Aké sú najlepšie online marketingové platformy v Nigérii?

Ste vlastníkom firmy v Nigérii a chcete rozšíriť svoju online prítomnosť? Výber najlepšej online marketingovej platformy pre vašu firmu môže byť ohromujúci s množstvom možností.

V digitálnom veku je online marketing nevyhnutný na to, aby podniky oslovili svoje cieľové publikum a zvýšili predaj. Nie všetky online marketingové platformy sú si však rovné. Účinnosť rôznych stratégií sa môže líšiť v závislosti od odvetvia, obchodných cieľov a zamýšľaného publika.

Výber správnej platformy je nevyhnutný, ak chcete zvýšiť svoje online marketingové úsilie v Nigérii. Tento článok podrobne preskúma najlepšie online marketingové platformy Nigérie. Preskúmame výhody používania týchto platforiem a ako môžu pomôcť vašej firme dosiahnuť jej marketingové ciele.

Definícia online marketingových platforiem

Online marketingové platformy podporujú rôzne funkcie v rámci marketingu cez internet. Umožňujú podnikom propagovať svoje produkty a služby online v čoraz technickejšom prostredí. Tieto platformy môžu slúžiť aj ako cenný zdroj údajov a prepojenie medzi spoločnosťami a zákazníkmi.

Existujú rôzne typy platforiem online marketingu, ako sú platformy e-mailového marketingu, marketingové platformy sociálnych médií, platformy obsahového marketingu, platformy optimalizácie pre vyhľadávače (SEO), platformy s platbou za kliknutie (PPC), platformy affiliate marketingu, platformy mobilného marketingu, platformy marketingovej automatizácie a platformy marketingovej analýzy.

Prehľad nigérijského digitálneho trhu

Nigéria sa môže pochváliť jedným z najlepších pokrytí siete a infraštruktúry pre mobilné pripojenie v Afrike. Internetová penetrácia je okolo 70 % a predpokladá sa, že sa bude neustále zvyšovať. Na základe tohto zdrojv januári 2021 bolo v Nigérii 33,00 milióna používateľov sociálnych médií. Počet používateľov sociálnych médií v Nigérii sa medzi rokmi 2020 a 2021 zvýšil o 6,0 milióna (+22 %). Počet používateľov sociálnych médií v Nigérii sa rovnal 15,8 % celkový počet obyvateľov v januári 2021.

Čítať:  Ako predávať hudbu online

Diagnostika digitálnej ekonomiky Nigérie hovorí, že vďaka zlepšeniam v oblasti digitálnej konektivity, digitálnych zručností, digitálnych finančných služieb a ďalších kľúčových oblastí digitálneho rozvoja môže Nigéria naplno uvoľniť nové ekonomické príležitosti, vytvárať pracovné miesta a transformovať životy ľudí.

Typy online marketingových platforiem

Nasledujú niektoré z hlavných typov dostupných online marketingových platforiem:

SEO a SEM

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je zameraná na optimalizáciu webovej stránky, aby získala návštevnosť z výsledkov organického vyhľadávania. Marketing vo vyhľadávačoch (SEM) má za cieľ získať návštevnosť a viditeľnosť z organického a plateného vyhľadávania.

Google Ads (predtým Google AdWords) je najobľúbenejšou platformou pre SEM. Tieto reklamy sa zobrazujú v hornej časti stránok vyhľadávania Google. Dva ďalšie príklady platforiem SEM sú Microsoft Advertising a Yahoo!

Platformy sociálnych médií

Na základe tohto zdrojFacebook je lídrom na trhu platforiem sociálnych médií s viac ako 1,65 miliardami aktívnych používateľov mesačne. X (Twitter) umožňuje používateľom zdieľať krátke správy. Používatelia môžu tiež interagovať s inými príspevkami na platforme. LinkedIn je platforma sociálnych médií určená na prepojenie profesionálov. Instagram je platforma sociálnych médií, ktorá používateľom umožňuje zdieľať fotografie a videá. Pinterest umožňuje používateľom skúmať a ukladať nápady týkajúce sa ich projektov a záujmov. Snapchat umožňuje používateľom odosielať obrázky a videá, ktoré po prezretí zmiznú.

Na základe tohto zdrojexistuje mnoho foriem sociálnych médií vrátane blogov, mikroblogov, wiki, stránok sociálnych sietí, stránok na zdieľanie fotografií, okamžitých správ, stránok na zdieľanie videí, podcastov, miniaplikácií, virtuálnych svetov a ďalších.

Email Marketing

E-mailové marketingové platformy sú zvyčajne cloudové nástroje SaaS (Softvér ako služba). Vysoká kvalita platforma e-mailového marketingu uľahčuje odosielanie akejkoľvek e-mailovej komunikácie, od e-mailových bulletinov cez propagačné e-maily až po e-maily na obnovenie opusteného košíka.

Čítať:  Najlepšie telefóny Samsung: modely vyššej, strednej a základnej úrovne

Na základe tohto zdroj, tu je niekoľko softvérov a nástrojov pre e-mailový marketing: Salesmate CRM, BIGContacts CRM, Mailchimp, ConvertKit, Hubspot a MailerLite. Medzi ďalšie platformy e-mailového marketingu patria Constant Contact, VerticalResponse, Campaign Monitor, GetResponse, Campaigner a Moosend.

Reklama pre mobilné zariadenia a aplikácie

Mobilná reklama zahŕňa bannerové reklamy, intersticiálne reklamy, videoreklamy, reklamy s odmenou a hrateľné reklamy. Podľa Obchod s aplikáciami, tu sú niektoré z najlepších mobilných reklamných sietí na rok 2024: RichAds, HilltopAds, AdsCompass a AdMaven. Podľa TrustRadiusmedzi najlepšie mobilné reklamné platformy patria Apple iAd, Google AdMob a Criteo Commerce Growth. Google AdMob je platforma na speňaženie mobilných aplikácií, ktorá pomáha vývojárom zarábať pomocou reklám v aplikácii.

Affiliate marketing

An pridružená sieť alebo platforma je virtuálne trhovisko, ktoré spája predajcov a pridružené spoločnosti. Tu sú niektoré z najlepších platforiem affiliate marketingu pre rok 2024 Influencer Marketing Hub: impact.com, UpPromote, Refersion, Post Affiliate Pro, Tapfiliate, LeadDyno, EverFlow, Affiliatly, TUNE, PartnerStack, iDevAffiliate. Podľa Obchod s aplikáciaminiektoré top affiliate siete zahŕňajú Rakuten Advertising, CJ Affiliate by Conversant a Awin. Shopify má skvelý návod, ako začať s affiliate marketingom.

Video marketing

Video marketingové platformy sú zvyčajne cloudové nástroje SaaS (Softvér ako služba). Vysokokvalitná platforma video marketingu uľahčuje vytváranie, úpravu a publikovanie video obsahu. Medzi najlepšie dostupné platformy video marketingu patria YouTube, Vimeo, Wistia, Vidyard, Brightcove a Loom.

Populárne online marketingové platformy v Nigérii

Niektoré z populárnych online marketingových platforiem v Nigérii zahŕňajú:

Google Adwords a optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Google Ads je online platforma vytvorená spoločnosťou Google, ktorá umožňuje inzerentom platiť za zobrazovanie krátkych reklám, ponúk služieb, záznamov produktov alebo videí používateľom internetu. Google Ads môže umiestniť reklamy do výsledkov vyhľadávacích nástrojov, ako je Vyhľadávanie Google, aj na webové stránky bez vyhľadávania, mobilné aplikácie a videá.

Čítať:  Ako najlepšie tímy zaručujú úspech marketingu obsahu

Využitím optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) môžete zvýšiť množstvo a kvalitu návštevnosti svojich webových stránok prostredníctvom prirodzených výsledkov vyhľadávacích nástrojov. SEO zahŕňa zmenu funkcií a technológie dizajnu a obsahu vašej webovej stránky, aby bola vaša stránka atraktívnejšia pre vyhľadávače. SEO optimalizuje váš online obsah tak, aby ho vyhľadávací nástroj rád zobrazoval ako najlepší výsledok pri vyhľadávaní určitého kľúčového slova.

Správa sociálnych médií (Facebook, Instagram, X (Twitter), YouTube atď.)

Správa sociálnych médií zahŕňa vytváranie, písanie, zverejňovanie a analýzu obsahu, ktorý zdieľate na platformách ako Facebook, Instagram a X (Twitter). Okrem toho pozostáva z interakcie s používateľmi na týchto platformách. Môžeš zefektívniť správu sociálnych médií úlohy s bezplatnými a platenými nástrojmi a profesionálnymi službami správy sociálnych médií.

Marketing/manažment sociálnych médií je digitálna stratégia, ktorá zahŕňa neustály proces vytvárania a plánovania obsahu určeného na rast a výchovu publika na platformách sociálnych médií. Toto zahŕňa, ale nie je obmedzený na stratégia obsahu sociálnych médií, správa reputácie online, správa a programovanie komunity, stratégia a realizácia platených sociálnych médií.

Niektoré z najpoužívanejších platforiem sociálnych médií v Nigérii zahŕňajú WhatsApp, Facebook, YouTube, Instagram, Facebook Messenger/Facebook Marketplace, X (Twitter) a Telegram. Na základe tohto zdrojOd tretieho štvrťroka 2021 sú najpoužívanejšie platformy sociálnych médií v Nigérii WhatsApp, Facebook, Instagram, FB Messenger, X (Twitter), Telegram, Snapchat, TikTok a LinkedIn.

E-mailové kampane a nástroje automatizácie

Na základe tohto zdroj, automatizácia e-mailu je výkonný marketingový nástroj, ktorý vám umožňuje posielať správnu správu správnym ľuďom v správnom čase pomocou automatizovaných pracovných postupov, čo je vysoko efektívne na podporu potenciálnych zákazníkov a v konečnom dôsledku aj na podporu predaja od potenciálnych zákazníkov a existujúcich. Je to výkonný nástroj, ktorý používajú digitálne agentúry v nigérijskom Lagose pri obsahovom marketingu a celkovej stratégii digitálneho marketingu na splnenie svojich obchodných cieľov.

Čítať:  Päť spôsobov, ako vytvoriť skvelý obsah

Mobilná reklama (Google Ads a iné)

Mobilná reklama v Nigérii zahŕňa rôzne stratégie, ako je vývoj webových stránok prispôsobených pre mobilné zariadenia, online marketing, používanie mobilných aplikácií, reklama na sociálnych sieťach, e-mailový marketing, marketing mobilných vyhľadávačov, reklama SMS a MMS a mobilný marketing založený na polohe.

Affiliate siete

Na základe tohto zdroj, affiliate sieť je skupina spoločností, ktoré ponúkajú kompatibilné alebo doplnkové produkty a často si navzájom odovzdávajú potenciály. Môžu poskytovať krížové propagačné ponuky, čím povzbudzujú klientov, ktorí využili ich služby, aby sa pozreli na služby ponúkané pridruženou spoločnosťou. Pridružená sieť slúži ako sprostredkovateľ medzi pridruženými spoločnosťami/vydavateľmi a obchodníkmi/spoločnosťami/inzerentmi, riadi celý proces a poskytuje platformu. Vďaka affiliate sieti môžu obchodníci začať affiliate marketing okamžite bez počiatočného úsilia a affiliate partneri môžu zarábať provízie.

Tu sú niektoré z najlepších affiliate sietí podľa Obchod s aplikáciami: ShareASale, AWIN, CJ Affiliate, ClickBank, FlexOffers, Avangate Affiliate Network a Rakuten.

Záver

Ako agentúra digitálneho marketingu vám Sila pre Digitálny Marketing môže pomôcť identifikovať a zacieliť na potenciálnych zákazníkov prostredníctvom nákladovo efektívnych riešení digitálneho marketingu prispôsobených vašim potrebám. Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete objasnenie, naplánujte si hovor (za poplatok). Radi vám pomôžeme.

Súvisiace články

 • 5 funkcií, ktoré musíte mať v softvéri nákupného košíka
 • Najlepšie webové riešenie pre blogovanie v Nigérii
 • Efektívne stratégie pre mobilný marketing v Nigérii
 • Vzostup sociálneho obchodu v Nigérii: Ako online nakupovanie mení hru
 • Najlepšie digitálne marketingové stratégie pre malé firmy
 • Top 10 digitálnych marketingových agentúr v Nigérii
 • Top 10 legitímnych online obchodných príležitostí v Nigérii
 • Výzvy a príležitosti digitálneho marketingu v Nigérii
 • Ktoré online podnikanie je v Nigérii ziskové?
 • Úloha agentúry pre digitálny marketing pri rozvoji vášho podnikania v Nigérii
 • B2B stratégie na generovanie potenciálnych zákazníkov špecifické pre nigérijský trh
 • Sprievodca službami digitálneho marketingu pre malé podniky

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE