Aké sú najlepšie lacné telefóny Samsung? Testovali sme všetky, tu je našich 5 najlepších

Pokiaľ ide o lacné telefóny, Samsung je nesporným kráľom. Pri zvažovaní, ktorý lacný telefón Samsung kúpiť, musíte mať na pamäti niekoľko vecí:

 • Ako ďaleko môžete natiahnuť svoj rozpočet?
 • Je vo vašom regióne k dispozícii 5G? Potrebujete extra rýchlosť?
 • Budete kupovať odomknutý alebo cez dopravcu?

Dobrou správou je, že bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, je tu pre vás cenovo dostupný telefón Samsung. Aby sme vám pomohli s výberom, otestovali sme každý aktuálne predávaný model a vybrali štyri najlepšie lacné telefóny Samsung, ktoré si môžete kúpiť. Prekontrolovať nášho sprievodcu kupujúceho ak si nie ste istí, čo hľadať, alebo len pokračujte v čítaní, aby ste videli náš najlepší výber. Hľadáte lacný telefón a ste ochotní vyraziť mimo ekosystém spoločnosti Samsung? Máme pre vás sprievodcu najlepšími lacnými telefónmi, ktoré by ste si mali pozrieť.

Galaxy A54 5G je najlepšie lacný Samsung, ktorý môžete získať

Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G

Dizajn inšpirovaný Galaxy S23 • Farebný, plynulý displej • Vynikajúca aktualizácia

Samsung Galaxy A54 5G ponúka zážitok podobný Galaxy S23 do cenovo dostupného púzdra

Galaxy A54 5G preklenuje priepasť medzi telefónmi strednej triedy Samsung a ich vlajkovými loďami. Vyniká prémiovým dizajnom s flexibilným nastavením fotoaparátu a jedným z najlepších softvérových záväzkov v hre pre Android, a to všetko pri zachovaní dostupnej ceny 449$ pre ďalšiu generáciu.

Hoci to pravdepodobne trochu natiahne váš rozpočet na 450 $, Galaxy A54 5G je náš výber pre najlepšie lacný telefón Samsung na trhu. Zistili sme, že je to jeden z najprepracovanejších smartfónov, ktoré si môžete kúpiť, bez ohľadu na cenu. Navyše získavate päťročnú záruku spoločnosti Samsung na bezpečnostné aktualizácie, čo znamená, že vám tento telefón vydrží až do roku 2028 a ďalej, pokiaľ sa oň budete starať.

Samsung nedávno predstavil Galaxy A55 5G. Upgradovaný model obsahuje novú čipovú sadu, väčší základný RAM a väčší displej ako jeho predchodca. Toto zariadenie sme ešte neskontrolovali, ale pravdepodobne nahradí Galaxy A54 5G ako náš výber najlepšieho lacného telefónu Samsung. Zatiaľ musíme odporučiť aktuálneho víťaza Samsungu.

Nastavenie troch kamier na A54 5G na nás urobilo dojem, hoci hlavný strelec je nepochybne hviezdou šou. Pri našom testovaní poskytoval ostré a ostré fotografie, hoci tendencia Samsungu k presýteniu farieb sa nešťastne vrátila. Ultraširokouhlé a makro objektívy nie sú najužitočnejšími doplnkami, ale pridávajú trochu viac všestrannosti.

Skvelá je aj výdrž batérie, ktorá pri našom testovaní vydrží zhruba deň a pol. Relatívne rýchle 25W nabíjanie tiež dobilo telefón za pouhých 85 minút. V krabici bohužiaľ nie je nabíjačka, takže si budete musieť nájsť kompatibilný model, pokiaľ ešte doma nemáte nabíjačku USB-C. Tieto 25W rýchlosti sú tiež iba pre USB Power Delivery PPS nabíjačky, pričom nepodporované modely sú obmedzené na 15W. Nechýba ani bezdrôtové nabíjanie, ale to nie je v tejto cenovej hladine príliš prekvapivé.

Čítať:  Najlepšie bezplatné hry pre Nintendo Switch (to je pravda, úplne zadarmo!)

Galaxy A54 5G je jedným z najprepracovanejších telefónov, ktoré si môžete kúpiť – bez ohľadu na cenu.

Ďalšia vec, ktorú sme na A54 5G milovali, je obrazovka. Je to ostrý, rýchly 120Hz Super AMOLED displej s možnosťou zníženia obnovovacej frekvencie pre ďalšie predĺženie výdrže batérie. Bol plne viditeľný za jasného denného svetla, čo pri zvyšku telefónov na zozname povedať nemôžeme. V skutočnosti sa jedná o najlepší displej, ktorý sme v tejto cenovej kategórii testovali, a to aj mimo cenovo dostupného radu telefónov Samsung.

Galaxy A54 5G je napájaný Exynos 1380, o ktorom sme zistili, že je vhodný pre každodenné úlohy, aj keď trochu poddimenzovaný v porovnaní s drahšími telefónmi Samsung. Je tiež vybavený 128GB úložiskom, čo je podľa nás ideálne pre väčšinu používateľov, plus možnosť navýšiť to jednoduchou kartou microSD. Tento model tiež obsahuje 5G, čo je skvelý spôsob, ako zaistiť budúce zabezpečenie vášho zariadenia pre upgrade siete vo vašej oblasti.

Čím vyniká

 • Všestranné fotoaparáty: Výkonný hlavný fotoaparát podporený ultraširokouhlými a makro objektívy z neho robí kompletný balíček fotoaparátu.
 • Krásny displej: 120Hz Super AMOLED je jasný, ostrý a rýchly vo všetkých situáciách.
 • Fantastická výdrž batérie: Batéria s kapacitou 5 000 mAh vydrží takmer dva dni a rýchlo sa nabije.
 • Pevné úložisko: 128 GB stačí na uloženie fotografií a aplikácií pre väčšinu ľudí a slot pre microSD kartu uľahčuje upgrade.
 • 5G: Nie každý región má prístup k najnovším mobilným sieťam, ale tento telefón je pripravený na budúcnosť.

Galaxy A23 5G ponúka neuveriteľnú hodnotu za cenu

Samsung Galaxy A23 5G

Samsung Galaxy A23 5G

Robustný dizajn • Vynikajúci displej • Dlhá výdrž batérie

Spoľahlivý telefón Galaxy so všetkými základmi

S Galaxy A23 5G dal Samsung dokopy telefón so spoľahlivým fotoaparátom, batériou s dlhou výdržou a robustným dizajnom za dostupnú cenu. Skvele sa hodí pre tých, ktorí potrebujú základné základy a spoľahlivosť.

Zatiaľ čo na nás veľmi zapôsobila šírka funkcií ponúkaných Galaxy A54 5G, Galaxy A23 5G dosahuje veľmi atraktívne ceny. Robí to niekoľko vážnych ústupkov, ale ak máte trochu napätejší rozpočet, narazí na pekný stred medzi zariadeniami strednej a lacnej triedy.

Pri našom testovaní sme zistili, že A23 5G zaškrtáva všetky správne políčka pre lacný telefón Samsung: solídny výkon, skvelý displej, slušné fotoaparáty, dobrá výdrž batérie a neprekonateľný záväzok k aktualizáciám. Ten posledný je kritický, pretože to znamená, že Galaxy A23 5G zostane aktuálny po mnoho rokov a je nepravdepodobné, že by sa predtým zlomil kvôli silnej konštrukcii Gorilla Glass 5.

Pre jednoduché rolovanie na sociálnych sieťach a každodenné použitie je táto vec extrémne schopná. Pri testovaní sme získali dva a pol dňa výdrže batérie, čomu sa výkonnejšie zariadenia, ako je rad Galaxy S23, jednoducho nemôžu rovnať. Ešte lepšie je, že 25W rýchla nabíjačka dobila zariadenie iba za 80 minút v našom teste nabíjania, aj keď si nabíjačku budete musieť kúpiť samostatne.

Galaxy A23 5GGalaxy A23 5G

Čím vyniká

 • Solídny výkon: Nevyhrá žiadne testy rýchlosti, ale pre každodenné použitie to tento telefón zvládne.
 • Životnosť batérie: Pre jednoduché každodenné používanie vydrží toto zariadenie na jedno nabitie dva a pol dňa.
 • Hodnota: Tento telefón zaujíma ideálne miesto medzi zariadeniami strednej triedy a skutočne lacnými zariadeniami.
Čítať:  Najlepšie doplnky WordPress, o ktorých ste nevedeli, že ich potrebujete

Galaxy S23 FE je (takmer) vlajkovou loďou

Samsung Galaxy S23 FE

Samsung Galaxy S23 FE

O niečo väčšia ako S23 • Batérie dobrej veľkosti • Konkurenčná cena

Viac ako len Fan Edition

Samsung Galaxy S23 FE pristál ako viac než len zoštíhlený S23, je to telefón štvrtej veľkosti v rade. S 6,4-palcovým displejom je väčšia ako S23, ale menšia ako S23 Plus. Tento telefón so systémom Snapdragon 8 Gen 1 ponúka oproti S23 niekoľko kompromisov pre slušnú úsporu nákladov.

Modely Fan Edition sú späť so Samsungom Galaxy S23 FE a poskytujú zážitok takmer vlajkovej lodi za výrazne menej peňazí. Je to stále najdrahší telefón na tomto zozname za 600 $ (alebo menej, ak získate dohodu s operátorom), ale ak chcete niečo trochu obsiahlejšie, je to ono.

Samotný telefón je navonok desivo podobný vlajkovej lodi Samsung Galaxy S23 s jasným 6,4 palcovým 120Hz displejom a prémiovým dojmom. Niektoré konštrukčné materiály sú viac v súlade s lacnými telefónmi Samsung, napríklad konštrukcia Gorilla Glass 5. To nemusí vydržať toľko drsnosti ako jeho vlajková loď súrodencov, ale stále je oveľa silnejší ako väčšina cenovo dostupných zariadení Samsung.

Celkovo nás naša recenzia Galaxy S23 FE ohromila skvelými fotoaparátmi a celkovou víťaznou hodnotou. Väčšina z toho pochádza z neuveriteľného odhodlania spoločnosti Samsung k aktualizáciám, aj keď je toho tu zbalených dosť, aby bol šťastný každý.

Našou najväčšou starosťou je procesor Snapdragon 8 Gen 1 použitý v americkom variante. Jedná sa o vlajkový procesor z roku 2021 a je dostatočne výkonný, ale tiež trpel problémami s vykurovaním a batériou. Inými slovami, toto je najvýkonnejší lacný telefón Samsung, ktorý si môžete kúpiť, ale neočakávajte, že batéria vydrží takmer tak dlho ako čokoľvek v rade A.

Napriek tomu, ak si môžete dovoliť minúť o niečo viac (alebo získať obchod s dopravcom), Samsung Galaxy S23 FE je skvelou voľbou vyššej strednej triedy.

Samsung Galaxy S23 FE

Čím vyniká

 • Prémiový pocit: Galaxy S23 FE je (takmer) rovnako prémiový ako jeho vlajková loď.
 • Skvelé fotoaparáty: Jednou z oblastí, kde S23 FE nerobí ústupky, sú fotoaparáty so skvelými objektívmi a spracovaním.
 • Veľká obrazovka: 6,4-palcový 120Hz displej je jasný a brilantný.

Galaxy A14 5G je lacný alebo zadarmo u operátorov

Samsung Galaxy A14 5G

Samsung Galaxy A14 5G

Ostrejší displej • Dobrá výdrž batérie • Veľmi cenovo dostupné

Dobre oblečený lacný telefón Android.

Samsung Galaxy A14 5G je skvelý štartovací smartfón s cenou, s ktorou sa nemusíte stresovať.

Nemyslíme si, že Galaxy A14 5G je najpôsobivejší lacný telefón Samsung, ale pokiaľ ho môžete získať prostredníctvom operátora, môže byť ľahko najlacnejší. Tento telefón je často k dispozícii za obrovské zľavy (alebo zadarmo) na zmluvu v USA a napriek jeho pomerne štandardnému dizajnu si myslíme, že je to celkom dobrý rozpočet.

Samotný telefón si v našom testovaní viedol obdivuhodne. Hlavný fotoaparát podával solídne výsledky pri dobrom osvetlení, výkon bol skvelý na každodenné použitie a výdrž batérie sa vyšplhala na celé dva dni. Veľkou nehmotnou výhodou je však záväzok spoločnosti Samsung k aktualizáciám: tento telefón bude aj naďalej dostávať bezpečnostné aktualizácie po dobu piatich rokov a aktualizácie verzií Androidu po dobu dvoch rokov. Za túto cenu je to mimo radu Samsung neslýchané.

Čítať:  Aké sú moje cenové možnosti pre spravované IT služby?

Ako jeden z najlacnejších telefónov Samsung, ktoré si môžete kúpiť, prináša určité obete, a to predovšetkým v konštrukčných materiáloch a kvalite reproduktorov. To je možné obísť kúpou púzdra a používaním slúchadiel (prekvapenie je tu 3,5 mm jack pre slúchadlá). K dispozícii je tiež mizerných 64 GB úložiska, ale to sa dá ľahko napraviť vďaka rozšíriteľnému úložisku.

V konečnom dôsledku sa jedná o lacný telefón Samsung, ktorý zarezáva tie správne rohy, aby sa cena udržala pod 200 $. Ešte lepšie je, že ho môžete získať zadarmo alebo lacno prostredníctvom operátorov ako T-Mobile a AT&T. Myslíme si, že je to fantastický obchod a toto zariadenie je viac ako schopné pre drvivú väčšinu používateľov. Stojí za zmienku, že v niektorých regiónoch je k dispozícii LTE verzia Galaxy A14 za o niečo menej, ale myslíme si, že verzia 5G je celkovo lepší nákup.

Zadné fotoaparáty Galaxy A14 5G

Čím vyniká

 • Cena: Je cenovo dostupné na nákup odomknuté, ale môžete ho získať zadarmo alebo takmer zadarmo prostredníctvom operátorov v USA.
 • Životnosť batérie: Máme plné dva dni výdrže batérie, aj keď v krabici nie je nabíjačka.
 • Výkon fotoaparátu: Hlavný fotoaparát je pri dobrom osvetlení pevný a pri našom testovaní poskytuje dobré zábery.

Galaxy A03s je najlacnejší telefón Samsung, ktorý odporúčame

Samsung Galaxy A03s

Samsung Galaxy A03s

Solídna výdrž batérie • Dlhodobá softvérová podpora • Čítačka odtlačkov prstov

Solídny štartovací telefón

Samsung Galaxy A03s prichádza s čítačkou odtlačkov prstov a aktualizovanou základnou pamäťou RAM a úložiskom v porovnaní s jeho predchodcom, čo mu dáva trochu extra punc. Vyznačuje sa tiež slušnou výdržou batérie a skvelou softvérovou podporou, rovnako ako väčšina ostatných telefónov Samsung.

Nebudeme si nič nahovárať, Galaxy A03s je naozaj základný telefón. Ak však hľadáte lacný telefón Samsung, ktorý stále vydrží pri každodennom používaní, je to absolútne najlacnejší telefón, ktorý odporúčame. Budete musieť zmierniť svoje očakávania, pretože je pod 200 $, ale stále je schopný túto prácu vykonať.

Pri našom testovaní sme zistili, že výkon a kvalita zostavenia trochu chýba, ale vzhľadom na cenu to sú kompromisy, ktoré budete musieť urobiť. Pozitívne je, že relatívne slabý procesor poskytuje skvelú výdrž batérie – dva dni mierneho používania – aj keď v krabici nie je žiadna nabíjačka.

To, čo si tento telefón nakoniec vyslúžilo naše odporúčanie, je záväzok spoločnosti Samsung k aktualizáciám, ktorý zahŕňa rovnakú päťročnú záruku ako jeho vlajkové telefóny, z ktorých niektoré stoja desaťkrát viac ako tento. Je pravda, že dovtedy budete pravdepodobne chcieť upgradovať. Tento telefón môže byť skvelým prvým smartfónom takmer pre každého a je to solídny úvod do One UI a ekosystému Android spoločnosti Samsung.

Čím vyniká

 • Dostupnosť: Toto je jeden z najlacnejších telefónov Samsung, ktoré môžete v USA získať.
 • Životnosť batérie: Mohutná 5 000mAh batéria vydrží dva dni mierneho používania.
 • Dlhovekosť: Tento telefón bude mať päť rokov podpory, hoci do tej doby pravdepodobne upgradujete.

Čo hľadať pri lacnom telefóne Samsung

Lacné telefóny Samsung patrí medzi najlepšie lacné telefóny, ktoré si môžete kúpiť, ale existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli to správne zariadenie pre vás:

Čítať:  Proces registrácie sociálnych médií pre agentúry s cieľom maximalizovať čas potrebný na dosiahnutie hodnoty

Hodnota nad cenou

Môže byť lákavé kúpiť telefón výhradne na základe cenovky, ale odporúčame sa zamyslieť nad celkovou hodnotou, ktorú zariadenie predstavuje. Pokiaľ telefón stojí o 100 dolárov viac, ale vydrží o pár rokov dlhšie, je to lepšie riešenie. To môže prísť v podobe lepšej kvality zostavenia, aby odolal rozbitiu, alebo lepšiemu výkonnému procesoru pre budúce spustenie náročnejších aplikácií.

5G alebo nie 5G

Hoci väčšina zariadení, ktoré sme uviedli vyššie, podporuje pripojenie 5G, v závislosti od vašej miestnej oblasti a prípadov použitia ho možno nebudete potrebovať. Ak dáta mimo svojho domova príliš nepoužívate alebo žijete na vidieku, pravdepodobne môžete ušetriť trochu peňazí a zaobstarať si telefón iba s LTE.

Odomknuté vs dopravca

V USA funguje veľká časť trhu s mobilnými telefónmi prostredníctvom operátorov. V závislosti od spoločnosti, u ktorej máte telefónnu tarifu, môžete získať obrovské ponuky na telefóny Samsung. To platí tak pre vlajkové zariadenia, ako je rad S23, ako aj pre rozpočtové zariadenia radu A, z ktorých niektoré sú na základe zmluvy k dispozícii zadarmo.

Jedna kamera vládne všetkým

Pokiaľ ide o lacné smartphony, mali by ste všeobecne ignorovať akékoľvek ďalšie šošovky fotoaparátu. Vo väčšine prípadov je primárne natáčanie jediný, ktorý konzistentne poskytuje výsledky, pričom ako dodatok boli pridané ultraširoké a makro kamery s nízkym rozlíšením. Samozrejme, pokiaľ pre vás fotoaparáty nie sú dôležité, nebude to problém.

Najčastejšie otázky

Koľko stojí najlacnejší telefón Samsung?

Najlacnejší telefón Samsung, ktorý by sme odporučili, je Galaxy A03s, ktorý začína na 159,99 dolároch.

Aký je najlacnejší 5G telefón Samsung?

Najlacnejšie 5G telefón Samsung, ktorý by sme odporučili, je Galaxy A14 5G. Začína na 199,99 $.

Kde sú telefóny Samsung najlacnejšie?

Ceny telefónov Samsung sa líšia podľa krajiny a modelu, takže tu neexistuje žiadna paušálna odpoveď. Pri pohľade na zariadenia, ako je Galaxy S23, však zistíte, že je najlacnejší v Číne.

Aký je najlacnejší flip telefón Samsung?

Najlacnejší vyklápací telefón Samsung, ktorý spoločnosť aktuálne ponúka, je Galaxy Z Flip 5. Jeho cena je 999 dolárov. Za oveľa menej však môžete nájsť staršie modely, ako je Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Flip 3.

Sú lacné telefóny Samsung zlé?

Vôbec nie! V skutočnosti spoločnosť Samsung vyrába niektoré z najlepších lacných zariadení na trhu, najmä v USA.

Prečo by som si mal kúpiť lacný telefón Samsung?

Hoci je hardvér zvyčajne dobrý, skutočná hodnota zariadenia Samsung je v softvéri. Je vysoko prispôsobiteľný a prichádza s päťročnými aktualizáciami, ktoré sú špičkou v obore. To znamená, že ak chcete minúť viac, dôrazne odporúčame zvážiť aj vlajkovú loď Samsung.

Kde môžem získať najlepšiu ponuku na telefóny Samsung?

Ak ste v USA, najlepší spôsob, ako získať lacné telefóny Samsung, je prostredníctvom operátora. Môžete byť schopní získať dobré ponuky z druhej ruky, ale to môže byť riskantné, najmä v tejto cenovej kategórii. Pozrite sa tiež na našu stránku s najlepšími ponukami smartfónov, kde nájdete ďalšie skvelé ponuky.

Majú lacné telefóny Samsung NFC?

Áno, všetky súčasné telefóny Samsung v rade A majú NFC.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE