Aké sú vaše najlepšie možnosti poistenia telefónu?

Mnoho vlajkových telefónov teraz stojí viac ako 1 000 USD bez zmluvy a sú krehkejšie ako kedykoľvek predtým. Milióny ľudí nosia malé, drahé zariadenia, ktoré môžu spadnúť, ukradnúť alebo inak poškodiť. Ak sa ocitnete v tejto kategórii alebo sa ocitnete v cenovo dostupnom telefóne, ku ktorému ste veľmi pripojení, možno budete chcieť zvážiť zakúpenie plánu poistenia telefónu pre vaše zariadenie.

Pozrime sa na niekoľko plánov poistenia telefónu dostupných pre zariadenia Android a iOS a tiež diskutovať o tom, či potrebujete plán poistenia smartfónu na prvom mieste.

Poistenie telefónu operátora

Mnoho ľudí sa rozhodne kúpiť drahé smartfóny od bezdrôtového operátora. AT&T, T-Mobile, Verizon Wireless a UScellular predávajú voliteľné poistenie a plány ochrany pre svoje telefóny. Poďme sa pozrieť na to, čo je k dispozícii.

Major UPlány poistenia bezdrôtového operátora S:

AT&T

Edgar Cervantes / Android Authority

AT&T ponúka dva poistné plány pre svoje smartfóny s mesačnými poplatkami. Za 14 alebo 17 dolárov mesačne, účtovaných na váš bežný účet AT&T, si môžete poistiť jeden telefón alebo tablet proti „strate, krádeži, fyzickému alebo tekutému poškodeniu“. Vzťahuje sa aj na mimozáručné závady. AT&T hovorí, že náhradné zariadenie by mohlo byť odoslané v rovnaký deň, kedy bola podaná reklamácia, aj keď to môže trvať dlhšie. Za každú reklamáciu budete musieť zaplatiť spoluúčasť (poplatky sa líšia podľa zariadenia), ale tieto poplatky klesnú až o 50 %, pokiaľ reklamáciu nepodáte šesť mesiacov alebo dlhšie. Máte povolené tri nároky za 12 mesiacov s maximálnou hodnotou jedného nároku 3 500 $.

Čítať:  A Guide to Cloudflare Polish: Features & B...

Ryan McNeal / Android Authority

Ak platíte 45 $ mesačne, získate všetko v lacnejšom pláne a navyše pokrytie až štyroch zariadení. Štyri zariadenia ani nemusia byť súčasťou vášho bezdrôtového plánu. Zahŕňa tiež neobmedzené bezplatné cloudové úložisko. A počas 12 mesiacov môžete podať až osem zdieľaných nárokov. Rovnako ako v inom pláne budete musieť zaplatiť spoluúčasť, ktorá sa môže pohybovať od 25 do 275 USD.

Verizon Wireless

Edgar Cervantes / Android Authority

Verizon ponúka to, čo nazýva Mobile Protect pre zariadenia, čo príde na 17 $ mesačne za jedno zariadenie. Verizon tiež ponúka viacriadkový Mobile Protect za 60 $ mesačne, ktorý pokrýva tri linky na účte, a za každú ďalšiu linku môžete pridať ďalšie linky za 11,40 $ mesačne, až šesť ďalších liniek.

Mobile Protect a jeho verzia pre viac zariadení nahrádzajú stratené, odcudzené alebo poškodené zariadenia novým zariadením alebo zariadením, ktoré bolo certifikované ako „ako nové“, ktoré bude odoslané zákazníkovi čo najskôr nasledujúci deň. Získate tiež prístup k službe technickej podpory spoločnosti Tech Coach. Plán tiež pokrýva opravy prasknutej obrazovky za 29 USD.

T-Mobile

Edgar Cervantes / Android Authority

Ak chcete získať svoj telefón od T-Mobile, operátor má svoj základný plán ochrany zariadenia. Cena oboch plánov závisí od toho, aké zariadenie máte. Pokiaľ dôjde k mechanickej závade vášho telefónu, T-Mobile Device Protection pokryje náklady, pričom spoluúčasť závisí od modelu vášho telefónu.

T-Mobile má tiež to, čo nazýva Protection 360. Cena závisí od vášho telefónu a ponúka všetko v pláne základnej ochrany plus niekoľko doplnkov. Obsahuje aplikáciu a službu McAfee Security, ktorá zahŕňa ochranu proti krádeži a podporu od Tech Ph.D. od Assurant. Získate tiež prístup ku všetkým službám AppleCare pre oprávnené zariadenia Apple bez ďalších nákladov. A konečne ponúka neobmedzené inštalácie chráničov obrazovky pre váš telefón, pokiaľ si chránič zakúpite v predajni T-Mobile a necháte si ho aplikovať jedným zo zamestnancov podpory v obchode.

Čítať:  Prečo sú recenzie produktov také dôležité pre elektronický obchod?

UScelulárne

Edgar Cervantes / Android Authority

Štvrtý najväčší americký operátor tvrdí, že so svojimi plánmi Device Protection Plus má niečo lepšie ako štandardné poistenie telefónu. Štandardná verzia stojí 9,99 USD mesačne za zariadenie a ponúka náhradné zariadenie pre telefóny a tablety v prípade straty, krádeže, poškodenia alebo mechanickej závady, pričom odpočítateľné poplatky sa pohybujú od 49 USD do 249 USD. Váš náhradný telefón je k dispozícii nasledujúci pracovný deň a ochranu si ponecháte ešte dlho po vypršaní záruky výrobcu.

Pokročilý plán stojí 14,99 $ mesačne a ponúka rovnaké odpočítateľné poplatky za stratu telefónu. Odpočítateľné poplatky sa však pohybujú od 19 do 249 USD za stratené, odcudzené alebo neobnoviteľné zariadenia. Znižuje tiež cenu opravy prasknutej obrazovky na iba 29 $. Môžete sa tiež zaregistrovať do Device Protection Plus s AppleCare, ak máte iPhone za 15,99 $.

Plány UScellular sa príliš nelíšia od svojich konkurentov, aj keď sa nám páči funkcia sledovania kreditu, pokiaľ vám niekto ukradne telefón a nájde na ňom nejaké finančné informácie.

Plány poistenia telefónu tretích strán

Robert Triggs / Android Authority

Samozrejme, ak máte odomknutý telefón, ktorý používate u iného operátora, než sú hlavné, možno budete chcieť vyskúšať plán poistenia mobilného telefónu tretej strany. Tu je pohľad na niektoré z nich, ktoré sú k dispozícii.

Samsung Care Plus

Samsung kryje svoje najnovšie vlajkové telefóny, vrátane radu Galaxy S23, vlastným poistením mobilných telefónov Samsung Care Plus. Ponúka štyri úrovne vrátane úrovne 8 USD, úrovne 10 USD, úrovne 13 USD a úrovne 16 USD, ktoré platíte mesačne. Ak zvolíte túto možnosť, môžete uplatniť až tri nároky za 12 mesiacov za náhodné poškodenie telefónu Samsung. Pokiaľ ide o spoluúčasť, budete musieť zaplatiť 29 $ za praskliny a opravy a 99 $ za opravu alebo výmenu ADH, ale služba mechanickej poruchy je zadarmo. Poskytuje tiež nepretržitú pomoc s nastavením a vzdialenú technickú podporu.

Čítať:  Ladenie Apache prepisy a presmerovania

Poistenie telefónu StayMobile

StayMobile sa so svojím programom Protect môže pochváliť jednou z najväčších platforiem poistenia zariadenia v krajine. Môžete si vybrať z troch, štyroch alebo päťhviezdičkových poistných plánov, hoci takmer všetky tri ponúkajú rovnakú ochranu. Či už chcete poistiť jedno zariadenie alebo celý vozový park, StayMobile ide o kus ďalej a často za vami príde a vyzdvihne vaše zariadenie na opravu – žiadne čakanie na odoslanie alebo doručenie.

Poistenie telefónu SquareTrade

SquareTrade, ktorý je teraz súčasťou Allstate, ponúka ochranu s jedným plánom za pouhých 12,99 $ mesačne. Ponúka tiež rodinný tarifu za 24,99 $ mesačne až pre štyri zariadenia. Okrem poskytovania havarijného poistenia s opravami v ten istý deň v niektorých prípadoch ponúka aj technickú podporu, ochranu proti krádeži identity a dokonca aj jedno volanie služby Allstate Roadside Assistance ročne pre potreby vášho vozidla. Áno, toto je jediný plán poistenia telefónu, ktorý vám môže pomôcť, ak sa vám pokazí auto.

Skupina šprtov

Geek Squad je divízia opráv a podpory elektroniky maloobchodných predajní Best Buy. Majú základný plán aj kompletný plán s mesačnými nákladmi v závislosti na hodnote vášho telefónu. Pri základnom pláne si budete môcť vybrať medzi jedným alebo dvoma rokmi krytia. Zatiaľ čo kompletný balíček ponúka iba možnosť dvoch rokov. Zaistí opravy náhodného poškodenia alebo mechanických problémov a dokonca vymení batériu vášho telefónu, pokiaľ už nevydrží nabitie. Pokrytie sa vzťahuje aj na príslušenstvo telefónu, ako sú nabíjačky a slúchadlá. Existuje limit troch nárokov na pády, poliatie, praskliny, mechanické zlyhanie, opotrebenie alebo jednorazovú výmenu batérie v termíne vášho plánu. Za každých 12 mesiacov však dostanete iba dve žiadosti o stratu alebo krádež.

Čítať:  Dokonalý sprievodca optimalizáciou vašej webovej stránky WooCommerce a zvýšením predaja

AppleCare Plus

Posledná na dnešnom zozname a spôsob, ako ísť pre užívateľov iOS, je AppleCare Plus. Všetky produkty Apple začínajú s ročným poistením telefónu AppleCare ako zárukou, ale toto krytie je ľahké predĺžiť. Plány zahŕňajú servis batérií a pokrytie až dvoch prípadov poškodenia. Ak máte AppleCare, výmena obrazovky vám vyjde za pouhých 29 $. Akékoľvek iné poškodenie je 99 USD a môžete pridať ochranu proti krádeži a vymeniť zariadenie za 149 USD.

Naozaj potrebujete poistenie mobilného telefónu?

Tento článok je samozrejme pre ľudí, ktorí si myslia, že potrebujú poistenie pre svoje chytré telefóny. Ak máte zariadenie strednej alebo vyššej triedy, môže byť dobrý nápad získať takýto plán. Predpokladajme však, že si chcete kúpiť telefón, ktorý nemá najaktuálnejší hardvér alebo funkcie na každodenné použitie. V takom prípade by mohlo byť najlepšie kúpiť lacnejší telefón bez zmluvy, ktorý je možné v prípade poškodenia, straty alebo odcudzenia nahradiť s určitými nákladmi bez toho, aby ste museli platiť akékoľvek mesačné poplatky alebo odpočítateľné nároky.

K dispozícii je aj možnosť zakúpenia pevného a odolného puzdra pre váš telefón, ktoré ho pomôže chrániť pred poliatím alebo pádom. Môže to váš telefón zväčšiť, ale je to oveľa lacnejšie, než utrácať peniaze za poistenie pre prípad náhodného poškodenia.

Našou najlepšou radou pre nákup poistenia telefónu je určiť, aké druhy potrieb pre takýto plán chcete. Ak sa chcete chrániť pred poškodením alebo mechanickým zlyhaním, môžete si pravdepodobne kúpiť lacnejšiu tarifu, ale ak chcete väčšie pokrytie, najmä pri stratených alebo odcudzených telefónoch, buďte pripravení zaplatiť viac.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE