, takže ak vaše údaje niekedy skončia v nesprávnych rukách, nebudú to vaše údaje o používaní internetu.

screen_shot_2016-05-13_at_18

Napriek tomu, ak všetko, na čo potrebujete sieť VPN, je ochrana hotspotu Wi-Fi, je tu niekoľko vecí, ktoré môžete odporučiť. Rovnako ako NordVPN má dobrú cenu, pričom predplatné začína na 3 dolároch mesačne, ak platíte ročne. Na rozdiel od NordVPN je ľahké ho vyskúšať buď pomocou bezplatnej služby s obmedzenou šírkou pásma, ktorá obmedzuje využitie na 500 MB za mesiac, alebo využitím sedemdňovej záruky vrátenia peňazí.

K dispozícii je tiež pokrytie všetkých platforiem, ktoré by ste mohli potrebovať, a dokonca aj lacnejšia služba len pre mobilné zariadenia, ak chcete ochranu iba pre jeden tablet alebo smartfón so systémom Android alebo iOS. To vyjde na 3 doláre/mesiac, ak platíte ročne.

V iných oblastiach však SurfEasy chýba. Jeho serverové umiestnenia nie sú také rozšírené ako iné – iba v 13 krajinách – hoci sú pokryté všetky hlavné miesta. Úplná služba vám umožňuje až päť zariadení súčasne, jedno je menej ako NordVPN, neprichádza s vypínačom na pomoc v núdzových situáciách a nemá podporu pre anonymné platby.

Čítať:  Ako zastaviť automatické zväčšovanie Instagramu

Ľahko sa používa a mobilná integrácia je elegantná – páči sa mi najmä spôsob, akým je integrovaný s ponukou Dnes v systéme iOS, čo vám umožňuje povoliť a zakázať službu a prepínať miesta odkiaľkoľvek. Tu však nie je dosť na to, aby sme sa dostali pred našich obľúbencov.

Kúpte si SurfEasy teraz

Hotspot Shield Preskúmanie

Cena: Už od 7,99 GBP/mesiac | Skóre: 4/5

Keď spustíte VPN, vždy stratíte určitú šírku pásma, ale nie každá VPN je rovnaká. Niektoré sú rýchlejšie ako iné, čo je skvelé, ak ste používateľom BitTorrentu, ktorý chce chrániť svoju identitu. Hotspot Shield patrí medzi najrýchlejšie služby VPN, s ktorými sme sa stretli, a dokonca aj pri pripájaní cez Atlantik cez USA sme zaznamenali rýchlosť sťahovania až 78 % v porovnaní s pri nechránenom pripojení.

Je tu však niekoľko negatív. Keď sme to testovali, zistili sme, že americký Netflix bol zablokovaný, a keďže sídlo spoločnosti je v USA, jej poverenia na ochranu súkromia nie sú najlepšie.

hotspot_shield

Zostáva však dobrou voľbou, ak neplánujete prezradiť prísne tajné vládne tajomstvá a spoločnosť uvádza, že neuchováva informácie o tom, čo robíte online.

Ak nechcete za svoju sieť VPN míňať veľké sumy, dobrou správou je, že štít Hotspot ponúka bezplatnú verziu služby, ktorá umožňuje neobmedzené prehliadanie, pričom nemôžete určiť krajinu, z ktorej chcete prehľadávať. To znamená, že bezplatná verzia nie je príliš užitočná, ak chcete sledovať americký Netflix alebo BBC iPlayer zo zahraničia, ale je to dobrý spôsob, ako vyskúšať službu, aby ste zistili, či sa vám páči.

Kúpte si Hotspot Shield teraz

PureVPN Preskúmanie

Cena: Už od 2,08 USD/mesiac | Skóre: 4/5

Väčšina služieb VPN negatívne ovplyvňuje rýchlosť vášho internetového pripojenia. Pri pripojení k serverom so sídlom v USA zvyčajne vidíme 30 % zníženie rýchlosti sťahovania, čo je pre väčšinu účelov prijateľný kompromis.

Ak však vaše aktivity VPN vyžadujú najrýchlejšie a najspoľahlivejšie možné pripojenie, Pure VPN je dobrá voľba. V našich testoch sme zaznamenali rýchlosti, ktoré klesli iba o 11 % prostredníctvom servera služieb v New Yorku v porovnaní s nechráneným pripojením k nášmu bežnému ISP, čo znamená, že takmer určite budete môcť sledovať streamované video bez toho, aby sa neustále ukladalo do vyrovnávacej pamäte.

To je dobrá správa, ale čo ostatné funkcie? Ukazuje sa, že PureVPN je celkom dobre vybavený. Páčilo sa nám rozhranie, najmä režim Stream, ktorý ponúka jednoduchý zoznam video služieb na požiadanie, ktoré by ste mohli chcieť použiť. V zozname je osemnásť služieb vrátane HBO Now, Hulu, BBC iPlayer a US Netflix.

purevpn_review

Ten fungoval perfektne, aj keď majte na pamäti, že keď Netflix aktívne pracuje na blokovaní sietí VPN, ako je PureVPN, tento neobmedzený prístup nemusí v budúcnosti fungovať.

Inde sú ďalšie dobré správy. PureVPN sídli v Hongkongu, ktorý nemá žiadne pravidlá uchovávania údajov, takže vaše internetové aktivity by mali byť v bezpečí pred zvedavými očami a za službu môžete platiť aj rôznymi darčekovými kartami a kryptomenami.

Jediným malým problémom je, že PureVPN nie je lacný a nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná verzia. Ceny začínajú na 10,95 USD mesačne, zatiaľ čo ročné predplatné stojí 3,24 USD mesačne. Najlacnejší je 2-ročný plán (s 3 mesiacmi zadarmo), ktorý stojí 2,08 $ mesačne. Ak však vaša potreba výkonu preváži všetko ostatné, táto cena sa oplatí zaplatiť.

Kúpte si PureVPN teraz

Najlepšie služby VPN: Kľúčové faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri získavaní VPN

Existujú stovky sietí VPN a prostredie sa neustále mení, takže je užitočné vedieť, ako vyhodnotiť tie, na ktoré narazíte. Nižšie uvádzam niektoré kľúčové faktory, ktoré je potrebné zvážiť, ak nájdete iný, ktorý je lacnejší a zdá sa, že za vaše peniaze ponúka viac.

Ochrana osobných údajov

 1. Keďže poskytovateľ VPN je jedinou stranou, ktorá vie, kto ste a čo robíte online, veríte mu? Ako viete, či vaše informácie nepredá tomu, kto ponúkne najvyššiu cenu? Ako môžete zistiť, či je ich bezpečnosť na úrovni? Ako viete, že nebudú nútení vzdať sa vašich údajov, ak sa ozve vláda?
 2. Po prvé, je spoločnosť dostatočne veľká? Má komunitu šťastných a spokojných používateľov? Reaguje na žiadosti o podporu rýchlo? Môžete to zistiť tak, že sa poobzeráte v online fórach.
 3. Ďalej vyhľadajte siete VPN, ktoré neuchovávajú záznamy o vašom používaní internetu. Ak firma VPN neuchováva záznam o vašej internetovej aktivite, potom tieto údaje nemôžu byť ohrozené alebo odovzdané v prípade oficiálnej žiadosti. Tieto informácie vo všeobecnosti nájdete na stránke „O nás“ poskytovateľa VPN alebo sú pochované v zmluvných podmienkach.
 4. Ďalším dôležitým faktorom je umiestnenie. Ak spoločnosť VPN sídli v krajine, ktorá považuje špehovanie svojich občanov (či už priamo alebo nepriamo) za prijateľnú vec, potom to môže byť služba, ktorej sa chcete vyhnúť.
 5. Môžete platiť anonymne? Každý hodný poskytovateľ VPN ponúka rôzne anonymné spôsoby platby.
Čítať:  Ako opraviť nefunkčnosť hashtagov na LinkedIn
bitcoin-blockchain

Najlepšie služby VPN: Výkon a funkcie

 1. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere VPN je jej výkon. Poskytovateľ VPN môže mať mnoho tisíc zákazníkov, z ktorých všetci budú pristupovať na internet prostredníctvom rovnakého výberu serverov. Tieto pripojenia budú často náročné na dáta – video streamy, veľké sťahovanie atď. – a poskytovateľ VPN tiež musí tieto dátové toky zašifrovať, takže môžete vidieť, že rýchlosť vášho internetového pripojenia bude útočiť.
 2. Výkon sa výrazne líši v závislosti od dennej doby, od toho, koľko ľudí v tom čase používa službu VPN (spor) – dokonca aj od počasia vonku, takže je ťažké spoľahlivo testovať. Jediné, čo môžete urobiť, je chvíľu používať službu sami, aby ste zistili, či je na úrovni.
 3. Budete tiež chcieť najkompletnejšiu sieť VPN, akú si môžete dovoliť. Jedným z hlavných aspektov bude podpora viacerých platforiem. Inými slovami, podporuje vami vybraná služba všetky hlavné typy zariadení a OS – Windows, OS X, iOS, Android a Linux? Väčšina z nás vlastní viacero zariadení a vy nechcete platiť navyše len za používanie siete VPN na telefóne a notebooku.
 4. Poloha a počet serverov, ktoré VPN prevádzkuje, sú ďalším hlavným problémom, napokon, ak máte záujem sfalšovať svoju polohu, potrebujete servery umiestnené v krajine, z ktorej chcete vyzerať, odkiaľ prehliadate.
 5. Medzi ďalšie dôležité funkcie patrí podpora pre sťahovanie torrentov a funkcia kill switch. To prvé by malo byť zrejmé: nie všetci poskytovatelia VPN umožňujú sťahovanie torrentov, takže ak to chcete, najprv skontrolujte; druhá je bezpečnostná sieť, ktorá monitoruje vaše internetové pripojenie, či nedochádza k výpadkom siete VPN (stáva sa to), čím sa vypne, aby sa zabránilo odhaleniu vašej vlastnej IP adresy. Toto sa nazýva únik IP.

často kladené otázky

Čo je to VPN?

VPN alebo virtuálna súkromná sieť je služba, ktorá chráni vaše súkromie online. Chráni vašu identitu skrytím vašej IP adresy, vytvára šifrovaný tunel pre dáta a umožňuje ľuďom bezpečne používať verejné Wi-Fi hotspoty. V zásade skrýva správanie používateľa online pred šmírovaním tretích strán.

Aké sú niektoré z najpopulárnejších použití služieb VPN?

Služba VPN vám umožní prístup k medzinárodnému obsahu. Možno vás zaujíma, aký je Netflix v USA alebo Spojenom kráľovstve, alebo ste v krajine, ktorá nepovoľuje Netflix. Bez ohľadu na dôvod vám používanie služby VPN môže poskytnúť prístup k obsahu, ktorý je inak nedostupný, pokiaľ sa nenachádzate na určitom mieste.

Ďalším využitím služieb VPN je zvýšená bezpečnosť pre elektronický obchod. Nakupovanie vecí online môže byť trochu zložité. Sieť VPN skrýva vašu webovú aktivitu, čím pomáha zaistiť, aby boli vaše finančné informácie v bezpečí.

Okrem toho môžu služby VPN zvýšiť bezpečnosť verejných sietí. Takéto siete sú náchylnejšie na hackovanie, pretože váš webový prenos a IP adresa sú ľahko dostupné. Používanie VPN nahradí vašu IP adresu a zašifruje webový prenos, čím sa zvýši súkromie a online bezpečnosť.

Aký je rozdiel medzi VPN a proxy?

Alternatívou k VPN sú proxy. Siete VPN smerujú všetku komunikáciu cez server VPN vrátane programov a aplikácií, ktoré používate na prenosnom počítači alebo telefóne, ale servery proxy fungujú iba ako filtre pre web.

Proxy sa vzťahuje iba na váš internetový prehliadač, bez ohľadu na použitý prehliadač. Pridané informácie o zabezpečení, rýchlosti a polohe sa vzťahujú iba na webové stránky. Proxy bude ignorovať všetky ostatné používané aplikácie.

Záverečné myšlienky o najlepších službách VPN 2023

Vzhľadom na nárast popularity VPN môže byť skľučujúca úloha rozhodnúť sa, ktorá z nich bude najlepšia. Dúfajme, že naše návrhy pomohli. Pamätajte, že VPN je len taká dobrá, ako dobré sú jej postupy a implementácia, ak zaznamenávajú aktivitu a predávajú vaše údaje, nie sú o nič lepšie ako ISP, ktorý robí to isté.

Čokoľvek však urobíte, pred nákupom to vyskúšajte. Väčšina spoločností VPN ponúka bezplatné skúšobné obdobie, takže si službu môžete pred prihlásením vyskúšať. Možno zistíte, že aj keď sa funkcie hromadia, výkon nie je dostatočný alebo že sa služba neustále zapína a vypína bez toho, aby ste o tom vedeli.
A majte na pamäti, že neexistuje žiadna náhrada za platenú sieť VPN. Bezplatné siete VPN sú desať za cent, ale zvyčajne zahŕňajú určitý kompromis: môže to byť obmedzenie funkcií, obmedzenie výkonu alebo obmedzenie prevádzky. Tak či onak, ak vám záleží na súkromí, oplatí sa za to zaplatiť.

Akú sieť VPN používate? Dajte komunite vedieť v komentároch nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE