Aké sú výhody a nevýhody dropshippingu?

Svet elektronického obchodu sa vyvinul.

Stále viac maloobchodníkov prešlo do rozbehnutého vlaku elektronického obchodu, čo zase vytvorilo väčšiu konkurenciu pre spotrebiteľské transakcie. V dôsledku toho sme boli svedkami vzniku nových modelov online maloobchodu, ako je napríklad dropshipping.

Možno ste o tom už niekedy počuli, ale funguje dropshipping? A je to dobré obchodné rozhodnutie?

Čo je dropshipping?

Dropshipping sa objavil ako an alternatíva ku klasickému elektronickému obchodu ktorý umožňuje maloobchodníkom zbierať objednávky od zákazníkov predtým, ako ich postúpia distribútorom a dodávateľom na splnenie.

Použitie dropshippingu v podstate poskytuje maloobchodníkom riešenie, ktoré ich šetrí od mnohých ťažkostí spojených s udržiavaním zásob a s implementáciou vlastného procesu plnenia.

Výhody dropshippingu

Ako si viete predstaviť, prevádzkovanie dropshippingového podnikania má veľa výhod namiesto konvenčnejšieho elektronického obchodu založeného na inventári.

Hlavné výhody dropshippingu sú, že je nákladovo efektívneumožňuje maloobchodníkom riskovať s menej nákladnými dôsledkamia robí skladovanie a infraštruktúra inventára nie sú potrebné.

Náklady na spustenie sú nižšie

Tradičný model elektronického obchodu často vyžaduje, aby ste začali podnikať s určitým počiatočným kapitálom. Tento kapitál sa potom použije na zrejmé potreby, ako je vytvorenie inventára a investovanie do úložného priestoru a infraštruktúry pre tento inventár.

Čítať:  Výhody a nevýhody vývoja webových aplikácií ReactJS

Peniaze tiež použijete na vytvorenie identity vašej značky, vybudovanie webovej stránky a vývoj vašich systémov pre každodenné operácie.

S dropshippingovým biznisom môžete eliminovať niektoré počiatočné počiatočné náklady. Na druhej strane môžete venovať viac času a kapitálu veciam, ako je branding a dizajn webových stránok.

Eliminuje náklady na zásoby

Keď použijete dropshippingový model elektronického obchodu, môžete ušetríte veľa výdavkov súvisiace s inventárom.

Udržiavanie vlastného inventára si vyžaduje počiatočnú investíciu, aby sa váš inventár vytvoril. Potrebujete tiež spôsob, ako uložiť a usporiadať tento inventár. To si vyžaduje dodatočné výdavky, ako aj doplnenie zásob pri predaji produktov.

Dropshipping ponúka pomerne atraktívne riešenie. Bremeno zásob môžete uvoľniť prenesením všetkých týchto povinností na svojich dodávateľov a distribútorov. Inými slovami, v podstate máte k dispozícii zásoby niekoľkých podnikov, ale žiadny z nich nie je vašou povinnosťou udržiavať.

Minimalizuje náklady na plnenie

Plnenie nie je zadarmo.

Vychystávanie a balenie – čo je proces zostavovania produktov pre objednávku a ich príprava na odoslanie – si vyžaduje čas. Prostriedky ako krabice a obalové materiály stoja peniaze. Preprava produktov môže byť tiež drahá, najmä ak sú produkty, ktoré predávate, veľké alebo ťažké.

Rovnako ako v prípade nákladov na zásoby vo všeobecnosti, dropshipping znamená, že vaši dodávatelia a distribútori plnia všetky vaše objednávky, čo znamená nie ste zaťažení procesom (a nákladmi) plnenia.

Môžete viac riskovať

Hoci sa podstupovanie vypočítavaných rizík niekedy vypláca, pri udržiavaní vlastných zásob je ťažšie riskovať. Ak sa rozhodnete rozšíriť ponuku produktov v nových kategóriách produktov, čo sa stane, ak vaši zákazníci nebudú mať záujem? Mohli by ste utrpieť obrovskú stratu zo sumy investovanej do týchto produktov a akýchkoľvek nákladov spojených s ich pridaním do vášho inventára.

Čítať:  Snapchat naposledy aktívny alebo videný: aké presné je to?

Ak nie ste zaťažení nákladmi na zásoby, zistíte, že riskovanie nemusí mať nevyhnutne taký zničujúci vplyv na vaše príjmy. Ak robíte dropshipping, vaši dodávatelia a distribútori sú tí, ktorí výrazne investujú do produktov, ktoré predávate.

Môžete experimentovať s pridávaním nových typov produktov do vášho online obchodu bez toho, aby ste za tieto produkty museli vkladať značnú finančnú podporu.

Ak pridáte novú kategóriu produktov a vaši zákazníci nemajú záujem, nehrozí vám, že prídete o kopu peňazí. Je to také jednoduché, ako stiahnuť tieto produkty z vášho obchodu.

Bez ujmy, bez faulu.

Nevýhody dropshippingu

Môže to znieť lákavo, ale dropshipping nemusí byť najlepšou voľbou pre každý elektronický obchod a online obchod. V skutočnosti existujú aj určité nevýhody dropshippingu, ktoré by ste mali zvážiť pred začatím dropshippingového podnikania.

Okraje sú nižšie

To, že nemusíte vopred investovať do zásob a naďalej platiť za skladovanie a dopĺňanie, je obrovské plus, no kompromisom je, že marže sú oveľa nižšie. Potenciál profitovať z nákupov zákazníkov je oveľa obmedzenejší.

Keď udržiavate svoj vlastný inventár, často nakupujete svoje produkty veľkoobchodne, čo znamená, že výmenou za nákup väčšieho množstva získate zľavnenú sadzbu. Keďže vďaka tomu sú vaše náklady na položku nižšie, marža na položke je nakoniec vyššia, čo vedie k vyššiemu zisku.

Ak sa však zaoberáte dropshippingom, svoje objednávky odkladáte dodávateľovi alebo distribútorovi na splnenie a je to práve tento dodávateľ alebo distribútor, kto vidí pôsobivé marže.

Čítať:  Bitwarden vs 1Password: Aké sú porovnania v roku 2024?

Vaše vlastné marže budú dohodnuté s vašimi dodávateľmi a distribútormi a je to tak zvyčajne len malé percento toho, čo vaši zákazníci platia za produkt.

Dropshipping je vysoko konkurencieschopný

Potreba veľmi malého kapitálu na začatie dropshippingového podnikania ho robí veľmi príťažlivým pre mnohých podnikateľov. Z tohto dôvodu si pravdepodobne narazí na oveľa väčšiu konkurenciu v tomto priestore ako pri konvenčnejšom modeli elektronického obchodu závislého od inventára.

Ste závislí od iných spoločností

Keď je váš podnik v oblasti dropshippingu, spoliehate sa na iné podniky a spoločnosti, ktoré vám v podstate uľahčia podnikanie. Hoci mnohí dodávatelia a distribútori, s ktorými by ste spolupracovali, získajú dôveryhodnosť rokmi spoľahlivých služieb, budúcnosť svojho podnikania stále vkladáte do rúk iných.

A keď ste pri plnení objednávok odkázaní na dropshipping, máte obmedzenú schopnosť poskytovať zákaznícky servis pre produkty, ktoré predávate. V prípade niektorých problémov možno budete musieť zákazníkov odkázať na svojho dodávateľa alebo distribútora, aby vám poskytli podporu.

Tento kruhový objazd, ako získať službu, ktorú potrebujú, môže byť frustrujúci a odrádzať od budúcich nákupov.

Vernosť značke sa buduje ťažko

Outsourcing plnenia pomocou dodávateľov a distribútorov na vyzdvihnutie a zabalenie vašich objednávok je pohodlný, ale ponúka veľmi obmedzené príležitosti na vytvorenie značky pre vaše podnikanie.

Váš dodávatelia a distribútori by mohli získať kredit za všetky produkty a služby, ktoré si vaši zákazníci kupujú.

Ak sa napríklad zákazník zamiluje do jedného z produktov, ktoré predávate, je pravdepodobnejšie, že sa tento zákazník zameria na akúkoľvek spoločnosť, ktorá produkt skutočne vyrobila a vyrobila, než na dropshippingové podnikanie, ktoré slúžilo väčšinou ako kontakt medzi kupujúcim a výrobcom. .

Čítať:  Čo sú informačné kľúčové slová a ako ich použiť na dosiahnutie vyššieho hodnotenia

Okrem toho dropshipping poskytuje menej príležitostí na budovanie značky. Zákazníci, ktorí dostávajú objednávky zadané prostredníctvom vašej dropshippingovej firmy, môžu vidieť logo inej spoločnosti na krabici a potvrdenie vo vnútri. Pre tradičných maloobchodníkov je zásielka príležitosťou na posilnenie značky, ale keďže dropshipper v skutočnosti nevybavuje objednávky, nie ste schopní využiť tieto druhy príležitostí na budovanie značky.

Nedostatok príležitostí na budovanie značky je pravdepodobne jednou z najväčších nevýhod dropshippingu.

Zákazníci si totiž nájdu svoje obľúbené obchody a potom v nich pokračujú v nákupe. Ak je váš obchod o niečo viac ako len registračná pokladňa, existuje len veľmi malá motivácia pokračovať v nákupe u vás v porovnaní s hľadaním produktu od bežnejšieho predajcu.

Je pre vás dropshipping vhodný?

V konečnom dôsledku je dropshippingový obchod efektívnym obchodným modelom pre tých, ktorí chcú založiť obchody s elektronickým obchodom a zároveň investovať do podnikania čo najmenej. Na druhej strane, tí, ktorí prikladajú väčšiu hodnotu príležitostiam na budovanie značky alebo by chceli väčšiu kontrolu nad maržami, by pravdepodobne zistili, že tradičný model elektronického obchodu lepšie vyhovuje ich potrebám.

Rozšírte svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu so spravovaným hostingom WooCommerce

Akonáhle ste sa rozhodli stať sa dropshipperom, ďalším krokom je nájsť skvelý hostingový plán. Našťastie, Hostinger vás pokryl.

Naše plány Managed WooCommerce Hosting sú ideálne pre rastúce firmy a dropshipperov. Plány, ktoré sú špeciálne navrhnuté na konverziu väčšieho objemu predaja, sú nabité špičkovými technológiami na zníženie doby načítania dopytov a miery opustenia košíka.

Pozrite si naše dnešné plány.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE